НВ-ВМХ, част 73

  • 35 457
  • 754
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 20 238
Мерси за темата   bouquet

За пържолите, мисля, че из старите теми беше показана тази рецепта, препоръчвам я.

Перфектната пържола
http://nojivilichka.wordpress.com/2009/12/21/perfektnata-parjola/

# 31
  • Мнения: 377
Да се включа и аз. Много благодаря за широкоинформативната тема   bouquet.
Толкова много информация за различни неща има тук, че с удоволствие ви чета всеки ден. И се опитвам да спазвам режима  Embarassed.

# 32
  • Бургас
  • Мнения: 255
захласнах се тия дни по разни "дневници" из бб-тийм и ви изпуснах  Rolling Eyes
vici75 , може ли малко повече подробности как си подобрила стойката си?

Последна редакция: ср, 12 фев 2014, 14:55 от mis_val

# 33
  • Мнения: 2
Ето ме и мен в новата тема, при вас. Simple Smile
За днес менюто ми включва и една салата, която се получи много вкусна и ако някой случайно не я знае - може да пробва. И разбира се - надявам се ако с нещо греша да ме поправите!   bouquet
Закуска - яйца с масло и сирене
Обяд - Салата от пресен спанак с олио от гроздови семки (много е вкусно, не знам дали е по-добре или по-зле от зехтина) с доста извара и малко поръсен отгоре пармезан
В 18.00 - ябълка
Вечеря - май ще е същата салата, понеже много ми хареса...  Laughing (освен ако не се окаже от коментари тук, че не е ок за режима)

# 34
  • София
  • Мнения: 10 858
Салатата е ок, само гроздовите семки замени със зехтин, заради Омега 6.
Всички олиа от семена са богати на Омега 6 и е препоръчително да се избягват.

# 35
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Запис!

# 36
  • UK
  • Мнения: 727
Благодаря за темата   bouquet Винаги научавам нещо инттересно.
Много ми беше полезно да прочета за стрчинга в миналата тема.
Сега за спортистките в темата Laughing Нали обещах да докладвам  Heart Eyes
Вчера най-накрая спря да вали и излязох да тичам, след 6 седм почивка и начало на режима, но в същото време тренировки и/или тежести всеки ден. Еми на първия хълм ми беше малко търсене, но на другите два нямах проблеми. Направих едно кръгче (11км) не две, защото реших , че е достатъчно като за първи път. Не мога да кажа, че ми беше по-трудно отколкото когато ядях и въглехидрати, чувствах се по същия начин, както и миналата година след 6 седм почивка заради снега.
 Да отбележа обаче, че моето хранене е малко хаотично и неизчистено, т.е. не смятам проценти или калории, ям когато съм гладна и каквото ми се яде. Например ако ми се яде месо не си слагам на сърцето, че протеинът ще ми дойде в повече от мазнините. Също така млечните са ми всякакви и по колкото ми се яде. Има дни в които пия по 600-700мл мляко, защото ми се пие, но пък не ям друго на съответното хранене.
Дрехите са ми само с една идея по-хлабави, на килограми нямам промяна. Треньорите във фитнеса и приятелите ми с които тренирам ме питаха дали съм отслабнала, така че може и да съм се посъбрала малко  newsm78, но това не ми е водещо. Най-важното е, че вече 6 седм не съм яла въглени с изключение на малко пица веднъж и шепа пуканки.
Като избягам над 20км пак ще докладвам  Grinning

# 37
  • Мнения: 38
  bouquet

Запис и в новата темичка  Heart Eyes

# 38
  • Мнения: X
Моли, прекрасен ти е аватара.  Hug

# 39
  • Мнения: 1 809
  bouquet Благодаря за новата тема!
Отивам да ви чета, че минавайки набързо по диагонал видях, че пак много интересни неща сте писали Wink

# 40
  • Варна
  • Мнения: 283
svidni4ka, браво за бягането. Колко ти е средната скорост за километър? Аз сега съм малко болна, но скоро ще изляза и аз "на светло" Grinning Времето тук е перфектно за бягане и колело, много ме е яд че трбва да паз леглото Sad

# 41
  • Oslo,Norway
  • Мнения: 129
записче и благодарност   bouquet

# 42
  • Мнения: 10 353
 Шоки  bouquet

..........................vici75 , може ли малко повече подробности как си подобрила стойката си?


mis_val  Simple Smile за стойката няма конкретна рецепта. По веднъж седмично правя стреч от минимум 30 минути  Peace (ааа чакай, и през седмицата след всяка тренировка пак правя, но не повече от 10-15мин), а като имам време до макс 45 мин. Пак от спортната тема съм си набелязала кой каквито йога комплекси е пробвал (съответно не много сложни, но на мен и „леките“ са ми ок) и си правя тях, въртя си ги или зациклям на някой. Най-ми харесва стреча на Шон дето си говорихме с Вив вчера, че е кратък и няма мускулче дето да не ти остава разпънато. В началото хич не можех нищо да направя – дори пръстите на краката да си докосна не можех, по турси да седна не можех, абе пълна вкостенелост от всякъде. А сега съм на път шпагат да направя. Следващата ми цел е мост от горе. Така си карам вече година и половина, но трябва да знаеш голяма промяна настъпи в стойката ми. Аз дори като седна пред компютъра (и нали се сещаш как човек по естествен път издава главата напред и се изгърбва), тялото ми иска да си стои изправено от само себе си, без аз умишлено да се стремя да стоя изправена. Толкова се радвам. То не е кой знае какво, но за мен си е. Просто начина ми на хранене и малкото физиеска активност която вкарах ме удовлетворяват истински bowuu. Не си ги заменям за нищо на света. Ей сега олимпиада дават по ТВ, всеки това гледа и коментира на работа, познати, близки. Ами не ми се дреме по диваните да зяпам. Използвам всяка свободна минута за движение – стреч ли ще е, силови ли, кардио ли, по молове ли ще раздвижвам, но пред ТВ не ми се стои.

# 43
  • Мнения: 6 347
svidni4ka, ще бъде интересно да следим твоя експеримент Simple Smile

А за храненето и аз не се впрягам дали ми е много протеинът, а нищо чудно да ми идва малко в повече Rolling Eyes Общо взето ми се събира по една порция месо всеки ден, защото има дни, когато не ям месо, и дни, когато ям 2 пъти. Освен това имам минимум по 2 яйца на ден, а също и по нещо млечно.

# 44
  • Мнения: 958
Запис и от мен, Шоки мерси  Hug

За свински и телешки пържоли, напоследък само в чугунен тиган с малко пречистено масло, това е. За свинската се оказа че важи същото като за телешката. Трябва да и хванеш момента между алангле и изсушена, тогава е супер крехка. Аз експериментирам, и понякога ги докарвам Simple Smile
Е няколко пъти ги допичах или пресушавах, ама задобрявам  Mr. Green
Пържа яйца в малко масло, з амен пържене си остава като едно време, в 3-4 пръста олио, да тече мазнина, или в фритюрник. Така пържа рядко, само пилешки филета, ама и там слагам мазнина колкто да покрие дъното.

Общи условия

Активация на акаунт