Туристическа виза за САЩ

  • 99 564
  • 781
  •   1
Отговори
# 30
  • Варна
  • Мнения: 1 131
Възможно е. Моят час беше за 8. Но те в 7:30 започнаха да пускат вътре и тогава бяхме около 7-8 човека отпред. Действително обаче гишетата започнаха работа след 8. И аз се чудех как спазват часовете, но това явно е било отпред на входа. Аз лично останах с много добри впечатления от обслужващия персонал. Наистина се опитваха да помогнат - имаше хора без снимки, с незавършени апликейшъни на всички много любезно обясняваха как да постъпят. Може би защото веднага след това се сблъсках с грубото отношение в нашите институции.....
Да ви кажа честно получаването на тази виза ми се видя много лесно. Преди 2 год кандидатствах за австралийска и там въпреки че беше само по интернет документите и изискванията бяха много по-големи. Там всички док и извлечения се превеждаха и то от оторизирана фирма с подпис и печат......
Аз обаче за друго се замислих. Хората си приказваха и някой подхвърли че дори да имаш виза на летището могат да те върнат, да не те пуснат да влезеш в USA ако им се сториш съмнителен... newsm78

# 31
  • гр. София
  • Мнения: 4 774
Възможно е. Моят час беше за 8. Но те в 7:30 започнаха да пускат вътре и тогава бяхме около 7-8 човека отпред. Действително обаче гишетата започнаха работа след 8. И аз се чудех как спазват часовете, но това явно е било отпред на входа. Аз лично останах с много добри впечатления от обслужващия персонал. Наистина се опитваха да помогнат - имаше хора без снимки, с незавършени апликейшъни на всички много любезно обясняваха как да постъпят. Може би защото веднага след това се сблъсках с грубото отношение в нашите институции.....
Да ви кажа честно получаването на тази виза ми се видя много лесно. Преди 2 год кандидатствах за австралийска и там въпреки че беше само по интернет документите и изискванията бяха много по-големи. Там всички док и извлечения се превеждаха и то от оторизирана фирма с подпис и печат......
Аз обаче за друго се замислих. Хората си приказваха и някой подхвърли че дори да имаш виза на летището могат да те върнат, да не те пуснат да влезеш в USA ако им се сториш съмнителен... newsm78

Да, може и черен печат да сложат.  Peace Там всъщност решават колко време имаш право да седиш в САЩ независимо от срока на визата. А за визата зависи също дали е за еднократно влизане в САЩ или многократно.

# 32
  • Мнения: 95
Добро утро от мен отново   bouquet
Взех си билет- с expedia.com получих потвърждение по и-мейла, влязох в сайтовете на съответните авиокомпании и видях че има резервация на мое име за съответните полети. СЕга какво трябва да направя? Разпечатвам потвърждението и отивам с него директно в деня на полета или има нещо, което е хубаво предварително да уредя? Приемам съвети всякакви. До сега съм пътувала със самолет само веднъж...

# 33
  • Живее на Луната
  • Мнения: 3 468
Предполагам, че това са електронни билети. Не ти трябва нищо друго освен паспорта с визата. Разпечатай си ги единствено за себе си. Кога летиш? Ние тръгваме на 11 юли и вече нямам търпение  Crazy

# 34
  • Варна
  • Мнения: 1 131
Аз пътувам на 25ти май и също вече нямам търпение  Laughing въпреки че тези дълги полети никак не са ми по вкуса. Hug

# 35
  • Живее на Луната
  • Мнения: 3 468
Не е толкова страшно с дългите полети - докато изгледаш 2-3 филма и си там, ако е 8,9 часа. Този път обаче имаме полет 11 часа до NY и после още 6 часа до LA, направо не знам как ще е  ooooh!

# 36
  • Мнения: 95
в началото на юни летя Simple Smile Нямам търпение! Ами не са електронни билети, потвърждение е...ух много съм боса  newsm78. Ще поровя още из сайтовете на авиокомпаниите. Може там да съм видяла самите билети без да знам  Mr. Green .
А в багажа мога ли да си нося всичко? Знам, че за ръчния има много ограничения, но за другия има ли нещо което не бива да нося?

# 37
  • Живее на Луната
  • Мнения: 3 468
Може - без наркотици и оръжие  Mr. Green

# 38
  • Мнения: 95
Може - без наркотици и оръжие  Mr. Green

Че аз за какво да ходя тогава....  Rolling Eyes
 Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 39
  • гр. София
  • Мнения: 4 774
в началото на юни летя Simple Smile Нямам търпение! Ами не са електронни билети, потвърждение е...ух много съм боса  newsm78. Ще поровя още из сайтовете на авиокомпаниите. Може там да съм видяла самите билети без да знам  Mr. Green .
А в багажа мога ли да си нося всичко? Знам, че за ръчния има много ограничения, но за другия има ли нещо което не бива да нося?

И дъщеря ми ще лети през юни. И на мен ми пише Reservation, а не самолетен билет. Чудя се това ли е само или трябва да имам нещо, на което пише "Самолетен билет"?  newsm78 За първи път купувам билети он-лайн и не знам как стоят нещата.

Добро утро от мен отново   bouquet
Взех си билет- с expedia.com получих потвърждение по и-мейла, влязох в сайтовете на съответните авиокомпании и видях че има резервация на мое име за съответните полети. СЕга какво трябва да направя? Разпечатвам потвърждението и отивам с него директно в деня на полета или има нещо, което е хубаво предварително да уредя? Приемам съвети всякакви. До сега съм пътувала със самолет само веднъж...
Къде по-точно се вижда имам ли резервация на мое име?

# 40
  • Мнения: 95
В потвърждението в полето на "полет отиване" първо е дестинацията срещу нея пише "confirmed", под "confirmed" има имената на авиокомпаниите, a срещу всяка от тях има номер от букви и цифри. Моя е 6 символа. В официалния сайт на съответната авиокомпания,  без препратки към агенции, (например airfrance.com а не нещо съдържащо esky и т.н.) на "моите резервaции" като въведеш шест символния номер ти излизат данните за полета.  В airfrance конкретно първо трябва да идеш на съответната държава- България в нашия случай Simple Smile


Чудя се това ли е само или трябва да имам нещо, на което пише "Самолетен билет"?  newsm78 За първи път купувам билети он-лайн и не знам как стоят нещата.


И аз се чудя това... newsm78

Последна редакция: сб, 17 май 2014, 22:24 от mep_1984

# 41
  • гр. София
  • Мнения: 4 774
В потвърждението в полето на "полет отиване" първо е дестинацията срещу нея пише "confirmed", под "confirmed" има имената на авиокомпаниите, a срещу всяка от тях има номер от букви и цифри. Моя е 6 символа. В официалния сайт на съответната авиокомпания,  без препратки към агенции, (например airfrance.com а не нещо съдържащо esky и т.н.) на моите резервaции като въведеш шест символния номер ти излизат данните за полета.  В airfrance конкретно първо трябва да идеш на съответната държава- България в напия случай Simple Smile
Ок, благодаря много.  Hug Ще погледна.  Simple Smile

# 42
  • Мнения: 428
Здравейте.Радвам се,че открих тази тема,щото мнооого не съм в час с тези визи.
Та ситуацията е следната. Ще ходя на сватба в Лас Вегас.Младоженците са англичани,които искат там да направят своят романтичен ден.Сега не ми е ясно,аз сама ли трябва да кандидатствам за виза или трябва те да ми пратят покана.И каква покана като те са англичани и живеят в Лондон.
Ако може някой да ми обясни,че да не пропусна без време едно хойкане в повече.
Благодаря предварително.

# 43
  • София
  • Мнения: 660
Моето пътуване до USA приключи. Честно да си призная, това пътуване ме остави с доста смесени чувства. На мнение съм , че всеки трябва да види и прецени за себе си Wink)). Лично аз бях облекчена в момента, в който кацнахме в София. Искам да споделя с вас само, че в Амстердам ни проведоха нещо като импровизирано интервю, поскаха ни документите- поканата, резервациите за хотела, интересуваха се сами ли сме приготвили багажа си и носим ли вещи на други хора. Около 7-8 минути като време. Отново същите въпроси и в Атланта, така че бъдете готови Wink)

# 44
  • Мнения: 95
Моето пътуване до USA приключи. Честно да си призная, това пътуване ме остави с доста смесени чувства. На мнение съм , че всеки трябва да види и прецени за себе си Wink)). Лично аз бях облекчена в момента, в който кацнахме в София. Искам да споделя с вас само, че в Амстердам ни проведоха нещо като импровизирано интервю, поскаха ни документите- поканата, резервациите за хотела, интересуваха се сами ли сме приготвили багажа си и носим ли вещи на други хора. Около 7-8 минути като време. Отново същите въпроси и в Атланта, така че бъдете готови Wink)

Защо със смесени чувства? Можеш ли да кажеш по- подробно?
Може ли повече подробности за "разпита" Simple Smile?
Благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт