Гримиране - идеи, техники и предизвикателства - 51

  • 42 139
  • 739
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 843
Почти нямам матови сенки (време е да си купя Бейсик палитрата на UD). Дори сега, след като написах предния пост, си отворих всички сенки, да видя каква е наличността на матовите и се оказа, че някои, които съм мислела за матови, всъщност не са точно такива, просто са по-неблестящи или по-слабо пигментирани (от по-светлите). Та явно наистина матовите са кът.

# 61
  • Мнения: 3 675

това са моите сенки на Inglot.
На 46 въобще не е излязъл реален цветът  Rolling Eyes
397 и 46 на мен ми харесват.
463 е с едни блестящи частички, които се посипват и под окото ми  Rolling Eyes
На мен техните цветове са ми трудни за блендиране. Приличат ми по качество на тези на Catrice, а цената им при мен е 7 евро  Rolling Eyes
Ако човек е сръчен и има време, може да си направи страхотен грим с Inglot, но аз не съм от най-сръчните, а и обичам всичко да става бързо и за това не съм им голям фен.
С пигментите на Inglot въобще не знам как се работи. Имам чувството, че няма да залепнат като пигментите на МАС върху клепача, а ще се стоварят под окото, а и при бледирането вместо да ги блендирам, ще ги измета и ще се получи едно грозно петно  Laughing
 

# 62
  • Мнения: 242
Inglot имат страхотни цветове - останаха ми очите в сенките и пигментите им  Crazy
Гримовете на  foxita също са правени с техни продукти и аз се изкуших, но не забравяйте, че ние не сме  foxita  Wink
Сенките на Inglot са пигментирани, но с тях  се работи трудно  Rolling Eyes
Аз имам 428, 463, 397 и 46
Матови не посмях да си купя.
Предполагам, че бих си купила още от техните сенки, но тъмни и матови сенки ще търся при МАС.

Ааа, само последните няколко са правени с Инглот Peace
Аз имам сенки от всеки ценови клас (от високия - подарени една сянка Clarins  и една палитра на Dior ако трябва да съм по-конкретна), така че и аз имам някаква база за сравнение Laughing
Инглотските страшно ми харесват и изобщо не ми е трудно да работя с тях. Може би се запалих и заради това, че разнообразието им от цветове е огромно. А аз не се ограничавам само с една цветова гама.
По мои наблюдения и скромно мнение с матовите сенки се работи по-трудно върху сух клепач, т.е. със суха кожа или без база. С цветовете от Нейкид Бейсикс например ми е по-трудно да работя отколкото с Инглотските. Не знам защо. Вторите са ми като масълце.
За основи/бази използвам телесната и HD базите на Никс, белия джъмбо молив или черен каял Голдън Роуз. Пиша го това, защото както виждате нямам кой знае какво разнообразие от бази, но въпреки това задължително е по-добре с тях, отколкото без. И от всички четки за сенки, които имам, най-добре нанасям сенките с Е55 на Сигма, т.е. с различните четки също виждам разлика в нанасянето.
Разпрашаването при матовите Инглот поне на мен не ми е чак такъв голям проблем и дори не ми прави чак такова голямо впечатление.
Управителката на Инглот ми  обясни, че имат по-сухи и трудни за нанасяне матови цветове и други, по-мазно нанасящи се. Така че ако сте попаднали на по-сухите може би затова не са ви харесали.

Днес се гримирах скромно, затова не ви показах и снимка, но използвах ето този мат, който на пръв поглед ми изглеждаше труден за блендване. Да, ама не! Така хубавко ми се преля, без да остава на петна, че вече ми е във фаворитите Simple Smile

Цветът е този в средата. На снимката изглежда леко перлен, но всъщност е абсолютен мат.





# 63
  • Мнения: 2 843
Този цвят изглежда страхотен!

# 64
  • Мнения: 13 627
Харесвам им страшно много сенките на Инглот. Имам около 40 и всичките са уникални от към цветове и пигмент. Но наистина не са за всеки. Могат да се направят жестоки неща с тях, но си иска по-опитна ръка. И то най-вече при най-тъмните цветове.

Не мога да се съглася, че като качество са подобни на Катрис  Naughty Абсолютно друга планета е това. В Катрис няма и 20% от пигмента на Инглот. Не само, че се ронят но и се свличат от клепачите. Последният ми лилав опит го показа. При Инглот такова нещо няма. Едни от най-цветните ми и интензивни гримове и предизвикателства са правени с тях.
Щом в МАС не един и два пъти са ме питали какви са тези уникални сенки смятайте  Grinning

# 65
  • Мнения: 3 675
foxita на теб не ти е трудно, но на мен ми е трудно  Laughing
Някои сенки с каквито и четки да ги мъча, все не става и за да изглеждат добре, ще ми трябва 1 час за да се нагримирам, а аз съм си отделила сутрин  само 10 минути. 

# 66
  • Мнения: 79
Фокси, ако си се снимала - дай снимка:) Епона, Лошка и B&C - страхотно!

# 67
  • Мнения: 242
Харесвам им страшно много сенките на Инглот. Имам около 40 и всичките са уникални от към цветове и пигмент. Но наистина не са за всеки. Могат да се направят жестоки неща с тях, но си иска по-опитна ръка. И то най-вече при най-тъмните цветове.

...При Инглот такова нещо няма. Едни от най-цветните ми и интензивни гримове и предизвикателства са правени с тях.

Нали? Аз това забравих да го пиша. Наистина не би трябвало да се смятам за много веща, не за друго, ами защото не съм използвала козметика от високия клас, но с инглотските изкарвам цял ден без да ми мръднат. Вечер си когато си мия лицето и се наплисквам с вода, всичко ми се разтича с изключение на сенките Laughing
А пък гримът от онзи ден, с розовата очна линия правена с дюралайн-а беше върха на трайността! Е как пък не ми се размаза цяяяяяяял ден. Чак ми беше жално да го свалям вечерта Laughing

Иве, не съм. Имам само една много далечна снимка, но на нея не се вижда нищичко.

foxita на теб не ти е трудно, но на мен ми е трудно  Laughing
Някои сенки с каквито и четки да ги мъча, все не става и за да изглеждат добре, ще ми трябва 1 час за да се нагримирам, а аз съм си отделила сутрин  само 10 минути.  

Уф, аз ако разполагам само с десет минутки за грим, мажа с пръсти някоя бледа перла за отваряне на погледа, малко молив и това е. Да не мислиш, че мажа очни линии и прочее Mr. Green

# 68
  • Мнения: 79
Фокси, имам подобен цвят в матовата палитра на Руби Роуз - последният долу вдясно .... наживо не знам, но на картинка ми се доближават - за цвят говорим само:)... Може би малко повече зеленее

Последна редакция: пн, 10 фев 2014, 01:10 от Ivvangeline

# 69
  • Мнения: 3 675
Аз нанасям първо ФДТ или ББ крем и веднага започвам да си гримирам очите.
За очите използвам сенките на МАС и те не ми се ронят, а и не са ми трудни за блендиране. Сенките ги имам от доста време и вече не се чудя кой цвят с какво да комбинирам.
Докато приключа с очите и ФДТ вече е изсъхнал и мога да си сложа руж.
Червилото го оставам за финала, но в повечето случаи съм само с балсам.
Всеки ден съм с грим, а сутрин времето ми е многоооо ценно. Ако не става бързо и трябва да чистя под очите, то по-добре да съм без грим.

# 70
  • Мнения: 79
B & C, и аз в тази последователност:)

# 71
  • Мнения: 13 627
Kaто се сетя, че преди за най-простият грим ми трябваше един час ooooh! Ставах в 5 часа да се гримирам....луд човек Joy
С времето ще можете все по-бързо да се гримирате. Сега за около 10-15 мин. мога да направя абсолютно пълният ми грим с всичко от-до.

# 72
  • Мнения: 3 675
Kaто се сетя, че преди за най-простият грим ми трябваше един час ooooh! Ставах в 5 часа да се гримирам....луд човек Joy
С времето ще можете все по-бързо да се гримирате. Сега за около 10-15 мин. мога да направя абсолютно пълният ми грим с всичко от-до.


Aз не се гримирам от вчера, което означава, че при някои хора този момент никога няма да дойде  Laughing
Да, с определени продукти се справям доста бързо, но ако са по-сложни и ронливи, ще ми трябва един час.  Rolling Eyes И докато се нагримирамммммм, ще забравя за къде съм тръгнала  Laughing

# 73
  • Мнения: 242
Моята последователност винаги е една и съща, а времето на гримиране зависи от това какво ще правя по очите.  Доста от времето си отделям за веждите ако трябва да съм честна. Просто защото са ми проблем. Аз затова все ви казвам да не си ги пожелавате Laughing

Иначе в тази последователност (след обичайното почистване на лицето и крема):
1. Телесна база за очи
2. Друга база (зависи какви сенки ще ползвам)
3. Гримиране на очите
4. База за грим (почти винаги, пак зависи от сезон, за къде се гримирам и други разни подробности)
5. ФДТ
6. Коректор
7. Контуриране на скулите (не винаги, отново зависи)
8. Пудра
9. Руж
10. Вежди

Това ми е последователността за хубав и по-изпипан грим. Когато трябва да бързам-бързам, но когато имам достатъчно време и не бързам - върша си работата сспокойно без да се пришпорвам Mr. Green
Ако бързам и гримът не ми е толкова важен, а е само за леко освежаване, не се старая да доизпипвам всичко до последната подробност. Но като цяло времето ми за гримиране е между 20 и 40 минути. Не че не мога и час и половина да се мажа на спокойствие, но не винаги мога да си позволя разточителстване на времето.

# 74
  • Мнения: 1 449
bebolinka82, ето наскоро публикувано от руското гуру Кригина клипче, може да ти е полезно  Peace https://www.youtube.com/watch?v=HnFh2TRwhS0

Общи условия

Активация на акаунт