Точкова диета 11

  • 105 308
  • 750
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 136
След празничното похапване мисля да започна този режим на хранене. Преди време имах добри резултати. Предполагам, че сега никой не е на диета Grinning , но има ли желаещи да започнат новата година с нов режим на хранене? Жалко, че темата е западнала... Ще се радвам да има с кого да си точкувам.

# 586
  • София, България
  • Мнения: 812
Ехееееее! За мнооого, мнооого години! Последният път, когато се бях включила в този форум за точковата диета темата беше кръстена Точкова диета 7 ...смятайте колко отдавна е било това, сиреч 2009-2010 година. За съжаление не мога да се похваля, както онова време, че от 52кг искам да стана 45. Мнооого съм се отдалечила от онези килограми. 7 години по-късно килограмите ми са над 70.. Confounded Гледам и емотиконките не са хубави, както едно време. Както и да е. Искам да обявя, че от 01.01.2018г. аз започвам точковата диета! Волята ми започва да се калява. Миналата година спрях цигарите, от 1 месец спрях търкането на лотарийни билети, а сега най-накрая ще изляза от мързеливата рутина, на която се бях отдала толкова години и бях пренебрегнала килограми и здраве! Нахъсана съм, ще се радвам да има и други точици, с които да си точкуваме заедно! Имам намерение освен точкуването да се отдам на зумба и водна аеробика, да ги редувам. Но за това все още нямам ясна идея как ще се случват нещата или дали няма да се спра само на едното нещо. Весело посрещане на новата година и ще ви се обадя отново, когато започваме на чисто новата календарна година Simple Smile

# 587
  • Мнения: 136
Ще се радвам да точкувам с някой. Blush Весело посрещане на Новата година!

# 588
  • Мнения: 4 344
И аз съм с вас.
tissi ,много зареждащо звучиш.И аз съм в твоята ситуация,време е за промяна.
Хубави празници! Heart Eyes

# 589
  • София, България
  • Мнения: 812
Много се радвам, за което! Утре ще запиша с какви мерки и килограми започвам и ще си водя, както хранителен дневник за себе си, така и смятам да го споделям с вас. Аз лично смятам да направя нещо, което може би след време ще стане супер яко, а именно всеки ден да си правя снимка в цял ръст в анфас и профил и след време ще наблюдавам как промяната се случва. Знаете как на всички ни се струва, че не отслабваме, когато кантарът се задържи на едни и същи килограми, но също така знаем, че и неприятените мазнинки, които потъпкват нашето самочувствие са всъщност леки като грамаж, така че в такива моменти искам да хвана "чудото" на отслабването в крачка. В този ред на мисли, до утре, точици! Ще се радвам и вие да ми споделяте вашите менюта, за да можем да си даваме взаимно идеи за идните дни за хапвания и рецепти Simple Smile

# 590
  • Мнения: 136
Здравейте и от мен!
tissi, много добре си го замислила. Аз също ще си запиша мерките и ще следя развитието. Имам и дневник в който да записвам дневното меню. Сега си правя план за следващите два дни, за да знам какви продукти ще ми трябват.
Утре и аз ще пиша как е минал ден 1.
Аз черпя идеи за нисковъглехидратни (кето) рецепти от Pinterest. Ще споделям тук ако има някое добро, режимно попадение. Simple Smile

# 591
  • София, България
  • Мнения: 812
Хихи, голямо забавление с излизането на пазар. Бях забравила как се четат етикети и стойности на въглехидрати на 100гр продукт. Grinning
Neva_D,  чакам те да споделиш твоите покупки и идеи. Със сигурност ще се възползвам по някое време.

Тъй като до вчера се тъпчех главно с баници, тутманици, мъфинчета, пици, бургерчета и прочие е очеизбождащо, че съм прекалено зависима от тестеняка. Без него нямам никаква ситост, но е време това да се промени. Изкопах от магазина някакви сухари на фирма Елит, които за сухарче дават 5,9т, което не е много, но пак няма да мога да си бухам по 4-5 филии на хранене. Та определено ще ми е трудно като ме обхване тестената абстиненция.  Другата находка, която ми попадна пред очите е нещо, което преди ми убягваше от погледа, а именно катък с краве сирене, аз си взех на фирма Бор-Чвор и за 100гр дават 3,6т. Ето, че ще има с какво да си мажа сухарчето, или да добавям към омлетче или бъркани яйчица, а може и просто да си боцкам със сварени яйчица. Също така си взех и 2 кисели млека, без тях няма как.
Голямата мъка са ми яйцата, как ги качиха гадините и поскъпнаха. В магазина имаше само кутия по 6 яйца за 2,60лв, не благодаря. Все още дебна да си купувам по 10 яйца. Явно ще се ходи до Кауфланд примерно, че имам наблизко, белким там има по 10 яйца.

Ето с какво разполагаме:
Ж, 28г, 156см
Стартово тегло: 79,9кг.
Бюст: 100 см
Талия: 92,5 см
Ханш: 110 см
Бедро: 68,5 см
Прасец: 45,5 см
Бицепс: 33,5 см.

Положението не е никак розово! Но надежда има! Успех, точици!

# 592
  • Мнения: 46
Хей, точици, за много години!!!
Хопа-тропа и аз тук Simple Smile За жалост... килата са 100! Някога (2010) бяха 54-55... И неее, няма да се оправдавам с трудна бременност и прочие... Напоследък лакомията надделява! Март ставам на 30 и не желая да влизам в новото десетилетие с тези кила...
Идеята ми е да съчетвам режима с Високо мазнинна ниско въглехидратна диета (ВМ-НВД), Системата -60 на рускинята Мариманова и тази. Смятам, че не са несъвместими. И нещо от мен - на всеки 4-5 дни МРЪСЕН ДЕН! Тоест ще ям "чисти" въглехидрати - ШОКОЛАД на корем Grinning Така през 2012 година свалих доста килограми и се надявам и сега да имам успех...
Прекрасни, желая Ви една уникална година, на която в края й да сте се освободили от всички тежести в живота, незавидимо дали това значи по-малко кила, излишен емоционален товар, причинен от енергийни вампири или ... Wink Вие си знаете Wink Хубав ден

# 593
  • Мнения: 136
Здравейте момичета!

Привърших с пазаруването за днес. Забърках един режимен обяд, получи се много добре! Едно авокадо, разрязано на две, отгоре го залях с яйце с настърган чедър и по резен бекон. Запечено във фурната. Вкусотия! А на точки беше доста евтино- 5т. Yum
Вечерята ще е пилешко със сиренца, салата и чашка вино. От към точки не съм смятала още, колко ще ми струва. Blush
tissi с нетърпение чакам и твоите идеи, да си крадна и аз нещо за менюто. Simple Smile
NovoMamche аз смятам да се глезя с черен шоколад. Посъветваха ме да е с много висок процент какао, над 70%. Иначе и "мръсни" дни съм чела, че е добре да има, когато свалянето на килограми се забави или спре. Нещо като "рестарт".

Ви по веднъж в седмицата ли ще се теглите?

# 594
  • Мнения: 46
Аз мисля, че трябва да се теглим всеки ден и веднага изтъквам доводи... Когато се теглим всеки ден можем да си направим ясна сметка от какво пълнеем. Аз така си хванах, че дебелея от свинско месо и всякаква кайма, от сирене (естествено) и след мръсен ден знам какво може и не може да ми е за разтуха Simple Smile

# 595
  • Мнения: 46
Хей, извинявам се за СПАМ-а, но исках да споделя с Вас едно интересно пожелание за Нова година, спорелено във фейсбук група:
ЧЕСТИТА НОВА 2018 ГОДИНА!😄😉🤣

Забравете за стандартните пожелания от рода на късмет, успех и щастие ! Пожелавам Ви хубави обувки, страхотен секс, минимум 10кг по-малко, пищни гърди, един таен " Beachboy " любовник, бръчки от смях, винаги перфектен загар на кожата и сияйно бели зъби, готини дънки и страхотни дамски чанти, пълни с пари. Останалото да оставим за скучните хора 😊.

автор Tanya Petrova

# 596
  • Мнения: 136
Аз само любовник не искам, имам си готин мъж. Smile  И килограмите ако може да са 15 не 10... хаха ставам май нагла. Thinking


# 597
  • София, България
  • Мнения: 812
Нищо не връщам! Приемам всичко на драго сърце щом е пожелание! Ще се оправдая с: " Ами, пожелаха ми го, бря"!
Иначе аз искам от 80 да стана поне 50кг (респективно и до 45)... леле, колко ужасно звучи.. Cry Не успях да закусвам понеже станах в 10ч сутринта, а после почнах да се мотам, пък хайде да си сваря чай от бял равнец ( може да погледнете темата за белия равнец - помага доста за извайване на талията и за много други неща, аз ще го пия, защото не ми идва, а имам и кистичка)...та докато се свари, пък докато изстине на стайна температура, че да го прецедя... , пък хайде до магазина, пък хайде да си сваря яйца... и то стана време за обяд.

Обяд: Кофичка кисело мляко - 17.4т.
            3 сварени яйца - 1,5т.
            1 сухар - 5,9т
            Общо: 24.8т.
            Остават: 15,2т. ( нямам идея как ще ги оползотворя)

Сега ще си пия белия равнец 600 мл... ще има да си го люскам до вечеря - 0т.

# 598
  • Мнения: 136
Момичета, вие пиете ли алкохол? Аз не мога вечер да се размина без винце. Според точковата диета, това не е проблем, но се чудя дали наистина е така?

# 599
  • София, България
  • Мнения: 812
Диетата го позволява и точка. Точковата диета е ясна. На ден, за да отслабваш е нужно да приемаш по 40-45 грама въглехидрат, за да поддържаш килограми са нужни по 70-75 грама въглехидрат за ден. Има алкохолни напитки, които нямат въглехидрат, следователно няма как да нарушат условието на режима.Пийвай си с мярка и да ти е сладичко. Аз лично преди години консумирах промишлени количества и сега така съм се преситила, че рядко може да ми се отвори апетит за някое бяло или червено винце. Тъй че не се притеснявай, една чаша червено вино вечер била полезна за сърцето казват. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт