ЮЛСКИ бебета - тема 15

  • 26 373
  • 742
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 188
Айде, двамата бебешорци спят  Mr. Green
Аааа, ето Карли каза всичко много точно  smile3501 smile3501 smile3501 Евала!!!
Гледам, че давате попарка със сирене, а какво сирене купувате?  Thinking Thinking Аз купувам за себе си сирене Елена, че много ми харесва и дали е подходящо? във вода е  Crazy
Гледам, че Мисти има преглед и за очен? Това от касата ли е? Защото не си спомням нашата педи да е казала или си имате причина?  Thinking
Леле, чак сега се сетих за багетите, че някой ме беше питал  ooooh! ooooh! ooooh! Много съм разсеяна, извинявам се  Hug Hug Веднага я пиша!
Скрит текст:
Багети
185мл вода
1/4 ч.л. сол
1 ч.л. захар
250г. брашно
1/4 ч.л. мая (суха)
сусам (опция)
Но да знаеш, че на следващия ден обикновено стават твърди, затова и правя малка доза  Hug

Последна редакция: чт, 13 фев 2014, 13:40 от Гeрито

# 46
  • Мнения: 2 237
Боци се сдоби с нова (на старо) проходилка на Мадъркеър. Майка му - с билет за Испания  newsm44

И аз не давам попара. В момента е на 4 хранения:

7.30 - 180 мл АМ
13.00 - пюре зеленчуково/месно
18.30 - каша
0 ч - 1 ч - 180 мл АМ
и чат-пат парченце ябълка или банан.
Жълтък не давам, плодови пюрета също. Вода не пие, едва глътва по няколко глътки сок или компот.

Николова, стискам палци да оздравявате бързо  Sad

Днес се сетих...абе къде е Поля_Митко   Rolling Eyes

# 47
  • Мнения: 211
Николова, бързо оздравяване. Как така малката е много грешна? Rolling Eyes
Имах в предвид че гледа много жално Sad
Иначе теглим много често сополите,ама много и е неприятно и как се дере от рев  Cry

# 48
  • Мнения: 52
Жълтък давам от вчера, педиатърката ми каза в зеленчуковото пюре в началото започвам с трошички и така давам 7 дена докато стигна до 1/4 жълтък. После давам през 2-3 дни по 1/4 жълтък и пак лека по лека до половин. Мисля така да процедирам.

# 49
  • Мнения: 317
Момичета, привет! Много сте мили, благодаря за вниманието! Сандалич, и на теб, че ни звънна да провериш. Имам около 4 мин и половина, затова давам по спомен и много накратко!
Катенцето, видях вашите премеждия, ужас! Ще прочета пак всичко, надявам се да сте добре и да не се случват на никого тези неща.
Калоян се отърва без АБ, но 10ина дни беше кошмар. Ако гърдите не му бяха чисти, веднага щях да дам, но май са ОК *днес бяхме на последно преслушване, чисти са. Иначе с инхалации, Проспан, какво ли не. Миналата седмица едва сме спали, давеше се по цяла нощ, та спеше на голяма въглавница да не се задуши.
Иначе нещата си вървят - ето, ММ видя, че едната му зеница е по-голяма, та продължаваме по лекари. Отделно на кардиолог за сърцето и оназ незатворена хорда. Изобщо, това не е живот ви казвам.
ЗА другите неща много отгоре мога да се включа, а и май съм на различно мнение и положение за много от нещата, та го скривам, за да не стане спор Simple Smile
Скрит текст:
По планини ходя, постигам святост така - тишина, със себе си, на ръба на силите си прочиствам главата. На морето преди 10-15 години беше така, преди да се засели с всякаквви хора. Обичам раницата, палатката, чувала и природата. Тръни, храсти, дървета, животни. Два дни са ми достатъчни, за да се презаредя за месец. Несравнимо е да ходиш 8 часа, да хапнеш нещо просто и да спиш навън, на хотел Звездоброец. Нито един хотел, къща, апартамент, луксозни или не (а смея да твърдя, че съм била на 5* такива) не са ми давали това спокойствие. Обожавам да зарежа токчетата, ризите, глупавите дамски аксесоари и предразсъдъци, да вържа косата и да стегна багажа и да отида в Пирин, Родопите, да осъмвам навън, на 2 градуса, да отварям палатката и да виждам зайчета по поляната. Никакви градски удобства не ми заменят тази свобода. Фен съм на това, което прави Мая Къркаличева, mayaeye точка ком , вижте снимките й!
За мъжете - някой беше написал, че да, има мъже, коиито повиват, хранят и пускат перални, ама не познавала такива, нали, смисъл, че няма. Има - ММ. Пере, простира, сортира, храни, повива, приспива. Казвала съм го и друг път. И смятам, че трябва да правим - родителите - всичко еднакво. ДА, татко може и да му прави самолет с една ръка, а аз едва го влача, или аз да го гушкам по - нежно и успокоително, но за останалите неща - пълно равенство. И да, ММ може и да ги прави тези неща, но организаторът, този който дава тон за нещата, който предлага, действа, решава съм аз. Така че, пак сме намерили баланса. Аз съм по умерена, по предвидлива, по - умея да организирам и подреждам, да уреждам пътувания, работа, вещи, пари, лекари. Аз измислям глупостите, срещите, преживяванията, така че балансът във всяко семейство е различен.
За Жалина и нейните постове (като последно, което видях) - не ги коментирам вече. Няма какво да се каже според мен за нейния мъж и техните отношения. На светлинни години от моите разбирания са изречения тип : ММ не ме пуска, не ми дава, сърди се, че не е чисто, сготвено, ала бала...бягам като попарена от хора с подобни разбирания. Има ги, да са здрави и щастливи по своя начин. Жалина никога няма да погледне от моята камбанария, с моя опит и житейските уроци, които съм понесла с кръв и пот, за да стигна до тези си убеждения и увереност как да бъдат нещата м/у двамата в двойката. Опитах се някои неща да напиша елегантно неколкократно, мисля, че няма да бъдат разбрани.
За дипломацията съм съгласна. За толерантността. Естествено, има неща, които ме скандализират направо и  бих си позволила да изкажа възмущението си, в зависимост от последствият, които смятам, че биха възникнали. Това, че някоя напр облича леко детето си за мен не е еднакво опасно с това да го остави само за 2 часа, и в този ред на мисли за второто не бих премълчала, а първото бих пропуснала.
Таничка, ще прочета пак и това, което ти си написала, мъчно ми стана. Прасешка им мъжка работа!

# 50
  • Мнения: 167
Честита проходилка на Боци  Hug
Иначе за попарата взимам Тертер, ама и Елена е хубаво, стига д е добре обезсолено става. Аз й слагам съвсем малко.
Жълтък й давах от 6 месец по 1/4. Много често го забравях и не знам дали е от това, ама после хемоглобина й беше нисък, затова сега й давам капки.

# 51
  • Мнения: 11 747
Битовизмите са голяма пропаст. Мисля, че доста успешно се държа настрана, даже съвсем естествено става. Би ме смазало такова ежедневие, даже само ако слушам затова и потъвам. Навремето бившата ми свекърва само за това говореше - Да се купят картофи, че да се изкара зимата, да се опече пипер, че да се изкара зимата. Тя все нещо 'изкарваше'. Парите не знам какво си, че да се изкара месеца. Буркани имало в мазата, че да се изкара до заплата... Баси мизерното съществуване. Ужасно много ме подтискаше. С тия нареждания и моя живот някак елементаризираше - имали ли сме еди какво си, че да сме изкарали до еди кога си  Sick  А аз винаги съм зареяна някъде из някакви мечти, измислям някакви нещица за вършене, творчески обичайно или поне на мен са ми творчески. Къщната работа изобщо не я мисля, тя си върви някак си, по инерция. Пък сметка да ми се държи е пълен абсурд. Ако ме мързи не готвя и ядем сандвичи. Най- много да купя кашкавал, мъжа ми да го реже и да го реди по филиите. Като споменах мъжа ми, на първо място той ми е другар в живота. Нямам никакво намерение да го обслужвам. Българския мъж е прословут с тези си представи, как жената трябва да изслугува, да сервира топла вечеря с усмивка, децата да са спретнати, усмихнати и със 6-тици в бележниците, а вечерта и една свирка да му извърти. Аз си мислех, че този типаж си е отишъл с поколението на нашите родители, но покрай форума откривам, че явно не е така. Радвам се, че в обкръжението ми, без да съм ги подбирала, няма такива мъже или не съм разбрала да има. Може някой да се прикрива. Таня, помня мъжа ти преди месеци те беше критикувал, че хорските жени не били спрели да готвят, след като са родили. Ти пък вземи му кажи хорските мъже какви работи правят! И с това 'говорене'  Rolling Eyes  Хич не бих разговаряла аз, но за семеен консултант не ставам, така че да не се взима под внимание. Колкото и да се говори, нищо няма да се промени. Аз бих взела радикални мерки, но всъщност това щях да направя още преди да родя дете от такъв човек. Все пак имам един пример пред себе си за коренна промяна, но момчето беше свястно, после нещо му стана и се озлоби, стана тираничен балкански тип. Жена му го заряза, но после той нещо се пречупи и пак се събраха и е много читав сега, вече години наред. Но при него лошотията беше временното състояние, не обратното.

# 52
  • Мнения: 11 747
Брей, никой не ще да пише след мене  Simple Smile

Напоследък Ю. измисля разни мурафети - завърта се напреки на легълцето си и спи така. Но не се събира! Лежи със свити крачета или си ги навира между решетките  Confused  Защо тази икономия на пространство, ще кажеш че има още 3 сестри и за тях оставя място?!..
Сега варя телешкото, после ще го замразявам на кубчета, да видим как ще стане.

# 53
  • Мнения: 425
Чета и не мога да повярвам че това е истина, става ми мъчно, натъжавам се... Та нали хората се събират за да се обичат, нали децата ни са плод на тая пуста любов?! Много обаче нападаме мъжете, не че обвинявам жените за тези ситуации ама знаете-вината никога не е само в единия.
Нямам богат житейски опит, за да давам съвети, но ще си позволя да изкажа мнение. Аз съм твърдо против премълчаването на нещата, от която и страна да е. В едно семейство такива неща не трябва да има. Изумихте ме с това "Не ми се прави секс щото съм такава и такава"!!! Я стига бе, нали съм станала такава, за да му родя дете, той е длъжен да ме приема такава, да има търпение и разбиране докато си върна предишната форма. Мъжете са много на ясно какво ще се случи с жена им след като стане майка, но те го преглъщат в името на това да станат бащи. Когато бях бременна ММ ми казваше "Нали няма да станеш от онези жени, които като имат деца забравят за мъжете си?" Тогава не си го представях, той ми беше най-важен. Когато детето се появи и ни обхвана суматохата се усетих как в рамките на няколко месеца станах баш такава, и най-тъпото е че се оправдавах с детето. Осъзнах много бързо грешката си! Сега уморена или не винаги откъсвам малко време само за нас, дали когато малкия спи или си играе просто го гушкам, казвам му че го обичам, че съм благодарна че се грижи за нас, те това искат да чуват, че са полезни. А не "ти къв мъж си, един памперс не си смебил!"
А по повод домакинската работа (не казвам женската) ние сами се правим на слугини. Ау разхвърлено е, ау има прах, мръсни ми са прозорците... Голяма работа, най-важното за мен е да си обърна внимание на детето и мъжа, а дали дома ми е аптека не е от огромно значение. Това не значи, че живеем в кочина, просто главната цел за деня не ми е да чистя и готвя. Постоянно се случва да вечеряме със салата и сандвичи.
И това с премълчаването, мъжете няма как да знаят какво се случва в главите ни, говорете, дори спорете, в спора се ражда истината. Не се смачквайте сами, на тези прекрасни деца са им нужни щастливи и разбиращи се родители!

# 54
  • Мнения: 318
Много добре казано ,оушън  Hug

# 55
  • Мнения: 11 747
 Mr. Green

Ощи ми разпраяй Ганке, как Манол ти ‘зниверил.
Ужким мяза кату смахнат, па какъф мръсник йе бил!
С Донка, дету е дибела! У лице кът мастодонт!
Или яс съм хухавела или той е идиот!

Тя мириши на кокошки. И на лук и на оцеть!
Мъжовите нямат прошка ни отзаде, ни утпрет!
А ма! Толкуз ли си проста, ти си патка да търпиш.
Я да идиш да си легниш с някуй готен селски пич!

Утначалу ша ти пука, мижаш, лягаш и мъльчиш!
После мой да ти хареше. И отново ша въриш.
Струва ли си да затриваш толькуз женскъ красута,
зарад някуй си пикливец! Стига веки! Ама ха!

Тъй напук ша им са туряш. А Манол ша гу кълнеш.
Мъж ъм! Фсе е прекатурен. Млъкни ма, защо ривеш?
Ся винага успукой са. Ша та водя да купайм.
После ша му върниш двойну. И с Марин и със Иван.

# 56
  • Мнения: 318
Пинеее, Пине  Joy Joy Joy

Айде и от мен един виц :
В село глашатай обявява театралната постановка, която са подготвили учителките и се нарича "Под моста" . Вика с цяло гърло ." Внимание, внимание , довечера даскалиците ще дават под мостоооо. Отпред - пет лева, отзад - два лева , стоешката - без парииии   Joy

# 57
  • София
  • Мнения: 802
О, днес неочаквано и на мен ми се освободи деня, което е уааау! Чувствам се някак изморена и апатична - явно е заради надвисналите облаци сутринта над София...

Момичета, които сте в семейна рутинна дупка в момента.
Съветът от мен е да почетете книжки по въпроса и да започнете да променяте нещата.
Има тонове изписана литература, на популярен и практичен език, просто си харесайте няколко и започнете да прилагате съветите.
Настройте се към промяна, защото ако вие не вземете нещата в свои ръце, мъжете не са такива жУвотни, които да инициират поправки и да коригират грешки сами.
Въпросът е изключително сериозен - става дума за семейното ви щастие и усещане като жена и съпруга, и на нас тук това, което може да ни хрумне като съвет, е да кажем "разговаряйте, говорете, вадете му душата с памук". Но как, с какви думи и средства трябва да се разговаря, за да се постигне ефект, и кога трябва да му се вади душата, а кога не бива... това са тънкости, а те са най-важните. При всеки ситуацията си има своите индивидуалности, тънкости, характери...
Вярно е, че повечето книги са от западни автори. А това е малко по-различна народопсихология... ето, например, на западняка никога не би му хрумнало да държи сметка на жена си, защо къщата не лъщи и какво е правила тя, аджеба, цял ден. Е, за тези неща ще трябва да си търсите свои методи, за да промените това му поведение, ако на вас то не е комфортно.

Мога да споделя свой опит. На мен и двамата мъжа не са ми търсили сметка за домакинството. Българи са, а особено вторият е израстнал при майка, дето всичко й е под конец и етикет. Просто аз не съм позволявала да ми се вменяват тези задължения само на мен, винаги съм държала на общото участие. Случва се мъж ми да се върне от работа, с видима умора и напрежение, да попита "Какво има за ядене?", а аз да кажа "Сандвичи. Днес не съм готвила." Без драми, без раздразнение в тона, просто констатация. И без никакви оправдания, че цял ден съм вършила това и това, не съм успяла и пр. Често съм си казвала "Днес ме домързя. Днес си мързелувах. Днес не ми беше вдъхновяващо да готвя... "Ок- отговаря той - кажи тогава, какво да ти сготвя?" И това не, защото е някакъв супер-мъж. Просто не му се ядат сандвичи в момента и знае, че щом не са ти помогнали, трябва да си помогнеш сам. Без драми, без дразнене.  Е, може и да ми заиграва съвестната струна в такъв момент, но не й се поддавам да се втурна над тенджерите. Пожелавам си неговите божествени яйца по панагюрски, бия камбаната в цялата къща, че днес ще има яйца по панагюрскииииии, и всички се нареждаме с чиниите около ММ  newsm64  А той все пак се зарежда от цялото това внимание и всички сме доволни.
Искам да кажа, че всяка напрегната ситуация може да се обърне на хубава. И инициативата за това е у жената.

Веднъж стачкувах  Embarassed
Скрит текст:
Беше преди няколко години. Две деца на съвсем човешка възраст, без да имат нужда от асистенция в каквото и да било, мъж също такъв, а пък аз вървя след тях и ежедневно кудкудякам: "Избърсвай си трохите от плота, измивай и мивката след като измиеш чиниите, позатърквай поне понякога печката, защо все загорелите тенджери на мен, не може ли и ти да се сетиш да пуснеш една метла след кучето и т.н. и т.н. - всички знаете колко е дълга поредицата.
Сядам си веднъж и само, дето не изчислих колко дни от живота си съм изгубила в говорене на вятъра. Слугиня съм била, робиня, черната работа все за мен, толкова ли ме уважават, какъв е този мързел от тях и защо нямам чуваемост!!! Бастаааа.
Рекох си - ей сега ще ви покажа, кой е генералът в тая къща  Mr. Green
И започнах да си живея животеца като на хотел буквално. Баш като тях всичките - върша само най-необходимото, забърсвам след себе си отгоре-отгоре, а останалото - нека кучетата го ядат. Но пак -  без да обявявам стачки и да се тръшкам. Това с драмите просто се беше изтъркало - оставят ме да си излая яда и да им се махна от главата.

Мръсотията започна да се натрупва. Прахът се наслояваше. Космите на кучето си танцуваха зимен танц и се навяваха по ъглите... Аз - пас. Стискам зъбки и си ползвам моето време за удоволствия.
Започна да се забелязва. Започнаха подмятания: "Много е мръсно"  - "Хубу - отговарям - ако ти пречи, изчисти." И си чета книжката. Или си цъкам игричка. Усмихвам се Simple Smile
Те пак - позабършат отгоре-отгоре, па забравят.
Вкъщи всичко започна да лепнееее в един момент! Мивката винаги пълна, печката с цвят на черен шоколад, прозорците - като витражи, братче, плотовете - лепкави! И тъй - няколко месеца. Ох, издържах. По-скоро се бях заинатила вече и ми беше интересно, докъде ще стигне всичко.

Един ден се прибирам... от вратата ме лъхва на препарат...
Къщата лъсната, ама блестиии, ама миришкааа! Те тримата седят изморени на масата, че и тортичка ми приготвили, чакат ме Simple Smile
Раговаряли, приели решение да се променят и да се реваншират на всичкото отгоре  Heart Eyes
И нещата се попромениха от тогава.
Ама, драстичен метод си е, не знам дали всеки ще издържи  Mr. Green

А другият вариант е да посещавате семейна консултация.
Семейният живот не е лесна работа, пък и си иска промени и от двамата партньора.

По повод "цензурата".
Ами да, аз наистина смятам, че е редно да се цензурираме. Понякога това е наложително, а понякога е просто норма на поведение в социума, в името на поддържане на добрия тон. Дали ще премълчим нещо, дали ще си изкелиферчим малко фантазията, за да намерим по-меки изказвания, с които все пак да не обидим отсрещния - това са лицемерни стъпки, които са установени във всеки социум. И те ни отличават от животните, този етикет пази мира и прави възможно да съжителстваме, без да се изпозастреляме.
Да, определено смятам, че импулсивното изказване на всяка цена носи раздор.
Да срещна съседка, например, и да започнем да си изказваме мислите буквално...
"Здрасти, виж каква шапка си купих!"
"Грозна е. И този цвят не ти отива."
нали...
Това можем да кажем на много, много близък човек. Друг би се обидил.
И след като не ни е цел в живота да сипем обиди наляво и надясно, ние все пак изневеряваме на себе си и гледаме да не слагаме етикети, да смегчим думите. "Е, не е в мой стил, но честито. Мисля си, че бежова по би ти отивала, но щом ти харесва, със здраве да си я носиш."
Не е болка за умиране, затова и произвеждаме подобни лъжи ежедневно.
Да, това е цензура, може и така да се нарече. Но е само в името на добруването ни заедно.

А все пак си има и фактор "човек". Няма лошо да критикуваме, да си споделяме мнението открито, но въпросът е, че никой, абсолютно никой не може да приеме критики, когато те са с категоризиране и цялостно сложен етикет. Ми, обиждаме се хората, всички си имаме грешките, но за да им обърнем внимание, те трябва да са поднесени по подходящ начин. Весе, съгласи се, че едно е да чуеш "Прекалено му търсиш кусури на ТМ.", а друго е "Ма ти си вечно недоволна жена, какво само мрънкаш, писна ми да слушам критики за ТМ" Съвсем различни неща "чуваме", взависимост от думите, които ни поднесат.
И какво се постига? Сега не я виждам Жалина да влиза в този форум повече. Хубу, ама като се сложи и това, че е сама в чужбината със семейните си проблеми, едва ли споделя с роднините си нейните мъки, тук й е някакъв отдушник... Сега това момиче хич няма да стане по-добре и по-възприемчива към критики. Вината й е, че е твърде млада, доста по-неопитна от много от нас и иска да си изгради семейството, търси съвети или просто да излее някъде. Точно Жалина е писала винаги безкрайно любезно, никога не е нарушила добрия тон. Но получи отговор а-ла "твоите писания отегчават".
Не знам, наистина не знам, коя от вас на нейно място би приела градивно такава критика  Thinking Ако има такива, значи сте супер-човеци. Аз не съм. Затова гледам да се съобразявам, като очаквам същото отсреща.

Аз също съм отегчена, натоварена, раздразнена от някои неща във форума.
Ама все пак, не е нещо, от което да не мога да заспя след това, та си го пазя за себе си, просто подминавам.
Дразнят ме две конкретни неща, които редовно стават тук, та се дразня (отегчавам, натоварвам) редовно  Laughing Ма няма да го правя на въпрос, я - коя съм аз, че да си давам оценките, защо да обиждам майчета, които я не могат да излекуват пъпчиците, я имат семейни пререкания, или бебето им не яде, или боледува. Откъде-накъде да им натоварвам тежкия момент с моите оценки, само и само за да си кажа какво мисля аз... Просто подминавам. Смятам, че граници съществуват, да. И са нужни.

Флайче, и аз идвам в Габрово на карнавалаааа  sohappy Само че... 20 май тази година е вторник... През уикенда ли го организират, или как?

Карлииии, ура, ура, ура! Прокарали са зеленко вече твоите гулии, вчера ги видях  newsm68 А мислех, че няма да се получи... Апропо, искаш ли да викнем ТМ да потърси злато на мойта вила (от прадедите си зная, че имало гърненце заровено там  Outta Joint ). Не че нещо, но сега някой ще трябва да прекопае  Mr. Green

# 58
  • Мнения: 11 747
 Laughing

Някой търсеше оферта за куфари - Метро до 26 февруари купуваш един, получаваш два. Но нямам идея какви са куфарите и дали ги бива.

# 59
  • Мнения: 28
Пинеееееееееее - търкалям сеее  rotfImbo rotfImbo rotfImbo rotfImbo

Общи условия

Активация на акаунт