Партньор, който е лош събеседник - съвети

  • 19 969
  • 279
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 317
marma, историята пасва почти идеално на моята  Laughing
Пак има стълкновение между огън и вода  Laughing

Цитат
не мога да извадя качествена мисъл от него.

Това е точната формулировка.

Цитат
Все по-често започвам да си мисля дали да не се разделим, но всичко останало ни е наред, вече сме изградили дом, мислим за деца. Страх ме, че ако намеря някой по-умен и по-интересен, ще притежава други недостатъци, които няма да успея да приема и накрая ще си остана сама. А и  започването на нова връзка ме стресира, опознаването, напасването, тихото пръцкане.... и т.н. Smile

В интерес на истината аз съм предприемал подобни ходове. За тези 6 години няколко пъти сме се разделяли за по няколко месеца и срещнах жени, които ме впечатлиха много, но поради една или друга причина от тях остана единствено изгубеното време. Не можах да преценя напасването ли беше проблема или просто не успях да установя доверие в определен период от време или попадах на неподходящи хора. Така че в моят случай не е страх, а по-скоро досада. Като цяло чувствам, че вече твърде много време и енергия съм инвестирал в тази връзка, за да си позволя нещо повече от дискретен мимолетен флирт с друга жена.

# 196
  • Мнения: 46 592
Това, което описвате за пропастта във връзките мен лично би ме уплашило много. Просто не виждам как бих имала доверие на такъв човек.
Щом без деца се карате и разделяте, после просто идея си нямате за какво става дума.
На зодии не вярвам.

Не че ви карам да си късате връзките, но мислете много преди да задълбочавате нещата.

@Не се сърди, човече, а ти какво пиеш? Любопитното е, че ти влизаш в ролята на трезвият разум във всички теми, а тук първа се вреди Laughing

Всичко  Mr. Green
Аз съм с акъл на 15 годишно. И точно типично за възрастта - имам си принципи, които с инат не пристъпвам, дори да ми се иска, затова така ти се е сторило за трезвия разум...

# 197
  • Мнения: 1 262
И ние с моя нямаме нищо общо, затова не се чувствам добре в този брак. Доверие в днешно време не можеш да имаш на никого. Точно този, в който имаш най-голямо доверие, може да те подведе.

Предполагам, че Грим не е приятен събеседник или не може да предразположи жена си да говори.
Моят мъж много говори, но не и по интересни за мен теми. Той не разбира от тези, които биха ми били интересни. Все пак говорим, но аз съм отегчена от тези разговори.

# 198
  • Мнения: 1 136
Е какво за другата ми тема Simple Smile Simple Smile , аз там си признах всичко , такава съм си и се оплитам в проблеми , може би имам раздвоение на личността newsm78 #Crazy.. Какво да направя , но поне се опитвам да помогна на Grimm с идеи за разговор ... ще си говорим ли на лични Hug Wink

# 199
  • Мнения: 6 624
Цитат
1. Ти ти ли си?
Lucky.me, ако ми подариш едно марково уиски с бадемки и се напия тази вечер, то ако утре ме боли глава, значи аз ще съм аз  Laughing Но без този емпиричен експеримент не може да сме сигурни, тъй че хайде, чакам си подаръка и втория въпрос   Twisted Evil
@Lucky.me класическо скатаване  Laughing
Ако вторият ти въпрос беше "аз аз ли съм" (както и за почти всички екзистенциални въпроси) важи същия експеримент, но с двойно количество етанолови напитки  Laughing
rotfImbo rotfImbo rotfImbo rotfImbo rotfImbo rotfImbo

# 200
  • Мнения: 6 624
... Какво да направя , но поне се опитвам да помогна на Grimm с идеи за разговор ... ще си говорим ли на лични Hug Wink
Аааахахахахахаххх ето Грим, излезе ти късмета tooth smile3503

# 201
  • Мнения: X
Защо се смееш бе Наде Mr. Green той отговори грешно на първият въпрос, че и нахално даже, че и с  Twisted Evil накрая Mr. Green Mr. Green Mr. Green

как да го почерпя с марково уиски тогава, а? Naughty newsm78 Mr. Green Mr. Green

и бадемки Joy

# 202
  • Мнения: 6 624
Разсмя ме с чувството си за хумор Peace Hug

# 203
  • Мнения: 317
Защо се смееш бе Наде Mr. Green той отговори грешно на първият въпрос, че и нахално даже, че и с  Twisted Evil накрая Mr. Green Mr. Green Mr. Green

как да го почерпя с марково уиски тогава, а? Naughty newsm78 Mr. Green Mr. Green

и бадемки Joy
Остави, днес не ми се пие грам. Вкиснах се жестоко.
Станах рано и направих екзотичната закуска, която планувам от седмица. Испански хамон, френско сирена, гръцки маслини, австрийски тестени сладкиши, английски чай и български гигантски варени яйца от пазарчето до театър "Зад канала".  newsm22
Абе днес си исках да съм цар  Grinning. То пък излезнаха неочаквани ангажименти и чак сега се отвори време за закуска. Обаче вече не беше същото.  Confused Меракът е половината удоволствие от всяко нещо. Rolling Eyes Кажете нещо ведро, където ви е нахилило през седмицата, барем ми се оправи настроението  dance

# 204
  • Мнения: X
български гигантски варени яйца от пазарчето до театър "Зад канала". 

А пита ли дали са щастливи? newsm78

# 205
  • Мнения: 317
Забравих да ги питам, преди да ги сваря. Боя се, че е прекалено късно  Embarassed Rolling Eyes Laughing

# 206
  • Мнения: 46 592
Не е особено ведро  Mr. Green ама тя само с теб ли е лош събеседник или и с другите хора не може да говори?

# 207
  • Мнения: 317
Не е особено ведро  Mr. Green ама тя само с теб ли е лош събеседник или и с другите хора не може да говори?

Ами имаше една дама, писала по темата, която се бе оприличила на моята мацка и беше написала, че обича да е център на внимание, предпочита да слуша, отколкото да говори, има тесни интереси. Ако се разтърси из темата, може да се намери дословно написаното. Аз открих около 95% съвпадение. Иначе тя не е от най-социалните и е малко единак, което е странно за човек с голямо семейство като нейното. Иначе пък самочувствие не и липсва. Просто си има такива хора  Peace

# 208
  • Мнения: 46 592
Всички единаци, които познавам с от големи семейства, явно писва в един момент Joy
Четох дамата напред, но исках за твоята конкретно да питам - седи с близка приятелка/познат и пак мълчи, така ли?

# 209
  • Мнения: 317
Ами със сигурност с близка приятелка ще намерят за какво да си бърборят, дори за най-обикновените битовизми, клюки и плоски шеги. С мъже е по-избирателна в изказа си, но горе-долу когато и се налага да бъде общителна се напъва и се справя, но като че ли не и идва от вътре. Това поне са моите наблюдения, нямаме много общи познати, тъй като допускаме до себе си различен тип хора.

Общи условия

Активация на акаунт