Гримиране - идеи, техники и предизвикателства - 51

  • 42 133
  • 739
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 1 095
Първи опити.
Скрит текст:
Mac Paint Pot Soft Ochre
Mac Steamy eye shadow
Mac Blackberry eye shadow
Clinique Sugar Cane eye shadow
Clinique светлия цвят от Diamonds and Pearls Duo
L'oreal молив за вежди Brunette
L'oreal бял молив за водната линия




Последна редакция: сб, 22 фев 2014, 15:02 от gevestra

# 721
  • Мнения: 46

Коя четка става за ФДТ ?

# 722
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 732
Според мен всички, въпрос на навик и предпочитание е според мен. Някои са по-удобни, заоблените, по-лесно се работи в зоната около носа и очите с тях. Другите, които са отсечени, дават малко по-силно покритие.... но зависи все пак и от фдт, и от умения. Rolling Eyes

# 723
  • София
  • Мнения: 85
И аз мисля, че всички стават. Аз ползвам като №2 и №5 и с двете става добре и ми е еднакво лесно да работя с тях.

# 724
  • Мнения: 46
Благодаря ви за бързия отговор момичета, мисля да си поръчам номер 2 . Peace

# 725
  • Мнения: 3 675

Последна редакция: сб, 22 фев 2014, 18:29 от B & C

# 726
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 451
Аз днес се бях докарала с дуото на ИСЛ  Heart Eyes

До наскоро - между тъмната сянка и веждата минавах с много пигментирано мат телесно - с широка четка - голямо омазване с повторения ставаше, сега отскоро минават с бялото то четворката на Шанел и плоска четка - супер ми е  Heart Eyes

# 727
  • Мнения: 2 214
Аленка много ти благодаря за труда който си положила.
За съжаление когато аз си купувах сенките още никой от Инглот не познавах, нищо подобно което говорят в клипа не съм чувала, да не говорим че и сега се съмнявам нашите сенки да имат букви.
Наистина ще отида до Пловдив и ще говоря с Краси, ще си взема сенките и ще я попитам къде бъркам.
Днес пробвах 487 обаче много малко само на средата на окото, добре легнаха и не се разпрашиха, обаче мен в Инголт най много ме интересуват матовите им цветове, точно с тях не се разбирам, та засега още не мога да дам категорично становище.
Аленка аз рядко по принцип казвам комплименти, но ти направо си станала професионалист в твоята схема на гримиране, не мислиш ли че е време да опиташ нещо друго.
Например такава схема
https://www.youtube.com/watch?v=cidpIs-_uAQ&list=LLdDPdiTUJi … p;feature=mh_lolz
Може и без очна линия или пък съвсем семпла.

# 728
  • Мнения: 237
номер едно е за фон дьо тен Simple Smile номер две е за тъмните контури, номер четири е за изсветляващ коректор (за по-голямата част от лицето) , номер пет е за руж.номер три не мога да преценя плоска или кръгла е ..

# 729
  • Мнения: 1 698
г-жа Стихийно бедствие, тази схема която си дала, подходяща ли е за доста паднал клепач? Много ми хареса, но не знам дали би ми стояла добре на мен. То проба трябва задължително, но принципно питам?

Аз да си похваля NAKED 3-толкова лесно блендирането не ми е било с никоя друга палитра. Направо съм възхитена с каква лекота се работи с нея.

# 730
  • Мнения: 257
Еххх, няма ли начин хората с паднали/набръчкани/с гънки клепачи да си ги променим?
Някаква хирургия, стягаща козметика? Cry

Толкова гримове има, които знам, че мога да изпълня и искам да си ги направя, но като си ги направя, се вижда 1/15 от тях заради това, че на едното око ми е почти изцяло паднал клепача, а на другото е полупаднал и с много гънки. Те поне да бяха два еднакви, а сега като се гримирам трябва да се съобразявам да е така, че и на двата ми вида клепач да седи добре ooooh!

# 731
  • Мнения: 3 675
Еххх, няма ли начин хората с паднали/набръчкани/с гънки клепачи да си ги променим?
Някаква хирургия, стягаща козметика? Cry

Има начин, но е оперативен
С козметика няма да стане

# 732
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 451
г-жа Стихийно бедствие , много благодаря и за милите думи и за предложението  Hug наистина - обичам, като хвана нещо  да го разкостя Simple Smile а вече чувствам, че тъпча ан едно място и новото предизвикателство ще ми е много интересно

В интерес на истината не ползвам такива четки, осбено тази за външния ъгъл е много ползвана, като форма, но аз някак ги намирам  за рехави и ....не носещи пигмент, имам чувството, че ще с еомажа, но със сигурност ще пробвам грима и ще помисля за четктие и с кои сенки  Blush

За буквите - кои букви имаш предвид - дали са DS,  АМС серията или друга ли? Моите са купувани от София и си имат, ето едната ми палитра, извадила съм един рефил:



Ето го и отзад Peace



Цветовете не ги гледайте - снимах сега и без светкавица - колкото да хвана надписа  Peace



BeeJuis, аз преди години забелязах, че кожата на клепачите ми се "набръчква", тогава започнах да ползвам козметика и там и да чукам на дърво - положението е блестящо  Peace

Когато кремът е подходящ - той пази клепачът да не "подпухва", случвало ми се е такова явление -  при задържане на течности или при ползване на неподходяща козметика  Peace

Крайна мярка са оперативните методи  Peace

# 733
  • Мнения: 257
При мен е много особено - десният ми клепач според мен става "паднал" именно защото спя на дясната си страна - предполагам, че по този начин течностите се концентрират към дясната страна на тялото ми...
А иначе аз нямам буквално "сбръчкване" по клепачите, просто имат много гънки - явно имам повече кожа, отколкото трябва там, или е по-тънка - не знам.
То като цяло и генетично около очите си имам гънки - не само отгоре, а и отдолу, тип "усмихнати очи".
Ей тук ги има (моите са по-дълбоки, комбинирани с леки торбички, и естествено - сенки под очите от "младежкия" стил на живот с късно лягане и много седене на компютъра):


Само че при тази поне горният клепач е хубав и опънат Cry

Ето например последния грим на В & С е точно мой тип, обаче ако си го направя, повече от половината няма да си личи при отворено око.
Тя, изглежда, има много благодатен клепач за гримиране, защото всеки път детайлите от грима й са идеално видими и желаният ефект си личи... Разбира се, е много важно и умението, де, но човек като има хубаво "платно", поне откъм това затруднение е облагодетелстван...
(благородна завиждация, В & С, дано го приемеш като комплимент!  bouquet Laughing )

# 734
  • Мнения: 3 675
BeeJuis, aз познавам жена, която си е оперирала очите.
При нея е имало сбръчкване и увисване на кожата, която е закривала клепача.
Операцията при нея е била успешна и не си личи.
Но все пак си е операция, риск, болка  Rolling Eyes Само с кремчета според мен нищо няма да стане

Сега ти видях очите Simple Smile
Нищо им няма, много са красиви!  Heart Eyes
Мажи ги с крем, а след 10-20 години ще я мислиш операцията Laughing

Общи условия

Активация на акаунт