Разширени, възпалени вени по време на бременност

  • 8 180
  • 39
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 20
Миленка Димитрова стискам палци всичко да е Ок Simple Smile

L0v3d ти сега да ме изпиташ дали си знам урока  Joy ок, ще опитам с мои думи, не с докторски, че с тя ще ми е трудно  Laughing
Не хоризонтално, а вертикално... като се събудиш, без да ставаш, вдигаш кракът/краката/ най-добре ако има къде да ги опреш и седиш така мъничко /минута-две/ някои казват и повече... това с цел да ти се отече хубаво кръвта и чак тогава обуваш чорапа, за да може да задържи вените прибрани и да не позволява отичането им после като стъпиш... през деня след баня, преобличане или каквото и да е друго което би те накарало да събуеш чорапа и после пак да го обуваш пак по същия начин вирваш краката и обуваш Wink не се спи с тях, за да може краката да почиват... процедурата е същата и с ластичните бинтове, ако си решила че са ти по удобни Wink
Дано съм била полезна Simple Smile

# 31
  • Мнения: 1 120
Много,много полезна  Hug   bouquet
Твоите чорапи откъде си ги купи?

# 32
  • Мнения: 20
Много,много полезна  Hug   bouquet
Твоите чорапи откъде си ги купи?
Извинявам се за забавянето, но малко имахме проблеми с интернета Simple Smile
А чорапите съм ги купувала от специализиран магазин /мисля че за слепи, глухонеми и т.н./ общо взето в такива медицински магазини, в които има инвалидни колички и всякакви такива приспособления, т.к. в обикновена аптека трудно ще намериш, а и ако случайно има в такава, то те нямат голямо разнообразие. Купувала съм ги миналото лято... италиански... средно стегнати...  мисля че бяха около 25 лева.. има чорапи които са до горе , има и чорапогащи... което си прецениш че ще ти е по удобно. Аз имам и 2-та вида и с чорапите е по-удобно, особено в топло време Wink  Желателно е да си вземеш след консултация със съдов хирург, за да ти каже каква компресия да са - слабо, средно и силно стегнати са Wink
Това е което се сещам за сега.. ако имаш други въпроси питай, пък дано да мога да отговоря Wink

# 33
  • Мнения: 1 120
Отново ти благодаря за инфото.  Hug  Hug  Hug
Да, наистина ще е най-добре да ида на преглед и лекаря да ми препоръча чорапи. Моите са някакви български, купени от аптека, към 8 лв струват (само 1 чорап е в опаковка).

# 34
  • Мнения: 20
Отново ти благодаря за инфото.  Hug  Hug  Hug
Да, наистина ще е най-добре да ида на преглед и лекаря да ми препоръча чорапи. Моите са някакви български, купени от аптека, към 8 лв струват (само 1 чорап е в опаковка).

Пак заповядай Simple Smile
мойте - италианските на вид са си като нормални чорапи с ликра и лента.. има цветово разнообразие, размери... все едно си купуваш нормални Wink ... само дето са доста стегнати и са 2 Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 35
  • София
  • Мнения: 864
Здравейте момичета, намерих темата и искам да ви попитам следното:)
Имам една малка разширена вена на десният крак, под коляното. Не ме боли, не ми създава проблеми. Раждах си нормално с нея първият път.
Сега обаче АГ доктора ме прати на ангинолог. Та тя ми изписа чорапи, кремче за мазане и като почнело раждането да ми сложат Фраксипирин подкожно веднъж и след това още 14 дена подред. Това ми се струва малко прекалено и излишно.
КАжете ми дали на някого това му е било предписвано и въобще имали ли сте проблеми по време на раждането. Искам да си родя отново нормално:)

# 36
  • Бургас /Център-жк.Изгрев/
  • Мнения: 49
Bunnie зависи от типа на варикозата. Аз раждах нормално, плановете и при мен бяха за инжекция хепарин, но мисля, че лекаря го пропусна. Последствия от това не е имало. Аз раждах обаче с ластични чорапи за мое успокоение.Секцио е по- опасно като интервенция от естествено раждане при този проблем. Желая ти безпроблемно и прекрасно раждане на здраво, пухкаво бебче.

# 37
  • Мнения: 441
Ако слагаш епидурална упойка е опасно това което те е посъветвала лекарката. Фраксипарин с епидурална упойка може да доведе до хематом в гръбначния стълб. След като мине раждането, няма проблем.

# 38
  • София
  • Мнения: 864
Благодаря момичета.
Мисля да пропусна инжекциите. Само чорапите ще си нося.

# 39
  • Мнения: 441
Ами ако имаш проблеми, слагай си инжекциите. Много момичета слагат цяла бременност и след това, но точно за самото раждане се пропуска една и след раждането се слага.

Общи условия

Активация на акаунт