WIZZ AIR 12

  • 63 166
  • 752
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 189
Аз току що погледнах добавяне на куфар към билета - 49 лв. е през сайта.Преди два дни през телефона пак беше 49-50 лв.
Съмнявам се да са променили цените.  newsm78

# 46
  • София - Варна
  • Мнения: 170
Здравейте, сигурно е задаван този въпрос тук, но...

Мога ли да си нося опаковачно фолио за куфарите, и на летището да си ги опаковам? Или не е разрешено?

Благодаря!

...и за куфарите, имам два от Спортсдирект -Dunlop, различни размери. Перфектни са!

Аз си опаковам куфарите още у дома. Не е имало никакъв проблем. И не само с Уиз, а и с други авиокомпании.

# 47
  • Луната
  • Мнения: 3 211
Имам един въпрос относно бутилките с алкохол в регистрираният багаж.Мога ли сложа 2 бутилки и какво е разрешеното количество изобщо?


В регистрирания багаж доколкото имам спомен можеше да се носи до 1 стек цигари (или 200 броя), 1 литър концентриран алкохол (ракия, водка, уиски, коняк и тн. ) и 2 литра неконцентриран (вино). Аз съм носила 1 л вино за подарък (много добре опаковано).
Иначе от безмитните магазини също може да се купи алкохол Simple Smile, който ти е извън ръчния багаж.

Доколкото знам ограничения има само за страни извън ЕС и тогава количеството зависи от конкретната страна. В ЕС може да се носи каквото и колкото си искаш. Преди няколко месеца в темата имаше случай на 7л ракия, пътуваща към Англия.  Mr. Green  Така и нямам спомен въпросната съфорумка отчете ли се дали им стигна количеството?  Laughing

Поправям се Simple Smile
Ето тук пише за Пътуване в Европейския съюз и в частност на територията на Германия, но предполагам, че това количество е, ако се придвижваш с кола? Thinking Множко ми се струва виното и бирата за регистриран багаж в самолет Joy Laughing Пък знае ли се...
http://www.mfa.bg/uploads/files/Customs/Germany.pdf

# 48
  • Мнения: 134
Някой питаше за торбички за течности във Варна - аз си купувам от Елитис  Peace. Преди 10-на дни пътувах до Париж и обратно от София - много стриктно проверяваха багажа, особено течностите. Изхвърлих около 30мл шампоан само защото беше в опаковка от 150мл  ooooh!

# 49
  • София
  • Мнения: 239
Да попитам и аз за размерите на голям салонен багаж. С размери 59х40х23 см дали ще има проблем, защото височината е по-голяма с 3 см, но другите са по-малки
За това става въпрос във варианта 25 инча/61 см диагонал
http://www.sportsdirect.com/firetrap-4-wheeled-suitcase-708066

# 50
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 850
Да попитам и аз за размерите на голям салонен багаж. С размери 59х40х23 см дали ще има проблем, защото височината е по-голяма с 3 см, но другите са по-малки
За това става въпрос във варианта 25 инча/61 см диагонал
http://www.sportsdirect.com/firetrap-4-wheeled-suitcase-708066



Ако стърчи над клетката няма много голямо значение колко са другите размери  Peace
За това аз предпочитам пътните чанти, които не са твърди и могат да се напаснат в клетката + нямат излишни колела и дръжки  Wink

# 51
  • София
  • Мнения: 239
Извинявай, но не разбрах - може ли да мине  или не.

# 52
  • Мнения: 6 031
Извинявай, но не разбрах - може ли да мине  или не.

Кой може да каже дали ще мине...

Рискът да пътувате с несъответстващи размери си носите вие.

# 53
  • Мнения: 19 007
най-вероятно ще мине, ако проблемът е само във височината

но има и малък риск!

да не ти вземат пари за чекиране и да ни обвиняваш нас после !  Laughing

# 54
  • Варна
  • Мнения: 948
Извинявай, но не разбрах - може ли да мине  или не.
Ако размера е извън регламентираните, всичко зависи от това на какъв служител ще попаднеш Simple Smile
Това важи за малък и голям ръчен, и регистриран.

# 55
  • София
  • Мнения: 178
Да попитам и аз за малкия салонен багаж/без заплащане/. Раницата ни е с малко по-голям размер от разрешения, но е мека и не е пълна. Т.е с натиск излишните сантиметри ще изчезнат. Дали при проба за размер позволяват да се понатисне за да се обере свободния обем?
Летим утре сутрин за Милано, имаме  web check in, но виждам, че можем да добавим багаж/ поне така пише/.

# 56
  • Варна
  • Мнения: 948
Да попитам и аз за малкия салонен багаж/без заплащане/. Раницата ни е с малко по-голям размер от разрешения, но е мека и не е пълна. Т.е с натиск излишните сантиметри ще изчезнат. Дали при проба за размер позволяват да се понатисне за да се обере свободния обем?
Летим утре сутрин за Милано, имаме  web check in, но виждам, че можем да добавим багаж/ поне така пише/.
Няма проблем за това, въпроса е да се побере в рамката Simple Smile
Приятно изкарване Simple Smile

# 57
  • София
  • Мнения: 178
Да попитам и аз за малкия салонен багаж/без заплащане/. Раницата ни е с малко по-голям размер от разрешения, но е мека и не е пълна. Т.е с натиск излишните сантиметри ще изчезнат. Дали при проба за размер позволяват да се понатисне за да се обере свободния обем?
Летим утре сутрин за Милано, имаме  web check in, но виждам, че можем да добавим багаж/ поне така пише/.
Няма проблем за това, въпроса е да се побере в рамката Simple Smile
Приятно изкарване Simple Smile
Благодаря! По- спокойни сме. Не бяхме летяли с Wizz откакто въведоха малък и голям салонен багаж. Дано и времето е с нас и поразгледаме Милано. За два дни сме и имаме и резервация втория ден за "Тайната вечеря". Накачихме offline гидове на таблета и за първи път ще сме без хартиена карта. Ще имаме само метрото на хартия и разбира се на таблета. Инсталирахме програмки на stay.com и tripadvisor. Пробвахме и Tripоmatic/ тук хубавото е че се планира по дни/ но не успяхме да синхронизираме маршрутите си със проложението за таблета и засега го махнахме. Разпечатахме хартиено копие на маршрутите си.  След като се върнем ще споделяме за това как се справят програмките, ако има интерес, разбира се.

# 58
  • в града на вечния купон
  • Мнения: 1 091
Предполагам,че ако съм платила голям салонен багаж,а реално се кача без такъв,няма да е проблем?

# 59
  • Мнения: 187
Няма да е проблем, разбира се  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт