Стъпва смело ФЕВРУАРското човече , на една годинка то е вече !!

  • 75 975
  • 454
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 23
 Само на бързо..

Леда, нямам 6 деца, но два пъти се е случвало да е с температура нощем- няма начин да не усетиш, примрънква, върти се, то всъщност аз и голям човек не се сещам да спи хубаво с температура, то е някакъв унес такъв. Не се притеснявай за това!

# 91
  • Мнения: 338
Леде,не се притеснявай за Т,нормално е няколко дена да си я влачите.Сигурно следвашите дни ще почне да спада и да се задържа ниска.То принципно за всяка болест казват,че ако до 3 дни няма подобрение трябва да се търси ново лечение,но аз съм сигурна,че няма да стигнете до там.
Сигурно си чела на доста места,че температурата показва единствено,че тялото се бори с болестта и в общи линии не е нещо лошо,стига да се следи да не стане прекалено висока.За прекалено висока се смята т над 39*,като тя е по-опасна за възрастните,децата по-леко се справятдаже и  с нея.Общо взето се препоръчва антипиретици да се дават над 38,5*,аз чакам и до 38,8 да речем.Като ако детето не е омърлушено или криво може и нищо да не му се дава за сваляне на Т,пък и 38,5 да е.
 
Виктор е стигал веднъж 39тогава се бях шашнала и викнах бърза помощ,понеже той много мрънкаше и нищо не искаше да пие.Бърза помощ като дойде ми помогнаха да  дадем течен аналгин капки да си ги изпие и спадна Т.
Като беше я вдигнал вечерта му беше висока още,та му бях дала Панадол май и той спа,а вдигна 39 на сутринта и до колкото си спомням сам се събуди или мрънкаше в съня си,така го усетих newsm78 И на мен най-големият ми страх е да не ми направят някой гърч през нощта докато съм заспала.ММ каза,че не можело да направят гърч в съня си,ама не знам колко да му  вярвам Crossing Arms


Малката е стигала до 38,5 -сваляла съм с панадол,а като не иска да пие-с ефералган свещички.
За  Т съм давала и Беладона сh15 х 5 гран,обаче ми я сваляше Т за няколко минути и после пак,та не ми хареса.
По принцип при такива вирусни,дето все ги лепим давам инфлуцид.Може да се дава на всеки час.Давам и шуслер 3ка.
И гледам да я кърмя и да давам вода винаги когато поиска..

Айде,оправяйте се  бързичко,стискам палците на всички ръце и крака!:)

Туй за телевизорите пак аз го бях чела  Laughing ,от къде ..знам ли-май от някоя статия в бг мамата.Аз съм съгласна,че от тв мн полза няма,ако едно дете е нон стоп пред екрана.Общо взето бива заливано с непотребна и глупава информация,вместо да речем да играе навън.Е то пак зависи какво гледа де,ама при всички положения игрите,четенето и т.н. са по-добри от тия екрани.Лично за мен Peace

Леда,благодаря за бързия отг за кърменето! Simple Smile)) :-*
Лек ден на всички  bouquet


Последна редакция: пт, 21 фев 2014, 11:47 от pum_pall

# 92
  • Мнения: 78
Биляна става крива веднага като вдигне температура ... отпаднала, като котенце само се гушка. и аз си давам... но явно към 38 става крива, защото под 37,8 не съм давала нищо, просто защото не мога да я усетя, че не й е добре. Иначе и лекарката каза под 38 нищо да не й давам, над 38 - нурофен бейби (каза че е по-добре от панадол защото имал и противовъзпалително действие), панадол и имам ефералган свещички, които слава богу не ми се е налагало да ползвам. Но лекарката каза - Нурофена през 8 часа - но може да се редува с панадол, като панадола се дава не по-рано от 1,5часа след нурофена. Същото важи и за ефералгана. Ако вдигне над 39 - хексалгин, 10 капки (1 капка на кило се смятало) на 10-12 часа. Та затова даваме нурофен иначе и аз съм фен на панадола, че е парацетамолче само.
Мерси за отговорите - по-спокойна съм, като знам, че задължително мрънкат при температура.

Елма
,  ще посетим дерматоложката като оздравеем - благодаря!

Пеперудке, бая си мислех последния път в МЕТРО да взема САНО Максима, но не посмях именно заради това, че някой беше отключил тия дерматити след смяна на прах... И взех отново ТЕо бебе, обаче те са му сменили дизайна и явно не само дизайна, защото сега като се замисля, тоя обрив оттогава ни се появи.  #2gunfire Затова ще пробвам САНО Максима. А иначе сега ползваме Липобазе, което нещо като нищо - такова мазничко без активни съставки и чудеса. Ще си направя мас с невен. Пък ако се влоши, ще взема нещо друго. Но така или иначе, ще отидем на дерматолог.

Ох, момичета, радвам се, че сте тук - така ми става по-спокойно като имаме проблем...  Hug Hug Hug

Ugly ducking, ако ти се прави второ, давай, че моята гинеколожка казва, че след това, като минеш нетърпимите 2 годинки, и си върнеш живота и съвсем ти се отщява...  hahaha
А иначе да ти кажа за извън граница, и аз съм си мислела, че това е, което ще ми липсва. От друга страна - вече не е като преди - като си направя сметка колко рядко се виждаме с леля и чичовци... сигурно и веднъж годишно няма. А пък бабата си правя тънката сметка да си я взема с мене - колко ще ме натовари като разход, пък колко разход ще ми спести... но това в сферата на фантазиите, щото ние може да сме стегнали куфарите, но зелената карта закъснява...  Joy

Последна редакция: пт, 21 фев 2014, 13:26 от Leda

# 93
  • Мнения: 2
Относно температурата, моят син беше вдигнал 39.9 и неговата докторка каза, че при малки деца темп може да достигне и до 41.5 без да им навреди. Каза ни (освен да го изкъпем в хладка вода, парацетамол и ибупрофен) да го наблюдаваме - ако изглежда неадекватен, не прилича на себе си да го заведем в спешното.
Но тя каза, че дори и да получи гърч от високата температура(това, че ставал неадекватен предвещавало гърч) не било толкова страшно защото бил малък. Това последното не ме успокои много, но не стигнахме дотам.

# 94
  • Мнения: 78
Да ви кажа - снощи дадох нурофен на 37,5 , но детето беше доста криво и не можах да го търпя да се мъчи горкото.  Вярно че лекарката каза под 38 нищо да не давам, но освен това каза, че ако детето мрънка и не му е добре да  дам все пак...
нооо да се похваля с постижение - днес през деня самичка си свали температура, без лекарства. Да се надаваме, че това е знак за оправяне. Стискайте палци ...

# 95
  • София, България
  • Мнения: 2 222
Панадола е по-лек от Нурофена, защото е с парацетамол. Нурофена е с ибупрофен. При по-леки случаи по-добре Панадол. Нурофена е по-силно, и ако с него не става, вече - течен аналгин.

# 96
  • Мнения: 78
Радос, и аз така знам и сега за пръв път отворих Нурофен, досега все Панадолче съм давала. Ама тоя път и двете лекарки казаха,  че при тая диагноза Нурофен е по-добрия вариант, защото имал и допълнителни действия за тази херпангина.  

Да се похваля - от вчера, когато сама без лекарства си свали температурата, не е вдигала повече.  Дано да сме се отървали.  Praynig

Редактирам да се похваля с още нещо - вчера направи първите си 4 крачки самичка!!!  newsm68 Такава е бъзла, че вече си мислех, че няма да се пусне скоро, но ето, че за да се докопа до моя прословут тефтер със задачи, си рискува кожичката...  Laughing

Лека от нас Hug

Последна редакция: пн, 24 фев 2014, 00:17 от Leda

# 97
  • Мнения: 47
 newsm38 Момичета да почерпя Пламена днес става на една годинка.Досега уж не се вълнувах толкова за рождения ден,виках си хайде сега пък какво толкова,тя нищо не разбира..а сега не мога да заспя от вълнение  newsm68

# 98
  • Мнения: 78
Марияплам, да ти е жива и здрава сладката кукла! Много да ви радва с ТМ, да расте умна и красива, борбена и игрива Simple Smile Да се гордееш с нея още от малка! Да сте много щастливи и ЗДРАВИ цялото семейство!  newsm59 nbirthday newsm67

Как няма да се вълнуваш - то аз се развълнувах от вашия рожден ден, ти за какво говориш Simple Smile

# 99
# 100
  • Оптимист по принуда
  • Мнения: 12 702


Хайде и от мен едни среднощни пожелания за порасналата Плами!
Да е жива и здрава,да расте свободна и игрива,да е силна като мама и тати,много да ги слушка!

# 101
  • Мнения: 47
Деми  Hug благодаря!Тъкмо си помислих,че щом не пишеш пътуваш насам да празнуваме Simple Smile

# 102
  • Мнения: 459
Честит рожден ден на Плами!Да е здрава и много да радва мама и тати! Hug

деми,тъкмо щях да пиша,че се губиш. Simple Smile

Leda ,честити ви първи крачки! Heart Eyes

Ние скоро няма да проходим.Дени се е вкопчил в двете ми ръце и така върви,ако го държа с една ръка спира и ми търси ръката.

Инъче за бели няма равен.Скочи втори път от кошарата,взе ми телефона и набра лекарката,при която раждах.Жената после ми звъни да пита какво става. Laughing
Тази сутрин уля цялата маса с кафето ми.

# 103
  • Мнения: 156
`Честит рожден ден на малката Плами!Да е жива и здрава, много щастлива и обичана!
Леда, честито прохождане!
Нашия рожден ден мина прекрасно.Раличка толкова много се радва-всички и обръщаха внимание и получи много подаръци-не знам как да кача снимка за да видите тортата Cry
Аз нещо не съм добре и по-късно ще се включа

# 104
  • Оптимист по принуда
  • Мнения: 12 702
Момичета, в неделя правихме прощъпулник и Демми ще става козметичка! Избра си моя несесер с козметики hahaha Joy


Вече се пуска да ходи смело, прави по десетина крачки, не се страхува, да ми е жива и здрава Simple Smile
Майка ми ми каза, че се прави на първите стъпки на детето и няма смисъл да чакаме, затова и така без да го мисля много-много стана. Simple Smile

Ще се опитам да се включа по-късно по темите.
Леда, радвам се, че отшумя температурата, как сте?
Керина, много се смях с Дени Joy
'Грозното Патенце', добре дошла, мила!  bouquet Simple Smile
Марияплам, ако знаеш както ме е стегнала шапката, ей ся му се мятам на Rayanair-а и кацам на село! Simple Smile  Hug
ПумпалчеHug

Общи условия

Активация на акаунт