Домакини 31/ с мартеничка на ръка, ще се радваме на пролетта

  • 33 065
  • 731
  •   1
Отговори
# 705
  • при късмета
  • Мнения: 24 013
Писе, оправяй се, дано не си лепнала нещо. Стискам палци за добри резултати от изследванията. Радвам се, че се оправи мъжа ти най-после, че се изтормози. Имам плетена мартеничка- бебешки търлъци. Мога да я снимам и да кача снимка, ако ти трябва идея за догодина. Много са сладки, а ти се справяш с плетенето.
Чакам да се позатопли още малко, че ще ходя да пазарувам и до пощата

# 706
  • Мнения: 2 169
Добро утро.
Тук наваля сняг  Shocked Е, наваля е силно казано, ама дърветата и покривите са побелели. Красота, но дано да е за ден - два, повече не искам  Whistling
А Ванко нещо се е разнежил тази сутрин и ми вика "дебелко" вместо "мамо". Дебелко това, дебелко онова, дебелко ела тук, дебелко дай вода...чак взе да ми харесва, само да не отговаряше чак толкова на действителността  Crazy
Люси, в твойта поща няма ли нещичко? Мушкат, а в твойта? newsm78

# 707
  • UK
  • Мнения: 5 999
и тук вали снежец, ще водим Стефи на доктор, ще дойде мъжа ми да я вземе и ще я върне после, аз ще стоя у дома с Теичка, ама детето много взе да хърка нещо откъм нослето и да покашля Rolling Eyes притеснявам се ...

Но пък си спи, както обикновено вдигнала ръчичките до главичката си (значи се чувства добре) и ми се усмихва, както сладко-сладко си спинка  Heart Eyes

# 708
  • при късмета
  • Мнения: 24 013
Тук сутринта се опита да прехвърчи сняг. Само си прехвърча. Дават го в източната част да се задържи по-студено до утре, при нас до днес.
Коконче, пуснете носен секрет. Ще се разбере от какво хърка. Моя си го бях изписала от болницата със стафилококова инфекция, която се прояви доста по-късно и педи се светна
Още се размотавам и ми е хладно да изляза  Rolling Eyes

# 709
  • Мнения: 2 169
Коконче, пиши после какво са ви казали. Стискам палци да няма нищо fingerscrossed

# 710
  • UK
  • Мнения: 5 999
Ма ко, а той, ама как се взема? Сори за тъпия въпрос, ама като, незнам Embarassed
Вио  Hug

# 711
  • при късмета
  • Мнения: 24 013
Коконче, при нас педиатърката го взима с едно тампонче в специален контейнер и го давам в лабораторията, която в нашия случай е съседната врата. При вас не знам как е, ако лекарката не е само педиатър, може направо в лабораторията да ви прати, но тя трябва да даде направлението.
Просто натисни ЛЛ за изследването, много често изобщо не го правят, особено ако е семеен лекар, а не педиатър

# 712
  • Мнения: 1 826
Коконче-взема се с като клечките за уши,само че са по дълги и е в контейнерче затворено,стерилно.При нас продават в аптеките такива за вземане на гърлен и носен секрет.
Дано няма нищо и да се оправи бързо-да не е много сух въздуха?

# 713
  • София
  • Мнения: 9 862
Коконче, освен секрета попитай ЛЛ дали не може да и пръскаш морска вода. Много помага, овлажнява носната лигавица и ако има засъхнал секрет вътре детето го изкарва после с кихане. По принцип морската вода я давам за деца от раждането още, аз много ползвах в началото. Има различни марки, той ще ти препоръча, някои са с накрайник точно за малки нослета като вашето.
  Пералнята ми протече. Tired
  Чаках една приятелка да звънне и да дойде да пием кафе, върза ми тенекия. ooooh!

# 714
  • Sofia
  • Мнения: 21 646
Дзак! Simple Smile
 
И аз тук... сложих лещата, която вчера отпадна. Заредила съм таймера и се отнасям с книжка, докато се готви.  Simple Smile Направих си една филия с дебело масло, кашкавал и сладко от вишни. Сядам да хапна, а после пархосмуто ще пусна.
Май не остана надежда за сняг, да видим дали ще я втасаме това лято... ooooh!

Люска, благодаря, добре върви Мечото, много е забавен.  Laughing
Пък Гушкан днес вместо играчка за у-ще, си взе списание, да чете.  Какво ще прави в 1ви клас..., добре че имаме голяма детска библиотека да го запасявам детето, да не скучае в часовете.

Болните да оздравяват!  Hug

# 715
  • София
  • Мнения: 2 265
Коконка, педи дали може да дойде при вас? Или да има някоя платена лаборатория за не стоите заедно с болните?

Джейми, а защо само за Марчето, и аз плакнах очите в питката smile3533

Мони, приятна разходка Peace

Вио, дебелко значи Joy, ама че е калпазанчо Wink

Писенце, дано да не се разболяваш Praynig

Ма ко, и аз трябва да отскоча до пощата заради стикерите... имам да пращам на едно момиче...

Моренка, ммм и на мен ми се дояде лещичката, пусни рецептичка Praynig

Вчера не съм излизала, така, че и да има нещо в пощата - не знам, макар, че кутията ми не се затваря, но досега нямах гаф с писмата - имаме портиер Peace

Днес ще видя...



# 716
  • UK
  • Мнения: 5 999
аз и сега и пръскам маример (физологичен разтвор ) и засмуквам с помпичката Rolling Eyes Мерси момичета, ЛЛ  е и педиатър, ама като не мога да ида аз ...

# 717
  • Sofia
  • Мнения: 21 646
 Hug О, Люска, веднага:

Леща
500г леща (на Крина харесавам)
2 големи моркова
2 големи глави лук
глава чесън
2 средни зелени чушки
червен п-р.
чубрица
 
Пускам зеленчуците в блендера, само чесъна нярзвам на дребно.
В силно загрято олио пускам морковите за 1-2 мин. (да си пуснат цвета), добавям лука и чушката за 2мин., наливам малко вода и захлупвам да се задушават. След 5-6 мин. добавям лещата, чесъна , малко черв. п-р и вода.
Варя до готовност - 30-40мин. някъде, като 5 мин. преди да е готово, подправям със сол и чубрица.


Ще тръгвам за Гушкан, отивам да и приготвя червена чушка на солетки.

# 718
  • София
  • Мнения: 2 265
Преписвам, само една питанка - лещата трябва ли да се накисва и за колко време?

# 719
  • Мнения: 843
Здравейте, момичета! Малко се позагубих, да бъда извинена, моля! Решихме да пообиколим моите роднини- в неделя бяхме при баба и дядо да видят и да се порадват на Гого. Вчера се видяхме със сестра ми и племенницата, а сега сме при родителите ми. Чакам майка да се върне от работа, че да й оставим бебо, а ние с ММ трябва да обиколим магазините за столче за кола, че нашето вече е тясно.
Коконче, дано да й няма нищо на бебка. Гого много често е с хъркаш нос. Капя му физиологичен разтвор и почиствам. Сестра ми чела някаква статия, че докато не започнат да стоят седнали децата често им хъркат носовете заради секретите, които преминават в носоглътката.
Лус, да ти е жива и здрава Миленка. Извинявай, че късно честитя  Hug
И много сте писали, едвам ви изчетох.

Общи условия

Активация на акаунт