Любители на котки - тема 82

  • 41 127
  • 741
  •   1
Отговори
# 660
  • нещотърсачка НАРЦИ Love is everything
  • Мнения: 12 089
Аз обаче бих го завела на лекар, ако това поведение се задържи, за пълна кръвна картина, за да ми е спокойно, че поне е здрав.

+1  Peace

Силвестър откакто му се установи заболяването и го лекуваме не ми е припикавал. А преди това на ден се е случвало да ми опикае на поне 5-6 места. Тогава още си дадох сметка, че момчето ми се е опитвало да ми каже, че има проблем.

# 661
  • София
  • Мнения: 3 806
Да, предишното ми коте на 2г умря от рак, а около два месеца препикаваше и оакваше тук и там и ние му се смеехме Confused Затова вече при промени в поведението тичам на лекар и затова ходя в ЦВК, че са много добре оборудвани. /и живея близо, де/
Ама не се паникьосвай сега. Просто го наблюдавай още известно време и да имаш предвид, че на много неща може да се дължи.

# 662
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Става въпрос за много млада котка, която освен да пишка единствено върху мъжът на knggroup , не проявява никакви други симптоми. Разбира се повече от добре е да се презастрахова, но няма нужда да се вкарват филми на този етап.
Аз бих пуснала урина първоначално.

# 663
  • София
  • Мнения: 3 806
Не искам да я стресирам. Но може да е признак, че го боли нещо, може и да се сърди за нещо, всичко може да е. Затова за да е спокойна е добре да го изследва. Както казах и на майка ми сега едното коте пикае, но е здраво.

# 664
  • Мнения: X
 Няма проблем не се шашкам, не ми е първата котка, но за пръв път имам такъв проблем. благодарна съм за всички мнения, но съм убедена че е здрав. И да не е правил беля другъде. Само три пъти досега. Два пъти сутрин докато аз се оправям за работа, а мъжът ми още спи и един път се изака варху моята завивка, мъжът ми пак още спеше в леглото. Иначе яде, играем, ходи редовно по нужда. Много е умен. Знае значението на НЕ. Не му липсва внимание особено като децата са с него  Grinning  но и ние играем доста за да израсходва енергия, драска на определено за целта място, абе само тези инциденти са ни проблем. Друго което ми хрумва че го е правил само като децата са при нас, те доста често са при нашите, да не би игрите и тяхното внимание да му идват в повече. Макар че те са много нежни и внимателни. Но все пак постоянно го обграждат с внимание.  Simple Smile От друга страна не го прави всеки път когато са с нас. Нямам други котки и животни в момента само той. Не бих го стресирала с излишни прегледи и изследвания. Много го е страх да излиза. Дори отиването за кастрация го стресира много. През цялото време трепереше в колата, хем пътувахме пет минути.Даже прозореца като отворя се плаши изобщо не е свикнал с външна среда. Имаше разрези ама де да знам те вече докторите на хора правят фиктивни операции за пари.....Благодаря дано отмине. Ако ви хрумне идея пишете.

# 665
  • София
  • Мнения: 3 806
Голям стрес е излизането за котките, да. И аз гледам до минимум да го сведа.
По повод препикаването на котето на майка ми, то е на 2 г сега, но от бебе го прави от време на време, въпреки кастрацията, доктора каза, че някои котки са така. Особено, че са двама мъжки. Ама за дефекациите е по - необичайно. Ако искаш пробмвай с феромоните, важно е само да не му стане навик.

# 666
  • Мнения: X
Може да усеща уличните котараци и кучета, които обикалят и маркират всично около нас  жилището ни е ниско и даже аз като излиза сутрин усещам вонята. Аз и затова побързах с кастрацията, че заради топлото време котките отвън се разгониха често се чува вой и си казах трябва да действам да не почне да маркира, а той като че след кастрацията се разгони  Laughing

# 667
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
За урина не е нужно да го водиш, аз и затова бих направила първо нея, въпреки, че ние нямаме проблем с пътуване и излизане навън. Взимаш едно контейнерче от аптеката и започваш да дебнеш, в момента, в който започне да пишка подлагаш контейнерчето и го носиш на вет. Това е.

# 668
  • Мнения: 9 991
knggroup, да не го е водил мъжа ти на кастрацията .? Пробвайте да го храни той известно време , но котето да вижда , че той му сипва да яде и с лакомства от него пак от ръка да взема.

# 669
  • Мнения: X
Аз го водих на кастрацията. Аз обезпаразитявах, изобщо всички гадни неща ги правя аз  Grinning Мъжът ми го храни, играе с него. Не е от това. От вчера сутринта пак не е имало инциденти, ползва тоалетната си. Май ще се окаже проблем с пълнежа. Като го взех беше неделя вечер и купих каквото имаше в Пени, което беше единствения отворен магазин в района. Взех нещо подобно на Бентото. Почна да го ползва без проблем, но на мен този пълнеж не ми допада и реших постепенно да смесвам с нарязана тоалетна хартия и постепенно да остане само хартия, което като почиствам да изхвърлям направо в тоалетната, няма прах, няма камъчета навсякъде, но щом остане само хартия без пясъка и тогава се случваха инцидентите...май това ще се окаже проблема. Предната ми котка ходеше в празно легенче. Мислех, че ще приуча и това коте, ама май няма да стане. Можете ли поне да ми препоръчате някой хубав пълнеж, от рода на бентото, но да е с по-едри камъчета и да прави хубави бучки. Този пакет вече почти свършва, разфасовката беше голяма, но не искам същото, много е ситно, почти като прах, не прави хубави буци и полепва по козината. Котето не е породисто, но има дълъг косъм. Съжалявам, че не мога да ви го покажа, невероятен сладур е. Влюбих се в него от пръв поглед.  Grinning след повече от година търсене на нов член на семейството. Както казах предните ми котки-единия уличен мъжкар ходеше в нашата тоалетна - сам се научи, после другата женска ходеше в празно легенче, нямам никакъв опит с пълнежите. Тогава и нямаше таково разнообразие, все пак говоря за период преди 20 години. Силикон не искам, чистя след всяко ходене, не ми се струва удачно пишаното да стои по месец вътре, а при силиконовите четох че се чисти само акото, а пишканото само като се сменя цялото съдържание. Според мен ще мирише.     

# 670
  • София
  • Мнения: 3 806
Аз съм със силикон и не мирише, но пък и пространството е много голямо при нас и сигурно равномерно се разнася миризмата навсякъде Mr. Green шегувам се. Сменям я на 3 седмици, че сфинксчо ходи до тоалетна повече от човек ooooh! Пробвала ли си със стърготините?

# 671
  • Мнения: X
Не съм пробвала нищо друго. Кот ходи до тоалетна само в мое присъствие, знае че аз чистя и сутрин свършва всичко преди да изляза, следобед чака пак някой да се прибере и тогава ходи, чисти се веднага, като е сам само спи, нито яде нито ходи по нужда. Много е умничък. Взех го от София, от студентски град, беше подарък за една кака за Коледа, но тя го подаряваше, защото нямала време за грижи по него. Попаднах случайно на обявата и веднага се влюбих в този дългокоско. Има уникална муцуна, целия е бял, само опащката и задните крачета са сиви. Има точно на муцуната черни мустачки, прилича на Хитлер  Laughing и едно сиво точно над опашката във формата на сърце петно. Казах на мъж ми това е моя кот-като целунат от господ е. Не мога да качвам снимки, аз изатова не пиша тук, само ви чета. Стърготини няма тук, не съм виждала никъде. Само силикон и бентоподобни, хиляди видове, но не знам кой да избера, явно трябва да опитвам, докато не нацеля най-удачното.   

# 672
  • Мнения: 3 331
Аз мисля, че просто не му харесва да ходи по нужда в тоалетна хартия. Аз също ползвам силикон, не мирише, ако почистваш на няколко дни. Опиканите одеала задължително ги изпери (ако трябва няколко пъти на висока температура), защото мъникът ще продължи да пишка, там където му мирише. Мисля, че котето не мрази мъжа ти, за да опикава само него Laughing просто първият път е опишкало мъжа ти и си е продължило да пишка там, където му мирише Peace

# 673
  • София
  • Мнения: 3 806
Ах, колко сладко, миличкият. Може би още не е свикнал с обстановката и се притеснява до тоалетна да ходи. Thinking Аз купувам най - различни силикони, не се задържам на една марка. Преди това с другите котета с различни бентоподобни, ама пак не съм обръщала внимание на марката. Общо взето каквото има в магазина. Чела съм обаче, че като ринат в тоалетната и се вдига прах с бентоподобните, който вдишват и затова не били толкова здравословни. От тази гледна точка да ходи без пълнеж или в банята  на канала някои предпочитат, ама за мен това е пълен ужас. Сфинксчо беше така научена като я взехме, но добре че бързо възприе нашите правила, че не знам как щях да я карам иначе. Естествените настилки също ми ес струват много здравословни, но не съм пробвала, не съм и виждала май. Важното е на котето да му хареса. То само ще си избере, все пак то ще ходи там Laughing Първото ми коте докато не му махнахме този силикон не влезе в тоалетната.

# 674
  • Мнения: 3 331
Имам една приятелка-котката и ходи по нужда в канала в банята. Тя смени 2 жилища - и предишното, и настоящето й жилеще миришеха ужасно много на пиш. Когато тя не си е вкъщи и котето се изпишка в канала и няма кой да пусне малко вода в канала, за да измие пиш, много мирише. Докато бентонита/силиката поемат миризмата и мирише само когато не ги сменяш дълго време (при мен това 'дълго време' е 4-5 дена, въобще не е вярно това, което пише на тоалетните за котки - че стигат за 1-2 месеца).

Общи условия

Активация на акаунт