Нов живот в нас расте, през АВГУСТ радост ще ни донесе!

  • 21 627
  • 724
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 115
Е добре де, дори и да предположим, че нямаме проблем с кърмата на това бебе водичка и чайчета не му ли се дават??? Според мен поне 2 шишета трябва да има човек, а пък за стерилизатора знам ли, не е кой знае каква цифра и поне аз мисля, че ще е по-удобен от изваряване в тенджерки,а пък видях че можеш да слагаш в него и биберони и залъгалки. Шишетата до каква възраст се стерилизират?

# 691
  • Мнения: 609

Съни*; дано е минало леко пътуването!


Ами половината беше ок, но втората половина- вечерта се предадох, стана ми зле пак, абе не си направих хубава програмата за пътуването и сама съм си виновна. Да дойда не кой знае колко далече (2000км) ми отне 20 часа, отврат. Дано не съм изтормозила мъника.   Confused
И аз съм забелязала, че в чужбина детските неща са много по- евтини. Тук само съм ги мяркала, не съм се заглеждала, но определено има огромна разлика. В аптеката сега бях - ми кремове мустела и авент са не повече от 10 евро... просто....
Сега смятам другата седмица ММ като е свободен да го замъкна в някой гигантси бебешки магазин и да си наплакна очите  Mr. Green пък и да се поориентираме кое как е.
Преди време мернах едно розово бодинце за новородено с текс: "A star is born"  Heart Eyes много ми харесват с такива сладки надписи дрешките.  Simple Smile

# 692
  • Мнения: 3 816
Аз силно се надявам този път да успея с кърменето и да не давам вода и чайове.Това ми беше най-трудно от всичко-ставаш нощем преваряваш вода,стерилизираш постоянно.
Освен  това си беше голям разход-поне 4-6 шишета и смяна на шишетата и бибероните на някакъв период.

# 693
  • Мнения: 2 104
Ха, ха  Tasty0703, че на един млад такко к'во му е? Wink Mr. Green

 Valeria N , поне 2 шишета трябват, но ако бебето не иска вода и чай , може и да не се използват. С бибите може да не се улучи точния модел от първия път.

Аз ви казах, че с кърменето не ми се получи. Не , че се отказах, напротив, упорита бях до 6мес, обаче кърма нямах , по 20-30 мл. За този период ми се наложи 2 пъти да цедя, заради прием на АБ. Даже втория път си купих нова помпа/евтина от аптеката/ , защото бяхме при свеки в друг град и изобщо не съм предполагала, че ще ми се наложи. Нищо не успях да направя с нея и тоава разбрах, че на ръка било по-лесно.

Стерилизатор не съм използвала. Всичко : вода, шишета , биби и залъгалки изварявах в МВ.
За престой в болница/ за съжаление/ и за почивки използвах таблетки на чико, но са си химия.

За шапчица съм чувала, но не знаех какво означавало.

# 694
  • София
  • Мнения: 169
Е добре де, дори и да предположим, че нямаме проблем с кърмата на това бебе водичка и чайчета не му ли се дават??? Според мен поне 2 шишета трябва да има човек, а пък за стерилизатора знам ли, не е кой знае каква цифра и поне аз мисля, че ще е по-удобен от изваряване в тенджерки,а пък видях че можеш да слагаш в него и биберони и залъгалки. Шишетата до каква възраст се стерилизират?
Ми не, не съм давала вода, да не говорим за чай...В готовия бебешки чай има захар...Така или иначе повечето кърмени бебета не искат да пият вода, моето пропи вода чак на 1 годинка...А иначе за стерилизирането, зависи от теб си...имаше един много готин виц, че с първото дете всичко се изварява до 6 месеца всеки ден, второто дете изваряваш 1 път в седмицата до 2-3 месеца, а с третото само облизваш бибата и му я даваш пак Mr. Green Аз лично изварявах биберона, ако падне някъде или се допре до нещо и то първите 2 месеца...След това просто с гореща вода от чешмата и това е...

# 695
  • Мнения: 438
Е добре де, дори и да предположим, че нямаме проблем с кърмата на това бебе водичка и чайчета не му ли се дават??? Според мен поне 2 шишета трябва да има човек, а пък за стерилизатора знам ли, не е кой знае каква цифра и поне аз мисля, че ще е по-удобен от изваряване в тенджерки,а пък видях че можеш да слагаш в него и биберони и залъгалки. Шишетата до каква възраст се стерилизират?


Първото ми дете категорично отказа вода. До 7-и месец не е близвал друго освен кърма и след като започнах да го захранвам, започнах и вода да давам на сила. А за помпите - 3 имах и ръчни и ел., но с нито една не успях да изцедя и капка кърма, но то не ми се и налагаше:). Така че може изобщо да не потрябват нито шишета, нито стерилизатор, нито помпи. Задължително ще си взема в началото едно шишенце за всеки случай, дори и да не иска  все за една година ще му дойде редът.

# 696
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 748
Здравейте, момичета!
Поли, да споделя - аз съм в 11+6 г.с. и вчера бях на ранен скрининг във Фемина при -д-р Славкова. беше мила и внимателна. Гледам, че и ти си в същата г. възраст, та да те подготвя, че може би ще използват вагиналния ехограф и след това този през корема. Много натискат на корема, за да се види бебето. Пред теб ще има екран и ще виждаш мсичко, ще чуеш и сърдечния му ритъм. Славкова говори и обяснява какво вижда и наблюдава. След това ще ти вземат кръв на място, ако си посикала и биохимичният анализ да ти правят там. 70 лв. е прегледа на УЗИ /90лв ако е от доцент/ и 60лв за вземането на кръв и разчитането на резултатите.

стига бе, сериозно ли са такива цените? 130/160 лв?
На мен ми взеха общо за двете 90, а уж "Надежда" се води много скъпа болница...Много странно.

# 697
  • Мнения: 2
Ами толкова са. На мен ми е близо клиниката, а и избрах да напарвя изследването извън Майчин дом, защото времето ми е скъпо, а без запазен час и индивидуално внимание да ми се обърне, честно казано не се искаше. А за това си се плаща. Сигурно в други клиники е по-евтино, не знам, но аз избрах тази от удобство. Надявам се всичко да е нормално де. Чакам резултати. Това е най-важното все пак Simple Smile

# 698
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 748
разбира се, за важни неща и аз не гледам цените. Като бях на първия частен преглед да видя дали бебо е добре, от притенение забравих, че може да ми е безплатно по фонда и си платих прегледа отделно Simple Smile ама голяма работа.

В Надежда май не се включва разчитане на резултат, поне нищо не ми казаха, видях си он лайн всичко. Иначе и аз отидох с идеята да не се разкарвам отделно до МД, много сложно щеше да е като съм на работа (и мъж също)

# 699
  • София
  • Мнения: 1 185
Привет!

Купувам неща за бебето от преди да бъде заченато  Laughing! Купувах всяка дрешка, която ми хване окото, в резултат имам 4 бодита, 5 ританки, 1 гащеризонче и 1 буйки. От батковците пазя малко дрешки, скоро ще ги прегледам, за да знам какво ми трябва! Количка купихме със съпруга ми, когато бях в 6г.с., дебнех си я в продавалник и я купихме! Корито и стойка имаме, повивалника е тръгнал да си заминава, та ще видим дали ще облебваме или купуваме - за мен е много ценна вещ (щади майчиния и бащиния кръст). Със сигурност ще купим шезлонг - много ползвана вещ с батковците. Ще кърмя, помпа имам от снаха ми, подплънки за кърмачки ще си взема във връзка с кърменето и Лансинох и Гармастан (безценни през първата седмица). Едно шише ще взема, да има, бих предлагала чиста преварена вода, въпреки, че изключително кърмените бебета обикновено отказват вода. Малкия пропи на 1,2г., но със захар със сигурност няма да предложа. Легълце - ще видим, най-верояно ще купим двуетажно легло за момчетата, а креватчето ще ползваме за бебето.
Та, в равносметка, остава да купим:
шезлонг - 25 лева (от продавалник)
шише - 12 лева
дрешки - 50 лева най-много, защото имаме
подплънки за кърмене - 10 лева
Гармастан и Лансинох - не съм гледала актуални цени
памперси - 20 лева
дамски превръзки с памучно покритие от ДМ - те са за родилки и не дразнят - 10 лева
Спортен потник (вместо сутиен, за пълните с млекце гърди) - 5 лева
Ножичка за рязане на нокти - 10 лева
тотал: около 150 лева (шезлонга, дрешките и ножичката мога да отстъпя на роднини, които искат да ни подарят нещо - винаги има желаещи)
Взимаме това и сме готови за бебето Simple Smile!

Стискам силно палци на всички, които в момента имат нужда от това!

# 700
  • София
  • Мнения: 461
Пипи,
Всъщност Надежда е с едни от най-ниските цени от всички частни клиники в София Simple Smile И като прегледи и като цена за раждане и АРТ процедурите им.
И аз бях много изненадана, когато го установих, но е факт:)

# 701
  • Мнения: 2 104
Пипи , Надежда съвсем не се води много скъпа болница.
 На мен д-р Михова ми каза задължително да отида с резултата или при нея или при АГ, който ми води ЖК пак там.

# 702
  • Мнения: 190
Пипи,
Всъщност Надежда е с едни от най-ниските цени от всички частни клиники в София Simple Smile И като прегледи и като цена за раждане и АРТ процедурите им.
И аз бях много изненадана, когато го установих, но е факт:)
Вече изравниха почти цените с Щерев!!!! Раждане в надежда за Здравно осигурени 1750 лв, раждане в Щерев 1950 лв, Преглед в Щерев 35 лв с включен УЗ, в Надежда 40 лв, така че мисля че вече не са чак толкова ниски, Септември раждането е било 1400 лв в Надежда

# 703
  • София
  • Мнения: 461
Възможно е, аз съм от ноември пациент, та не знам преди как са били:)

# 704
  • Мнения: 2 104
В темата за болницата непрекъснато се коментират цените, като по-ниски , сравнвни с др. болници. Става въпрос за АРТ процедури най-общо. То  не са само прегледи и раждане. ФМ и ЖК според мен са със същите цени като на повечето места, в никакъв случай по-скъпи.

Общи условия

Активация на акаунт