Разширени, възпалени вени по време на бременност

  • 8 180
  • 39
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 20
Здравейте,
предварително се извинявам ако вече има такава тема във форума, но все пак се нуждая от бързи отговори и се надявам да срещна разбиране Simple Smile
Днес след среща с хирург по повод на появилото се възпаление... след не много обстоен (според мен) преглед ми беше предложено да бъда хоспитализирана за операция с цел премахване на засегнатия участък от вената, тъй като имало малък риск за усложнение до края на бременността. Да спомена че съм в края на 33-та седмица (дето се казва - то не остана). Преди 2 седмици някъде (водя се по датите в които съм ходила на АГ) се появиха болки във вената, от около седмица вече се забелязва и промяна - оток, зачервяване(посиняване) в част от вената... болката е все едно от ударено.
От изчетеното в интернет за краткото време, което имах днес разбрах че такива усложнения като моето са нормални в края на бременността при жени които и преди са си имали разширени вени. И че ако се налага операция е желателно тя да бъде отложена за след раждането. В което виждам логика, т.к. преди бременността имах намерение за точно такава операция и знам че възстановяването не става за ден два.
Моля за препоръка към добър сърдечно-съдов хирург в София.

# 1
  • Мнения: 2 732
Дано намериш добър хирург и да се консултираш с него .Каква диагноза ти постави ?

# 2
  • Мнения: 20
Дано намериш добър хирург и да се консултираш с него .Каква диагноза ти постави ?


Тромбофлебит... но както по-горе съм написала за мен това не беше преглед както трябва... само с леко напипване/опипване на вената да ми каже доктора, че трябва операция и то по спешност, за мен е несериозно... и за това отлагам влизането си в болница, т.к. бих желала 2-ро мнение. От 3 дни се мажа с Лиотон 1000 и учудващо не ме боли както предишните дни... и някак си не мога да си обясня защо така тия доктори имат мерак да режат  newsm78
За това наистина моля, ако някоя мама е имала подобен проблем да сподели, или най малкото някой да ме насочи към добър лекар, който няма само да пипне и да поиска да ми отреже кракът.

# 3
  • Мнения: 441
За тромбофлебит не ти ли изиса лечение, особено по време на бременност? Инжекции клексан например? Според мен трябва без да отлагаш да се консултираш със (друг) сърдечно съдов хирург + гинеколог. Не знам дали премахването на вената е достатъчно за твоя случай. Вероятно, ако проблемът е само в повърхностна вена, но трябва да те прегледат най-малкото с ултразвук каква част от крака е засегната. Не трябва да отлагаш тази консултация.

# 4
  • Мнения: 20
За тромбофлебит не ти ли изиса лечение, особено по време на бременност? Инжекции клексан например? Според мен трябва без да отлагаш да се консултираш със (друг) сърдечно съдов хирург + гинеколог. Не знам дали премахването на вената е достатъчно за твоя случай. Вероятно, ако проблемът е само в повърхностна вена, но трябва да те прегледат най-малкото с ултразвук каква част от крака е засегната. Не трябва да отлагаш тази консултация.

Нищо не ми назначиха - операция... успях да се свържа с доц. Гиров (Гюров) от ВМА на кратко му обясних по телефона за какво става на въпрос, та човека излезе разбран и утре в 9 съм при него Simple Smile тъй като за бременна в 8-мия не може да прави предположения по телефона. Дано да се размина с операциите преди раждането, т.к. не смятам че точно сега им е момента.
В задната част на крака от средата на бедрото до средата на прасеца си имам разширени външни вени, които никога не са ме боляли, и са си там от 6-7 години (въпреки че съм на 25)... възпаления участък е малко над сгънката и е по малко от 10 см в диаметър

Последна редакция: чт, 06 фев 2014, 20:21 от maaalkoto

# 5
  • Мнения: 441
Добре си направила, че си записала час бързо. Проблемите с кръвосъсирването може да доведат наистина до усложнения в късна бременност. Дано ти обърнат внимание и ти погледнат крака обстойно, и дано ти изпишат подходяща терапия. Бих те посъветвала да запишеш час при гинеколог и ако може да проследиш кръвотока към плода. Ако си в София, сигурно има спешен кабинет към Майчин дом.

# 6
  • София
  • Мнения: 7 994
Аз бях с проблеми с вените през горните месеци. Мажех постоянно с хепаринови препарати, пиех разни билкови хапчета с диуретичен ефект и накрая, към 8-9 месец ми изписаха и компресионно бельо. Прегледаха ме, смятаха, установиха каква степен на компресия трябва. Имах два варианта - до коляното и за цял крак. Оплакванията ми - силно изпъкнали вени, сини, мрежа от вени и спукани капиляри, тъпа болка в определена точка, напрежение и тежест. Имам и наследствено обременяване с подобни проблеми и от двете страни. И дума не е ставало за операция, просто често ме преглеждаха.

# 7
  • Мнения: 2 732
Дано намериш добър хирург и да се консултираш с него .Каква диагноза ти постави ?


Тромбофлебит... но както по-горе съм написала за мен това не беше преглед както трябва... само с леко напипване/опипване на вената да ми каже доктора, че трябва операция и то по спешност, за мен е несериозно... и за това отлагам влизането си в болница, т.к. бих желала 2-ро мнение. От 3 дни се мажа с Лиотон 1000 и учудващо не ме боли както предишните дни... и някак си не мога да си обясня защо така тия доктори имат мерак да режат  newsm78
За това наистина моля, ако някоя мама е имала подобен проблем да сподели, или най малкото някой да ме насочи към добър лекар, който няма само да пипне и да поиска да ми отреже кракът.
Точно така си и помислих .Аз имах точно такъв проблем ,но при мен стана след раждането .На мен обаче ми каза ,че Лиотон няма да ми помогне .Каза да си правя компреси загряващи ,но не си спомням пропорциите за да ти кажа . 

# 8
  • Мнения: 20
Еми ще видим утре какво ще ми каже доцента... надявам се да отложи за след раждането... така или иначе съм решена да си правя такава операция за премахване на тия вени... но ми се ще просто да не е сега  Praynig

Добре си направила, че си записала час бързо. Проблемите с кръвосъсирването може да доведат наистина до усложнения в късна бременност. Дано ти обърнат внимание и ти погледнат крака обстойно, и дано ти изпишат подходяща терапия. Бих те посъветвала да запишеш час при гинеколог и ако може да проследиш кръвотока към плода. Ако си в София, сигурно има спешен кабинет към Майчин дом.

Благодаря за съвета за прегледа при гинеколог... най вероятно ще се обърна и към такъв специалист.. но понеже всичко ми се случи доста набързо днес това ще остане за след прегледа при хирурга... в движение

    Момичета, бързам да дам информация за вчерашния преглед Simple Smile
    Успяхме да стигнем на време до ВМА и да се срещнем с доц. Гиров, въпреки че точно в този ден (петък) той не преглежда ... бях много очарована от вниманието на всички в отделението по сърдечно-съдова хирургия, не знам дали беше заради мен самата (това че съм бременна в 8-ми месец и идвам от друг град) или просто си е практика.. но се отнесоха с внимание и разбиране към мен самата и проблема с който отидох в частност Simple Smile за съжаление предишния ден, при 1-вия преглед в родния град не видях такова внимание.
    Та по същество - прегледаме доцента и каза, че не разбира защо са искали да ме оперират в Габровската болница, тъй като според него в момента немя причина за операция Simple Smile и че операцията е крайната мярка за решаване на проблема... назначи ми лечение с Фраксипарин 0.4 (мускулни инжекции) за 7 дена, също да продължавам да мажа с Лиотон 1000 (т.к. му обясних, че личната ми е изписала само това и че усещам, макар и малко, подобрение) и разбира се ластични клинове, бинтове, каквото ми е удобно да ползвам Simple Smile Първата инжекция дори ми поставиха още в болницата. Доцента ме посъветва да си следя внимателно възпалението и при евентуалното му разширяване да се обърна към д-р Райков в Габрово (за съжаление 1-вия ми преглед не беше при него) за да прекъсне вената да не стигне до главната артерия. И на най разбираем език ми обясни че интервенцията е с местна упойка, и няма нищо сложно в нея.. да я разгранича от операция. За операция може да се говори 6-7 месеца след раждането, като тогава ще бъде премахната цялата вена, но сега и дума да не става.
   Заинтересуван беше и от начина, по който бих желала да родя - по нормален (естествен) път - и в обменната карта, която получих преди да си тръгна написа че няма противопоказания за нормално раждане. Тези 2 реда също са от голямо значение за мен, т.к. знам че често пъти такива проблеми се изтъкват като причина за секцио, а аз не бих желала, понеже няма никакви други причини за секцио.
    И така, доволна съм от крайния резултат, който получих в следствие на разходката до София и от това че се разминахме с крайното решение на проблема (за сега).

Последна редакция: нд, 09 фев 2014, 08:50 от AnMary

# 9
  • Мнения: 2 732
Радвам се за добрите новини .Спокойно раждане ти желая!

# 10
  • Мнения: 441
Здравей, много добре, че са ти предписали терапия. Очаквах, че ще е до раждане, не само 7 дена, но явно си знаят хората.
Аз бих ти препоръчала все пак да се консултираш с гинеколог, ако все пак имаш тромбофлебит. Това значи, че имаш възпаление на вената + образувани тромби, нали?
 
В късни месеци на бременността може да се наруши кръвопотока към матката ти, ако имаш някакво предразположение към образуване на тромби и плода да не получава нужното му, че дори и тромби в плацентата могат да се получат. Може би трябва да се обърнеш към специалист по фетална морфология, или друг специалист. В Плевен, което ти е по-близо, знам, че има специалист, казва се др Конова и назначава терапии за генетично предразположени жени към тромбофилии.
Може да се консултираш някъде другаде, дори и при проследяващия гинеколог.
Относно секцио: ако си предразположена към образуване на тромби, всяка една хирургическа намеса увеличава риска, и след секцио също човек би трябвало да слага фраксипарин. Дори ще е по-добре да родиш нормално.

# 11
  • Мнения: 20
Здравей, много добре, че са ти предписали терапия. и аз много се радвам, все пак е по-добре да се пробва с нещо преди да режат... все пак операцията е когато вече няма на къдеОчаквах, че ще е до раждане, не само 7 дена, но явно си знаят хората. за продължителността вече ще се консултирам с нашия лекар след ден два и ако каже да продължавам без прекъсване Wink
Аз бих ти препоръчала все пак да се консултираш с гинеколог, ако все пак имаш тромбофлебит. Това значи, че имаш възпаление на вената + образувани тромби, нали?.. в обменната карта пише "Изразена варикоза на десния крак. Варикофлебит в областта на коляното, без пролагиране проксимално. ехо-доплер - проходими дълбоки вени със запазен клапен апарат
 
В късни месеци на бременността може да се наруши кръвопотока към матката ти, ако имаш някакво предразположение към образуване на тромби и плода да не получава нужното му, че дори и тромби в плацентата могат да се получат. Може би трябва да се обърнеш към специалист по фетална морфология, или друг специалист. В Плевен, което ти е по-близо, знам, че има специалист, казва се др Конова и назначава терапии за генетично предразположени жени към тромбофилии.
Може да се консултираш някъде другаде, дори и при проследяващия гинеколог. проследяващия уж си ме следи постоянно на ехографа.. и е единствения в града който предлага фетална морфология и т.н. понеже единствен има такава апаратура
Относно секцио: ако си предразположена към образуване на тромби, всяка една хирургическа намеса увеличава риска, и след секцио също човек би трябвало да слага фраксипарин. Дори ще е по-добре да родиш нормално.

# 12
  • Мнения: 441
Ааа, ОК, варикофлебит е по-добре от тромбофлебит. Значи няма тромби (имаш "проходими вени"), а само възпалена вена. Това е добре. Продължавай да се следиш и успех.

# 13
  • Мнения: 20
Ааа, ОК, варикофлебит е по-добре от тромбофлебит. Значи няма тромби (имаш "проходими вени"), а само възпалена вена. Това е добре. Продължавай да се следиш и успех.
разликата е огромна Wink за това няма да коментирам компетентността и отношението на едните и на другите лекари... Wink
Днес пак ходих на преглед.. по настояване на АГ-то, разбира се, и всичко си ми е наред  thumbsup (поне до колкото може в това ми положение)

# 14
  • Бургас /Център-жк.Изгрев/
  • Мнения: 49
От дълги години страдам от разширени вени.По време на бременността се появиха и нови. Родих нормално по свое желание и 'по щадящ начин' - каквото и да значи това. Посещавала съм съдови хирурзи през годините, вкл. др. Гюров във ВМА и стигнах до извода, че всеки лекар предлага решение спрямо набора от средства, с които той лично разполага. Д-р Гюров препоръча операция, която както е известно не предлага трайно решение на проблема, но пък си заслужава диагностицирането при него. Мой познат ми препоръча консултация с друг хирург, практикувал в Германия- др. Георги Милев. Той прилага друг метод- чрез склерозиране на увредения кръвоносен съд с инжектиране на препарат. Докторът е много еродиран, потомствен лекар с фамилна история. Аз съм доволна от резултата- за 10 години не съм имала проблем, но се появиха нови разширени вени, така че отново ще прибегна до този метод, ако е приложим в случая. Операцията е решение само в краен случай, поне според мен.

# 15
  • Мнения: 832
Здравейте, и аз имам разширена вена на левия крак, която съвсем се изду по време на бременността. И сега я имам, но вече се сви след като родих отслабнах малко. Беше ужасно болезнено и мъчително, на моменти направо не можех да стоя права.
 Направих няколко неща, които доста ме облекчиха обаче. Като начало си купих ортопедични стелки за стъпалата и специални чорапи за разширени вени. Това е важно, ако имате съмнение за изкривяване на стъпалото, налягането на двата крака трябва да е еднакво. По това време беше сезона на черешите и аз изяждах по поне 1кг. на ден, просто защото много обичам. Забелязах че вената престава да ме боли и започва да се свива. Оказа се че вените се свиват от витамин Ц, а в черешите има доста. Така че приемайте повечко витамин Ц, по възможност в естествена форма с плодовете, примерно сега има киви, което е Ок за бременни, ябълките също са полезни. Също се мажех с масло от невен, което също даваше някакво облекчение.  Всичко това е съвсем безопасно за бременни и дава резултат след примерно седмица. Добре е да се спазва и някаква умерена диета с храната, приемерно повече зеленчуци и плодове, храни които съдържат фибри и малко по-кротко със солта и подправките.

# 16
  • Мнения: 20
От дълги години страдам от разширени вени.По време на бременността се появиха и нови. Родих нормално по свое желание и 'по щадящ начин' - каквото и да значи това. Посещавала съм съдови хирурзи през годините, вкл. др. Гюров във ВМА и стигнах до извода, че всеки лекар предлага решение спрямо набора от средства, с които той лично разполага. Д-р Гюров препоръча операция, която както е известно не предлага трайно решение на проблема, но пък си заслужава диагностицирането при него.вероятно е така... кой както сметне за добре, но наистина рязането и то в напреднала бременност е "велика глупост" и би следвало да се намерят алтернативи за справяне с проблема, наистина е доста крайно Мой познат ми препоръча консултация с друг хирург, практикувал в Германия- др. Георги Милев. Той прилага друг метод- чрез склерозиране на увредения кръвоносен съд с инжектиране на препарат виж, за това не бях чувала, но когато му дойде времето ще се поинтересуван и ще разуча обстойно опциите преди да взема окончателно решение. Докторът е много еродиран, потомствен лекар с фамилна история. Аз съм доволна от резултата- за 10 години не съм имала проблем, но се появиха нови разширени вени, така че отново ще прибегна до този метод, ако е приложим в случая. Операцията е решение само в краен случай, поне според мен. съгласна съм на 100% , но като се замисля те тия вени каквото и да ги правиш, рано или късно все ще се появяват нови и нови



Вече приключих с инжекциите и продължавам само с лиотон-а и с носенето на ластични чорапи. Като цвят вената си е същата, както в началото когато се възпали, но болка вече почти няма.  Остават ми още 30-тина дни до термина и се надявам да няма усложнения, дано след раждането всичко се върне в първоначално положение Simple Smile

Последна редакция: ср, 19 фев 2014, 16:01 от AnMary

# 17
  • Бургас /Център-жк.Изгрев/
  • Мнения: 49
Лека безпроблемна бременност и раждане. Като дойде човечето изобщо няма да се сетиш за вените  Laughing

# 18
  • Мнения: 113
здравейте мами.Искам да попитам тези,които имате проблеми с вените за симптомите,защото от доста време имам болка в левия крак и пулсиране от вътрешната страна на сгънката на стъпалото и прасеца и все си мисля, че може да е проблем с вените понякога не се издържа.Споделих на генеколога ми,но никакво внимание не ми обърна,но на следващата консултация иска неиска ще се наложи вече,защото се притеснявам,че не отминава

# 19
  • Мнения: 441
Иди на сърдечно-съдов хирург, това не е в компетентността на АГ.

# 20
  • Мнения: 113
според теб на проблем с вените ли ти прилича.Може да не му е компетентността,но защо не ме препрати като не разбира да видим дали е нещо по-сериозно,какви доктори са вече незнам или аз все немога да попадна

# 21
  • Мнения: 20
здравейте мами.Искам да попитам тези,които имате проблеми с вените за симптомите,защото от доста време имам болка в левия крак и пулсиране от вътрешната страна на сгънката на стъпалото и прасеца и все си мисля, че може да е проблем с вените понякога не се издържа.Споделих на генеколога ми,но никакво внимание не ми обърна,но на следващата консултация иска неиска ще се наложи вече,защото се притеснявам,че не отминава
и моя никакво внимание не ми обърна докато не се възпалиха, въпреки че му ги показах каква "релефна карта са"... и накрая като се възпалиха ми се накара едно хубаво, що не съм му била казала :X ... но няма да коментирам повече Wink
мойте са външни и всяка промяна, освен че се усеща и си личи Simple Smile по добре наистина върви на съдов хирург да те прегледа с доплер и да види кое как защо... защото ако твоите са вътрешни няма как да разбереш без преглед...
най-лесно да отидеш при джипи-то да си споделиш проблема и той вече да прецени на какъв специалист да се прати.. Wink но ако са разширени вени не е шега работа

Последна редакция: нд, 09 мар 2014, 23:04 от maaalkoto

# 22
  • Мнения: 113
мен това ме притеснява да не са вътрешни,защото видимо няма нищо.Еми как може да са такива да не обръщат внимание,ами то може ли по време на бременност да ме гледат на доплер?Аз на личния съм споделяла колко пъти и той същото отношение,просто ми е омръзнало само от такива как веднъж не попаднах на свестен и на съдов съм била декември и той само ми измери температурата и ми погледна двата крака и това.Знам че с вените не е шега работа,затова се притеснявам

# 23
  • Мнения: 2 732
мен това ме притеснява да не са вътрешни,защото видимо няма нищо.Еми как може да са такива да не обръщат внимание,ами то може ли по време на бременност да ме гледат на доплер?Аз на личния съм споделяла колко пъти и той същото отношение,просто ми е омръзнало само от такива как веднъж не попаднах на свестен и на съдов съм била декември и той само ми измери температурата и ми погледна двата крака и това.Знам че с вените не е шега работа,затова се притеснявам
Миленка ,доплера е видеозон ,защо да не може като си бременна .Върви на съдов хирург ,защото после става лошо .
Мааалкото ,мина ли ти крака ?

# 24
  • Мнения: 113
Аха незнаех какво е доплер еми ще видя как,но трябва да мина,за да знам какво ми има

# 25
  • Мнения: 20
Миленка Димитрова не знам от къде си и дали си в състояние да пътуваш,  но аз например ходих в София във ВМА в 8-ми месец... след предварително записване... плащаш си прегледа (50лв), т.к. не работят с направления... преглеждат те и си решаваш проблема... в тая държава, явно, за да ти обърнат внимание трябва да си плащаш...
може и в друга болница да отидеш... просто си избираш при кого, аз се рових доста в интернет - правителствена, ВМА, Токуда... просто си прецени или се консултирай с някой за да ти препоръчат лекар Wink аз съм с две ръце за доц. Гиров от ВМА

ell7 мерси че питаш Simple Smile не, не е минал напълно, но вече да не казвам че няма никаква болка, почти няма Wink и с всеки ден става все по-добре и по-добре... което за съжаление не означава че не се притеснявам (излишно) , защото явно АГ-то или е много компетентен, или е мн уплашен от случващото се, или просто нз и аз поради каква причина, но всеки път като ида при него все едно не съм на АГ преглед - още с влизането "дай да видя крака" и една дълга лекция всеки път (все едно съм малоумна и не разбирам от веднъж) как се обуват ластични чорапи. Всяка седмица преди прегледа ходя да досаждам на съдовия хирург (който доц. от ВМА ми препоръча) преди прегледа при АГ-то...
Остават ми 10 дена и започват други неща да ми се въртят в главата, не тия разширени вени... съдовия ме успокоява, АГ-то само ме стряска  newsm78 и други неща ме притесняват относно АГ-то, но те са за друга тема на форума Wink

Последна редакция: вт, 11 мар 2014, 09:27 от maaalkoto

# 26
  • Мнения: 113
ами доста съм далеко от софия и нямам тази финансова възможност.Незнам чакам личния да дойде да му искам едно направление и ще видя къде ще отида,но ще поискам не само да ми гледат краката този път а да ми направят доплер,защото видимо и а аз виждам,че няма нищо.Дано не е нещо с вътрешните вени само това се моля

# 27
  • Мнения: 20
ами доста съм далеко от софия и нямам тази финансова възможност.Незнам чакам личния да дойде да му искам едно направление и ще видя къде ще отида,но ще поискам не само да ми гледат краката този път а да ми направят доплер,защото видимо и а аз виждам,че няма нищо.Дано не е нещо с вътрешните вени само това се моля
То в крайна сметка и в твоя град най-вероятно има добър съдов... както и аз ако знаех кой трябва да ме прегледа щях да си спестя доста от разходката до София + самата разходка... а сега си ходя при съдов в ГБ и то с направление Wink ... дори и да не е проблем с вените (което ти пожелавам, щото е голяма разправия с тия вени) няма да загубиш нищо... най-малкото ще си спокойна Wink
P.S. ако все пак ти кажат вени внимавай да не стане като с мен - да искат да ти правят операции и т.н. - това са пълни глупости на бременна да се правят каквито и да било операции - питаш за алтернатива, за някакво лечение (аз бях 10 дена на инжекции) или най добре търси 2-ро мнение, ако се съмняваш Wink за всичко има алтернатива... рязането е крайно решение Wink

# 28
  • Мнения: 113
Ясно благодаря.Ще отида със сигорност само да успея да взема едно направление,че не съм от град и малко ми е трудничко,но ще отида.И аз това искам само да не е вени

# 29
  • Мнения: 1 120
maaalkoto , сподели моля, за обуването на ластичните чорапи. До колкото си спомням се обуват в хоризонтално положение на крака? Благодаря  Hug

# 30
  • Мнения: 20
Миленка Димитрова стискам палци всичко да е Ок Simple Smile

L0v3d ти сега да ме изпиташ дали си знам урока  Joy ок, ще опитам с мои думи, не с докторски, че с тя ще ми е трудно  Laughing
Не хоризонтално, а вертикално... като се събудиш, без да ставаш, вдигаш кракът/краката/ най-добре ако има къде да ги опреш и седиш така мъничко /минута-две/ някои казват и повече... това с цел да ти се отече хубаво кръвта и чак тогава обуваш чорапа, за да може да задържи вените прибрани и да не позволява отичането им после като стъпиш... през деня след баня, преобличане или каквото и да е друго което би те накарало да събуеш чорапа и после пак да го обуваш пак по същия начин вирваш краката и обуваш Wink не се спи с тях, за да може краката да почиват... процедурата е същата и с ластичните бинтове, ако си решила че са ти по удобни Wink
Дано съм била полезна Simple Smile

# 31
  • Мнения: 1 120
Много,много полезна  Hug   bouquet
Твоите чорапи откъде си ги купи?

# 32
  • Мнения: 20
Много,много полезна  Hug   bouquet
Твоите чорапи откъде си ги купи?
Извинявам се за забавянето, но малко имахме проблеми с интернета Simple Smile
А чорапите съм ги купувала от специализиран магазин /мисля че за слепи, глухонеми и т.н./ общо взето в такива медицински магазини, в които има инвалидни колички и всякакви такива приспособления, т.к. в обикновена аптека трудно ще намериш, а и ако случайно има в такава, то те нямат голямо разнообразие. Купувала съм ги миналото лято... италиански... средно стегнати...  мисля че бяха около 25 лева.. има чорапи които са до горе , има и чорапогащи... което си прецениш че ще ти е по удобно. Аз имам и 2-та вида и с чорапите е по-удобно, особено в топло време Wink  Желателно е да си вземеш след консултация със съдов хирург, за да ти каже каква компресия да са - слабо, средно и силно стегнати са Wink
Това е което се сещам за сега.. ако имаш други въпроси питай, пък дано да мога да отговоря Wink

# 33
  • Мнения: 1 120
Отново ти благодаря за инфото.  Hug  Hug  Hug
Да, наистина ще е най-добре да ида на преглед и лекаря да ми препоръча чорапи. Моите са някакви български, купени от аптека, към 8 лв струват (само 1 чорап е в опаковка).

# 34
  • Мнения: 20
Отново ти благодаря за инфото.  Hug  Hug  Hug
Да, наистина ще е най-добре да ида на преглед и лекаря да ми препоръча чорапи. Моите са някакви български, купени от аптека, към 8 лв струват (само 1 чорап е в опаковка).

Пак заповядай Simple Smile
мойте - италианските на вид са си като нормални чорапи с ликра и лента.. има цветово разнообразие, размери... все едно си купуваш нормални Wink ... само дето са доста стегнати и са 2 Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 35
  • София
  • Мнения: 864
Здравейте момичета, намерих темата и искам да ви попитам следното:)
Имам една малка разширена вена на десният крак, под коляното. Не ме боли, не ми създава проблеми. Раждах си нормално с нея първият път.
Сега обаче АГ доктора ме прати на ангинолог. Та тя ми изписа чорапи, кремче за мазане и като почнело раждането да ми сложат Фраксипирин подкожно веднъж и след това още 14 дена подред. Това ми се струва малко прекалено и излишно.
КАжете ми дали на някого това му е било предписвано и въобще имали ли сте проблеми по време на раждането. Искам да си родя отново нормално:)

# 36
  • Бургас /Център-жк.Изгрев/
  • Мнения: 49
Bunnie зависи от типа на варикозата. Аз раждах нормално, плановете и при мен бяха за инжекция хепарин, но мисля, че лекаря го пропусна. Последствия от това не е имало. Аз раждах обаче с ластични чорапи за мое успокоение.Секцио е по- опасно като интервенция от естествено раждане при този проблем. Желая ти безпроблемно и прекрасно раждане на здраво, пухкаво бебче.

# 37
  • Мнения: 441
Ако слагаш епидурална упойка е опасно това което те е посъветвала лекарката. Фраксипарин с епидурална упойка може да доведе до хематом в гръбначния стълб. След като мине раждането, няма проблем.

# 38
  • София
  • Мнения: 864
Благодаря момичета.
Мисля да пропусна инжекциите. Само чорапите ще си нося.

# 39
  • Мнения: 441
Ами ако имаш проблеми, слагай си инжекциите. Много момичета слагат цяла бременност и след това, но точно за самото раждане се пропуска една и след раждането се слага.

Общи условия

Активация на акаунт