Домакини 31/ с мартеничка на ръка, ще се радваме на пролетта

  • 33 062
  • 731
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 834
Лус, не знам дали бисквитената торта ще издържи тежестта на фондана, по-скоро не. Но нека и момичетата, които правят торти да кажат. Иначе, ако искате някаква по така украса отгоре, няма много време и за поръчка. Аз много обичам еклеровите торти на Лагуната и Макрит.

# 46
  • Мнения: 2
Лус,а не може ли да я украсиш ти,със сметана и шприц,да сложиш шоколадови и кокосови стърготини,др не ми идва на ум. newsm78
После пак ще намина

# 47
  • Мнения: 5 001
Лус,а не може ли да я украсиш ти,със сметана и шприц,да сложиш шоколадови и кокосови стърготини,др не ми идва на ум. newsm78
После пак ще намина

И да е наръсена с едро нарязани орехи...... Rolling Eyes

Аз за специални случаи,когато трябва да е нещо красиво правя тортата с рулата на Лео.....Много овации съм обирала с нея.....А хич не съм сладкар и хич ме няма със сладкишите и сладките работи....

# 48
  • Sofia
  • Мнения: 21 605
Ох аз само да си изкажа огромното, направо неописуемо възмущение от тая снимка.   ooooh! Twisted Evil

Люска, ако не ти хрумне дриго една много проста идея, такова оформление,


а и да не е съвсем обикновенна бисквитена може и рецептата да ти допадне. Отгоре може с карамела заливка да е вместо шоколада.
Доколкото съм разбрала Миленка е поне на 10тина години?! Та може и да е добра идея. Simple Smile

Играем Малефитц с детето.

# 49
  • София
  • Мнения: 2 265
На 16 става Laughing, на 10 нямаше проблеми в избота цял клас на боулинг + торта  Уинкс...

Що така са ми отказали в резервацията по телефон в О,Шипка? Трябвало да дойдем, щом е за неделя за 10 човека newsm78. За пръв път ми се случва, да не е 5 звезден ресторант... Thinking

# 50
  • Мнения: 3 834
Моренка, какво е малефитц?

Лусс, ето това откривам за декорация на бисквитена торта, иначе и на Моренка тортата изглежда супер:


Това също е оригинално за декорация, само трябва да я направиш в кръгла форма:
http://www.youtube.com/watch?v=d8B7YcdT6qA - гледай от средата до края
http://www.youtube.com/watch?v=S5iQH3WUHm0 - това е дори с омбре ефект, мисля, че момите много ще я харесат

# 51
  • Мнения: 11 622
Лус - аз съм коза  Joy и съм по семплите неща - бих украсила с орехи, а цветето ще е от шоколад

Като прибирах малкия - целия клас възбуден - играли ръченица, гледали филма за нестинарите, писали си имената на български. За следващите дни остава да разглеждат сурвакницата, мартеничките и великденските яйца. Госпожицата и децата също събрали материали. Цирка е пълен  Joy

# 52
  • Мнения: 3 834
Калинка, това е супер. А какво стана с баницата? Тя за кога беше?

# 53
  • София
  • Мнения: 2 265
Трудни неща няма да правя. Бисквитебна правя така - обикновени бисквити + прясно мляко. Крем: заквасена сметана с шоколад или без, ванилия... Това е... За украсата - ще мисля, видях хубави идеи... какво ще навъртя - ще ви покажа Laughing Ще я правя в събота, а ще украсявам в неделя сутрин или и украсата трябва да престои?

# 54
  • Sofia
  • Мнения: 21 605
Смърфи, настолна игра на Равенсбургер, много ни е любима на нас. Simple Smile

Скрит текст:
клик за инфо, но е на немски.

това е в хода на играта.

това е финала, синята пионка най-отпред на снимката е финиширала. Simple Smile
Бих могла и да обясня играта, ако има желаещи. Simple Smile
 

# 55
  • Мнения: 11 622
Баницата е за вдругиден Joy Днес бяха еклерите - вълшебни станаха - комшийката каза, че много ме обича и пак ще праща яйца  Joy Joy Joy
Лус - аз украсявам с какао, шоколад, орехи в зависимост от тортата и затова винаги в последния момент, защото ще пропият от крема и ще омекнат.

# 56
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
Аз бих ти препоръчала еклеровата на Неделя.Лекичка, вкусничка изобщо чудна е.За поводи само отвън вземам аз.Нямам време и нерви да се плескам:-)

# 57
  • Мнения: 3 834
Лусс, и аз мисля, че трябва да я направиш в събота, а да я украсиш е неделя. Ако я направиш в кръгла откопчаваща се форма за торта, ще стане по-висока и ще прилича повече на торта.  Peace

Скрит текст:

# 58
  • Мнения: X
Лусси, добри идеи са ти дали момичетата ,че превъзходни даже за бисквитена торта.
Ти какво реши за партито ? Харесаха ли ти някои от идеите ?
Аз за чаеното парти с мини мъфини в зимна градина и т.н. чак си го харесах и реших да направим нещо подобно за нашето момиче.  :pa

 Миленка  Водолей ли е ? Допадат ли и екстравагантни неща?
Какво реши ?  Hug Hug

# 59
  • София
  • Мнения: 2 265
Миленка реши да празнува в пицария О, Шипка. Е така - да хапнат и готово...
Само тортата трябва да донесем предварително.

Мисля да отида по-рано, на дуФам балони - не можах да намеря фирма, която ще направи семпло и красиво - само за големи мероприятия... Та това е, засега нямам идеи за нищо... Каквото родя в петък-събота - това ще е.

Общи условия

Активация на акаунт