Хотелите във Велинград - 5

  • 88 336
  • 722
  •   1
Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 5 606
Ами за Акватоник се отнася същото-ако е другаде, не в Бг, никой няма да му даде 5*. Хотелът отговаря приблизително на 4*.
Стаите стават, ние бяхме в двойна, но балконът е не повече от 1 квадрат, като всъщност ти не можеш да излизаш на него. Разгледах другите стаи, понеже исках да видя ако отида с децата дали ще ни е ок - двойната делукс не е за 4 човека определено, поне по моите разбирания, а апартаментът представлява 2 стаи, но без балкон, като разположението е доста странно.  Храната е обичайната като за БГ, повече отговаря на  3* хотел, не 5*. Басейните са добри, а СПА-то и масажите са разкошни. Това е и основната причина поради която пак бих посетила този хотел. В смисъл хотелът си отговаря на парите, които се плащат.
Чак в края на септември ще тестваме с мъжа ми Роял Спа, че сега сме още морско настроени и тогава ще направя и сравнение на двата.

# 691
  • Мнения: 336
О, ако тръгнем да отчитаме реалните звезди, то няма да остане 5 звезден хотел във Велинград... За мен най-голямото недоразумение, определено неотговарящо на 5 звезди, е Свети Спас. Умът ми не го побира как толкова нов хотел може да е толкова запуснат.

Стаята, в която бяхме в Макси, беше една идея по-голяма от Гранда. Банята също ми се стори по-голяма, но това може да зависи и от разположението!
Балконите и на двата са ОК!

# 692
  • София
  • Мнения: 5 606
О, ако тръгнем да отчитаме реалните звезди, то няма да остане 5 звезден хотел във Велинград...
Определено. на мен ми е много странно как така им раздават 5-те звезди във Велинград. Това май е града с най-много 5 звездни хотели на глава от населението Simple Smile
А някой може ли да ме насочи как са масажите в Роял Спа?

# 693
  • Мнения: 74
Здравейте !

Някой може ли да ми помогне в избора - Олимп или Здравец ?
Искам да направя подарък на братовчедка ми по случай рождения и ден и реших да и подаря ваучер за двама във Велинград.
Аз лично съм ходила там като малка,тя също.

Ще са ми от ползва мненията на тези,който са посещавали дадените хотели..има разлика в цената 58 лева  Laughing

Благодаря предварително ! Hug

# 694
  • Бургас
  • Мнения: 1 762
Пак да попитам, някой има ли пресни /тазгодишни или миналогодишни/ впечатления от хотел Клептуза?

# 695
  • София
  • Мнения: 195

Много полезни сравнения на хотелите в последните страници чета, момичета.  Hug
Благодаря!   bouquet

А за категоризацията на хотелите- абсолютно поддържам за 5- звездните във Велинград, че никак не отговарят на изискванията за 5 звезди. Обаче за Роял Спа съм склонна да му призная 4-те звезди!  Peace

# 696
  • Мнения: 27
Здравейте !

Някой може ли да ми помогне в избора - Олимп или Здравец ?
Искам да направя подарък на братовчедка ми по случай рождения и ден и реших да и подаря ваучер за двама във Велинград.
Аз лично съм ходила там като малка,тя също.

Ще са ми от ползва мненията на тези,който са посещавали дадените хотели..има разлика в цената 58 лева  Laughing

Благодаря предварително ! Hug

Мишка, за мен лично Олимп е по добрия вариант и особено за подарък, аз преди да купя ваучерите също се чудех между тези двата и Селекта, вчера ходихме на центъра на разходка и видях Здравец, ами никак не ми хареса, прилича на соц хотел, без тераси и олющена фасада. Видях само фоайето, никакъв уют и кофти мебели, за стаи не мога да кажа, не съм видяла. Хотела е на самия център, за някои е предимство, но на мен по ми допада гледка към боровта гора, отколкото към строеж( до Здравец има голяма незавършена част, може би ще разширяват newsm78) В Олимп стаите на реновирани, бадейна е топъл, само външния, както казах ми е въз малък, за киснене е не за плуване.
Смятам, че двата хотела са много различни. Ти си знаеш и хоарата, на които ще подаряваш. Здравец определено не е за претенциозни. Виж и Рояла, там има много голямо Спа и е нов.

# 697
  • София
  • Мнения: 6 699
Пак да попитам, някой има ли пресни /тазгодишни или миналогодишни/ впечатления от хотел Клептуза?
От миналата година впечатления на колега - доста лоши. Спомням си, че не им беше харесал нито хотела като база - доста мизерен според него, нито храната. За басейн и спа нямам спомен, а в момента не е наличен, за да го попитам.

# 698
  • Варна
  • Мнения: 169
Здравейте,
ние вчера се върнахме от Здравец.Хотела се намира на страхотно място ,на центъра е ,а в близост има борова гора  за разходки.
Бяхме настанени в лукс стая.Широка ,просторна ,с огромна спалня и холова гарнитура ,имаше и мини бар.Единствения недостатък  за нас е ,че нямахме тераса .Има и такива стаи,гледат към вътрешния двор на хотела.
Вътрешния басейн е голям и топъл ,става за плуване. Джакузито е супер готино ,парната баня и сауната са включени в цената.Външния басейн е плитък и леко ми беше хладен,но и всеки ден валеше дъжд.
Всеки ден ни сменяха халатите и хавлиите .
Гостите бяха повечето руснаци или сърби,на напрежение в ресторанта нямаше.Имаше достатъчно храна, вадеше се нещо ново на мястото на  свършилото се.


# 699
  • Мнения: 1 520
Здравейте!
Ние днес се върнахме от Спа-хотел Бор,със смесени чувства съм.
Плюсовете за мен:
-гледката
-храна на шведска маса,вкусна и разнообразна за мен/в сравнение със Селект/
-любезен персонал/в Селект бяха намръщени/
Басейните-вътрешен и външен,като този отвън беше с малко хладка за мен вода.
Минусите:
- бяхме на 6-тия етаж,без тераса и беше супер топло и задушно, въпреки отворените прозорци
- едната вечер беше много шумно, чуваше се силна музика
- възглавниците бяха неудобни,меки и на буци
- единия ден нямахме вода за 5-10 минути
От мен черна точка за ресторант Чинарите!
На обяд ядохме сурови и студени кебапчета,от които после имахме разстройство.Развалиха ми деня! #2gunfire
От Том и Нези,ако правилно съм видяла името съм доволна,храната беше вкусна и порцията беше достатъчна.

# 700
  • Мнения: 1 288
Здравейте! Прегледах набързо няколко теми, но ми е трудно да открия това, което ми трябва , а именно:хотел в близост до Клептуза и не много скъп. Търся оферта за една приятелка,която има само това изискване. Моля да ме ориентирате, благодаря ви!!!

# 701
  • София
  • Мнения: 1 834
Здравейте! Прегледах набързо няколко теми, но ми е трудно да открия това, което ми трябва , а именно:хотел в близост до Клептуза и не много скъп. Търся оферта за една приятелка,която има само това изискване. Моля да ме ориентирате, благодаря ви!!!
Селект  покрива критериите ти.

# 702
  • Мнения: 1 288
Благодаря!

# 703
  • Мнения: 2 037
Не съм познавач на ресторантите в града, но тези дни в два поредни дни се хранихме в "Чинарите" на обяд и на вечеря. Има разлика. В качеството, в обслужването и в цените.
Вечерно време глезят, дават доста от себе си и храната беше чудесна.  Peace
На обяд имат отделно меню. Може би, ако бяхме поръчали от основното меню, щяхме да получим от "вечерното" качество, но ние бързахме и естествено предпочетохме готовото меню.
От него не съм впечатлена.
Вечерно време в ресторанта звучи жива музика, която се преплита с някакъв близък фолк и данданията е ужасна. Вият се хора. И един бай 100-ян, местната атракция, продава билети за лотария и боклуци под формата на детски играчки.
За моя вкус заведението е прекалено голямо.
Със сигурност особено много ме отблъсна отношението на персонала към един автобус пенсионерки, които се изсипаха в ресторанта за обяд. Знаеха за пристигането им.

Много е хубаво в града в момента.  Heart Eyes

Празен паркинг на "Спас", на "Макси" толкова малко коли никога не съм виждала, край "Рич" и "Бор" беше пълно.
Улиците са още по-разбити.

# 704
  • Варна
  • Мнения: 709
препоръчайте къде да обядваме и вечеряме, да не е нещо прекалено претенциозно, че с сме с 4 годишна дивачка  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт