Хранене на бебе с кисело мляко.Помогнете!

  • 39 807
  • 201
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 10 704
Разбира се, desitkata77 , права си. Ако не го беше захранила със сокове на 2 месеца и с кухня на 6..... никакво прохождане на година, ранно проговаряне, пък за броене и четена на думи да не говорим.
Ето на моят голям син е жив пример, късно захранен е и на почти 9 години тежи 24 килограма, нищо че е висок 130см. Трябваше и аз така като теб да го захраня, ама кво да се прави..... мода
 Mr. Green
Знаех си че захранването няма връзка с другите дейности ама на
било грешка ранното захранване.И мойто отселя след всичката манджа,
и твойто отселя само на мляко..и объркахме авторката.
Ко речИ?

# 61
  • Мнения: 5 513
Разбира се, desitkata77 , права си. Ако не го беше захранила със сокове на 2 месеца и с кухня на 6..... никакво прохождане на година, ранно проговаряне, пък за броене и четена на думи да не говорим.
Ето на моят голям син е жив пример, късно захранен е и на почти 9 години тежи 24 килограма, нищо че е висок 130см. Трябваше и аз така като теб да го захраня, ама кво да се прави..... мода
 Mr. Green
Знаех си че захранването няма връзка с другите дейности ама на
било грешка ранното захранване.И мойто отселя след всичката манджа,
и твойто отселя само на мляко..и объркахме авторката.
Ко речИ?
Пускай го в темата с гафовете... Laughing

# 62
  • София
  • Мнения: 10 704
Разбира се, desitkata77 , права си. Ако не го беше захранила със сокове на 2 месеца и с кухня на 6..... никакво прохождане на година, ранно проговаряне, пък за броене и четена на думи да не говорим.
Ето на моят голям син е жив пример, късно захранен е и на почти 9 години тежи 24 килограма, нищо че е висок 130см. Трябваше и аз така като теб да го захраня, ама кво да се прави..... мода
 Mr. Green
Знаех си че захранването няма връзка с другите дейности ама на
било грешка ранното захранване.И мойто отселя след всичката манджа,
и твойто отселя само на мляко..и объркахме авторката.
Ко речИ?
Пускай го в темата с гафовете... Laughing
Там е Laughing

# 63
  • Мнения: 5 173
Сега може и да ми се накарат.
Споделям личен опит.
Дъщеря ми беше на 2 седмици, когато започна неистово да плаче - постоянно. Оказа се, че кърмата ми не е хранителна. Тя суче и след 1 час пак е гладна.
Бебето просто беше гладно.
Хм, сега си давам сметка, че и моята кърма е нехранителна. Като се роди дъщеря ми я кърмих през час, като ми висеше на циците по още час. Ми, явно не е била хранителна, знам ли Thinking, ама на 6м си утрои, че и отгоре рожденото такова.
Като нямаш финансова възможност, се постарай да кърмиш!!!

# 64
  • Мнения: 86
с дъщеря ми имах проблем с кърменето в началото. Бях на ръба да се откажа. Кърмех и ревях. Консултирах се със специалисти и се наредиха нещата. Синът ми, като се роди до 2-ят месец сучеше през час, по половин час. Спеше по 10-15 мин и хоп пак на гърдата. Ходех като сомнамбул. Издържах и нещата се оправиха и добре си наддаваше. Майка ми беше при мен и ми викаше, че кърмата не ми е хранителна, да се тъпча с разни неща и прочие, да му дам АМ. Не я слушах и си го кърмех, без вода, без
АМ, без сокове и кис. мляко. Много евтино ми излиза и до ден днешен.
Та мисълта ми е науми ли си нещо една майка, трудно може да се поддаде на чуждо влияние.

Не искам да обидя майките, които са искали да кърмят, но НАИСТИНА не са можели, след като всичко са опитали или по медицински причини. Аз лично познавам такива Hug

# 65
  • Мнения: 3 970
Moмичетата преди мен вече са писали. Кисело мляко, захар и оризова вода на толкова малко бебе е меко казано безумно Simple Smile

# 66
  • София
  • Мнения: 10 704
с дъщеря ми имах проблем с кърменето в началото. Бях на ръба да се откажа. Кърмех и ревях.
Peaceдаже не смея да кажа,че съм ок вече...то са запушвания,блистери,ад... Rolling Eyes

# 67
  • Мнения: 5 173
с дъщеря ми имах проблем с кърменето в началото. Бях на ръба да се откажа. Кърмех и ревях.
Peaceдаже не смея да кажа,че съм ок вече...то са запушвания,блистери,ад... Rolling Eyes
Шът, че аз 4 (четири) месеца имах проблеми, от първият ден ми направи рагади, после развих мастит, рагади, запушени канали в зърното (боли зверски), но си бях навила на пръста, че ще кърмя въпреки всичко и нещата се наредиха.

# 68
  • Мнения: 1 334
Дайте малко да по смятаме,че да видим колко по-евтино е това кис.мляко?!!!Аз давам само вечер и ми отиват 2 кофички(грубо) по 1лв това е 60лв месечно.На бебе ,което е само на кис.мляко ще отиват поне 3 това е 90лв.Кажете ми с най-достъпното АМ колко излиза на месец(никога не съм давала и нямам идея)? Защо това момиче иска да си го причини това на детето?!!Кое му е по-евтиното? Изключвам варианти от селска крава на сульо и пульо,защото имам близък в семейството ми който има много сериозна операция на гласните струни точно "благодарение" на такова мляко Naughty

# 69
  • Мнения: 1 679
и аз по време на кърменето стигах до рев- бучки, блистери, запувания, БОЛКИ, разкървяване на зърната, та до игли съм стигала да си блъскам в гърдите за да се боря с/у тези неща, но не  се отказвах... Когато човек желае силно- намира друг начин, при условие, че приоритет обаче е бебето! Peace

# 70
  • Мнения: 768
Брех, нито съм против кърменето, нито съм фанатизирана на тази тема и съм на мнение, че това е взаимен процес и трябва да е комфортно и за двете страни, иначе няма смисъл, ако е мъчение. Ама я кажете това с гласните струни, че ми е супер интересно? Как така от млякото, доказано ли е, или?  Thinking

# 71
  • Мнения: 373
Момичета, дайте сега да не откажем плахо пристъпващите към света на кърменето   Simple Smile Да, в началото е трудно, но не задължително да има някакви тежки усложнения. Повечето неща се преодоляват с положителна нагласа. Аз не успях да кърмя първите си деца, но с това се справих добре и съм щастлива.

Сега, като си говорим за ранно и късно захранени, макар че темата леко се поизмести, няма нужда да вкарваме аргументи които нямат нищо общо с темата. Ранното и късното захранване нямат пряка връзка с психо -моторното развитие на детето. Имат връзка с разѝвитието на храносмилателната система, по-нататъшното й функциониране и с риска от алергии.
Да, може нищо да му няма на детето, но може да изтеглиш и късата клечка.
Аз захранвах някога близнаци по ранната схема - ами ако беше само Георги, бих казала, че нищо му няма. Но Кристиян и до ден днешен има проблеми със стомаха - такива които се проявиха при захранването на 3 месеца. За това се чувствам виновна - не се поинтересувах достатъчно, а следвах пряко съветите на педиатъра.
Иначе децата си проговориха и проходиха на година, ръст и тегло са им чудесни, спортуват и са отличници,но какво общо има това с другото ???

# 72
  • Мнения: 2 052
Дайте малко да по смятаме,че да видим колко по-евтино е това кис.мляко?!!!Аз давам само вечер и ми отиват 2 кофички(грубо) по 1лв това е 60лв месечно.На бебе ,което е само на кис.мляко ще отиват поне 3 това е 90лв.Кажете ми с най-достъпното АМ колко излиза на месец(никога не съм давала и нямам идея)? Защо това момиче иска да си го причини това на детето?!!Кое му е по-евтиното? Изключвам варианти от селска крава на сульо и пульо,защото имам близък в семейството ми който има много сериозна операция на гласните струни точно "благодарение" на такова мляко Naughty
Най-евтиното АМ е около 8лв., но аз започнах от 3-ка, 1-ците са по-скъпички, около 10лв. да е. Доколкото знам от приятелки отиват около 5 кутии на ден, т.е. 6 кутии за месец - 60лв.

Но явно авторката иска да дава мляко от някоя домашна крава или и от 0,50-0,60лв. - да, тогава ще и излезе по-евтино...  Другият вариант е да дава скъпо АМ и затова киселото мляко да и се струва по-евтино....

# 73
  • Мнения: 629
Киселото мляко ( домашно заквасено) е доста по полезно от тия степчета АМ, все още не мога да разбера как някои майки си мислят, че това нещо може да замести  истинското мляко.

# 74
  • Мнения: 2 052
Твърдиш, че за бебе на 40 дни е по-полезно да яде кисело мляко вместо АМ?

Общи условия

Активация на акаунт