ВАДЕНЕ НА МЛЕЧНИ ЗЪБИ.

  • 6 845
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 123
Има ли тук мами ,които са минали през тази процедура. Предстои ни вадене на млечни зъбки на детето ми,защото долните не падат и постоянните  излизат в/у тях.Може ли  някоя мама да ми каже как  става.Ясно е че ще е с упойка,но после колко време му е дискомфортно,прави ли се тест за упоката и такива подробности...всичко за което се сетите. Мерси предварително. Hug

# 1
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 233
Има ли тук мами ,които са минали през тази процедура. Предстои ни вадене на млечни зъбки на детето ми,защото долните не падат и постоянните  излизат в/у тях.Може ли  някоя мама да ми каже как  става.Ясно е че ще е с упойка,но после колко време му е дискомфортно,прави ли се тест за упоката и такива подробности...всичко за което се сетите. Мерси предварително. Hug

не е с упойка. пръска се или се маже локално с обезболяващо (малко е остро на вкус) изчаква се да подейства и се вади с клещите Simple Smile
тези зъбки нямат корен и не е нужна упойка

аз не мога да вадя с конец (не съм и опитвала), всички до сега са вадени от зъболекарката ни Simple Smile със сигурност не го боли, на два пъти виеше заради спорта, другите 5 не му се чуваше гласа  Hug

# 2
  • Мнения: 123
Но те изобщо не се клатят.Дано стане само с пръскане,много ще се радвам.

# 3
  • Мнения: 2 661
На малката дъщеря са й вадени 3 млечни зъба,които въобще не се клатеха,защото отдолу прорастваха постоянните.Вадиха й ги с упойка, от тази която е като писалка.Само с пръскане едва ли ще стане ако не се клати млечното зъбче.На дъщеря ми първо я напръскаха, после й сложиха от упойката с писалка и като минаха 3 мин.й извадиха зъбчето.Дори първият път й извадиха два наведнъж.Зависи зъболекарят как ще реши да действа.

# 4
  • Мнения: 123
На малката дъщеря са й вадени 3 млечни зъба,които въобще не се клатеха,защото отдолу прорастваха постоянните.Вадиха й ги с упойка, от тази която е като писалка.Само с пръскане едва ли ще стане ако не се клати млечното зъбче.На дъщеря ми първо я напръскаха, после й сложиха от упойката с писалка и като минаха 3 мин.й извадиха зъбчето.Дори първият път й извадиха два наведнъж.Зависи зъболекарят как ще реши да действа.
А тест за упойката прави ли се?

# 5
  • София
  • Мнения: 35 280
На малката дъщеря са й вадени 3 млечни зъба,които въобще не се клатеха,защото отдолу прорастваха постоянните.Вадиха й ги с упойка, от тази която е като писалка.Само с пръскане едва ли ще стане ако не се клати млечното зъбче.На дъщеря ми първо я напръскаха, после й сложиха от упойката с писалка и като минаха 3 мин.й извадиха зъбчето.Дори първият път й извадиха два наведнъж.Зависи зъболекарят как ще реши да действа.
А тест за упойката прави ли се?
Може да поискате, но не го разбирайте като "упойката"! Локално се обезболява мястото, държи около 2 часа /в зависимост от приложеното количество/
На моята дъщеря и предстои вадене на горни кучешки и не съм във възторг, но се налага....

# 6
  • Мнения: 123
и на нас точно кучешките ще ни вадят. По сложно ли е?

# 7
  • Мнения: 2 661
Естествено, че не ни е правен тест за упойка.Докторът ми обясни, че упойката е локална и ще държи час, два.Не сме имали проблеми.Аз бях доста притеснена, защото лично на мен зъболекарските упойки/и писалката, и другата, на ампули/ми действат ужасно.Става ми зле, прималява ми, държат ме по цял ден.Не вдигам кръвно, нямам алергия, но ми става зле, не знам как да го обясня.Затова се тревожех как ще понесе детето упойката, но нямаше проблеми.
За кучешките може и да е по-различно,защото същият зъболекар, който вади зъбките на дъщеря ми, категорично е отказал да извади кучешките зъби на едно познато дете, въпреки че постоянните вече са пробили отгоре върху млечните..Казал, че първо трябва да се разклатят сами.Та може и да има някакво значение.Защо не попиташ в подфорум стоматология, там има стоматолози, които отговарят и дават насоки.

# 8
  • Мнения: 2 661
ето линк към подфорума http://www.bg-mamma.com/index.php?board=93.0

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 26 553
на сина ми му се налагаше да ги вади преди да са се разклатили и винаги е било с упойка,а някои от зъбите имаха корени за моя изненада...

# 10
  • Мнения: 86
И на моето дете се наложи да вадиме 2 млечни зъба с упойка,пръскаща, като цяло не е страшно и болезнено.

# 11
  • Мнения: 9
Аз от личен опит да добавя.... 5 млечни зъба, за няколко месеца . Извадиха ми на един път два от едната страна, за да мога да се храня на другата  Confused При ваденето пръскат със спрей и бият упойка. Дори се наложи да слагат от вътрешната и външната страна. Не искам да плаша никой, но просто зъбите не искаха да излизат затова, а се оказа че корените не са стопили. Не се усеща нищо докато трае упойката, след това е малко неприятно, все едно някой те е ударил в челюстта, Rolling Eyes  изтръпване. Но преминава и забравяш.... по- добрия вариант, от това да имаш два реда зъби един върху друг Peace Без паника!

Общи условия

Активация на акаунт