ДУБАЙ 5

  • 75 465
  • 738
  •   1
Отговори
# 690
  • Варна
  • Мнения: 306
Благодаря за полезното инфо  Peace.
Може ли линк за резервиране на дати за безплатно разглеждане на пистата в Абу Даби?

Последна редакция: вт, 18 мар 2014, 13:20 от vstan

# 691
  • Мнения: 15
Благодаря за полезното инфо  Peace.
Може ли линк за резервиране на дати за безплатно разглеждане на пистата в Абу Даби?
pls:
http://www.yasmarinacircuit.com/en/fitness/fitness-activities/tr … yas-by-activelife

# 692
  • Мнения: 146
ven62   bouquet Страхотен разказ! Мисля че най-различния и конкретизиран от всички досега. Вълшебни моменти! Благодарим, че ги сподели! Изживяването с балона сигурно е един път  Mr. Green

# 693
  • Варна
  • Мнения: 306
ven62, МЕРСИ  bowuu

Оказа се, че за следващото ни посещение сме оставили доста неща  Joy, но определено с кола под наем ще ни е по-удобно да разчетем времето си. Е, нали трябва да има и следващ път  Joy, а и кой знае какво ще построят за Експото. При ходенето ни в Мединат Джумейра не  отделихме време да се качим на лодките (от 70 АЕД) и да се разходим по каналите. Тази разходка с лодка струва ли си и за колко време е това удоволствие?

# 694
  • Мнения: 15
ven62, МЕРСИ  bowuu

Оказа се, че за следващото ни посещение сме оставили доста неща  Joy, но определено с кола под наем ще ни е по-удобно да разчетем времето си. Е, нали трябва да има и следващ път  Joy, а и кой знае какво ще построят за Експото. При ходенето ни в Мединат Джумейра не  отделихме време да се качим на лодките (от 70 АЕД) и да се разходим по каналите. Тази разходка с лодка струва ли си и за колко време е това удоволствие?
Ами... Да, скъпо е. Но според мен си струва. Това са същите абри, дето са между Дейра и Бур Дубай, но изцяло нови и лъскави. Не е кой знае колко като време - 15 мин - 30 мин. Знам ли. Ама е толкова красиво, че времето мина неусетно. Ако ходите само пеша из Мадината, пак е супер, но усещането в лодката е по-друго. А и едва ли до всички места може пеша да достигнете.

Последна редакция: вт, 18 мар 2014, 13:56 от ven62

# 695
  • Варна
  • Мнения: 306
Красиво е  Sunglasses

# 696
  • Мнения: 15
ven62   bouquet Страхотен разказ! Мисля че най-различния и конкретизиран от всички досега. Вълшебни моменти! Благодарим, че ги сподели! Изживяването с балона сигурно е един път  Mr. Green
Да, това с балона беше наистина супер изживяване. Балоните са огромни. Докато се качим в коша персонала удържат балона с въжета и като сме се накатерили - изведнъж ги освобождават (режат ли ги , не видях) При което ти т.е. целия балон изведнъж стремглаво се устремява нагоре. Лети се на различна височина, виждат се кравеферми за камили Simple Smile Имаше един арабин с огромен джип, който си караше оффроуд през пустинята - чудеше се как да паркира Simple Smile Видяхме антилопи, оазиси, изгрева над червената пустиня... А и приземяването си го биваше. Коша допира земята, и после докато балона полегне на земята, коша продължава да се влачи по земята, накрай се катурва на едната страна и продължава още няколко метра да се влачи. Супер изживяване.
Хм, сега като си прочетох кво съм написал - някои да не си помисли, че по случайност сме оживели и то с всичките си  крайници. Не. абсолютно сигурно е. Няма никаква опасност. Вервайте ми. Simple Smile

# 697
  • Мнения: 2
Здравейте, чета с удоволствие разказите и съветите на всички. На 1 април заминамам за пети път за Дубай - толкова ми харесва,  а и винаги има какво да се види. До сега съм отсядала в Шаржа и искам да кажа на всички, които предстои да заминават да отделят 2-3 часа и за това емирство. Искам да попитам няколко неща:
1. Как се казва това кафе със златен прашец в Абу Даби?
2.  Заслужава ли си да се купят книжките с ваучери?
3. Може ли някой да съдейстма за намирането на вила за 13 човекав периода 20-27 септември? Естествено да не е много скъпа Mr. Green
Ами това е за сега. Ако се сетя нещо друго, пак ще питам Joy

# 698
  • Мнения: 3 576
Здравейте и от мен  Hug

Позачезнах малко по европейски пътешествия, но вече съм на линия и започвам сериозно да планирам пътуването за 15 април, че то време не остана  Laughing
Ще си систематизирам питанията, ще подготвя един драфт на програмата и пускам за съвети и мнения.

Още не мога да наваксам с изпуснатото по темата, какво стана финално с визите, потвърдено ли е, че отпадат или беше за 20-ти март?
Последно помня четох, че на място на летището ще се издават, но няма да са безплатни, а пак ще има някаква такса, така ли е?  Thinking

# 699
  • Варна
  • Мнения: 306
Капучиното със злато го предлагат в хотел Емирейтс Палас в Абу Даби. Казва се Emirates Palace Cappuccino.

Относно ваучерите - мисля, че в края на предната тема има линк за тях. Така всеки вижда какво включват и сам си преценява. Dream1984 продаваше някои от тях.


# 700
  • Пловдив
  • Мнения: 337
Аз мога да се включа по въпроса с визите, понеже от няколко дни аз съм с параноя на тази тема Shocked
 Звъняла съм по два пъти в нашето министерство на външните работи както и в посолството в дубай -отвсякъде получавах един и същи отговор :визите от 22 март за български граждани отпадат както и за всички останали граждани на европейския съюз .Параноята ми дойде от факта че от Юзит калърс, където бях подала документи за виза твърдят че щяло да има много строг контрол от емиграционните власти каквато и да  е връзката с моя случай и препоръчват все пак да не се тръгне без визи. На своя отговорност подписах декларация ,че съм съгласна да тръгна без виза .
Съответно те ми върнаха парите, които бях платила предварително: 410 лева за мен и мъжа ми.
 Засега е това от мен, може би ще стане така че ще бъда първата от пишещите тук в темата, която на практика ще отиде и ще разбере какво е положението с визите и при всички положения ще ви информирам ако мога.

# 701
  • Мнения: 9 903
Много съм ядосана, на вас закъсняват ли ви полетите на уиз? На чекина никай нищо не каза, с флайтрадар проверихме - самолетът тръгва от сф с два часа и половина закъснение.... а кога ще излетим от дубай един господ знае.. и никой нищо не казва! Ше им се не види и лоу коста...
Няма пътни такси в абу даби, да кажа.

# 702
  • софия
  • Мнения: 9 590
При нашия полет обявиха в София час и половина закъснение след като се настанихме в самолета, излетяхме след час. На връщане излетяхме навреме.

# 703
  • Мнения: 6
И аз да споделя нещо кратичко и може би полезно от престоя ми в Дубай преди седмица. Попаднахме на нещо като " всички оферти Дубай" ( http://www.dubaideals.ae/). Взехме си ваучери предварително за сафарито в пустинята, Круиза в Криик ( не съм сигурна дали така е на български), и аква парк  - всичко е доста по-изгодно . Има и доста други оферти. Нямаше проблем нито с резервациите, нито с осъществяването.

# 704
  • Мнения: 14
И аз да споделя нещо кратичко и може би полезно от престоя ми в Дубай преди седмица. Попаднахме на нещо като " всички оферти Дубай" ( http://www.dubaideals.ae/). Взехме си ваучери предварително за сафарито в пустинята, Круиза в Криик ( не съм сигурна дали така е на български), и аква парк  - всичко е доста по-изгодно . Има и доста други оферти. Нямаше проблем нито с резервациите, нито с осъществяването.
Кажи как е сафарито през такъв сайт?Аз ги гледах,но си мисля,че ще е орязано от към време и качество на храна-български ми е манталитета. Simple Smile  Надявам се да не съм прав.
 
Ven,благодаря за отговора!Разказа ти е наистина по-различен и много полезен.Това го отдавам на внимателното ти следене на темата и явно знаеш какво липсва и е е нужно да добавиш.

Общи условия

Активация на акаунт