Счетоводител в нужда се познава 6

  • 36 520
  • 734
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 14 467
 Hug не прави всичко в последния момент,мола те!Че само злини Mr. Green с финансово изражение.

# 706
  • В един копнеж!
  • Мнения: 2 407
 Laughing Усетих ги!
Може ли да ползвам готов образец на СД по ЗДДС и направо да го попълня на компютъра?

# 707
  • София-Младост
  • Мнения: 23 391
ai_vi С ел.подпис до каде стигнаха нещата?
И за да не отварям нов пост...искат ми утре да представя СД и дискетата.
Как го правите?! Създавате си файловете от програмата на НАП, записвате на дискетния носител декл., протокола и дневниците от програмата на НАП, след като сте формирали, нали така?
После същите тези файлове се принтират?! Laughing
Защото аз така направих обаче като принтирам дневниците ми излизат едни такива глупости на един ред, че си мисля, че не би  трябвало да е така.
Ще ме извините за елементарните въпроси, обаче главата ми не е добре, като знам, че може да ме ожулят с 1000 лв.
Принтираш преди да качиш на дискетата или след, но не от нея, а от самата програма. Вместо дискета може да ползваш флашка.

# 708
  • Мнения: 783
Влизам с необичайна молба. Не мога да си подам декл. по ЗДДС по ел.път. Отново! Изпратих документите на 12.06, днес са ги получили, обаче....
 Някоя от Вас би ли се наела, ако и подам данните, да я пусне с нейн ел.подпис. Днес ми се обадиха от НАП-а, пропуснала съм дискетата да сложа. Дори да искат да ми я обработят, не могат. Жената ми обясни, че може друг да я подаде Tired
Единственото, което фирмата има е една фактура-продажба с едно ддс, което е внесено още преди седмица. Това е!
Извинявай, обче защо да не ти я приемат ако е само с 1 приходна фактура? Доколкото си спомням ако записите бяха над 5 беше задължително да имаш дискета. Ако фактурата ти е била само 1 спокойно можеш да подадеш само на хартия без дискета.

# 709
  • В един копнеж!
  • Мнения: 2 407
Ако записите са над 5, задължително се подава по ел.път. Нали ви казвам, по пощата никога не съм си играла и незнам кое, как...
Аз съм с една приходна, това е. Но не...държавната хазна трябва да се пълни.

# 710
  • София
  • Мнения: 171

Това важи за подаване по електронен път, ако записите са повече от 5 покупки и 5 продажби, задължително по електронен път.

И за успокоение на ai_vi, ако това е първо нарушение ще минеш само с "мъмрене" така да се каже, само  с писмено предупреждение. Успех!

# 711
  • В един копнеж!
  • Мнения: 2 407
 Laughing Ужас, така като ми говорите, се успокоявам. Първо, и единствено нарушение ми е! Благодаря Ви на всички. Утре ще кажа как са се развили нещата.

# 712
  • Мнения: 822
Имам ел. подпис като ФЛ. Друго ФЛ ще ме упълномощи да подавам негови декларации 1 и 6 на граждански договори. Мога ли да му подавам ГДД чл.50 ?

Сега първо това ли Заявление трябва да подам?
Скрит текст:
З А Я В Л Е Н И Е
 
за подаване на документи по електронен път и ползване на електронните услуги предоставяни от НАП с квалифициран електронен подпис (КЕП) на упълномощено лице

# 713
  • Мнения: 14 467
Да това е.В Заявлението се посочва какви документи могат да се подават за ГДД -посочва се документи,декларации или данни по ЗДДФЛ.Разпечатват се Заявлението и Уведомлението лично се носят в ТД на НАП да се активира услугата -срещу Л.К.!!!

# 714
  • София
  • Мнения: 1 259
Да това е.В Заявлението се посочва какви документи могат да се подават за ГДД -посочва се документи,декларации или данни по ЗДДФЛ.Разпечатват се Заявлението и Уведомлението лично се носят в ТД на НАП да се активира услугата -срещу Л.К.!!!

Плюс копие от нотариално завереното пълномощно.

# 715
  • Мнения: 822
А има ли срок, в който трябва да отида в НАП, за да представя нот.пълномощно /все още не е заверено от ФЛ, но и това ще стане другата седмица/, Заявлението и Уведомлението, защото нямам възможност тези дни /другата седмица най-рано/?
И имам все още съмнения, аз като ФЛ мога ли да подавам на друго ФЛ неговата лична данъчна декларация, члез моя личен КЕП ако съм подала заявление и имам пълномощно от него?
Благодаря!

# 716
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 442
А има ли срок, в който трябва да отида в НАП, за да представя нот.пълномощно /все още не е заверено от ФЛ, но и това ще стане другата седмица/, Заявлението и Уведомлението, защото нямам възможност тези дни /другата седмица най-рано/?
И имам все още съмнения, аз като ФЛ мога ли да подавам на друго ФЛ неговата лична данъчна декларация, члез моя личен КЕП ако съм подала заявление и имам пълномощно от него?
Благодаря!

От момента, в който подадете документите в НАП ще се активират услугите.
Няма проблем да подаваш, щом си упълномощена.

# 717
  • Мнения: 14 467
Да това е.В Заявлението се посочва какви документи могат да се подават за ГДД -посочва се документи,декларации или данни по ЗДДФЛ.Разпечатват се Заявлението и Уведомлението лично се носят в ТД на НАП да се активира услугата -срещу Л.К.!!!

Плюс копие от нотариално завереното пълномощно.


Имах в предвид упълномощителят да подаде на място документите.Така се избягва нотариално завереното пълномощтно.

# 718
  • София
  • Мнения: 1 259
Пълномощно искат във всички случаи, поне при нас дори и клиентите лично като си носят заявленията, искат копие от нотариално заверено пълномощно. Без значение дали ни упълномощават като физически лица или като фирми.

# 719
  • тук-там
  • Мнения: 4 274
Да..., винаги искат пълномощно - от единия или другия - упълномощен-упълномощител. Освен ако не се "грабнат" заедно.... Laughing

Общи условия

Активация на акаунт