Кои са кърмещите майки?

  • 230 112
  • 3 070
  •   1
Отговори
# 60
  • В офиса
  • Мнения: 4 030
Почти не влизам тук, а то какво било станало.

Поздравления на Буу и всички момичета за прекрасно свършената работа. Не знаех, че има и в БГ членове на Ла Леш Лийг:)

За протокола, щерката е Цвета. Кърмена на поискване от 20-тия ден нататък, преди това пробвахме безумно неприложимото за нас кърмене под режим. Родена е на 30.09.2002 (почти 2г. 1м. към момента) Още се кърмим рано сутринта, а ако се събуди - и през нощта.

# 61
  • Мнения: 3 042
Аз също се присъединявам - Павлина и Съни -на 11 мес. Изцяло на кърма до към 5 мес и нещо. Сега също го кърмя сутрин, вечер и когато поиска през деня. Стриктен режим не съм спазвала, но на 2-3 часа си спомням ,че се хранихме като беше малко бебе.

# 62
  • Мнения: 554
Привет и от мен!
Аз също се причислявам към кърмещите мами.Моята малка дъщеричка е само на 35дни и се храним на поискване!

# 63
  • Мнения: 1 616
И аз се намъквам тук,при кърмещите майки..Simple Smile..Бебето ми е на седмица и 2 дни и не мога да му създам никакъв режим.Понякога суче през час-час и половина,а друг път заспива и правим пауза от по 4-5 часа.Това ли значи кърмене на поискване?Кажете ми подобен "режим" на хранене нормален ли е за мъничко новородено(Алекс се роди 2 и 800),че вече взех да се притеснявам?Иначе кърма имам достатъчно-като подвижна млекоцентрала съм..Simple Smile

# 64
Теодор днес става на половин годинка и сутрин и вечер е само на кърма!

# 65
  • София
  • Мнения: 758
гостът бях аз

# 66
  • Мнения: 485
Опа, аз май не съм се вписала тук!!
И аз съм кърмеща майка второ издание.Баткото го кърмих 8,5м ,а бебо за сега е на кърма и от време на време давам по малко пл.сок и пл пюре за разнообразие.През деня, гледаме да се храним горе- долу през 3 часа или повече, а вечерта както дойде.

# 67
  • Мнения: 1 464
Цитат на: nimfetka
И аз се намъквам тук,при кърмещите майки..Simple Smile..Бебето ми е на седмица и 2 дни и не мога да му създам никакъв режим.Понякога суче през час-час и половина,а друг път заспива и правим пауза от по 4-5 часа.Това ли значи кърмене на поискване?Кажете ми подобен "режим" на хранене нормален ли е за мъничко новородено(Алекс се роди 2 и 800),че вече взех да се притеснявам?Иначе кърма имам достатъчно-като подвижна млекоцентрала съм..Simple Smile

Не се притеснявай ,точно това е кърмене при поискване,бебето постепенно си създава режим.Дъщеря ми се роди 2600 кг и предаде 1500 пьрвия месец а се бях шашнала че спи по 4-5 часа и не огладнява, друг път пък се буди през два часа ,а и до днес си ги прави тия номера.Ама поне спи по цяла нощ като я изкъпем към 9 ,към10 часа яде ,заспива към12 и се събужда чак в6 сутринта.

# 68
Zdraveite!
Az sum nova tuk i vi pozdravqvam za hubaviq forum!:))Na6ata beba e na malko pove4e ot 40 dni i e na kurma.Be6e mnogo bolezneno za men v na4aloto,no sega e dobre.I nie nqmame rejim,mai s vsi4ki e taka.Zna4i da ne se 6a6kam tolkova! Rolling Eyes

# 69
  • Мнения: 1 283
sorry,az bqh gosta

# 70
sorri...
dnes malkata Viki napravi 40 dni.
karma ia na 3 4asa i ve4e i dadoh parvata lagi4ka sok.
A vie kak otkazahte no6tnoto hranene? Laughing

# 71
  • Мнения: 7 106
Цитат на: dkn
sorri...
dnes malkata Viki napravi 40 dni.
karma ia na 3 4asa i ve4e i dadoh parvata lagi4ka sok.
A vie kak otkazahte no6tnoto hranene? Laughing


Изобщо не се мъчим да го отказваме.Кърми си детенце на воля!

# 72
  • София
  • Мнения: 985
Да се включим и ние. Мама Милена и бебе Гергана 7 м и 4 дни. Кърмим се откакто се запознахме Laughing , с малката подробност, че не можах да предотвратя добавката в родилния дом.  Сериозни проблеми не сме имали, като изключим плача и  коликите по време на кърмене и естествено съмненията, че не ми достига кърмата.  На 20-я ден педиатърката ни препоръча добавка, която така и не дадох. Със захранването почвах, спирах, почвах, спирах, защото ни излизаха обриви. Сега давам по- малко каша и се опитвам да правя домашно картофено пюре, което бебка категорично отказва да яде Sad .
От нощното кърмене се отказа сама през 3-я месец.
Смятам да я кърмя поне до годинка, но каквото е рекъл Господ.
Поздрави и късмет на всички Grinning  Grinning  Grinning  Grinning

# 73
  • Мнения: 255
Моят малък кърмак  Wink суче чудесно от първия ден Sign Exclamation Вече сме почти на месец и е наддал кило и двеста за радост на мама, а пълни памперса за подарък на тати Laughing
Поздрави на всички мами Sign Exclamation  Grinning

# 74
Здравейте , ние сме бебе Били(Биляна) и мама Ани ... Вече сме почти на четири месеца и се кърмим! Laughing  Laughing  Laughing  Това ме прави много щастлива и се надявам поне още няколко месеца да имам кърма... Та храним се на три часа, хапваме плодови пюрета и пием плодови сокчета... #Milti Целувки на всички бебета от нас Laughing  Laughing  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт