Разширени, възпалени вени по време на бременност

  • 8 198
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 832
Здравейте, и аз имам разширена вена на левия крак, която съвсем се изду по време на бременността. И сега я имам, но вече се сви след като родих отслабнах малко. Беше ужасно болезнено и мъчително, на моменти направо не можех да стоя права.
 Направих няколко неща, които доста ме облекчиха обаче. Като начало си купих ортопедични стелки за стъпалата и специални чорапи за разширени вени. Това е важно, ако имате съмнение за изкривяване на стъпалото, налягането на двата крака трябва да е еднакво. По това време беше сезона на черешите и аз изяждах по поне 1кг. на ден, просто защото много обичам. Забелязах че вената престава да ме боли и започва да се свива. Оказа се че вените се свиват от витамин Ц, а в черешите има доста. Така че приемайте повечко витамин Ц, по възможност в естествена форма с плодовете, примерно сега има киви, което е Ок за бременни, ябълките също са полезни. Също се мажех с масло от невен, което също даваше някакво облекчение.  Всичко това е съвсем безопасно за бременни и дава резултат след примерно седмица. Добре е да се спазва и някаква умерена диета с храната, приемерно повече зеленчуци и плодове, храни които съдържат фибри и малко по-кротко със солта и подправките.

# 16
  • Мнения: 20
От дълги години страдам от разширени вени.По време на бременността се появиха и нови. Родих нормално по свое желание и 'по щадящ начин' - каквото и да значи това. Посещавала съм съдови хирурзи през годините, вкл. др. Гюров във ВМА и стигнах до извода, че всеки лекар предлага решение спрямо набора от средства, с които той лично разполага. Д-р Гюров препоръча операция, която както е известно не предлага трайно решение на проблема, но пък си заслужава диагностицирането при него.вероятно е така... кой както сметне за добре, но наистина рязането и то в напреднала бременност е "велика глупост" и би следвало да се намерят алтернативи за справяне с проблема, наистина е доста крайно Мой познат ми препоръча консултация с друг хирург, практикувал в Германия- др. Георги Милев. Той прилага друг метод- чрез склерозиране на увредения кръвоносен съд с инжектиране на препарат виж, за това не бях чувала, но когато му дойде времето ще се поинтересуван и ще разуча обстойно опциите преди да взема окончателно решение. Докторът е много еродиран, потомствен лекар с фамилна история. Аз съм доволна от резултата- за 10 години не съм имала проблем, но се появиха нови разширени вени, така че отново ще прибегна до този метод, ако е приложим в случая. Операцията е решение само в краен случай, поне според мен. съгласна съм на 100% , но като се замисля те тия вени каквото и да ги правиш, рано или късно все ще се появяват нови и нови



Вече приключих с инжекциите и продължавам само с лиотон-а и с носенето на ластични чорапи. Като цвят вената си е същата, както в началото когато се възпали, но болка вече почти няма.  Остават ми още 30-тина дни до термина и се надявам да няма усложнения, дано след раждането всичко се върне в първоначално положение Simple Smile

Последна редакция: ср, 19 фев 2014, 16:01 от AnMary

# 17
  • Бургас /Център-жк.Изгрев/
  • Мнения: 49
Лека безпроблемна бременност и раждане. Като дойде човечето изобщо няма да се сетиш за вените  Laughing

# 18
  • Мнения: 113
здравейте мами.Искам да попитам тези,които имате проблеми с вените за симптомите,защото от доста време имам болка в левия крак и пулсиране от вътрешната страна на сгънката на стъпалото и прасеца и все си мисля, че може да е проблем с вените понякога не се издържа.Споделих на генеколога ми,но никакво внимание не ми обърна,но на следващата консултация иска неиска ще се наложи вече,защото се притеснявам,че не отминава

# 19
  • Мнения: 441
Иди на сърдечно-съдов хирург, това не е в компетентността на АГ.

# 20
  • Мнения: 113
според теб на проблем с вените ли ти прилича.Може да не му е компетентността,но защо не ме препрати като не разбира да видим дали е нещо по-сериозно,какви доктори са вече незнам или аз все немога да попадна

# 21
  • Мнения: 20
здравейте мами.Искам да попитам тези,които имате проблеми с вените за симптомите,защото от доста време имам болка в левия крак и пулсиране от вътрешната страна на сгънката на стъпалото и прасеца и все си мисля, че може да е проблем с вените понякога не се издържа.Споделих на генеколога ми,но никакво внимание не ми обърна,но на следващата консултация иска неиска ще се наложи вече,защото се притеснявам,че не отминава
и моя никакво внимание не ми обърна докато не се възпалиха, въпреки че му ги показах каква "релефна карта са"... и накрая като се възпалиха ми се накара едно хубаво, що не съм му била казала :X ... но няма да коментирам повече Wink
мойте са външни и всяка промяна, освен че се усеща и си личи Simple Smile по добре наистина върви на съдов хирург да те прегледа с доплер и да види кое как защо... защото ако твоите са вътрешни няма как да разбереш без преглед...
най-лесно да отидеш при джипи-то да си споделиш проблема и той вече да прецени на какъв специалист да се прати.. Wink но ако са разширени вени не е шега работа

Последна редакция: нд, 09 мар 2014, 23:04 от maaalkoto

# 22
  • Мнения: 113
мен това ме притеснява да не са вътрешни,защото видимо няма нищо.Еми как може да са такива да не обръщат внимание,ами то може ли по време на бременност да ме гледат на доплер?Аз на личния съм споделяла колко пъти и той същото отношение,просто ми е омръзнало само от такива как веднъж не попаднах на свестен и на съдов съм била декември и той само ми измери температурата и ми погледна двата крака и това.Знам че с вените не е шега работа,затова се притеснявам

# 23
  • Мнения: 2 732
мен това ме притеснява да не са вътрешни,защото видимо няма нищо.Еми как може да са такива да не обръщат внимание,ами то може ли по време на бременност да ме гледат на доплер?Аз на личния съм споделяла колко пъти и той същото отношение,просто ми е омръзнало само от такива как веднъж не попаднах на свестен и на съдов съм била декември и той само ми измери температурата и ми погледна двата крака и това.Знам че с вените не е шега работа,затова се притеснявам
Миленка ,доплера е видеозон ,защо да не може като си бременна .Върви на съдов хирург ,защото после става лошо .
Мааалкото ,мина ли ти крака ?

# 24
  • Мнения: 113
Аха незнаех какво е доплер еми ще видя как,но трябва да мина,за да знам какво ми има

# 25
  • Мнения: 20
Миленка Димитрова не знам от къде си и дали си в състояние да пътуваш,  но аз например ходих в София във ВМА в 8-ми месец... след предварително записване... плащаш си прегледа (50лв), т.к. не работят с направления... преглеждат те и си решаваш проблема... в тая държава, явно, за да ти обърнат внимание трябва да си плащаш...
може и в друга болница да отидеш... просто си избираш при кого, аз се рових доста в интернет - правителствена, ВМА, Токуда... просто си прецени или се консултирай с някой за да ти препоръчат лекар Wink аз съм с две ръце за доц. Гиров от ВМА

ell7 мерси че питаш Simple Smile не, не е минал напълно, но вече да не казвам че няма никаква болка, почти няма Wink и с всеки ден става все по-добре и по-добре... което за съжаление не означава че не се притеснявам (излишно) , защото явно АГ-то или е много компетентен, или е мн уплашен от случващото се, или просто нз и аз поради каква причина, но всеки път като ида при него все едно не съм на АГ преглед - още с влизането "дай да видя крака" и една дълга лекция всеки път (все едно съм малоумна и не разбирам от веднъж) как се обуват ластични чорапи. Всяка седмица преди прегледа ходя да досаждам на съдовия хирург (който доц. от ВМА ми препоръча) преди прегледа при АГ-то...
Остават ми 10 дена и започват други неща да ми се въртят в главата, не тия разширени вени... съдовия ме успокоява, АГ-то само ме стряска  newsm78 и други неща ме притесняват относно АГ-то, но те са за друга тема на форума Wink

Последна редакция: вт, 11 мар 2014, 09:27 от maaalkoto

# 26
  • Мнения: 113
ами доста съм далеко от софия и нямам тази финансова възможност.Незнам чакам личния да дойде да му искам едно направление и ще видя къде ще отида,но ще поискам не само да ми гледат краката този път а да ми направят доплер,защото видимо и а аз виждам,че няма нищо.Дано не е нещо с вътрешните вени само това се моля

# 27
  • Мнения: 20
ами доста съм далеко от софия и нямам тази финансова възможност.Незнам чакам личния да дойде да му искам едно направление и ще видя къде ще отида,но ще поискам не само да ми гледат краката този път а да ми направят доплер,защото видимо и а аз виждам,че няма нищо.Дано не е нещо с вътрешните вени само това се моля
То в крайна сметка и в твоя град най-вероятно има добър съдов... както и аз ако знаех кой трябва да ме прегледа щях да си спестя доста от разходката до София + самата разходка... а сега си ходя при съдов в ГБ и то с направление Wink ... дори и да не е проблем с вените (което ти пожелавам, щото е голяма разправия с тия вени) няма да загубиш нищо... най-малкото ще си спокойна Wink
P.S. ако все пак ти кажат вени внимавай да не стане като с мен - да искат да ти правят операции и т.н. - това са пълни глупости на бременна да се правят каквито и да било операции - питаш за алтернатива, за някакво лечение (аз бях 10 дена на инжекции) или най добре търси 2-ро мнение, ако се съмняваш Wink за всичко има алтернатива... рязането е крайно решение Wink

# 28
  • Мнения: 113
Ясно благодаря.Ще отида със сигорност само да успея да взема едно направление,че не съм от град и малко ми е трудничко,но ще отида.И аз това искам само да не е вени

# 29
  • Мнения: 1 121
maaalkoto , сподели моля, за обуването на ластичните чорапи. До колкото си спомням се обуват в хоризонтално положение на крака? Благодаря  Hug

Общи условия

Активация на акаунт