ДУБАЙ 5

  • 75 462
  • 738
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 6
Според мен никъде не личи кой как си е купил сафарито. Преобщават те към група от около стотина човека в нещо като бивак в пустинята. Дори смятам , че шофьора на джипа въобще нямаше идея как сме попаднали там. Получихме всичко , което и останалите. Всъщност сафарито много ми хареса , качих се на камила , правиха ми тату с кана, обличахме се с  " чаршафи" ( традиционно облекло ) , барбекю. Хубаво беше. Шофьора сподели , че имало около 40 такива лагера в пустинята , където водят туристи. И каза ,че никога не е обръщал джипа, защото имах такива опасения, че ще ни метне от някоя дюна Simple Smile. Смазана е машинката с тия сафарита- явно е популярноа атракция за туристите.

# 706
  • Мнения: 6
Пропуснах да пиша, че ползвахме и easy-tour bus, обиколка с туристически автобус и екскурзувод пак с ваучер през сайт. Също беше на ниска цена и нямаше никаква разлика от къде си взел билета.

# 707
  • Мнения: 4 422
kiki може ли малко повече подробности за ваучерите за сити тур и сафари,разпечатваш ли къде ги даваш и пр.Може и на лични.
Благодаря

# 708
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 731
Уважаеми колеги,
Моля да имате предвид, че за издаването на визи при пристигане в Дубай / ОАЕ след 22.03, за момента е необходимо туристите да да представят на място следните документи:
- цветно копие на 2-ра и 3-та страница от международния паспорт, който трябва да е валиден минимум 6 месеца след датата на отпътуване от ОАЕ
-  цветна актуална снимка на туриста (паспортен формат)
- за лица под 18 год.: копие от акта за раждане, преведено на английски език и нотариално заверено. Лица под 18 години могат да пътуват само ако са придружени от родителите си.
- не се заплаща такса за издаване на виза на място

# 709
  • Мнения: 2
Уважаеми колеги,
Моля да имате предвид, че за издаването на визи при пристигане в Дубай / ОАЕ след 22.03, за момента е необходимо туристите да да представят на място следните документи:
- цветно копие на 2-ра и 3-та страница от международния паспорт, който трябва да е валиден минимум 6 месеца след датата на отпътуване от ОАЕ
-  цветна актуална снимка на туриста (паспортен формат)
- за лица под 18 год.: копие от акта за раждане, преведено на английски език и нотариално заверено. Лица под 18 години могат да пътуват само ако са придружени от родителите си.
- не се заплаща такса за издаване на виза на място

Това значи ли,  че щом пътуваме на 1 април пак трябва да имаме визи? На летището в дубай ли да се носят тези документи?

# 710
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 731
След 22 МАРТ -визите отпадат. Ще се издават такива безплатно на летището.

# 711
  • Мнения: 2
След 22 МАРТ -визите отпадат. Ще се издават такива безплатно на летището.
Знам,  че отпадат, но пишете,  че трябва да представим цветно копие и снимка.  Затова питам Simple Smile
Знам,  че отпадат но пишете, че трябва да представим цветно копие и снимка. И затова питам  Simple Smile

# 712
  • София
  • Мнения: 70
Някой влизал ли е в ОАЕ с паспорт с валидност под 6 месеца, т.е. моят ще е 5 месеца и малко.

Последна редакция: ср, 19 мар 2014, 16:46 от beliz

# 713
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 731
След 22 МАРТ -визите отпадат. Ще се издават такива безплатно на летището.
Знам,  че отпадат, но пишете,  че трябва да представим цветно копие и снимка.  Затова питам Simple Smile
Знам,  че отпадат но пишете, че трябва да представим цветно копие и снимка. И затова питам  Simple Smile

Цветно копие на паспорт. Ваша снимка.

А тези, които пътуват до Дубай след 22.03 и имат вече виза???
Може ли нея да представим?

Някой влизал ли е в ОАЕ с паспорт с валидност под 6 месеца, т.е. моят ще е 5 месеца и малко.


Честно казано нямам идея. Изискването е 6 месеца.

# 714
  • София
  • Мнения: 70
Благодаря!

Последна редакция: ср, 19 мар 2014, 16:46 от beliz

# 715
  • Мнения: 3 576
Уважаеми колеги,
Моля да имате предвид, че за издаването на визи при пристигане в Дубай / ОАЕ след 22.03, за момента е необходимо туристите да да представят на място следните документи:
- цветно копие на 2-ра и 3-та страница от международния паспорт, който трябва да е валиден минимум 6 месеца след датата на отпътуване от ОАЕ
-  цветна актуална снимка на туриста (паспортен формат)
- за лица под 18 год.: копие от акта за раждане, преведено на английски език и нотариално заверено. Лица под 18 години могат да пътуват само ако са придружени от родителите си.
- не се заплаща такса за издаване на виза на място


Тази информация откъде е копирана?
Днес проверявах тук: http://www.mfa.bg/index.php?page=120&staticpage=findanembass … amp;posolstvo=119

Цитат
Считано от 22 март 2014г., българските граждани, притежатели на обикновени паспорти, могат да пътуват за Обединените арабски емирства без предварително съгласувани визи. Те ще могат да получават еднократно безплатни визи за престой от 30 дни при пристигането си на гранично-пропускателните пунктове на страната. Срокът на визата може да бъде продължаван с още 30 дни
срещу заплащане на такса от около 130 евро.

Задграничният Ви паспорт следва да бъде валиден минимум 6 месеца към момента на пътуването.

# 716
  • Мнения: 6
kiki може ли малко повече подробности за ваучерите за сити тур и сафари,разпечатваш ли къде ги даваш и пр.Може и на лични.
Благодаря
Бяхме ги разпечатали предварително, но например за Wild Wadi от там купихме ваучера ( бяхме в Дубай ) като го платихме и се чудехме как да го разпечатаме. В хотела се оказа ,че има нещо като бизнес кът с наличен компютър и принтер и си ги разпечатахме без проблем, иначе мисля че и на рецепция не биха отказали.
 Сити тура имаше нещо като открита будка ,където продават билетите и ги показахме на момичето ,тя ни издаде билети. Сафарито -там малко нещата с организацията са по-зле като цяло. Има доста фирми ,които предлагат тази атракция ,но мисля че сборните пунктове са няколко. ние избрахме естествено този ,които е много близо до хотела. Цялата кореспонденция се водеше по мейла. Много бързо отговаряха. Та срещата беше между 15- 15.30 пред Spinneker. Отидохме около 15.10 и се почна едно чакане. Там чакаха и доста други хора за същото ,но клиенти на др. фирми. Проблема е че няма нещо като гише или някои да те упъти , ами спират някакви бусове и джипове и ги питаш вие кои сте ? Не сме тия- и продължаваш да чакаш . Така до 16.30 ,та малко това беше изнервящо ,но като се намерихме всичко беше перфектно. Но това мисля ,че няма връзка с ваучерите.

# 717
  • Мнения: 14

- за лица под 18 год.: копие от акта за раждане, преведено на английски език и нотариално заверено. Лица под 18 години могат да пътуват само ако са придружени от родителите си.
- не се заплаща такса за издаване на виза на място

Да питам за акта за раждане на детето.Вече втора агенция ме пращат първо да си заверя нотариално оригинала и тогава да им го занеса за превод.За какво да си заверявам оригинала като той е с печати и всичко нужно на оригинал.
Аз си представям ,че самия превод трябва да е заверен.От друга страна,ако нотариусът е някой тъпигьоз и не знае английски как ще знае какво заверява? Simple Smile
Айде ако има някой,който е минавал през това да каже какво точно и в каква последователност да направя.

# 718
  • Мнения: 0
Здравейте и от мен! По въпроса за визите и аз искам да попитам- ние пътуваме точно на 22 март и имаме визи. Ще важат ли или не? Благодаря ви предварително! Трябва ли да имам акта за раждане на детето преведен на английски?

# 719
  • Мнения: 0
Здравейте, толкова се вълнувам като чета разказите ви за приказен Дубай! Предстои ми пътуване до там април месец и се опитвам да набележа най-интересните неща четейки ви:-))

Общи условия

Активация на акаунт