Сънят на бебока

  • 4 246
  • 48
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 459
До 8-9 месец се будеше на 2-3 часа да яде.Никога не съм се замислила да залъгвам с вода.Постепенно започна да пропуска хранения и вече спи цяла нощ.Много рядко да се събуди посред нощите и си иска млякото.

# 16
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Ние бяхме пък в другата крайност, от самото начало децата си правеха нощна пауза. Първоначално от 4,5-5 часа и постепенно се удължи на 6. Понеже бях чела че и нощем бебетата се хранят, първите нощи вкъщи правех АМ и предлагах като писнеха към 2-3 ч., да ама не никога не са пили мляко, искаха си само гушкане  Simple Smile Около 40-тия ден спряха и да се будят нощем. Предполагам, че и последното мляко в 00.30 ако не го давах и него нямаше да го търсят, но Вали беше с ниско тегло и трябваше да се храни а ми беше по-лесно да храня и двете заедно. Та до 5-6 месец си го имахме това хранене. Води се по детето  Peace

# 17
  • Плевен
  • Мнения: 1 616
Ние бяхме пък в другата крайност, от самото начало децата си правеха нощна пауза. Първоначално от 4,5-5 часа и постепенно се удължи на 6. Понеже бях чела че и нощем бебетата се хранят, първите нощи вкъщи правех АМ и предлагах като писнеха към 2-3 ч., да ама не никога не са пили мляко, искаха си само гушкане  Simple Smile Около 40-тия ден спряха и да се будят нощем. Предполагам, че и последното мляко в 00.30 ако не го давах и него нямаше да го търсят, но Вали беше с ниско тегло и трябваше да се храни а ми беше по-лесно да храня и двете заедно. Та до 5-6 месец си го имахме това хранене. Води се по детето  Peace
За АМ съм съгласна.Но това не важи за кърмените бебета.Понеже кърмата се усвоява много по-бързо от АМ, и затова децата са гладни много по-рано.Което пък от своя страна е добре и за кърмата,понеже се стимулират гърдите по-често,и съответно количеството на кърмата се увеличава.Това е добре и за майката нощем,вместо да се цеди и да се разсънва е по-добре да даде детето да сукне колкото желае.Според мен от спазването на не точни съвети дадени от педиатрите майките си губят кърмата толкова рано след раждането.Съчетано с храненето под час,даване на вода между храненията и през ноща,децата не наддават колкото е необходимо и на месечната консултация им се дава съвет за дохранване.Което от своя страна съботира кърменето.Примери за това колкото искате

# 18
  • София
  • Мнения: 2 150
ами една позната ми каза че го е махнала още в първия месец като се е правила че не чува когато е плакало обаче мен ми се струваше много зверски това, иначе точно същата позната ми каза че аз трябва да го махна
Не мога да си представя как оставяш посред нощ бебе да се дере и да се правиш, че не чуваш. Crazy

Моят син си махна сам нощното хранене още на 2 месеца, от което аз се притесних, та чак и тема пусках в кърмаческия дали нещо не му е наред на детето. Crazy Ако не си го беше махнал, не бих инициирала подобно нещо - далеч по-лесно ми се струва да го нахраня за 10 минути и пак да заспи, отколкото и двамата да будуваме с часове.

# 19
  • Мнения: 21 295
О, не може да се оставя ревящо бебе ,милото ...

# 20
  • Мнения: 836
До колкото знам нощем бебетата даже поглъщат повече храна, отколкото през деня. Няма какво да ги разсейва и са сънени. Сучат по-добре. А това е много важно за развитието и наддаването на бебето. Щом себуди да яде, значи има нужда да яде. Поне до годинката, че и след това ще се буди. Аз лично небих махала нощно хранене преди годинката, освен ако бебето не го махне само.  Peace

# 21
  • Мнения: 935
Моето дете започна да спи по цяла нощ,едва малко преди на навърши две години  #Crazy Дори и сега се събужда понякога,но заспива много бързо и лесно отново...

# 22
  • вече Пловдив
  • Мнения: 1 978
Дъщеря ми пиеше АМ нощем до 2 г. и 5 м. В първите месеца, докато я кърмех, съм я хранила и по 2-3 пъти на нощ, не съм я оставяла да плаче. Беше точна като часовник  Grinning
Скрит текст:
А как се отказва малко бебе от нощното хранене, разбрах (без да искам), от съседското. По цели нощи плачеше, явно от глад, седмици наред. В един момент спря...

# 23
  • Мнения: 77
На 7-8 месеца при нас Simple Smile но за всяко дете си е индивидуално Simple Smile

# 24
  • Мнения: 2
Моят син започна да спи през цялата нощ на около 9 месеца, когато минахме на АМ от кърма. Не знам дали от това или просто му беше дошло времето, но се случиха по едно и също време.
На 2-3-4-5 месеца е напълно нормално едно бебе да се буди за нощно хранене. Въпреки, че моето дете надаваше добре по това време все още се будеше по два пъти.
Зависи от детето, но според мен е много рано да го оставяш да плаче, то още не разбира, че двамата сте отделни организми и има нужда от мама.

# 25
  • Мнения: 46
При нас стана буквално изведнъж. Сега синът ми е на четири и отказа нощното хранене преди около три седмици. В началото нищо не можеше да го усмири - нито биберон, нито вода и аз се примирих, а и педиатърът ми каза, че насила не става и с времето сам ще се откаже и наистина стана така.

Първо се будеше по навик към 4 часа, но като го вземех на спалнята при мен и заспиваше до към 5.30-6 часа, а сега си спи до 6, даже се и успива, започна и да разрежда храненията и така се отказа от шестото хранене и вече е на пет.

# 26
  • Асеновград
  • Мнения: 39
Здравейте мами, ние сме на 3 месеца, на кърма  вече денем по - малко спим, но  през нощта все още се будим на 3.00 , 3.50ч. много рядко на 4 , та въпроса ми е кога да очаквам сънят на бебко да се удължи, рано ли му е ?

Мойта дъщеричка не искаше да засмуче и затова се цедях, а вечер и давах АМ и с увеличаване на млякото спинкаше по-дълко,но докато кърмиш няма как да разбереш по колко кърма изпива и за това може и през 30мин да се буди. Моя съвет е да не му спираш нощното хранене, детето само ще си покаже. Simple Smile

# 27
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 769
Синът ми се будеше през нощта на всеки час два до 1г и 2м, а е сукал през нощта до 10-я месец, през деня спеше 3 пъти по 20мин, голям кошмар. Сега е на 1г и 7м и все още се буди. При него буденето не беше от глад, явно някакъв навик. Голям проблем ми е съня, но съм се примирила че така ще до 3г поне. Иначе давах хомеопатия и какво ли още не и нищо не помогна.

# 28
  • Мнения: 153
Моята дъщеря на 4 месеца спря да става вечер и от тогава до днес си ляга в 19ч и става между 6 и 7 сутринта! Не насилвай детето, когато то желае тогава, а това с правенето, че не го чувала твоята приятелка направо няма какво да се коментира.... това е тормоз над детето ! newsm09

# 29
  • Мнения: 183
Zlatka Slavova абе и аз така си помислих и как е издържала на този плач, аз едва ли ще мога то милото като плаче... аз взех решение да оставя дъщеря ми да си яде през нощта ...тя пък взе да прескача понякога и може би скоро ще спре тотално  Grinning 

Общи условия

Активация на акаунт