В това хубаво време, ДЕКЕМВРИйчето няма да дреме!

  • 27 814
  • 737
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 107
Благодаря за пожеланията мами...  bouquet

Лизи е само на кърма,но маи кърмата не и стига и иска да се храни на всеки 2.5 /3 часа ....
Проблема е ,че към 4/5 ч ще ми се пръснат циците и ставам да изцеждам,и чак за вечеря на която си изяжда 130/140 и спи 7 часа..Но се хващам че маи тя не успява да изяде 130 гр от гърдата или не и стига млякото...Незнам как да го мисля  newsm78 ...
И друго : получихме писмо за ваксина 7 валентна ,която не е задължителна,,Но ние мислим да я сложим .Difterica,Epatite B,Haemophilus B ,Pneumoccica, pertosse acellulare, Poliomielite,tetanica ...Има ли я в БГ тази 7 валента ?????

ЛЛЛ Тъй като имам притеснения,че не изяжда достатъчно..дали да не пробвам да изцеждам на ядене .например 130 или там колко е за на 3 месечни да видя колко време ще изкара сита ?? или ще си вкарам автогол с хиперлактация????

Аз да попитам,,Вашите малчовци обръщат ли се вече?? Моита неще..реве като е по корем....Иначе пее с цяло гърло..Иска да и се пее и тя да пее..А като и се спи почва сама да си пее...Пуснах едно видео в моя ФБ как пее..ее събра овациите  Laughing ..

Последна редакция: вт, 18 мар 2014, 22:55 от mammapak

# 676
  • Мнения: 239
Честито на патерици на рожденичките, аз набъро да се оплача- имаме температура от вчера и вече незнам къде се намирам, давам Панадол, капя капки и едни хомеопатични, но ми е ужасно криво.

# 677
  • Burgas,Bulgaria/Crawley, England
  • Мнения: 1 998
Да, нашата мома вече се обръща Simple Smile

Коконче, ние нямахме никаква реакция към ваксината, но сега сме с хрема и ще отложа 2-рия прием възможно най-далече като датата, пък ако ще да има ефект, по-добре детето да не ми е ваксинирано срещу някакви отживели болести, от колкото да му се случи нещо не дай си Боже  Praynig

mammapak, 7-валентна нямаме, но слагат 5-валентна + 2 валентна, може би е това?  newsm78

За количката на нас още коша ни е ОК, а уж Matrix-a го водят тесен, но другия месец ще слагаме и ние лятната част  Peace

# 678
  • Мнения: 227
как сте бе мами? Simple Smile нямам време да седна на тоя комп в тва хубаво време.... да ви се поФаля  Grinning кг  сме качили и сме 5 и пол и 60см високи....нямах проблеми с температурата тоя път....
моята пък отдавна си шава всеки момент ще пролази и вече сяда сама ,слагам я легнала в мен и се исправя ....играем си с кърпички инак взема и си дрънка с играчки.... търся си вече чадърче на cangaroo....
ние сме сериозна група мами и обикаляме града  Laughing
вече почнах да я контя ,че имаме дълга коса
а за тая възглавница трябва да я снимам да я покажа че в нета някви тапи магаренца дават Laughing
охх пиикаме млякце по 160грама еи тва му се вика апетит  Grinning инак дам ли по-малко реве не се задоволява с малко...и след 2 часа пак гладна а така цял ден и нощ спи Simple Smile
ами мен питате ли ме с тея подлези всеки ден низ по колко пъти нося количката с бебето и с пълна чанта и кошница на ръце ...омръзнало ми е но няма начин...
наща много се плунчи всичко лапа ама плъе бибата и тарси да гризе нещо и търка венците...скоро и аз ще вземам гел... вече смв на пуфис 3ка Grinning моето бебе е от разговорливите и ми се усмихва и показва езичето,но види ли телефон бързо я скрива и гледа любопитно Simple Smile
кака роди мъжко да се похваля baby_neutral

# 679
  • Мнения: 768
моята пък отдавна си шава всеки момент ще пролази и вече сяда сама ,слагам я легнала в мен и се исправя ....

 Shocked. Ти.......сериозно ли?

# 680
  • Мнения: 179
TDI и ние сме с Матрикс, но отеснява, не знам дали ще издържим до другия месец, скоро ще започнат да и се подават крачетата  hahaha
Нас ни почнаха официално зъбите, след като и вчера педиатърката го потвърди, всяка вечер има по едночасово реване, давам и и панадол, целия долен венец е подут и бял, а аз си мислех, че побелява само там където ще се показва зъбчето
Галенка не се обръща още, рипа с едното краче, но накрая като не успее се разревава и се отказва
Още се храним през нощта, взех да се притеснявам вече, дали някога ще започне да спи през цялата нощ.  newsm78

# 681
  • Мнения: 277
Марти се изправя от втория месец,даже като го водих мин.месец на консултация педи каза ,че щом от сега е започнал значи си чувства кръстчето стабилно и показа да правим едни упражнения..правим ги по 3-4 пъти на ден,но на малчо явно му харесва и не му стига и заради това изправяне отдавна не стои изцяло легнал в количката,повдигнат е коша да гледа детето.....и неговите венци ми се струват побелели,все още не се обръща изцяло,предимно от страна по гръб,рядко от гръб на страна,по корем не съм го намирала все още  Laughing   малко ми е хремав и той,подкашля си,в петък сме на ваксина и ми се струва ,че май и аз ще ги отложа тоя месец за по-сигурно...днес правим 3 месеца  Laughing Laughing Laughing   ...по случай случая тази сутрин ни събуди с голямо пеене  Laughing  опитва да се смее вече с глас и е голям сладкиш   ето го и него Simple Smile    https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10201586762180054&se … ype=1&theater  вече сме на 4-ка при памперсите,дрехите са ни 74 размер ,яко си растем,прояде си отново по 150мл...абе добре се развива детенцето,голям кеф му е като е изправен на крачето,направо ще литне Simple Smile

# 682
  • Мнения: 768
" изправя" като кажеш......разбирам прав  Laughing. Недейте ме шашка  Grinning. Повдигане да, ама чак изправя......Станислава, няма как да видим сладура, без да сме ти приятели във фейса  Wink.

# 683
  • Мнения: 277
като казвам изправя имам предвид от легнало положение се опитва да сяда Simple Smile да,късно се сетих,че снимката е качена в ФБ  Whistling  то трябва акъла да ти дойде навреме  Laughing Laughing Laughing Laughing при мен закъснява в последно време  Laughing Laughing   сега предполагам че трябва да се вижда Simple Smile http://prikachi.com/images.php?images/111/7174111d.jpg

# 684
  • Мнения: 768
Много голям бонбон  Hug! Жив и здрав да е!

# 685
  • Мнения: 277
благодаря,все повече не иска да стои в количката,иска да е гушнат и да "клюкарства" какво става наоколо  Laughing

# 686
  • Мнения: 3
Ние също се опитваме да се обръщаме, от корем по гръб вече му се получава ама от гръб по корем му трябва още малко да се засили  Joy иначе като го сложа по коремче и се мята като риба на сухо  hahaha Да ви се похваля ние вече се смеем с глас и се оказа че има и гъдел. Голямо кискане пада  Laughing

# 687
  • Мнения: 277
и аз от кога го чакам да започне да се смее с глас,ама за сега само вчера чух и това за много кратко издаде такъв звук......вашите бебчета хващат ли вече предмети,играчки в ръчички? ние сме още на фаза "юмручета" и не хваща нищо  Thinking

# 688
  • Мнения: 248
Станислава, голям сладур е малкия, пу пу .  Hug
И ние се опитваме да се поизправяме, като я сложа легнала по гръб в/у корема ми и се опитва да се набира. Инъче не можем и ние да се обръщаме още, само от гръб на една страна и обратното.
А в количката по някой път изобщо не я свърта, инъче като я взема да гледа наколо и веднага млъква  Laughing . Изобщо като е в ръцете ми и е легнала е голям рев, докато не я изправя.

София започна преди няколко седмици да си хваща играчките на активната гимнастика и да ги дърпа, има и една пеперудка дето си я държи и я размята  Laughing

# 689
  • Мнения: 179
Вече има тема "Декемврийки 2014", все едно вчера видях двете чертички, направо не мога да повярвам как минава времето

Общи условия

Активация на акаунт