5 ОУ Иван Вазов

  • 50 609
  • 296
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 037
Морена, отговор под поста за двусменния режим: "Училищното ръководство намери ресурс и настъпващата учебна година учениците ще са на едносменен режим."
Това е добре.
Предполагам, че отново се е стигнало до сливане на класове, но само предполагам.

По повод един пост за влизане с връзки, да си кажа, аз не познавам човек, записан в това училище с връзки.

# 61
  • Sofia
  • Мнения: 21 728
Аха, мерси, Люлин! Simple Smile
Как между другото е написано, не като новина. И то хубава.
Макар наистина да е любопитно как намериха ресурс.
И за РС не писаха. И сайта им не работи...

# 62
  • София
  • Мнения: 210
Здравейте,
моята дъщеря тази година ще е ПГ, но в градината, която посещава. Кога започва записването за 1ви клас в 5 ОУ и с какви критерии(точки) са приети вашите деца там?

# 63
  • Sofia
  • Мнения: 21 728
Довечера щели по новините да кажат за часа на откриването, но в сайтовете на някои у-ща вече са съобщили, та  в 10ч.

triffy
, другата година може да сложата други критерии.
Иначе още в началото на другата година - февруари например иди и виж дали можеш да подадеш заявление или кога по-късно.
 Например тази година 1. критерии беше - детето да е било ПГ в у-щето.
После май бяха
- адрес
- братя и сестри в у-щето
Не помня точно, пък и сайта не си подържат, та няма къде да се види.

# 64
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 759
Здравейте  Hug

Миналата седмица имахме род.среща
Окончателно, 100% сигурно :
Ще се учи само на една смяна - сутрин.

Относно откриването - няма да е рано-рано, защото кметът на общинато щял да присъства, а той преди това ще посети откриването във 2-ро училище.

Моят болен въпрос си остава занималните за пети клас Sad
Трябва да съберем група от 14 деца, за да има занималня.
Някой да иска? Simple Smile))

# 65
  • Sofia
  • Мнения: 21 728
Аз се обадих (че разбрах, че пак имало различни часове в различните у-ща)...

В 10ч е откриването.

# 66
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 759
толкоз... и ние към толкова ще се свлечем надолу...(имам предвид към училището) Simple Smile

# 67
  • София
  • Мнения: 1 059
Морена, благодаря за информацията. 10 е прекрасен час за поспаланковци като нас Simple Smile

А за занималнята за 5ти клас - много ми е странно такова искане. В 5ти клас са достатъчно големи вече да си учат вкъщи. Материята е доста тежка и разнообразна, и не знам как биха могли дори и само 14 деца да учат заедно. Това мое мнение, разбира се.

# 68
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 759
на нас ни се налага да е на занималня
но постът ми не е да се обяснявам...

ТРЯБВА да е на занималня и има вероятност а го преместим в друго училище само заради това. Ако той се премести, класът му май ще се разпадне...

# 69
  • Мнения: 84
  Откриването ще е от 10. 30 часа. Може би трябва да сме по-рано към 10 часа там.
  galaUSA, щом не ти изнася да няма занималня за големшките ученици, премести детето там, където има. Не му мисли за разпадането на класа! Твоето дете е по-важно. Необходимо е някой да го гледа все пак.

# 70
  • Мнения: 2 037
Уважаеми родители,

С решение на Педагогическия съвет на нашето училище се присъединяваме към инициативата на учителите от СОУ „Сава Доброплодни”- гр. Шумен. Ако сте предвидили средства за цветя, в знак на уважение и почит към учителите за 15 септември, молим да внесете предвидените суми в специалната касичка за набиране на средства, която ще бъде поставена във фоайето на 5. ОУ „Иван Вазов”. Така всички ние ще проявим своята съпричастност към бедстващите деца и техните семейства пострадали от наводненията.
Дарените средства ще достигнат до тридесет и двамата първокласници от ОУ „”Цанко Церковски” в гр. Мизия, а ние ще информираме за резултатите от инициативата.
Благодарим на всички, които ще се включат.

от ФБ страницата

# 71
  • Sofia
  • Мнения: 21 728
И книга може да дарите на училищната библиотека.  Simple Smile

# 72
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 759
  Откриването ще е от 10. 30 часа. Може би трябва да сме по-рано към 10 часа там.
  galaUSA, щом не ти изнася да няма занималня за големшките ученици, премести детето там, където има. Не му мисли за разпадането на класа! Твоето дете е по-важно. Необходимо е някой да го гледа все пак.


аааа
аз не се отказвам така лесно Simple Smile
Ще мина утре да питам и в двата пети класа  Simple Smile
времето ще покаже...

# 73
  • Мнения: 84
galaUSA, не се ли сещаш, че ако направят занималня в пети клас, то училището няма да има така нар. "ресурс" и детето ти ще трябва да учи на две смени. Искаш ли да се прибира зимата 19 - 19.30 часа? Или ако на теб това ти изнася, аз не искам моето да тръгва сутрин в 7 часа за първа смяна и да се прибира вечер по нощите след втора смяна. Не знам кой ще те подкрепи.
Помислила ли си, че учителите със своите заплатки ще трябва да ти стоят по цял ден на работа, за да гледат порасналото ти дете. Даже и да събереш заветните 14 деца, даскалите ще ти кажат, че няма бройка. В твой интерес е да си потърсиш друго училище.

# 74
  • София
  • Мнения: 1 059
Че защо занималнята да влияе на двусменното учене? Тя е следобяда, тъй или иначе, няма да заеме капацитет сутрин. А и преподавайки и следобяд, учителите ще получат допълнителни пари. Не виждам проблем, стига да се намерят достатъчно деца  Peace

Общи условия

Активация на акаунт