Сладки вкусотии за децата ни

  • 9 760
  • 77
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 782
Птиците ..., на възрастта, на което е твоето все още е лесно. И моята щерка нито беше опитвала, нито искаше. Сега вече минава 3 г. и е различно - продължава да не е опитвала повечето боклуци, но приятелчетата й непрекъснато дъвчат дъвки, близалки, бонбони и пр. А и като загледа някоя реклама...Вече е много по - трудно да обясня, че това което ядат другите й приятелчета не е полезно и да не я държа в изолация без да я тъпча с пакетираните изкушения. Трябва да има баланс - да не се забранява, но и да не е практика консумирането на подобни храни.

Последна редакция: ср, 05 мар 2014, 15:53 от megislava

# 31
  • Мнения: 15 376
Истината е в дозата, в един момент става абсолютно невъзможно и нереално детето да не опита нищо, което се предлага в шарена кесия.

# 32
  • София
  • Мнения: 782
Да, така е. Аз усещам как изпадам в крайност заради заливащите ни вредности - не само в сладкишите, а и месо, хляб, зеленчуци...и доколкото мога предлагам алтернатива в къщи. И понякога просто я оставям да се порадва като дете на това, което е поискала.

# 33
  • Мнения: 1 204
Така де Simple Smile Съгласна съм с теб megislava и със Sourcherry. Затова казах, че се надявам да дадем добър пример и старт, защото с порастването нещата ще се променят Simple Smile

Последна редакция: ср, 05 мар 2014, 16:54 от Птиците ...

# 34
  • Мнения: 1 050
веднага  Peace
Скрит текст:
3 яйца с 1/2ч.ч.от светлата кафява захар/не българска,з-то казват,че е оцветена/ се разбиват с миксер да стане пухкаво,прибавя се 1к.ч.разтопено масло,1ч.ч.настъргани моркови/аз слагам пулпата след изцеждане на сок,не е много суха/,ванилия,щипка индийско орехче,1ч.ч.брашно с набухвател/може и повече/до гъста смес.Изсипва се в намазнена форма или се пече в/у хартия,може и като курабийки да се направят като се оформят  с лъжица/не се меси/.Пече се в загрята фурна около 20-30мин.,може и на вентилатор,пробва се с клечка,макар,че кекса се получава сочен,не е пръхкав и шуплест,но е много вкусен,дори и след 2-3 дни.Отгоре го заливам с разтопена лакта.

Благодаря за рецептата!  bouquet Направих кекса и всичко се изяде подобаващо.

# 35
  • Sofia
  • Мнения: 30 642
Радвам се,че ви е допаднал...на мен ми омръзна вече да го правя,ако не всеки ден, през ден го искат...Но последния път сложих други бонбони лакта и заливката беше по-различна,не толкова ароматна и вкусна

# 36
  • София
  • Мнения: 46 754
Малкия умира за сладко.
Купувам един натурален шоколад, леко подсладен и давам по малко от него.
Напоследък правя и кремчета от нишесте, заради рекламата на пудинг.
От време на време купувам и "боклуци" навън.

# 37
  • София
  • Мнения: 782
Аз се опитвам да адаптирам рецептите за сладкиши с цел да избегна/намаля белите отрови. Много често смесвам брашна (само с бяло вече почти нищо не правя), вместо захар ползвам стевия, мед, ябълки. Много сполучливи са бисквитите с овесени ядки, отскоро правя и сурови бонбони, следва сурова торта. Има няколко блога за здравословно хранене, които следя..не знам дали е удачно да се споменават.

# 38
  • Мнения: 77
След 2 г. започнах да давам повече неща, но много, много контролирано, което ще рече рядко. Според мен е неизбежно децата да се запознаят с тези неща, така че по-добре да ги пробват под наш контрол и успоредно с това да се обяснява какви са.

# 39
  • Мнения: 3 367
Вкус се възпитава.
Не купувам нищо в кутия/опаковка освен качествен шоколад/сладолед.
Минавам през пресни плодове/зеленчук, после млечни и излизам от магазина
Децата знаят че "ние такова не ядем" и толкоз. Инак правя редовно десерти,мъфини замръзявам в индустриални количества,мусове,пудиниги,бисквити-има милиони рецепти из нета,вариации безброй. На баба ми поколението чудесно оцеля без зрънчовци и роднините им,та съм убедена че може и без Mr. Green

# 40
  • Мнения: 31
megislava , дали не би могла да публикуваш линковете???
Аз съм силно заинтересована, особенно за суровите бонбони))))))

# 41
  • Мнения: 31
 anette1104 Абсолютно съм съгласна !!! Grinning

# 42
  • Мнения: 1 204
Не съм megislava и най-вероятно тя си има друга рецепта, но да кажа любимата на мен рецепта за сурови бонбони. Само дето не стават за наистина малки деца поради наличието на ядки ...
Аз смесвам 200 гр. тахан (сусамов, лешников, бадемов), 200 гр. сурови орехи, 12-14 фурми без костилки. Всичко в блендера, после оформям топчета и овалвам в кокосови стърготини. По-вкусно от шоколад  Heart Eyes

Последна редакция: пт, 14 мар 2014, 14:19 от Птиците ...

# 43
  • Мнения: 31
Ммммм.......Птиците ,колко лесни колко фантастично звучи, направо нямам търпение да ги метна ))))))Благодаря многооооооооо!!!!!!!!! Hug

# 44
  • Мнения: 1 204
Моля  Hug
А ако ги направиш с лешников тахан, гаранция няма да остане и трошичка за нула време Simple Smile На мен с него са ми абсолютен фаворит  Peace

Общи условия

Активация на акаунт