Стъпва смело ФЕВРУАРското човече , на една годинка то е вече !!

  • 75 854
  • 454
  •   1
Отговори
# 420
  • Оптимист по принуда
  • Мнения: 12 702
Еех, че няма да я изпишем темата, се е видяло, но жалко,че ни се разтури групичката така... Нищо, здраве да е.


Пумпалче, за смях е работата, аз ако бях, щях да премина през няколко фази - първо, щях да се изкефя, че имам нова котка, после, щях да изпера и стените  Joy, после щеше да ми стане мъчно да се разделя с котката и накрая, като няма накъде и трябва да я върна, щях да пусна някоя сълзица и да почна да се самоубеждавам, че всъщност домашен любимец и малко дете не е чаааак толкова лоша идея  Wink Joy
Каквото и да си говорим, не ви е скучно на вас, ама изобщо  Grinning Grinning



Вили, много се смях на Коки и Калут-а. Деми и тя се впечатлява от детските и като чуе йее или бай, повтаря. Започна да ни казва имената, много смешно. Взех да й обяснявам тя какво за кого е - т.е .ти си на мама пиленцето, на тати котенцето и на баба човчицата  Joy Joy Та на нейния език това звучи така - мама пипи, тати мииим, баба тики-кака. Айде кажете какво е това - голяма смях е с нея. Особено е убедителна като грабне телефона и почне 'разговор'. С кой говориш - Пепа. Какво видя - Пепа. Всико е Пепа. Не знам това филмче ѝ е влезнало под кожата. На сън бълнува Пепа, Пепа...Дядо Коледа е Хоу-хоу-хоу  Wink И все такива едни.

За подаръци - купихме ѝ комплект с разни неща за рисуване, пластелин, боички, печатчета и т.н. И една палатка с тунел да се промушва. Не че имам и бегла представа къде точно ще бъде позиционирана в нашия просторен дом  Joy JoyАма за идеята, нали... hahaha   Баба ѝ ѝ купи някаква играчка с Пепа Пиг естествено, да не си помислите нещо друго Joy
За мм поръчах от сайта на Пума на половин цена  класически подарък - боксерки, чорапки и колан  Mr. Green Mr. Green Mr. GreenДнес смятам и едни пантофки да му купя, та да е пълен комплекта  hahaha Аз моя подарък си го получих още през октомври -едно кожено яке, дето не бях си и мечтала, та сега не чакам нищо под елхата.  Simple Smile Е, не бих се разсърдила на нещо дребничко, но да не ставаме нахални Mr. Green Flutter Flutter


Керина, надявам се всичко да мине добре и с Дени всичко да е наред  Hug Не се притеснявай, нещата ще се подредят  Hug

Светле, и вас да нагушкам  Hug И вие сте имали премеждия, хайде с новата година, да няма вече такива поводи за притеснения с дечицата. Hug Hug


Трябва да ставам,че ще излизаме. Трябва задължително да се набутам в най-големите блъсканици по магазините, ама като не съм си планувала навреме нещата, така е. Трябва и до българския магазин да отида за кисело зеле за сармите и кори за баница  Heart Eyes

Липсвате ми, момичета, когато можете, пишете по някой ред  Hug Hug



 

# 421
  • Мнения: 455
Весела Коледа!
Пожелавам ви здраве,щастие и късмет!  bouquet
Голямо хапване пак по тези празници!Сега няколко дена почивка и после пак. Laughing
За Бъдни вечер Дени се захрани със лешници.Много ме беше страх,но той дъвчеше много внимателно. Simple Smile

Пумпалче,много се смях на премеждията с тази котка. Laughing

# 422
  • Оптимист по принуда
  • Мнения: 12 702
Момичета, гледам лентичките - ами някои много скоро ще празнуват втората годинка! Не мога да повярвам как лети времето. Как ще празнувате, подготвяте ли се? Ние ще се прибираме за рожденния ден и ще правим кръщене. Ако баба си намери кръщелното, де, че се оказа проблем  Whistling. Ще докладвам  Mr. Green

# 423
  • София !
  • Мнения: 1 240
Демми  Hug

Ние от 5-ти тръгнахме на ясла . Първите 2-3 дни беше добре и после вече като осъзна какво става и започна да плаче . Хубавото поне е, че плаче само като я оставим за 10-тина минутки и после се заиграва и следобед като вземат първото дете, започвала да плаче .
Лошото е, че от сряда сме болни  Confused . Започна се с болестите веднага ... От сряда до вчера беше на хомеопатия, сироп за кашлица и капки за нос, но на вместо да спре кашлицата, тя се задълбочи и нямаше как да се разминем без АБ ... А, преди празниците беше болна и ето сега колко един месец е минал и пак . И тогава беше на АБ, сега мислехме, че ще ѝ се размине, но уви .

Относно РД - Миналата година бях събрала доста приятелки с деца, беше много хубаво . Обаче за тази година мисля да занесем нещо в яслата /ако разрешават/ и в къщи ще събера роднините . И имам 2-3 по близки приятелки, ще ги заведа някъде да ги почерпя за здраве и така .

Иначе да, определено времето си мина неусетно . Кога родихме, кога празнувахме първия рожден ден, кога дойде време и за втория  Crazy Само да сме живи и здрави, пък то няма начин, времето си лети .

Иначе аз съм в процес на търсене на работа . Много се ядосвам да ви кажа ! Значи като чуят, че си с малко дете и сякаш ток ги удря . Аз не мога да я разбера тази държава ?! Отиваш на 20 години да търсиш работа, започват ''ама то ти сега мъж имаш ли си? .. ами то сега вие дете ще искате, ще забременееш, мен ми трябва някоя за дългооо време'' . Отиваш на 25 години, вече имаш мъж и дете и се започва ''еее, то сега с това малко дете, ще има да отсъстваш'' . Отиваш на 35 години ''съжаляваме, не, че сте стари, ама на нас ни трябват млади работници'' . Е ма*а му стара, то цял живот си имат разни оправдания  #Cussing out Laughing


Та такива неща около нас  Hug


# 424
  • Мнения: 388
Ехооо, привет на оределите редици в групичката ни Hug Heart Eyes!
Демми, направо си се изниза и тази година и ето, че 2-рата годинка вече чука на вратата  Laughing. Нашият РД съвсем си дойде, та вече се приготвяме. Взех ваучер за торта. Миналата година поръчвах от същата сладкарница и сега пак от там ще взема. Към началото на другата седмица ще се обадя да я поръчам и да доуточним как да изглежда. Тъй като РД ни е през седмицата, мислим да си поканим малките гости в събота след обяд. А в яслата да почерпим Wink. Аз съм се засилила да правя торта за яслата, ама да видим дали няма да ми секне ентусиазма в последният момент. Искам да занесем нещо по-здравословно за децата, а купешките торти нещо не ги одобрявам. Иначе от яслата казаха, че нямало проблем да занеса торта от сладкарница, стига да имало сертификат. Ама мисля, че са малки за такива торти. Не че не са яли де. Знам, че за други РД другите родители са носили торти  Confused.
Иначе, точно преди РД и ние сме болни. Тук е плъзнал някакъв грип и ние, разбира се, да не оставаме на зад, веднага си го лепнахме. Даже бързаме и да усложняваме положението, та си имаме и хрипове в гърдите и сега пием силни лекарства. Дано само да мине за РД, че да можем да си го отпразунваме подобаващо. Аз мислих да излизам в отпуска от тази седмица, та и малко от другата, ама Коко с този болничен малко ми развали плановете.
За подарък много го умуваме какво да му вземем. В къщи вече какво ли няма ... Сега пристигна една интересна "дъска" за рисуване от Алиекспрес, която бях поръчала по-скоро на шега и не влагах много надежди в нея. За моя приятна изненада, изглежда доста прилично и интересно. Въпросната "дъска" е от нещо като плат + мушама и върху нея се рисува с маркер, пълен с вода. Като се пише на дъската стават едни цветни линии. Мисля, че е чудесен вариант за малките художници и е добре дошла за домашно приложение. Вече няма да треперя къде ще тръгне да рисува дребният и да се чудя дали червеният фулмастер ще се изпере от дрехите. Та освен това, друго не се сещам какво да му вземем за РД.
Бъни, много неприятно мила с това боледуване  Confused. И ние, минесе, не мине 2-3 седмици и си прекарваме някой вирус. Дано само да ги карате леко и за последно да пиете АБ!
А за работата - стискам палци да намериш нещо скоро. Наистина на тези нашите работодатели има да им се чудим. Как си ги представят тези неща - да си постоянно на работа, ако може в извънработно време да се остава, да не боледуваме и никакви други странични неща. Дума да не става за деца, семейства и лично време  Crossing Arms!

# 425
  • Оптимист по принуда
  • Мнения: 12 702
Вили,имаме такава 'мушама',играе си доста. Утре по-подробно ще се включа,да оздравявате Hug

# 426
  • Мнения: 338
Мамета,аз днес отворих мама-та и се улях.Даже и в нова тема писах,засяках се с Демито там  Mr. Green Явно днес ще е писаческа вечер Simple Smile

Иаче при нас нищо интересничко няма,проспахме си неделата вкъши,аз правих меденки,щото по коледа ме мързя,но днес опекох три тави,едната изгорих  Sunglasses Но иначе станаха добре на вкус,Дадох на баткото да оцветява с гелчетата на Йоткер ,и аз оцветявах,украсявах,въобще творчество отвсякъде!

Покрай рд много се чудя дали аз да не правя торта,даже разглеждам тука разни фондани,ама не ми стиска.Пък може една да поръчаме,една да срезиля аз,само да не остане мн торта за дояждане,че аз съм все на диета и не мога да сваля пустите 5кг..

Днес като цяло Радинчето много мрънка.Ама направо мега досадна си беше,Чудя се дали не й излиза зъб.Отделно с цокането яко ме дебне,направо нон-стоп може да сме залепени,ама значи.Учудвам се на моето търпение,дето явно съм го развила...

За рд мисля май да сме вкъщи ,ще имам някои приятелки с деца на гости.Само много се чудя с приспиването как ще е ,щото тя в 1-1,30 вече плаче за сън,малко ще е тъпо рожденничката да спи,ама то и миналата година спя,но пък тогава нямаше деца по обяд вече(демек и те си отидоха да спят),пък сега не знам как ще е.Нно ще видим де,това да ми е проблема..

Абе хора,моето диване категорично не ще да говори.Мого малко думи знае,на животните още сме само по звуците.А като иска да ми каже нещо-тя иска да ми каже нещо постоянно,ама не и с думи  Wink и се почва едно "А-а-а-А-а",по цял ден само "А"-та слушам.Не че нещо,ама ми омръзна направо  Laughing То това си е цял език ,само от буквата "А"

Бънче,тва е много гадно с работата и винаги го има,но и аз ти стискам палци пък да ти излезе късмета за някое добро място! Heart Eyes Hug
Еми то с ясла бе ясла,болестите си вървят,само да оздравяват бързо децата,да им закрепва имунитета и да намаляват разболяванията по възможност...Аз излекувах най-накрая еди сополи,дето май 3седмици ги влачи баткото  Crazy

Вилинце,Коко вече даде старт на 2та годинка на февруарчетата,да ти е жив и здрав! :*
Вие изпихте ли си вкичките сиропи вече?Надява се да е бил съвсем здравичък на рождения си ден малкият юнак!

Щях да питам дали не е удачно да сменим заглавието,ама при все че сме мого активни тука може би не трябва да бързаме,ами да почакаме до догодина  Mr. Green

Целувки момичета и хубава и успешна седмица!   bouquet

Последна редакция: пн, 02 фев 2015, 02:30 от pum_pall

# 427
  • Мнения: 455
Привет,момичета!
Все се каня да драсна някой ред и сега вече се наканих.
Ама като видя заглавието на темата ми става едно смешноо.Нашите деца вече почват втората година и направо си бягат.  Laughing
Да честитя и тук втория рожден ден на първия рожденик Коко!
Да е жив и здрав  и да има незабравимо детство!

Нас миналата седмица ни  изписа от болницата.Дени вече е по добре,лекуваха го пак с АБ.Лимфите спаднаха,но бузката все още си стои леко подута.Ходим на контролни прегледи и така.

[bпумпалче][/b],Дени също не говори.Когато иска нещо почва да вика''ъъъъъъ''.
Единствено като е гладен казва ''па па'' и като иска вода ''дааа''.
Това е новото,вече почвам да се притеснявам.Има деца по малки от него казват повече думички..

За рд  и ние лека полека се приготвяме.Поръчах тортата,подаръка.Освен това и ще правим кръщене.

# 428
  • Sredets/Burgas
  • Мнения: 1 448
Спокойно, момичета, ще проговорят...
Така ще проговорят, че после няма да можете една приказка да си кажете с никого...  Mr. Green

Катерина също не говори...
Казва само "котка" съвсем ясно и точно като голям човек...
А, и "панда"...
Иначе кончето е "дий, дий", примерно...
Опитва се да каже "вода", но й е трудно....

Разбира абсолютно всичко, когато я карам да прави нещо...
Даже вече настоявам нашия татко да говорим само на английски,
та да ги караме паралелно двата езика...

За рождения ден - нашият мина вече също...
Ние бяхме един ден преди Коко на 27-януари...
Не сме го празнували с роднини...
Аз направих един домашен сладкиш
и се отказах от купуването на торти с неясно съдържание...

# 429
  • Мнения: 78
Момичетааа, нещо има раздвижване и викам докато закъснявам с метрото да се включа и аз. Ние сме добре. Аз прекалявам с работата... На малката й е мъчно и като ме види превръща в мисия да не ме изпуска от поглед... Нон стоп върви след мен като кудуче .... Laughing
За говоренето, не се тревожете - и ние сме на същия хал. Казва разни думички, даже миналата седмица правеше прости изречения като "къде коте", "има пфа" (последното значи муха  Laughing)... Но като цяло е едно надвикване на китайски, придружено с мрънкане, ако не я разбера веднага.
Някакъв маниак е на шоколад (давам по съвсем малко), данонино, зайо байо и де що има вредно нещо из къщи. Направо не знам какво да направя. Крием всичко, а това май влошава нещата...вие имате ли тая драма?
Още не съм я пуснала на градина, даже май ще освобождаваме мястото, че април заминаваме за Канада живот и здраве.
Трябва да слизам. Целувам ви и пак ще пиша.
ЧРД на кокооооо и малката пеперудка  - да са живи и здрави и много умни и щастливи деца!

Последна редакция: пн, 02 фев 2015, 17:30 от Leda

# 430
  • Оптимист по принуда
  • Мнения: 12 702
Ехеее, гледам и не вярвам на очите си  Grinning Какво раздвижване!  Hug Hug Hug Hug

Първо
Честито да е на рождениците - Кати и Коки! Да радват мамита и татита, много да слушкат, папкат и да са живи и здрави!  bouquet
Керина, всичко ще се оправи, дано ви забравят проблемите вече  Praynig И вие ли ще правите комбиниран празник? И ние ще кръщаваме Демми.
Скрит текст:
Обаче имаме проблем - помолихме за кръстница баба ѝ, Демми е кръстена на нея. За мое учудване тя прие с неохота. После се оказа, че не може да си намери кръщелното свидетелство, а дубликат много трудно може да се извади. Има още една 'вратичка', та се надяваме да се съгласи попът, но не храня надежди. Всъщност съм разочарована от нея. Държи се, сякаш я караме насила - аз мислех, че ще се зарадва, а то не е така. Първо мислих, че е заради финансовата страна - подаръци и т.н. Обяснихме ѝ,че всичко ще си купим, от нея нищо не се иска, само да присъства, дето се вика. Но тя пак е нещо недоволна. Каза, че бабите не кръщавали. А няма такова нещо и от църквата са казали,че няма проблем. Не зн защо не иска, от какво се притеснява, но е факт, че просто не иска. Но не може да откаже, заради сина си. И я виждам, че стиска зъби. Ако все пак не стане така, че да е тя, то имаме резервен вариант. Даже ако ме питате, аз вече не искам тя да е кръстница - счупи ми се нещо. Но и аз мълча заради мм, да не стават интриги, иначе още днес ще звънна на братовчедка му, която е 'резерва'. Такова чудо не бях очаквала. Да не говорим, че бабата беше до някъде инициатор на тази кръщенка - така и така се прибираме за малко, какво да отлагаме и т.н. и ние го обмислихме и решихме да я направим. Но като ѝ казахме, че искаме тя да я кръщава, тя млъкна. И нищо не каза.

Надявам се всичко да мине ок, аз съм се хванала тук да си изработвам сама окрасата - стикери за виното, етикетчета, панделки. Вълнувам се. Купихме дрешките - като ще си ползваме роклята от Али-то. Бях я купувала преди месеци и е точно за повода. Обмислям фотографа, трябва да звъня тук и там.
За рд ще поканя само най-близките майки на деня в един Макдоналдс - общо 5 майки и 6 деца. А възрастните ще черпим на кръщенето в неделя на 01.03.

С говоренето и ние нямаме особен напредък, но вече не си го слагам. Когато-тогава. И вие не се притеснявайте. Да са живи и здрави - цял живот ще ни надуват главите.

Бънче, успех с работата. Така е - не може да си майка с дете, не може да си над 25, пък трябва да имаш минимум 5 год стаж, ала-бала...Абсурди навсякъде. Не се отчайвай, ще се намери нещо.


Леде, значи не остана - казахте и тръгнахте. Ей го къде е Април. Голяма промяна ви очаква, желая ви да е за добро. Бъдете сплотени и не се притеснявайте от първоначалните 'удари' и стрес. След някой месец нещата се уталожват. Всичко постепенно се нарежда. Желая ви успех   bouquet Hug



# 431
  • Мнения: 46
Хайде и аз да се включа!И аз много исках да направим сега кръщене на Лили,но няма да стане.Здраве да е,когато-тогава!Аз днес ходих,запазих ресторанта за рд-то,поръчах украса,остана да се уточним и с фотографа.Много исках за Коледа да й направим проф,снимки,ама нали бяхме след лечението в болницата и не ми се искаше да я развявам насам-натам.Та сега ще я снимаме на рд-то.Искам и аз да си взема нещо новичко да съм по-представителна мама,ама да видим . То с тия кг. дето не мърдат на никъде,ама айде все ще се намери нещо.
За говоренето - казвала съм и друг път,че Лили говори,даже ми е неудобно да казвам ,че вече и песнички учим.Тука една позната ,нейното момиченце е 2 месеца по-малко от Лили и не говори много и само ми натяква едва ли не,че Лили говори.Много странно се  чувствам така Confused!
Аз засега работа няма да почвам,то не че има и къде.Ще се гледаме с Лили докато се позатопли и тогава ще я пускам на ясла.

# 432
  • Оптимист по принуда
  • Мнения: 12 702
Светле, как пък ще се чувстваш неудобно от това,че детето приказва  Stop Да е жива и здрава!
И аз искам професионално да снимаме на кръщенето. Просто не мога да разчитам някой да снима ей така И като знам в църква какво е осветлението, обстановката, представям си качеството на любителските снимки. Моят племенник няма една свястна снимка от неговото кръщене. А аз искам да имаме спомени.
Фотографа ще го поканя само за самия ритуал в църквата - 10-15 снимки.

Демми вместо 'няма' казва 'манга'  / Grinning/. Като свърша да чистя с прахосмукачката, казва - Манга бу!, т.е. няма прахосмукачка. Бу се използва за всички видове машинки из къщи, които издават този звук. Та такива са ни разговорите.  hahaha

# 433
  • Мнения: 455
Демми,много неприятно,че така реагирала свекърва ти.
Мъжа ти най добре да говори с нея,като не иска друг ще,няма да се сърдите я!

Светле,да не ти пука!Много се радвам,че така говори Лили.

За кръщенето ние ще си снимаме.При нас ще бъде в един параклис и не е тъмно.

# 434
  • Оптимист по принуда
  • Мнения: 12 702
Керина,
Скрит текст:
той мъжа ми изобщо не ѝ мълчи, тя затова не смее да откаже. Да казва не и да знам какво да правя.
[/color]

Общи условия

Активация на акаунт