Домакини 31/ с мартеничка на ръка, ще се радваме на пролетта

  • 33 060
  • 731
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 11 688
Преписвам, само една питанка - лещата трябва ли да се накисва и за колко време?
Не, лещата не се накисва и първата и вода НЕ се изхвърля.  Това не е боб... Аз този лук, който е писала Моренка го заменям с повече праз-лук и добавям и скълцана суха червена чушка.... По вкусна е.  При мен е малко по различна рецептата.   Peace Смятам че е по-добра.
Добро утро!  Simple Smile
пия си кафето и се помотвам, но след малко ще се спретна да готвя боб, че нямам нищо за хапване.

# 721
  • София
  • Мнения: 2 265
Преписвам, само една питанка - лещата трябва ли да се накисва и за колко време?
Не, лещата не се накисва и първата и вода НЕ се изхвърля.  Това не е боб... Аз този лук, който е писала Моренка го заменям с повече праз-лук и добавям и скълцана суха червена чушка.... По вкусна е.  При мен е малко по различна рецептата.   Peace Смятам че е по-добра.
Добро утро!  Simple Smile
пия си кафето и се помотвам, но след малко ще се спретна да готвя боб, че нямам нищо за хапване.

Ами, Марче, давай рецептата... Утре ще готвя лещата... за сефте ще ми е...Все се каня-каня и поръчвам на свекито, ама последен път какво направи... ММ ми казва, айде, опитвай сама... не може да правиш всякакви супи, а да ти се опъне леща... (Боб само ММ прави засега, че и него нИ моА)

# 722
  • Мнения: 2 169
Лещата и аз не я накисвам предварително. Люска, тъкмо щях да питам не си ли готвила досега леща, и ти ме изпревари  Peace

# 723
  • София
  • Мнения: 11 688
........
Ами, Марче, давай рецептата... Утре ще готвя лещата... за сефте ще ми е...Все се каня-каня и поръчвам на свекито, ама последен път какво направи... ММ ми казва, айде, опитвай сама... не може да правиш всякакви супи, а да ти се опъне леща... (Боб само ММ прави засега, че и него нИ моА)
Много е бързо и лесно
Леща
Скрит текст:
2 ч.ч. измита леща се залива с вода + нарязан морков+ 3-4 стръка нарязан праз+ няколко скилиди чесън но цели не са наситнени+ нарязана целина+ наситнена червена чушка+ олио+ ронена чубрица. Вари се до готовност на лещата.
В  тиганче се поставя олио се в него се задушава 1/2  наситнена глава лук и се добавят 1/2 кутия домати и се оставя да поври, като се бърса постоянно за да не загори. Когато омекне лука + доматите се изсипва в/у лещата. Разбърква се.
. Това е.

# 724
  • София
  • Мнения: 2 265
Благодаря Hug

# 725
  • Мнения: 11 622
Добър ден и от мен   bouquet
Ваканцията се поизлежаваме и докато направим разходката...станало време за второто кафе  smile3546  food010
Контеса  хората са различни не се ядосвай, поне са направили опит. Постите и аз почвам, но ние местни и сирни заговезни ги правим на един ден – от години в моето семейство седмицата на голямата задушница си е отредена за преминалите, а следващата е за нас – да си вземем прошка. Та от другата седмица ще ти правя компания с постите.
Джейми накрая и аз видях произведението ти – изглежда красиво и апетитно и вероятно е много вкусно – ако не те затруднява – напиши рецептата моля  Praynig
Лус – как е Петьо, как си ти днес след вчерашната „гимнастика”??? Лещата я правя като Марчето, но аз я кисна за 2ч. – увира много по-бързо / за 15мин е готова/ и в запръжката преди да добавя домат слагам  смлян червен пипер.
Писенце – дано ти се размине разболяването а ти ни зарадва вече със снимките на твоите мартенички  Hug
Кокона  fingerscrossed споменах за педиатъра д-р Кирязов, защото съм се обаждала в 2ч. сутринта и се е отзовавал. Дано никога да нямаш  такава нужда  Praynig
Всичко прочетох и всички  Hug Желая ви усмихнат ден   bouquet

# 726
  • при късмета
  • Мнения: 23 992
Аз напазарувах и се прибрах. Навън си е студено, нищо че има слънце. Надуха ме здраво вчера, днес по-малко но ме заболя ухо. Сега чакам да ми се схване врата и да ме заболи главата #Cussing out

Гледам, че трябва нова тема, предложения за заглавие има ли? Мога и това да напише, че не дочахме баба Марта и я изписахме

# 727
  • Мнения: 2 169
Давай както я направиш, аз лично нямам против да остане това заглавие  Peace
Айде ще се състезавам да се разпиша първа Simple Smile

# 728
  • София
  • Мнения: 11 688
Людка, да, забравих червен пипер да ти сложа в тиганчето + лука.  Simple Smile   Banghead  Калинка ме подсети...
Нямам нищо против относно заглавието.  С всичко съм съгласна.  Peace
Джейми, пусни една рецепта за тази прекрасна погачка.
 

# 729
  • при късмета
  • Мнения: 23 992
Вио ти си

а вие после  Joy

тук
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=768054.new#new

# 730
  • Мнения: 5 985

Джейми, а защо само за Марчето, и аз плакнах очите в питката smile3533

Ами тя няма ФБ затова за нея Simple Smile

Джейми, пусни една рецепта за тази прекрасна погачка.
 
Ето рецептата за всички
 :1 кубче мая,3 яйца,0.5 л прясно мляко,3 с.л олио,3 с .л .оцет,3 ч.л захар,3 ч.л сол 1 пакетче масло за намазване. Маята се разтваря в млякото ,заедно с олиото ,оцета, солта , захарта и малко брашно,след като втаса малко се добавят яйцата ( отделя се един жълтък за намазване) замесва се меко теста ( около 1,5 брашно) оформя се питката (маслото се използва да се мажат самите листове тесто преди оформянето) и се оставя да втаса.Понякога замествам прясното мляко с айрян,друг път маслото с маргарин,винаги се получава.
А точно в тази след като разточих и намазах с масло поръсих с босилек и нарязани маслини.Следва втасване и печене.
И моята леща е подобна всичко друго съвпада само че моята чушка е печена и ситно нарязана, сега си хапнах.

# 731
  • Мнения: 11 622
Джейми в новата тема сме!!!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт