Боледуване на децата ни – тема 13

  • 52 617
  • 738
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 588
Момичета да ви попитам като мерите с електронен термометър Т-то ка изсвири означава, че температурата е премерена или още минутка, 2 се чака, за да даде термометъра точни показания

След като изсвири се чака още 2 мин!Аз така меря!Дано всичко при вас е наред! Hug

# 721
  • Мнения: 1 884
Момичета да ви попитам като мерите с електронен термометър Т-то ка изсвири означава, че температурата е премерена или още минутка, 2 се чака, за да даде термометъра точни показания

След като изсвири се чака още 2 мин!Аз така меря!Дано всичко при вас е наред! Hug

и аз така Peace

# 722
  • Мнения: 1 383
Ох, пак сме в една одисея. Повечето от вас знаят, че лежа детето януари месец с двойна пневмония в болница. Изписаха ни, Всичко наред. 2 седмици седя вкъщи след това. Тръгна началото на февруари на градина. Първите 2 седмици всичко наред. На третата сопол и след няколко дни кашлица. Миналата седмица го водих на контролен преглед в болницата в която лежа. Понеже сополите били жълти и от тях идвала кашлицата. Тобрадекс му слагах. Уж се пооправи. Отделно личната Зиртек изписа. Понамаля кашлицата. И го пуснах сега от вторник, ама от вчера се увеличи тъпата кашлица и зелени сополи. Днес беше само за тържеството. Взимам го на обед в 12 и вкъщи му меря Т. На 37 изсвирва. Ама не ще той да постои мирно още малко. Бяхме пак при личната. Преслушва го. Според нея е от секретите. Даде ми направление утре за една нейна колежка  и нейното мнение искала да чуе. Сега като меря вкъщи единия път 36.5, а на другия път 36.8 изсвирва термометъра. Значи си е към 37. А гърлото не констатира да му е зачервено лекарката. Измолих я за рентген за направление, ама не дава. Колежката ако преценяла тогава. Нямало смисъл да го облъчва. А до някъде е права. Вече наистина не знам какво да мисля и да правя. Страх ме е с тази супфебрилна Т Ккак ще изкараме нощта. Ама всичкото това от едни секрети да се получава не вярвам. Иначе при личната за 2 мин с живачен термометър му я изкараха 36.8 Кашлицата беше суха, но от време на време чувам и храчки да откъсва.

# 723
  • Мнения: 8 324
kimmy  децата са с по-висока телесна температура от нас, движат се повече, температура повишават при плач. За децата 37,5 не е проблем. Това го знам след като влачих детето на хиляди изследвания щото една седмица вечер му мерех температурата 37.

# 724
  • Мнения: 2 562
Момичета да ви попитам като мерите с електронен термометър Т-то ка изсвири означава, че температурата е премерена или още минутка, 2 се чака, за да даде термометъра точни показания

След като изсвири се чака още 2 мин!Аз така меря!Дано всичко при вас е наред! Hug

и аз така Peace
Защо чакате след звука? Температурата престава да се мери.Сега пак ще пробвам.

# 725
  • Мнения: 1 383
Аз покрай болестите на детето и бях в една супер депресия и параноя. Та това за чакането на минута и половина-2 ми го един лекар в болницата. Та миналия месец аз някакво леко бронхитче и като се втелясах, че поддържам постоянна Т въпреки АБ-то ела да видиш. Примерно меря и ми изсвирва на 36.5 при мен и чакам още 2 мин, та до 36.9-37 ми се покачва. Та откачах. Моята ЛЛ пък ми каза, че нямало смисъл да се държи повече след изсвирването.

Ей сега пак му я мерих. На 36.1 ми изсвири. С чакането точно 2 мин ми стигна до 36.7 е на кое да вярвам изобщо не знам.

# 726
  • Мнения: 296
====
Ей сега пак му я мерих. На 36.1 ми изсвири. С чакането точно 2 мин ми стигна до 36.7 е на кое да вярвам изобщо не знам.

Кими, аз не чакам, каквото покаже след изсвирването, това е. Така и в болницата ни мереха Т, а и в указанията за употреба на нашия термометър така пише  Peace

# 727
  • Мнения: 21 299
Кими , и аз чакам поне още 3-4 минути като избибка термометъра  Peace

# 728
  • Мнения: 1 383
моя е такъв

http://apteka.framar.bg/30014608/%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D1%82% … %D0%B9%D1%84-16f1

Там пише да се изчака. Вече не знам в какъв филм този път да се вкарам. Според вас честото снимане на рентген много ли е опасно ?

# 729
  • Once there was a Hushpuppy...
  • Мнения: 12 403
Рентгена в детската белодробна е модерен и сравнително нов Peace Моя син го снимаха там преди 2 години. Не знам какво разбираш под често.. newsm78
Но, предполагам че щом се налага трябва да се снима.

# 730
  • Мнения: 296
моя е такъв

http://apteka.framar.bg/30014608/%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D1%82% … %D0%B9%D1%84-16f1

Там пише да се изчака. Вече не знам в какъв филм този път да се вкарам. Според вас честото снимане на рентген много ли е опасно ?

Да, така пише на този модел. Значи изчакваш  Peace

# 731
  • Мнения: 1 383
Относно рентгена имам предвид, че януари го снимах, а сега  пак ми се иска да го снимаме заради неспиращата кашлица, ама ме е страх от облъчването. И до утре в е**ти стреса ще съм.

# 732
  • Once there was a Hushpuppy...
  • Мнения: 12 403
Ама, чакай. Лекаря като преслушва казва ли, че има детето нещо слязло на долу?
То, рентген, рентген - ама все пак нека лекарят да има съмнения за бронхит/или пневмония, ако това мислиш/ а дори, ако се наложи още едно мнение да вземеш. Аз така бих направила преди да пристъпя към рентген Peace

# 733
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Относно рентгена имам предвид, че януари го снимах, а сега  пак ми се иска да го снимаме заради неспиращата кашлица, ама ме е страх от облъчването. И до утре в е**ти стреса ще съм.
Кими,кашля защото има секрети от носа.Лекувайте хремата,с нея ще изчезне и кашлицата  Peace
Пишеш,че детето има жълти сополи.Колко време капахте Тобрадекс?Секрет вземаха ли носен?

# 734
  • Мнения: 2 562
Ние у дома сме сравнявали жичавания с дигиталния.Нашия е обикновен Омрон.Дигиталния показва по-малко.Сега сравних 2та и ми показаха еднакъв резултат след изчакването на дигиталния още 2 минути,а на живака 6 мин. Shocked Мислех си че след пискането температурата е измерена...Добре че ви чета   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт