ДУБАЙ 5

  • 75 467
  • 738
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 331
Здравейте, решихме да пътуваме за пръв път до Дубай и като за пръв чрез туристическа агенция на организирано посещение. Харесах си това - http://www.globaltravel.bg/%D0%BF%D1%8A%D1%82%D0%B5%D1%88%D0%B5% … %BE%D0%B3%D0%B0-0  Дали някой е пътувал с тази агенция? Можете ли да дадате отзиви или ако препоръчате добра и изпитана агенция също ще съм много благодарна.

# 721
  • Пловдив
  • Мнения: 337
Здравейте, решихме да пътуваме за

Здравейте, решихме да пътуваме за пръв път до Дубай и като за пръв чрез туристическа агенция на организирано посещение. Харесах си това - http://www.globaltravel.bg/%D0%BF%D1%8A%D1%82%D0%B5%D1%88%D0%B5% … %BE%D0%B3%D0%B0-0  Дали някой е пътувал с тази агенция? Можете ли да дадате отзиви или ако препоръчате добра и изпитана агенция също ще съм много благодарна.
Здравей,
преди няколко седмици и аз зададох подобен въпрос в темата .Причината да няма много отзиви на въпроса ти е че повечето от пишещите (да не кажа всички) в тази тема влизат в нея за да се информират как да отида до Дубай самоорганизирано, но аз също като теб се притеснявах, защото това е първото ми посещение извън България ,още повече съвсем сама .В крайна сметка изчетох всичките пет теми които са изписани по темата.Получих безценни съвети от Роже и Богиня - благодарение на тях решихме със съпруга ми да организираме всичко сами .На мен също ми се струваше много страшно и нереално , но ето след 5 дни заминаваме .Надявам се всичко да мине както трябва и като се върна ще разказвам подробно .Това което те съветвам е да прочетеш старателно темите за Дубай, едва тогава да решиш да използваш услугите на агенция, а ако все пак решиш да ползваш агенция може да се обърнеш към Галактик вояджер: тя също пише в темите тук и е прекрасен човек.
Поздрави  Hug

# 722
  • Мнения: 194
Здравейте ,
За първи път пиша ,защото до сега гледах да прочета и предишните теми за Дубай.Сега ви пиша защото имам притеснение за хотела , който резервирахме. По мненията ,които прочетохме резервирахме хотел Citymax Hotel Al Barsha чрез booking-га .Някой резервирал ли е този хотел от там и може ли да ми кажете как сте процедирали след това . Мога ли при пристигането да платя или трябва нещо предварително да се плати , защото не ми става ясно ? А също така , ние резервирахме с дебитна карта , дали е проблем и задължително ли е само кредитна точно в този хотел? Моля ви помагайте ,че малко се шашнахме , а и до пътуването не остана време , ще пътуваме в началото на април.

# 723
  • София
  • Мнения: 70
Ако сте получили потвърждение на резервацията на мейла няма никакъв проблем.
Ако резервацията ви е с плащане веднага те ще си дръпнат парите, ако не ще платите на място.
И аз резервирам с дебитна карта- няма проблем.

И аз пътувам началото на април - дали тогава още се налага нещо връхно за вечерта или температурите са си ОК вече???

# 724
  • Мнения: 331

Супер! Много ти благодаря! Ще обмисля и този вариант! А на вас - прекрасно изкарване!

# 725
  • Мнения: 194
Благодаря за отговора beliz , по принцип направихме резервацията с  БЕЗПЛАТНО анулиране , писахме и по мейла ,но още ме можем да се разберем . Когато правихме резервацията нямаше опция да изберем начин на плащане и сега ги питахме дали може на място в кеш , но от отговорите им разбирам , че ще си дръпнат някаква част от картата а останалото на место .
Много моля , ако има някой наясно и си е правил резервацията чрез booking за този хотел да ми пише.

# 726
  • Варна
  • Мнения: 306
Не се притеснявай. След като си се свързала с хотела, ще се разберете. Така те ще знаят, че със сигурност ще дойдете и няма да има проблем.

# 727
  • Мнения: 4 327
Ако е безплатно анулиране и плащане на място, това значи, че картата е само за гаранция и се чарджва ако не се появите и не анулирате, иначе се плаща на рецепцията с каквото искаш.

# 728
  • София
  • Мнения: 1 841
Здравейте ,
За първи път пиша ,защото до сега гледах да прочета и предишните теми за Дубай.Сега ви пиша защото имам притеснение за хотела , който резервирахме. По мненията ,които прочетохме резервирахме хотел Citymax Hotel Al Barsha чрез booking-га .Някой резервирал ли е този хотел от там и може ли да ми кажете как сте процедирали след това . Мога ли при пристигането да платя или трябва нещо предварително да се плати , защото не ми става ясно ? А също така , ние резервирахме с дебитна карта , дали е проблем и задължително ли е само кредитна точно в този хотел? Моля ви помагайте ,че малко се шашнахме , а и до пътуването не остана време , ще пътуваме в началото на април.
Maggi_91 Hug вместо да се шашкате по-добре е да четете повече условията на резервацията като правите резервации Simple Smile.
В графата в букинг, където е описано вида на резервацията за хотел Ситимакс Ал барша, в случая с БЕЗПЛАТНО АНУЛИРАНЕ / написано е със зелени буквички/ до надписа има една синя въпросителна. като кликнеш върху нея е описано всичко.
И последна точка от това описание, КОЕТО ВЕЧЕ СЪМ ЦИТИРАЛ В ПРЕДИШНИ ПОСТИНГИ В ТАЗИ ТЕМА ПО СЪЩИЯ ПРОБЛЕМ гласи: 
ПРЕДПЛАТА: 100 процента от цената за първата нощувка ще бъде поискана за плащане най-малко един ден преди пристигане.
По-ясно как да напишат, че ще си изтеглят цената на първата нощувка от картата ти още преди да пристигнете. Затова не е необходимо да си пишете емейли и да обсъждате несъществуващ проблем Simple Smile
Най-добре е да си заредите в картата сума достатъчна да покрие една нощувка, която те ще си дръпнат, защото в противен случай като отидете в Дубай ще се окаже, че нямате резервация за хотела Simple Smile.
Вече имаше подобен случай от човек от форума

# 729
  • Мнения: 377
atenan, аз ползвах услугите на агенция, не е тази, но видях, че хотела който Ви предлагат е същия. Използвах агенцията за хотела, самолетните билети, визи, трансфер. Цената която ни предложиха и периода ни устройваше перфектно. Допълнителните екскурзии си ги направихме с помощта естествено на точно тези теми. Мисля, че вече писах, че четенето тук е нещо много ценно и го осъзнаваш когато отидеш в Дубай  Hug

# 730
  • Мнения: 194
Здравейте ,
За първи път пиша ,защото до сега гледах да прочета и предишните теми за Дубай.Сега ви пиша защото имам притеснение за хотела , който резервирахме. По мненията ,които прочетохме резервирахме хотел Citymax Hotel Al Barsha чрез booking-га .Някой резервирал ли е този хотел от там и може ли да ми кажете как сте процедирали след това . Мога ли при пристигането да платя или трябва нещо предварително да се плати , защото не ми става ясно ? А също така , ние резервирахме с дебитна карта , дали е проблем и задължително ли е само кредитна точно в този хотел? Моля ви помагайте ,че малко се шашнахме , а и до пътуването не остана време , ще пътуваме в началото на април.
Maggi_91 Hug вместо да се шашкате по-добре е да четете повече условията на резервацията като правите резервации Simple Smile.
В графата в букинг, където е описано вида на резервацията за хотел Ситимакс Ал барша, в случая с БЕЗПЛАТНО АНУЛИРАНЕ / написано е със зелени буквички/ до надписа има една синя въпросителна. като кликнеш върху нея е описано всичко.
И последна точка от това описание, КОЕТО ВЕЧЕ СЪМ ЦИТИРАЛ В ПРЕДИШНИ ПОСТИНГИ В ТАЗИ ТЕМА ПО СЪЩИЯ ПРОБЛЕМ гласи: 
ПРЕДПЛАТА: 100 процента от цената за първата нощувка ще бъде поискана за плащане най-малко един ден преди пристигане.
По-ясно как да напишат, че ще си изтеглят цената на първата нощувка от картата ти още преди да пристигнете. Затова не е необходимо да си пишете емейли и да обсъждате несъществуващ проблем Simple Smile
Най-добре е да си заредите в картата сума достатъчна да покрие една нощувка, която те ще си дръпнат, защото в противен случай като отидете в Дубай ще се окаже, че нямате резервация за хотела Simple Smile.
Вече имаше подобен случай от човек от форума

 roje22
Благодаря за информацията , можеш ли да ми кажеш ако имаш информация ,че сме резервирали с дебитна карта дали ще е проблем?
И ако може още да си кажете мнението кой хотел е по добрия избор Citimax Al Bashra или Auris Metro Central Hotel Apartments .Благодаря ви много  Simple Smile

# 731
  • София
  • Мнения: 1 841
Няма проблем, че сте резервирали с дебитна карта ако е със статут на кредитна Simple Smile.
Аз ползвам само 2 дебитни карти при пътуванията си по цял свят.
И в Европа, и в Азия, и в Африка съм правил резервации с тях на самолетни билети и хотели. Едната е мастър кард на Райфайзен банк, другата е виза класик на Уни кредит булбанк. Плащам доста високи годишни такси по тях, но пък винаги съм спокоен, че навсякъде ми приемат плащанията Simple Smile.
Двата хотела са съвсем различни.
И двата са много добри Peace. Зависи какво търсите.
Лично ние предпочитаме да сме в апартмант хотел, заради факта, че ползваме доста по-голяма площ, имаме кухненски бокс с техника, отделна спалня и т.н.
Но пък Ситимакс е на перфектното място в Дубай и за хора без кола е доста по-добър избор заради района, в който се намира Simple Smile.
И сега ако отида в Дубай, без кола съм там и трябва да избирам между двата хотела без колебание бих избрал Ситимакс, а още по точно някой апартмант хотел около Ситимакс. Има няколко отлични.
Разбира се важна е и цената. На Аурис е доста по-висока отколкото на Ситимакс. Но това е нормално, защото и апартаментите са доста по-големи от стаите.
В Ситимакс Ви е близо  абсолютно всичко в Дубай. В прекрасен район сте с много магазини, заведения, добри транспортни връзки, евтини разстояния с такси докъдето не можете да ходите с метро. А и предвид огромните разстояния в Дубай не е все едно дали ще пътувате 30 минути или 50 до някъде само в едната посока.
Затова Ви препоръчвам Ситимакс, за да бъдете по-спокойни и вечер да не се чудите къде да ходите ако не ви се мърда по-надалеч. Там Мола на емирствата Ви е кварталния магазин. Можете да прекарате цяла вечер в него и атракциите му. докато в теком просто няма какво да правите. Ако сте с кола тогава да, защото можете да пътувате.
Но Аурис също е много добър хотел. Вен 62 бяха в него и е много доволен от това, което им е предложил хотела Peace

# 732
  • София
  • Мнения: 1 668
Здравейте ,
За първи път пиша ,защото до сега гледах да прочета и предишните теми за Дубай.Сега ви пиша защото имам притеснение за хотела , който резервирахме. По мненията ,които прочетохме резервирахме хотел Citymax Hotel Al Barsha чрез booking-га .Някой резервирал ли е този хотел от там и може ли да ми кажете как сте процедирали след това . Мога ли при пристигането да платя или трябва нещо предварително да се плати , защото не ми става ясно ? А също така , ние резервирахме с дебитна карта , дали е проблем и задължително ли е само кредитна точно в този хотел? Моля ви помагайте ,че малко се шашнахме , а и до пътуването не остана време , ще пътуваме в началото на април.
Maggi_91 Hug вместо да се шашкате по-добре е да четете повече условията на резервацията като правите резервации Simple Smile.
В графата в букинг, където е описано вида на резервацията за хотел Ситимакс Ал барша, в случая с БЕЗПЛАТНО АНУЛИРАНЕ / написано е със зелени буквички/ до надписа има една синя въпросителна. като кликнеш върху нея е описано всичко.
И последна точка от това описание, КОЕТО ВЕЧЕ СЪМ ЦИТИРАЛ В ПРЕДИШНИ ПОСТИНГИ В ТАЗИ ТЕМА ПО СЪЩИЯ ПРОБЛЕМ гласи:  
ПРЕДПЛАТА: 100 процента от цената за първата нощувка ще бъде поискана за плащане най-малко един ден преди пристигане.
По-ясно как да напишат, че ще си изтеглят цената на първата нощувка от картата ти още преди да пристигнете. Затова не е необходимо да си пишете емейли и да обсъждате несъществуващ проблем Simple Smile
Най-добре е да си заредите в картата сума достатъчна да покрие една нощувка, която те ще си дръпнат, защото в противен случай като отидете в Дубай ще се окаже, че нямате резервация за хотела Simple Smile.
Вече имаше подобен случай от човек от форума
Маги , аз съм този случай за когото роже споменава. Имахме предостатъчна наличност в картата ни мастъркард и въпреки това хотела не са успели да дръпнат парите и са анулирали резервацията по време на полета, като пристигнахме платихме със същата карта, така и не разбрахме защо така се получи.Не го казвам да те плаша, а да имаш едно наум, защото така както го е написал роже излиза, че  ние сме някакви идиоти, които с празни карти правят резервации, първо не съм знаела условията по резервацията, сега пък в картата съм нямала наличност. За стотен път сигурно ще повторя, имаше предостатъчна наличност в картата, платихме с нея веднага, след като се смилиха да ни дадат стая. За мен проблема си беше в хотела, допускам, че може изобщо да не са пробвали дори да блокират пари. Затовазадължително поискай да ти блокират парите преди да заминете за да си сигурна, че като пристигнете на място няма да има неприятни изненади.
Иначе самия хотел не е лош, на доста добро място е, това му е най-голямото предимство и бързия интернет във фоайето. Стаите са една идея по-малки, но е поносимо, леглото е по-малко, но пък е много чисто, като цяло за цената си е прекрасен.

Последна редакция: пт, 21 мар 2014, 23:57 от insane

# 733
  • Мнения: 194
Благодаря на всички за помощта Simple Smile

# 734
  • Мнения: 0
Здравейте  Simple Smile Чета ви от известно време и наистина сте ми много полезни. Решихме със семейството да посетим Дубай за рождения ми ден, който е през юни Rolling Eyes Знам, че е горещо, но все пак има ли някой, който има информация за края на май, началото на юни в Дубай. Какво бихте ме посъветвали. Мислим да вземем и дъщеря ни с нас. Тя е на 4г. и 6 м.
Благодаря предварително Hug

Общи условия

Активация на акаунт