Нов живот в нас расте, през АВГУСТ радост ще ни донесе!

  • 21 616
  • 724
  •   1
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 55
А иначе за стерилизирането, зависи от теб си...имаше един много готин виц, че с първото дете всичко се изварява до 6 месеца всеки ден, второто дете изваряваш 1 път в седмицата до 2-3 месеца, а с третото само облизваш бибата и му я даваш пак Mr. Green Аз лично изварявах биберона, ако падне някъде или се допре до нещо и то първите 2 месеца...След това просто с гореща вода от чешмата и това е...

Съгласна съм със Zzvercheto.
Чета и се чудя. Никога не се бях замисляла, че тоооолкова много изваряване и стерилизиране ме очаква  Rolling Eyes Знам, че трябва да се спазва стриктна хигиена, но все пак не трябва ли да не се вманиачаваме  Thinking  Whistling Това са си лични съображения и усещания.
Има време за всичко. Нали затова се дава месец и половина почивка преди раждането. Както се вижда от по-опитните майки във форума, може и за 2 часа да се купи всичко на зор, а пък за забравени неща, все някой познат/роднина ще се изтича да купи нужното.
Най-малкото нали майката стои с бебето в болницата 3 дни минимум. За това време все ще може да се навакса, ако нещо е пропуснато  Peace

Поправете ме, ако не съм права. Ще приема градивна критика. Нямам опит с бебета, но не виждам смисъл и да се шашкам с такива въпроси още от сега.

Не е ли време за момента да се обсъждат нашите дрехи? По-опитните мами - какво стана с някои от старите ви дрехи - тесни дънки, по-разголени летни блузки. Имаше ли дрехи, които вече никога не сте облекли - направо да казвате и да изхвърлям Simple Smile
За мен майчинството би трябвало да промени нашия мироглед и малко или много да си сменим гардероба за след това. Питам, защото аз много обичам (извън работа) лятото да излизам с къси полички и потничета и като цяло да го карам още като тиийнейджър. Най-вероятно след това се променят нещата или се лъжа?

Последна редакция: пт, 07 фев 2014, 17:39 от tan4etok11

# 706
  • Мнения: 18
На мен помпата ми помогна да си увелича кърмата. Първото ми раждане беше секцио и след секциото малко по-бавно слиза кърмата, междувременно в болницата даваха на бебето АМ - и то свиква на лесното и не си дава много зор да суче, та с помпата и с лактогонен чай успях да се стимулирам и после кърмих почти до 1 годинка и 3 месеца.
Шишета си трябват според мен дори да има много кърма жената, защото когато бебето има колики може да се даде домашен чай от анасон и копър, на мойта дъщеря и помагаше много. Също когато трябва майката да излезе за малко - всичко се случва - може да остави кърма или адаптирано мляко и бебето  да бъде нахранено.
Моята помпа е ръчна на Авент, добре помпа, но много ме дразни в нея а също и в шишетата на Авент че имат 1 допълнително уплътнение  - като пластмасов пръстен - което всеки път трябва да слагаш, защото ако го забравиш текат, затова захвърлих 2те шишета на Авент които имах и си купих на Nuck.

# 707
  • Мнения: 115
tan4etok11 едно време бабите ни са прали на ръце, включително и нааканите бебешки пелени, но едва ли някоя съвременна жена ще се откаже от пералнята и памперсите. Всичко е въпрос на лично виждане и нужди, всеки споделя мнение и личен опит, за да сме си полезни.

# 708
  • Мнения: 142
Шишета и стерилизатор са необходими, дори и да се кърми три години. Не се стерилизират само бибите, а и помпата, шишетата(било то от чай, изцедена кърма и пр.) цялата процедура трае седем минути. Аз съм кърмила една година и съм доизцеждала гърдите си заради т. нар. мастит, но всеки решава сам за себеси кое е най-добро и респективно го прави.

# 709
  • Мнения: 2 104
tan4etok11 за дрехите ще ти кажа. И аз носех такива поли. Няма да забравя една бяла 20см., "колан" дето и вика моя мъж 1 месец след раждането я мерих. Ставаше ми , обаче къде да я нося, то като се наведеш и.......Пазех ги такива поли и потничета с деколтета или къси и по някое време заминаха няколко чувала......Докато бях в майчинство се научих да ходя с равни обувки и удобни и по-спортни дрехи. Преди това такива нямах.
 За изваряването- аз съм или поне бях от лудите дето всичко паднало изваряват. Водата май до 1г изварявах, не помня вече. Обаче то детето ме "оправи" Един път съм свалила количката на двора, качам се и свалям и него. Докато го слагам в количката се усещам , че съм забравила чантата. Качвам се за чантата и като се връщам  Embarassed Детето захапало, то какво , направо налапало муцунатана котето, бе почти цялата глава. Как не е бягало тва коте ми се е дало да го докопа още не ми е ясно. Обаче мъжо след това вече имаше реплика" той изяде котката , ти искаш всичко да му е стерилно Mr. Green"....
 Пък за прабабите- ми те са ги кърмили основно , ако е имало някоя без кърма, бебето е кърмено от някоя близка, която също е имала бебе по това време или са им давали краве мляко , знам ли.....

Ужасявам се като видя как падналата биба някоя майка я облизва и я предлага на детето Mr. Green

# 710
  • Варна
  • Мнения: 4 948
Момичета, как стои въпроса със студената стерилизация?  Кога влиза в употреба и става ли да се ползва още от началото?

# 711
  • София
  • Мнения: 55
Ужасявам се като видя как падналата биба някоя майка я облизва и я предлага на детето Mr. Green

О, да, със сигурност трябва да се спазва хигиена и то доста добра. Радвам се, че откривам тук много полезна информация. Аз написах дългия пост, защото се ядосах, че някои майки за малко да се скарат с вас, имайки крайни изказвания за това кое е абсурдно и кое е 100% нужно. Всичко си е индивидуално. Аз имам приятелка, бременна в 6 месец в момента, чийто мъж е безработен от месец (непланирано, съкращение на щата във фирмата му) и тя ще взима има-няма 350 лева от НОИ....пък и те живи и здрави дете ще отгледат, без да имат възможност да си купуват много от нещата, най-вероятно ще вземат повечето неща назаем от познати. Няма такова нещо като "абсурдно е без еди какво си", може и с малко, може и с много.

Стискам много палци и се моля за Ели - дано оттук нанатък всичко е наред при нея. Милата.

Последна редакция: пт, 07 фев 2014, 17:40 от tan4etok11

# 712
  • Egypt
  • Мнения: 132
Момичета, как стои въпроса със студената стерилизация?  Кога влиза в употреба и става ли да се ползва още от началото?

Аз лично така стерилизирах, с разтвор на Чико, от самото начало. И сега пак така ще процедирам, със стерилизираща течност.

# 713
  • Мнения: 2 104
Аз за студената стерилизация писах. Ползвала съм таблетки по време на престой в болница , също и на почивка. За ежедневна употреба не ми харесва. Остава миризма, колкото и да изплакваш. Ако изплакваш на течаща вода , те вече не са стерилни, просто дезинфекцирани. Ако изваряваш вода и после плакнеш с нея, то тогава направо да се изваряват по-добре.
 faima ти с каква вода изплакваше?
Сетих се и друго. Когато купувахме съдомиялната преди няколко години имаше модели с програма за стерилизиране на бебешки аксесоари.Изобщо не мога да си представя да ги сложа с общите съдове или да се пуска отделно само неговите неща, нещо не ми се струва хигиенично. Дали някой ги ползва тези програми?

Последна редакция: пт, 07 фев 2014, 18:33 от mama irina

# 714
  • София
  • Мнения: 2 901
Признавам, не съм чела за студената стерилизация достатъчно, но не мога да си представя, че химия, която после няма да изплакна, ще е по-полезна от една изварена или стерилизиранав стерилизатор за МВ биба. Говоря за ежедневно ползване. За полеви условия... Май навсякъде, където сме ходили, е имало МВ печка и не ми се е налагало да се притеснявам. Помня и баба ми с първото бебе как му се чудеше на този стерилизатор - ама модерно бабе, с МВ.

Ох, от кога се каня да напиша за кенгурото. На мен, слава Богу, не ми се е налагало да го ползвам вкъщи, някак кандисваха бебоците на шезлонга (едното даже до 3-ия месец спеше в шезлонга, по-уютно ли му беше, понеже формата е по-ергономична от креватчето), но познавам мами, които дълго време с кенгурото вкъщи миеха чинии и се разхождаха из стаите...

# 715
  • София
  • Мнения: 2 164
Да, аз съм готвила с кенгурото:). Този път, обаче, смятам да го заменя със слинг.

# 716
  • Мнения: 2 104
Coming 2 life това животно/ кенгурото/ съм го ползвала 5 пъти максимум. Първия път реших за разходка. Тръгнах, обаче много взе да ме боли операцията/секциото/ , абе тежеше ми и не ми беше удобно , краката чак взеха да ми се подкосяват. Върнах се и го зарязах.
Беше скъпа марка , колежките на сестра ми и го бяха подарили и тя ми го даде май без да го е ползвала. Втория опит беше комичен. Във В.Търново съм, вече бебето е по- голямо и един ден решавам да излезна за нещо до пазара и за по- бързо не с количката ами с кенгурото. За целта трябва да се спусна по единия голям булевард, от горния край , чак до пазара. Екипирам се, обаче обувам "кларкови" обувки с връзки. Сещате ли се? Връзките са обли  ooooh! И се започва едно развързване ту на едната , ту на другата , буквално през 20-50 метра ooooh!
 Аз с кенгурото отпред немога да се наведа и да се завържа, хората услужливо ми подсказват, че съм с развързана обувка Mr. Green На няколко места успях някак да вдигна крак на някой парапет на ограда и да се завържа, ама как не се утрепах, че и бебето незнам Crazy Мислех да разкопчея кенгурото и да го сваля , ама къде да оставя бебето  Thinking и с една ръка не става.....

Все си мисля , че слинга е по-добър вариант. Не съм ползвала , обаче бих опитала Hug
 После няколко пъти съм го слагала вкъщи , но обратно на гърба. Даже имам снимки. Дадох го на приятелка, незнам и тя дали ще го използва.

# 717
  • планетата Земя
  • Мнения: 2 218
имам въпрос понеже и аз мисля да се върна на работа максимум към 5 месец след раждането...ти прехвърляше ли майчинство?

На 5 я месец на бебето няма на кого да прехвърлиш майчинството и ако се върнеш на работа губиш обезщетението за бр и раждане.Оставаш само на заплата.След 6 я месец може да го прехвърлиш на бащата.След 410 я ден на баба/дядо

но не мога да си представя, че химия, която после няма да изплакна, ще е по-полезна от една изварена или стерилизиранав мами, които дълго време с кенгурото вкъщи миеха чинии и се разхождаха из стаите...

И аз не мисля,че е по-добре от чистата,гореща вода/пара.За път отново съм носила стерилизатора.Затова и избрах да е на ток,защото микровълнова фурна не навсякъде има.Отделно,че няма да изваряваме цял век.В едни момент спираме.

# 718
  • Мнения: 469
Момичета,кажете с какво лекувате главоболие,ако изобщо имате такова  #Crazy #Crazy #Crazy #2gunfire
Миналата седмица мислех, че ще умра от главоболие-айрян с малко сол, компот, изцеден лимон с вода.

# 719
  • София
  • Мнения: 461
аз съм с ужасна мигрена и като ме почне, ако нямам достъп до лекарства ми помага да пийна студена вода 1-2 чаши и контрастни душове на главата - понеже не се препоръчват такива резки при бременност, затова само главата обливам - оправя ме за минути

Общи условия

Активация на акаунт