Джобните пари - от кога и колко?

  • 3 290
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 877
Цитат на: Шани
Цитат на: Туфи
Шани, аз като бях малка що неща загубих в училище и по пътя за/обратно....нямам думи. То не бяха шапки, анцузи,забравени под чина, цвички (мале как звучи само Rolling Eyes )...пък за моливите и химикалите-въобще няма какво да ги споменавам. Разсеяна работа. Rolling Eyes


Е - и аз не съм била изключение - погубих доста шапки и ръкавици, ама виж дрехи...не съм!
Химикалки в по-големи класове губих  Embarassed  Embarassed  Embarassed !
Ама трябва да има "граница на губенето"  Imp .


Eee, аз имах едно чувалче с по една ръкавичка... а в седми клас се бях прибрала с чуждо палто - от моя випуск само аз бях с тъмносиньо, но бях останала за кръжок и какичките от другата смяна си накачили униформените палта край моето (цялото ЕСПУ си оставяше палтата в една зала). Да не казвам как ми се смяха вкъщи  Embarassed

# 16
  • Мнения: 6 323
Цитат на: Мама от Финландия
Ние за сега само сме говорили, че трябва да започнем да му даваме на нашия джобни парички ако на пример изчисти стаята си (тоест, прибере вечно разхвърляните си играчки) или помогне с простирането (носи ми дрехите от пералнята) и други такива "домашни работи".


Мое мнение - това не ми се струва добра идея от гледна точка на възпитанието.
На теб плащат ли ти за домашната работа?!?
Домашните задължения важат за всички и за тях не се плаща.

Поне аз не бих използвала подобен подход.
И двете ми хлапета знаят, че ТРЯБВА да си приберат играчките и да си оправят стаята... и това е било безусловно. Никога не е имало "ако си приберете играчките, то ние ще...." - няма такова нещо. Просто вечер, като дойде момент за вечеря и т.н. им се съобщава да прибират играчките и да ходят да си мият ръцете, за да вечеряме.
Относно другите дейности - и двамата се радват да ми помагат, независимо дали става въпрос за слагане/изваждане на чинии от миялната или пък на дрехи в/от пералнята.
Просто това са неща, които трябва да се направят и няма условия за тях. По-скоро има неща от рода на "хайде по-бързо да подредим/приберем/сложим дрехите в пералнята, за да остане повече време да играем/редим пъзел/рисуваме и т.н."

# 17
  • Мнения: 3 634
Бе то само сме говорили де... сега като прочетох написаното от тебе, Мамма, и се замислих над някой неща за които си права. Просто трябва да помислим и обмислим нещата отново... И не, не ми плащат за работата която върша в къщи  Imp (ще взема да си сложа такса...)

Общи условия

Активация на акаунт