Кои са кърмещите майки?

  • 230 199
  • 3 070
  •   1
Отговори
# 75
Е, да се представя и аз: аз съм Зорница, а бебчето ми е Росица.
Кърмя я и засега имам доста кърма, дано и в следващите месеци да е така. Давам и чайчета, сокчета и пюренца. Много обича да пие всякакви течности, а напоследък и доста сладко си хапва плодовите пюренца Simple Smile Единственото което до ден днешен е отказала да приеме е едно пюре на Хипп в което има карфиол Simple Smile Много гадничко беше  Confused Засега си падаме по праскова, банан, круша.
Храним се по 7 пъти на ден през около 3-4 часа, наобед яде пюрето, а кърмата ,която остава изцеждам и слагам във фризера (дано да има полза от тая "зимнина"), защото мисля да тръгвам догодина пак на работа   typeuu
Поздрави на всички бебета и мамчета!  55

# 76
  • Мнения: 181
Zdraveite! Tuk ne biah vlizala dosega.
I az si kurmia muni4eto, koeto e na 2 meseca. Kurmata mi spirashe na niakolko pati i niamah gram mlekce (na nervna po4va predpolagam), no sega ve4e vsi4ko e na red i si karame na "originalna" hrana.

# 77
  • Пловдив сега England( Farnham)
  • Мнения: 298
Ето да се отчетем и ние.  LaughingМама Диди и бебе Пламен. Пами вече мина 7 мсеца и още се кърмим 3 пъти на ден.От раждането го кърмя и се надявам поне до годинка да продължи.Заместили сме вече 2 хранения и се замислям за още едно ,но ...ще видим кога.На обяд редуваме зеленчукови и месни +плодово,а следобед  обикновено поридж+нектар.Опитах да му взема от тези за по-големи ,но отказва да яде каквото и да било в което има миниатюрни парчета, Sad  Cry ,но ще изчакам малко и пак ще пробвам. Simple Smile


Поздрави на всички Flowers Sunflower  Flowers Sunflower  Flowers Sunflower

# 78
  • Мнения: 3 200
Ние сме бебе Елица и мама Невяна. Кърмим се на поискване, засега на 3 часа горе-долу

# 79
здравейте аз съм Аделина с бебчо Никол....кърмим се успешно вече 4,5 месеца....от 3 дни почнах да давам картоф и морков на обяд по 2-3 лъжички.....мъчничко ми е че трябва да я захранвам но милата пищи ние докато ядем и се облизва Sad

но дай боже да си я кърмя колкото се може повече защото ми е изключително приятно!!

поздрави Grinning

# 80
Moeto bebe Viktoria e ot 4tia den na kurma i imahme dosta problemi - v nachaloto se kurmehme po nad chas na gurda, posle imahme edin den v koito tia bukvalno me izsmuka - spi 10 min i posle e gladna - togava i kupihme biberon i taka spasihme neshtata. Posle tukmo se normaliziraha i az napravih mastit, a v momenta veche da chuna na durvo se nahranvame za okolo 20-25 min i si mi teche normalno kurmata. Dori vchera imahme postijenie - zaspa v 23 chasa i se subudi sutrinta v 7. Nadiavam se da moga da ia kurmia po dulgo vreme.

# 81
Ние сме мама Диди и бебе Вики кърмим се откакто се запознахме. В началото бяхме на поискване, но вече порасна
/след 10 дни става на 2 м/ и има режим 3 часа. Още няма колики и дано не се появат.
Големият ми син /6 години/ го кърмих 8 м. и беше много здраво бебе ... Grinning

# 82
  • Мнения: 392
По хубава тема не съм чела наскоро, а може би изобщо!
Аз съм мама Снежка и си имам бебе Александра (тя пък си има и батко и кака). Аля е на почти 8 месеца и се кърми на поискване откакто се е родила. Много е дебела!!! - 10кг и то от преди месец. Исках да я захранвам чак след 6-тия месец, но тя от 4-4,5м постоянно посягаше към манджата на масата, направо и потичаха лигите, така че започнах да и давам пюрета като навърши 5м.
Обаче кърмата си остава основната храна, а пък пюрета, попари и т.н. са само за разнообразие и понякога за да си запълни стомахчето с нещо по-съществено.
Аля е много весело и кротко бебе, но най-много обича да се гуши в мама и да суче. Е, обича си и палеца, както и ръкавите на мамините дрехи, когато мама я няма. Разбира се суче и през нощта и често спи при мама и тати.
Каката и баткото ги кърмих съответно 8 и 9м и специално за каката ми беше мъчно като се отби. Сега ще кърмя докато бебка иска. Наистина се пристрастява човек към това приятно усещане Stuck Out Tongue

# 83
Аз кърмя бебе Бен 1г и 5м.Първите 6м. бяхме само на кърма, полека захранвах до 10тия месец.Бен е едро, добре развито бебе.Имаме периоди дори и сега, когато няколко дни сме само на кърма, например когато го болят зъбите.Тук прочетох и се успокоих, че е нормално да се кърми и до 2-3г.
Успех на всички!

# 84
  • Мнения: 779
Здравейте и от нас- мама Теди и бебе Анди. 55  Дребо се роди по-рано с почти 1 месец и се наложи да изкара първите 4 дни от живота си в отделението за недоносени деца,затова започнахме с кърменето от 5тия му ден.в началото беше голямя мъка, защото беше свикнал на биберон с голяма дупка(с такива ги хранят в отделението,без изобщо да помислят какви грижи създават на майките-много от бебетата изобщо не засукват след това).Аз изглежда съм била по-настоятелна и от тогава сме само на кърма.В момента Анди е на 3 месеца и половина,яде на 3 часа,а вечер спи по 7-8 часа(в редки случаи по 9-10).Първите 2 месеца и половина сучеше по 1 час ,което ме изморяваше страшно и ме докарваше до лудост #Crazy (без изобщо да преувеличавам).Сега се наяжда за 30мин като суче и от двете гърди.От 3 дни давам пюре от ябълка и морков и след това суче.Имах няколко периода в които ми се струваше,че кърмата ми намалява,дори 2-3 пъти го дохранвах,но се оказа фалшива тревога и за сега сухото мляко ще почака coolcool .Първия месец избягвах пържени и пикантни храни и се отказах от кафето kaffeetrmker_2  защото ни мъчиха колики,но сега не се лишавам от нищо(само от  15 и  Drunk )!                                    
Р.S.Pela,твоята Алиса и моя Адриан са се разминали за малко с датите!Ние сме родени на 06.08!

# 85
  • Мнения: 779
Поправка-Алиса ни е изпреварила само с 1 ден!

# 86
Bravo na vsi4ki.Makar 4e ne smiatam 4e karmeneto e naistina tolkova super vajno neshto v edno gledane na dete,shte vi kaja 4e ve4e karmia 5 mesec i dva dni smiatam da karmia oshte (moeto bebe ve4e e zahraneno s zalen4ukovo,plodovo pure,sega zapo4vame kashi i mestni pureta).Naistina hubavo e da karmish,no pak ne e nishto tolkova veliko kolkoto go prestaviat niakoi maiki-dori sam zabeliazala 4e pove4eto maiki koito niamat karma po niakavo ste4enie na obstoiatelstvata se pritesniavat da kajat-to4no poradi tazi ludost 4e nai vajnoto neshto e da karmish.Kakto kazah az karmia ve4e 5 meseca-sama reshih da po4na da zahranvam (prosto mi pisna ve4e da karmia i skah bebeto mi da iade i drugi neshta)I NAISTINA NE SMIATAM 4E SAM NAPRAVILA NESHTO VELIKO.prosto karmia normalen fiziologi4en proces,drugoto koeto e smiatam 4e e napalno bezumie da karmish kogato deteto ima zabi dosta ujasno i za teb i za bebeto ti.A i izmisliotinata 4e karmenite deca boleduvar po-malko napravo me razmiva,moia priatelka karmi ve4e 7 mesec kato dade parvo pure na 6m a neinoto dete boleduva ve4e dva pati,taka 4e tova sa samo mitove.Naistina hubavo e da se karmi no da ne go prevrashtame v podvig.

# 87
  • Мнения: 456
Ami i az da se zapisha. Karmia Marc veche blizo 3 meseca na poiskvane. Prez noshtta se sabujda 2 , maksimym 3 pati. Inache dosta si hapva deteto i po tozi povod i az imam mliako v izobilie (dai boje da e taka dalgo vreme). Predi da rodia misleh che karmeneto e edva li ne iztoshtitelno - moje i taka da e , no za men lichno e prekrasno da hrania deteto si po tozi nachin.  Simple Smile

# 88
  • Мнения: 1 770
Цитат на: Mal4o
Здравейте и от нас- мама Теди и бебе Анди. 55  


Привет на адашите  Grinning Моят бебо също е Анди. Само дето това си му е цялото име, не е съкращение. Любимо име  Laughing

# 89
  • София
  • Мнения: 625
Да се включим и ние мама anya и бебка Вики. Кърмим се на около 3 часа. Преди една седмица имахме проблеми, май защото пиехме много чай на Хип и кърмата почна да намалява, но след прочит на библиотеката и спиране на чайове, води и залъгалки отново се кърмим без проблеми. Надявам се и занапред  да е така!

Общи условия

Активация на акаунт