чисто нова пералня, пълна с вода?!

  • 4 196
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 191
"Хората" си имат цели отдели за връзки с клиенти и са длъжни да й отговорят. "Глупости" е да я съветвате да не пита, ами да мълчи.
Освен това, щом е нормална практика, нека го упоменат в ръководствата. Нещо обаче не помня за двете нови перални, които съм ползвала, да има и ред в книжките по този въпрос.


 ooooh! ooooh! ooooh!И какво да пита Индезит като още в магазина са и казали, че това е технология? В книжката са ти написали изрично, че първият цикъл трябва да е без пране и на 60 градуса, за да може всякакви заводски замърсявания да се махнат.

Защо не питате производителите на фурни дали някой от магазина не Ви е откраднал щепсела? ooooh! ooooh! ooooh!

# 16
  • Мнения: 341
Докато не го кажат от Индезит, всичко остава просто на думи. Ако пък са думи на този, който се опитва да ти пробута пералнята поради невъзможност да я върне на производителя - не вярвам Stop

# 17
  • Мнения: 3 021
Бих приела за нормално остатък от 300 - 500 гр. вода - ако наистина се правят такива тестове. Но, 3-4 л., както е написала авторката - какво, от завода са забравили да изпомпат цялата вода и така са я транспортирали? Защо пък не - хахаха.

# 18
  • Мнения: 3 191
Все пак ми е много интересно потребителката как отмери , че има 3-4 литра вода вътре? Обикновено водното съдържимо е по маркучите и конденз по барабана и стъклото. Малко ми се струват преувеличени нещата. Ако се пита гугъл на много места споменават наличнието на вода в чисто нови перални.

Нали не мислите, че на 90 % от хората, които си купуват перални някой им е "пробутал"  ползвани?
 ooooh! ooooh! ooooh! ooooh!

# 19
  • Мнения: 341
Напълно е възможно и 100% от клиентите с нови перални да са с ползвани по 1-2 пъти  Peace Понеже е модерно - нещо не ти харесва - хоп, връщаш пералнята и взимаш друга. На теория пералнята е нова, на практика е прано поне веднъж с нея. Peace

# 20
  • Мнения: 7 779
съвсем нормално е преди пускане в мрежата пералните да се пробват. я си представете ако не е така , купуваш си дадена пералня и при първото пране протича.  тогава следват упреците от рода "защо не са я пробвали предварително с вода"?  така ,че не виждам смисъл да се чудят някой за подобна проба. какво е количеството вода ?  - ами всякакво може да е. не съм чел някъде да е писано аджеба трябва да има 100 или 200 мл вода при покупката на нова пералня. вие също не сте го чели, надявам се  Laughing
Индезит е от ниския ценови клас. напълно е възможно да се използват по-некачествени материали (ламарина в случая) и да избие ръжда преди да е употребявана пералнята. напълно е възможно да се скъса някоя планка заради корозия.  защо това не се случва (за ръждата) при Миеле-то ? ами тя е изработена от неръждавейка - и казан и корпус.  но пък струва 2000 лв.  така че със закупуването на доста по-евтин продукт не може да се очаква  съвършено качество.   

# 21
  • Мнения: 13
Преди Нова година  си купих Indesit IWC71051 от Технополис. Моята пералня явно не е била изпробвана, защото нямаше и грам вода в нея. Предполагам, че поне филтъра щеше да е мокър

# 22
  • Мнения: 3 191
Напълно е възможно и 100% от клиентите с нови перални да са с ползвани по 1-2 пъти  Peace Понеже е модерно - нещо не ти харесва - хоп, връщаш пералнята и взимаш друга. На теория пералнята е нова, на практика е прано поне веднъж с нея. Peace


Пак те питам - обвиняваш ли магазините, че са ти откраднали щепсела на новата фурна?

# 23
  • Мнения: 7 779
преди години купувах пералня втора употреба. исках да проверя филтъра чист ли е.  не беше.  но пък каква беше мръсотията ???  -  германски марки и пфенинги.  hahaha  хората ги е мързяло да си изчистят джобовете. бат`Бонго   го направи.  Joy   дай Боже всекиму такъв късмет при проба !!!  количеството вода няма да ме интересува  Joy

# 24
  • Мнения: 2 092
За пералнятя не си спомням, но когато купихме съдомиялната в документите си пишеше , че е нормално да има остатъчна вода. Точно от тестване от производителя.

# 25
  • Мнения: 341
Напълно е възможно и 100% от клиентите с нови перални да са с ползвани по 1-2 пъти  Peace Понеже е модерно - нещо не ти харесва - хоп, връщаш пералнята и взимаш друга. На теория пералнята е нова, на практика е прано поне веднъж с нея. Peace


Пак те питам - обвиняваш ли магазините, че са ти откраднали щепсела на новата фурна?
Не, но това не е темата на разговор, а и не съм видяла досега магазин, който да не предупреждава относно печките Laughing
3-4-5 литра вода - това е много. Нормално би трябвало да остане около една чаша вода, не повече. Не мисля, че авторката е толкова глупава или сляпа, че да не прави разлика между 300 мл и 3 л!

# 26
  • Мнения: 2 134
 В моята нямаше и капка вода,може би защото е турска  Joy

# 27
  • Мнения: 4 270
Абсолютно всички перални които съм купувала досега през годините са идвали с известно количество вода вътре. Това е останало от тестването на помпата в завода и е изключително трудно и неефективно да я източат докрай.

Пери си спокойно и не занимавай хората с глупости да ти отговарят на мейлите.
Аз пък никога не съм купувала пералня с вода. Какво значи глупости?! Ще отговарят, каква им е работата!!!

# 28
  • Мнения: 365
Хаха - мъглата взе да се вдига. Всъщност като си прочетох английската книжка(след като вече изсъхнаха днес и можах да ги отворя - бяха вътре в барабана), попаднах на текст, в който ми обясняват, че е възможно да има до 3 л. вода в пералнята заради заводски тестове, но това не е редно(все  пак би трябвало да е източена и изсъхнала после). Пише, че трябва да я пусна на определена програма за един цикъл, заредена с белина, за да се махне мухъла, който най-вероятно се е появил от водата и други разни мръсотии от завода...симпатяги...както и да е - много ясно че ще пиша мейли, какво значи "не ги занимавай" - те това работят - да отговарят на моите въпроси! Цял отдел си имат за целта.

# 29
  • Мнения: 7 779
най-вероятно да ти отговорят това , което е написано в книжката и което ти си го написала с удебелени букви.

Общи условия

Активация на акаунт