От къде мога да купя качествени мебели от масив?

  • 19 680
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
Здравейте,

Бихте ли ме посъветвали от къде мога да купя качествени мебели от масив бук?

Благодаря предварително.

# 1
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 751
Знам, че вероятно си преценила  и мислила много преди да се спреш на бук, но аз лично много харесвам тези. http://www.terraart2001.bg/colect-galeria.html Дори чамовите им са страхотни , а имат и от бук, орех, череша.

# 2
  • Мнения: 1 398
http://8282.bg.all.biz/goods Фирма Люман 96, ООД, работят по поръчка, мебелите са качествени, а цените им са много приемливи. Аз лично съм много доволна!  Peace

# 3
  • Мнения: 5
Тези на Люман ми се струват доста натрюфени. Ще направя запитвания за цените, дано да са поносими.
Като цяло искам нещо по-изчистено.
Една позната ми препоръча - Еврика - www.evrika.bg.
Някой купувал ли е от тях? Някакво мнение по въпроса?

# 4
  • Мнения: X
мебели Банко

# 5
  • София
  • Мнения: 10 825
Теохарови НИе имаме техни мебели от дъбов масив и сме много доволни. Имат и букови мебели. Нямам преки впечатления от буковите им.

# 6
  • Мнения: 5
На нас ни трябва цялостно обзавеждане. Не само маси и столове. Никой ли не е купувал от тази фирма Еврика?

# 7
  • Мнения: 1 602
Преди половин година правихме мебели и на Стройко видяхме тази фирма- http://kedar-design.com/
Работят с масив, правят страхотни неща, индивидуални проекти. Доволна съм. Бърза изработка, изпълниха всяко едно наше желание.

# 8
  • Мнения: 5
Като цяло по-добре ли е да си купувам мебели от бук или дъб? Обясниха ми че тези от дъб са доста по-скъпи. Какъв е смисълът да са от дъб?

# 9
  • Мнения: 5
Няма ли някой специалист тук, да обясни за разликата между дъб и бук, разгледах всички сайтове до тук и не ми стана ясно има ли смисъл да плащам за мебели от дъб, като реално от бук са същите?
Ще съм благодарна на някакво макари с две думи мнение.

# 10
  • София
  • Мнения: 10 825
Не, не са същите от бук и от дъб. Това са два различни вида дървесина, с различна структура, с различна плътност, с различна якост, различна трайност на дървесината и не на последно място и различен натурален цвят.

# 11
  • Мнения: 5
Разгледах мебели от дъб и такива от бук и като цяло основната разлика е в това как изглеждат. Другата разлика, че дъбовите мебели имали по-дълъг живот от буковите - в нея не съм много сигурна. Като цяло мисля да се спра на мебели от бук, тъй като разликата в цените е голяма, пък и цветът който искам е да са бели мебели. Все още обаче не съм се спряла на фирма. Друг въпрос който ме вълнува е има ли смисъл въобще да се купувам мебели от масив, след като мога да си купя от плоскости?
Някой ще изкаже ли компетентно мнение по въпроса? Какви са разликите?

# 12
  • Мнения: 5
Тъй като никой не реши да ми отговори пускам следващ въпрос, който е малко като анкета,

Каква сума според вас е нормално да похарча за:

- трапезария с маса 1.80 м. / 1 м. и 6 стола

масив бук



# 13
  • Мнения: 16
Мда, интересен въпрос/анкета. Мога да ти кажа колко е нормално да похарча за мен и моето виждане по въпроса. А колко е нормалното според теб, ти би трябвало да си прецениш най- добре.

# 14
  • Мнения: 9 991
МДФ-а също е много здрав но едва ли е по-евтино . Масива е по-красив . Колко да похарчиш за мебели си е твоя работа , как може друг да ти каже.

Последна редакция: пн, 10 фев 2014, 23:33 от adelinda

Общи условия

Активация на акаунт