Покажете си хола :)

  • 72 997
  • 193
  •   1
Отговори
# 90
  • Русе
  • Мнения: 1 867
lorenca, благодаря! Разглеждах каталога на Кроношпан,за да  потърся как се води цвета,но не съм сигурна какво беше. Мисля,че някаква бреза.

# 91
  • Мнения: 5 160
*sve*, и аз благодаря:)
Имам един полски клен, но ПДЧ плоскости клен почти не се намират.
Затова гледам - светъл дъб, може би бреза (трябва да я видя на живо) да съчетая.

# 92
# 93
  • Мнения: 9 776
Мира Иванова, това твоят дом ли е ? Като видях пълзящото цвете, се сетих, че преди години не го пускахме да пълзи из стаята. Суеверия разни, но аз го увивах около някаква пръчка. Понеже има голяма листна маса, прави плътна корона около пръчката и пак стои добре.
Харесва ми помещението. Peace

# 94
  • Пловдив
  • Мнения: 344
Здравейте  Simple Smile
Ние сме още на шпаталовка и мазилка в новото жилище, но започва ремонта следващия месец, така че ще ми е много полезно да ви следя. Надявам се до няколко месеца и аз да споделя снимки тук Simple Smile засега само скиците и снимките на голите помещения си гледам и планирам по тях.
Хубав уикенд на всички Simple Smile

# 95
  • Мнения: 63
.. дали не е неприятно като влизаш през вратата и до теб страница на шкаф
[/quote]


Дразнещо е четири години не свикнах.Моя шкаф започва от касата на вратата ,цвят венге,запълва стената и много ме затиска.Още е нов ,но нямам търпение да го махна от там.Така поставена страничната част на шкаф е като стена, в която се блъскаш.

# 96
  • Варна
  • Мнения: 4 109
Polin, благодаря ти Wink да това е дневната ни Simple Smile Цветето сега е на прозореца, че му беше тъмно до комина. Сложих му пръчка, че се увиваше на ресните Simple Smile  До хладилника имам фикус сега, който направо залепна, второ листо изкара вече Simple Smile

# 97
  • Варна
  • Мнения: 452
Мира Иванова , много ми хареса от дясната страна на комина
шкаф ли , секция ли , незнам как да го нарека
много практичен ми се вижда , място за много неща има вероятно в него
пусто като все не ми стигат шкафовете !
иначе много ми хареса ей тази сикциика на Виденов
http://videnov.bg/%D1%81%D0%B5%D0%BA%D1%86%D0%B8%D0%B8/%D1%81%D0 … D0%B5%D0%BD%D0%B0
направо без пари ми се вижда , мъничка е ,но и холчето ми не е голямо !

# 98
  • Варна
  • Мнения: 4 109
Валети, събира доста неща, вкл. и тави има в него Simple Smile)) Играе част от кухнята ми, всъщност. Ползвам всеки шкаф в ежедневието, което за мен е знак, че е првилно измислена секцията, в смисъл няма неудобности Simple Smile

# 99
  • Пловдив
  • Мнения: 998
Мира Иванова , много ми хареса от дясната страна на комина
шкаф ли , секция ли , незнам как да го нарека
много практичен ми се вижда , място за много неща има вероятно в него
пусто като все не ми стигат шкафовете !
иначе много ми хареса ей тази сикциика на Виденов
http://videnov.bg/%D1%81%D0%B5%D0%BA%D1%86%D0%B8%D0%B8/%D1%81%D0 … D0%B5%D0%BD%D0%B0
направо без пари ми се вижда , мъничка е ,но и холчето ми не е голямо !
Секцията изглежда наистина хубава, но я вижте и на живо как е

# 100
  • Once there was a Hushpuppy...
  • Мнения: 12 402
Момичета, здравейте! Hug
Ремонта върви със страшна сила... Crazy
Вече имам окачени тавани, шпакловки на стени, шпакловка на 9 метровия ни балкон със нов цокъл и таван! Преместени контакти, кабели под замазката в хола и спалнята, въобще за 8-9 дена много напредват майсторите ни!
Чака ни голямото чистене тази седмица и голямото чакане да изсъхне замазката Rolling Eyes Около месец и половина-два..за да наредим паркета.

Сега аз, имам въпрос, не знам да пускам ли тема или тук ще можем да измислим нещо с вас Peace

Искам да сложа на стените перлен латекс в слонова кост, както и на окачения таван в спалнята/той е частичен/. А, самата спалня ще е с тапети, както беше и до сега, но ми трябват много, наистина много хубави винилови тапети. Предишните ги бях купувала от Домко и бяха много красиви.
Аз ще правя пано зад спалнята/така беше и преди/, само дето никога не си преместихме спалнята от детската....но, беше малко детето, беше ремонтирано и чакаше и така минаха 5 години Laughing
Та, ще правя пано, а другите стени с друг тапет. Понеже ще бъда с плъзгаща врата между спалня и хол, се налага да ги съчетая и цветово и стилизирано Peace Обзавеждане.

Дайте идеи за магазини за тапети, сайтове, също и впечатления от перлен латекс, моля ви Praynig

# 101
  • Русе
  • Мнения: 5 356
Hushpuppy за перления латекс ти трябва добър бояджия, който да докара ефекта и да е правил такова нещо и преди. Моя опит - преди 4 години пребоядисвах кухнята и ми хареса мостра в магазин на Оргахим латекс  с перлен ефект, ефекта се постига с специален лак, който се нанся върху цветния латекс. До тук добре, освен това лака се мие и е много устойчив на механични въздействия. Та взехме лака с мЪжо и кое да му е сложното. Е като боядисахме стените все едно с блажна боя бяхме минали  #Crazy Така го издържах две години - сега вече кухнята изглежда нормално. Добре, че сложихме гипсокартон иначе не ми се мисли как се маха тоя лак.
На балкона пак така минахме с лака, но там шпакловката е по-едрозърнестта, защотое външно пространство и не е така отчайващо. Но тавана в гладък и сега 4 години по-късно бялото изглежда пожълтяло.
На друга фирма евъзможно сатенените бои да са по-качествени и по-добре изглеждащи.

# 102
  • Мнения: X
Да се включа в обсъждането за сатенените бои. Тъй като аз никак не обичам общоприложимия латекс, исках да го избегна като ефект в новото си жилище. Мой приятел, който се занимава с производството на всякакви видове бои и външни мазилки, ми препоръча боите сатен. Това, което е важно да се знае обаче, е, че те изискват изключително фина шпакловка, гладка като стъкло, за да се добие желания ефект. В апартамента вече трета седмица майсторите се занимават с направата на тази шпакловка, тъй като трябва да се минат няколко ръце, всичко да изсъхне и така. Една стена нанесохме с една ръка от бял сатен, който приятелят ми ми прати като мостра - е няма такава красота, точно онова, което аз исках. Цената съответно е доста по-висока и като шпакловка, и като боя, но си заслужава всеки ден и всеки лев.
Дано съм била от полза.

# 103
  • Once there was a Hushpuppy...
  • Мнения: 12 402
Алмара и Devil_Rose - благодаря ви за отговорите Hug

Сега, аз разгледах също в нета и това, което видях за перления латекс не ми хареса, имам предвид, че изглежда като блажна боя на стената..... Rolling Eyes Не търся подобен ефект, опазил ме Господ Praynig

Много се радвам, че писахте, ще чакам и още мнения и впечатления.

А, този сатенен латекс сигурно е нещо друго, ще го гледам в Практикер като отидем какво представлява. Не смея много да се хваля, но нашите стени освен, че вече са изправени, ами и майстора ни ги прави толкова гладки, че са като коприна. Дори не се налага фино шкурене преди латекса Peace

За тапети, някои дали ще предложи нещо много хубаво.
Аз съм готова да дам повечко пари и за латекс и за тапети, много са ми важни, както и за преде за хола Peace Все пак, правим нещо кардинално, и не ми се слага какво и да е...

# 104
  • Мнения: 953
И при нас текат ремонти. Ще ви чета - за хола сме замислили тапети, хубав диван и ще ни трябва огромна секция с гардероб към нея ако е възможно... Приемам препоръки за качествени дивани на първо време Wink

Общи условия

Активация на акаунт