Туристическа виза за САЩ

  • 104 013
  • 781
  •   1
Отговори
# 345
  • Пловдив
  • Мнения: 62
Момичета споделям опит съвсем добронамерено! Пътувала съм няколко пъти вече и всеки път ти поставят различен период за престой! Единствената разлика е, че ок, ако е 10 годишна няма да ходиш постоянно за виза, но все пак зависи и с каква цел я вадиш. Все пак не вярвам да се пътува до там всеки месец.

# 346
  • Мнения: 4 288
Аз си мислех, че са останали само 10-годишните визи, но явно съм се заблудила. Още давали едногодишни...

Сега си проверих паспорта, за 10-на ходения там, винаги са давали точно 6 месечен престой. Peace 

# 347
  • Мнения: 1 972
Здравейте Simple Smile Планирам да кандидатствам за туристическа виза лятото. Аз живея в Норвегия но мисля да го направя в БГ лятото, логистиката в БГ ми е по-лесна..... Семейна съм, имаме имот в БГ и такъв в Норвегия. В момента не работя но нямам намерение да емигрирам.... Трябва да съм луда да го направя Crazy Та се чудех дали идеята ми е добра или да пробвам от тук newsm78 Искам да отида на екскурзия. Има много евтини предложения от Норвегия Peace За около 2500 лв за 10 дни (хотел и самолетни билети). Тази цена за тук е нищо (половината от  месечното ти обезщетение за безработица). Имам една отказана виза в студентските ми години. Дали е добра идея да го направя в БГ?

# 348
  • Мнения: 15 580
Не съм много сигурна. Пред мен една жена кандидатстваше за виза, като явно живееше от доста време в Италия. Върнаха я, като служителката й препоръча да кандидатства чрез посолството в Италия, за да могат от там да преценят дали отговаря на условията предвид стандарта й в Италия Peace

Ако помня вярно тя май беше емигрант в Италия от повече от 10-15 години.

# 349
  • Мнения: 3 429
Дъщеря ми живее в Германия и кандидатства за американска виза пре посолството на САЩ в  Берлин Peace

# 350
  • 2860 км северно от Екватора
  • Мнения: 29 170
Здравейте Simple Smile Планирам да кандидатствам за туристическа виза лятото. Аз живея в Норвегия но мисля да го направя в БГ лятото, логистиката в БГ ми е по-лесна..... Семейна съм, имаме имот в БГ и такъв в Норвегия. В момента не работя но нямам намерение да емигрирам.... Трябва да съм луда да го направя Crazy Та се чудех дали идеята ми е добра или да пробвам от тук newsm78 Искам да отида на екскурзия. Има много евтини предложения от Норвегия Peace За около 2500 лв за 10 дни (хотел и самолетни билети). Тази цена за тук е нищо (половината от  месечното ти обезщетение за безработица). Имам една отказана виза в студентските ми години. Дали е добра идея да го направя в БГ?
Кандидатствай от Норвегия. Peace

# 351
  • Мнения: 1 972
Благодаря за съветите bouquet Някак.... не ми пука дали ще я получа тази виза и още се колебая. Може пък и да се разходя до Осло, въпреки че чак такава жертва за ХАмериката не ми се правеше..... И другото, че ако не е 10 годишна не ми върши работа.... Не съм планирала пътуване в следващите 2 години, имам други приоритети, но ми се ще като го реша, че ще пътувам другия месец, например, да не се занимавам с посолства. Дразня се на глупостта им да мислят, че всеки е потенциален емигрант и това не подлежи на съмнение еб....си. Как пък няма да си оставя рахатлъка в една от най-социалните държави в света и да се забия в гетата на Америката.

# 352
  • Мнения: 210
Kristinnnnn, според мен са си прави хората. Според статистиките, в момента в САЩ живеят над 11 милиона НЕЛЕГАЛНИ имигранти. Освен това не е вярно, че мислят всеки за имигрант без да подлежи на съмнение, точно затова е интервюто, за да преценят дали си или не си потенциален имигрант. Не са малко българите с визи, така че явно тях не ги смятат за потенциални имигранти. Нормално е да си пазят границите. Ти персонално може и да не искаш да имигрираш, но ето че едни други 11 милиона души, не само са решили да имигрират, но и са поели риска да го направят нелегално.

Имай предвид, че липсата на работа може да подложи на съмнение до колко ти е добър стандарта на живот в Норвегия.

П.С. Америка далеч не е само гета. Не е нужно да изкарваш милиони за да живееш в хубав апартамент/къща на хубаво място. Средната работа заплата е напълно достатъчна за да не ти се налага да живееш в гето.

# 353
  • Мнения: 15 580
Голяма част от нелегалните емигранти в Америка са латиноси, преминали сухопътната им граница на юг, не са европейци.

И в крайна сметка Норвегия сигурно е от държавите, чиито граждани пътуват без виза или?

# 354
  • Софето
  • Мнения: 652
Преди месец получих 10г. виза. Разгледаха само моите доходи, имоти нямам. На съпруга доходите и имотите нито ги погледнаха, нито ме питаха (той преди 2-3г получи също 10г.виза). Обърнаха внимание на това, че децата ни учат в частно у-ще, разгледаха договорите с училището. Всичко мина за 3-4мин. Преди мен минаха доста хора, тези с ниски доходи 1000-1500лв, не получиха визи.

# 355
  • 2860 км северно от Екватора
  • Мнения: 29 170


И в крайна сметка Норвегия сигурно е от държавите, чиито граждани пътуват без виза или?
Тя живее там, не е писала да е гражданин на кралство Норвегия.

# 356
  • Мнения: 1 972


И в крайна сметка Норвегия сигурно е от държавите, чиито граждани пътуват без виза или?
Тя живее там, не е писала да е гражданин на кралство Норвегия.

Точно така. Норвежците също пътуват с визи но не ходят на интервю.

# 357
  • 2860 км северно от Екватора
  • Мнения: 29 170
По интернет се подава в доста страни от ЕС, не ходят до посолството за интервю (от мои приятели унгарци знам), но трябва да имаш гражданство в съответната страна. Имаше по едно време идея и за България и Румъния да стане така, но и се размина.

# 358
  • Мнения: 15 580
Преди месец получих 10г. виза. Разгледаха само моите доходи, имоти нямам. На съпруга доходите и имотите нито ги погледнаха, нито ме питаха (той преди 2-3г получи също 10г.виза). Обърнаха внимание на това, че децата ни учат в частно у-ще, разгледаха договорите с училището. Всичко мина за 3-4мин. Преди мен минаха доста хора, тези с ниски доходи 1000-1500лв, не получиха визи.

Ти чу да им коментират доходите ли?

# 359
  • Мнения: 1 972
Esta, се казва групата от държави които не ходят на интервю за визи. Бях изненадана, че и Литва е сред тези държави. Ние не сме обаче Wink

Общи условия

Активация на акаунт