Сънят на бебока

  • 4 241
  • 48
  •   1
Отговори
  • Мнения: 22
Здравейте мами, ние сме на 3 месеца, на кърма  вече денем по - малко спим, но  през нощта все още се будим на 3.00 , 3.50ч. много рядко на 4 , та въпроса ми е кога да очаквам сънят на бебко да се удължи, рано ли му е ?

Последна редакция: ср, 26 фев 2014, 09:14 от Редактор*

# 1
  • Мнения: 21 282
При всяко бебе е индивидуално предполагам ,моята се кротна да спи на 9 месеца  Mr. Green

# 2
  • Мнения: 46 558
Да, всяко бебе е различно Simple Smile
Освен това има и едни фази на бърз растеж, при които бебетата ядат по-често, после пак влизат в ритъм и така...
Води се по бебето, то си знае.

# 3
  • Мнения: 22
някои мами казват ,че вечер дават по малко чайче , ако тръгне да се пробужда , но при нас и дума да не става вдигане блока във въздуха, ако не хапнем.

# 4
  • Мнения: 46 558
Някои и вода само дават. Всеки си решава за собственото дете. Моето пищеше и ревеше, докато не получи млякото си. Не намерих смисъл да будуваме по цяла нощ, щом го иска и е очевадно, че е това, явно тялото му има нужда точно от това. Педиатърката ми препоръча същото.
Бебешките коремчета са малки, те могат да съхранят толкова храна, че да ги задоволи за повече от 3-4 часа. Така че водата/чая само залъгва, но не дава хранителните вещества, от които се нуждае.
Разбира се, ако не се буди, значи няма нужда. И ако не става дума за бебе с ниско тегло и ли определено заболяване, тогава не се пипа.

# 5
  • Мнения: 183
а аз искам да попитам кога трябва да махна това нощно хранене ? Ние сме на АМ и сме на 2 месеца бебка спи спокойно, но четвъртия час става и иска да си яде... казаха ми че аз трябва да го махна това хранене обаче не знам кога и как... ако я оставя тя сама дали ще си го махне ?

# 6
  • София
  • Мнения: 7 998
Аз вече година и 3 месеца чакам да се удължи нощният сън, но така и не се случва. Laughing Децата са като възрастните - различават се по навици и темперамент. Бебето има нужда от кърма/мляко, не от чай.
За бебе на 2 месеца няма нещо по-нормално от това да си иска млякото и през нощта. Единици са тези, които доброволно са се отказали.

# 7
  • Мнения: 46 558
... казаха ми че аз трябва да го махна това хранене обаче не знам кога и как... ако я оставя тя сама дали ще си го махне ?

Кой ти го каза?
Освен бебето, друг не бих слушала  Mr. Green

Махат го да, всяко дете в различен момент, не се притеснявай, те си усещат  Simple Smile

# 8
  • Мнения: 11 867
......
За бебе на 2 месеца няма нещо по-нормално от това да си иска млякото и през нощта. Единици са тези, които доброволно са се отказали.

Абсолютно  Peace .

Съвсем в реда на нещата е бебето да има нощно хранене поне до към 6-я месец, стомахчето му е малко като обем т.е. хапва малко и след кратко време пак е гладно и ако се налива с вода или чай няма да му се засити глада. Да има такива които от първия ден си спят цяла нощ има такива които си хапват и до годинката. Както всички преди мен са казали водиш се по детето. Моят син имаше нощно хранене до 7-8 месец.

# 9
  • Мнения: 68 994
Моят почна да спи по цяла нощ малко преди да навърши три годинки.... Mr. Green

# 10
  • Мнения: 474
Всяко дете е различно.
Синът ми спря с нощните изпълнения на 2 години,а дъщеря ми на 4 месеца Simple Smile
Води се от детето,то само ще си покаже.Не го мъчи с вода ,когато иска мляко.
Успех !

# 11
  • Мнения: 183
значи няма да се притеснявам ..ами една позната ми каза че го е махнала още в първия месец като се е правила че не чува когато е плакало обаче мен ми се струваше много зверски това, иначе точно същата позната ми каза че аз трябва да го махна

# 12
  • Плевен
  • Мнения: 1 617
Ако го наливаш с вода по цяла нощ как смяташ че това дете ще наддаде на килограми?Освен това нощното хранене е изключително важно за лактацията,или иначе казано,колкото по-често кърмиш,толкова повече кърма ще имаш.3-ти месец има една криза на растежа,може това да е причината.Храни си го,не се притеснявай.Чуството за глад не се възпитава,и не можеш да откажеш човек да яде когато е гладен !Ако педиатъра ти каже да храниш бебе само сутрин и вечер(2 пъти на ден)дали ще го послушаш?Бебешкото стомахче побира малко храна,с израстването започва да изяжда по-големи количества храна,започва да прави по-големи паузи!Моят син САМА го отказах от нощното на 1,11 месеца.Ставаше си всяка нощ в 3 часа точно да яде.А вечеря отдавна имаше.Съветите са поне до като не вкараш вечеря на детето да има нощно.На мен ми звучи логично,още повече че кърмата се разгражда за по-кратко време от АМ(или иначе казано за 1,5 най-много 2 часа).

# 13
  • Мнения: 843
Моят син от новороден до 6 си месец спеше непробудно и нямаше нощно хранене. След това започна да иска мляко и през нощта и да е много неспокоен. В момента е на 9 месеца. Детето си показва най-добре, ръководи се по него.

# 14
  • Мнения: 3 959
Не бих премахвала насила нощно хранене. Щом бебето се буди, значи има нужда от него. Моята дъщеря сама си махна храненията през нощта, когато беше готова Simple Smile
Ако някой се опита на мен да ми пробутва вода, когато съм гладна, най-много него да изям Grinning

Общи условия

Активация на акаунт