С какво мога да заменя "Бейлис"?

  • 12 224
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 622

 Ами аз това с пудинга не го разбрах.То става гъст крем, този пудинг, как така ще го сложа в питие?  Rolling Eyes

Иначе ти благодаря за предложението за Президент-а.Ще потърся! Значи да разбирам, че течната сметана, не трябва да е от растителен произход.

# 16
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777

 Ами аз това с пудинга не го разбрах.То става гъст крем, този пудинг, как така ще го сложа в питие?  Rolling Eyes

Иначе ти благодаря за предложението за Президент-а.Ще потърся! Значи да разбирам, че течната сметана, не трябва да е от растителен произход.

Буба, няма проблем, че е крем, като се смеси с алкохола, си става питие, но ако толкова те притеснява, не го слагай пудинга и остави само кондензираното мляко и алкохола, сигурно пак ще стане.

За Хоплата, не знам, аз не съм пробвала с растителна сметана и затова не се наемам да твърдя, че е същото, но опитай - лошо няма да е:)

# 17
  • Мнения: 398
А консервата затворена ли си е като я варим или ятваряме предварително newsm78

# 18
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
А консервата затворена ли си е като я варим или ятваряме предварително newsm78
Затворена Laughing Нали пише - легнали, покрити с вода.

# 19
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Яйчен ликьор

220г пудра захар, 6 жълтъка, 2 ванилии(ванилова захар), 200мл. кондензирано мляко(неподсладено или подладено, но тогава без захарта), 250мл. 80% спирт или алкохол, 2 с.л. ром(може и без него - те чехите го слагат почети на всичко).

Кондензираното мляко, разреждаме с преварена хладка вода до 500мл. С миксер разбиваме жълтъците със захарта и ванилията и 1/4 от разреденото мляко. Биеме 10 мин, като постепенно добавяме останалото мляко, спирта и рома. Биеме още 10 мин. Наливаме в бутилки и оставяме в хладилника да се охлади.

Шоколадов ликьор

4 жълтъка, 150г пудра захар, 1-2 ванилии,150г натурален шоколад за готвене, 500мл. сладкарка сметана или мляко, 300мл. 45% алкохол(коняк или ром)

Жълтъците се разбиват с пудрата захар и ванилията. Шоколада начупваме на парчета, изсипваме го в половината сметана или мляко и го сваряваме до разтапяне. Доливаме и другата сметана(мляко) и по малко я прибавяме към разбитите жълтъци, слагаме в съд с гореща вода(водна баня)и биеме до сгъстяване. Не трябва да ври сместа. След това оставяме сместа да се охлади, като от време на време разбъркваме. След охлаждане доливаме алкохола, разбъркваме и наливаме в бутилки. Оставяме няколко дни да отлежи.

Какаов ликьор

1л. прясно мляко, 600г захар, 1 кондензирано мляко(ако има -какаово)60-80g какао(зависи дали има какао в кондензираното мляко), 500г коняк или ром.

Млякото се сварява със захарта, охлажда се и към него се прибавят кондензираното мляко и какаото. Разбърква се добре и се прибавя алкохола. Слага се в хладиника. (това всъщност е по-скоро какаово-алкохолен коктейл)

Кафеен ликьор

150г смляно кафе, 600г захар, една истинска ванилия или 2-3 на прах, 500мл. чист спирт.

150г смляно кафе прибавяме към 1л. вряща вода и веднага махаме от огъня(не трябва да се вари). Оставяме да се утаи около 5мин. и след това прецеждаме. 600г захар и 6 см ванилия(шушулка), вариме в 500мл. вода около 15 мин. и оставяме да се охлади. До вече студеният захарен сироп, наливаме прецеденото кафе и чистият спирт. Прецеждаме (най-добре през филтър за кафе) и наливаме в бутилките и слагаме на хладно.


# 20
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Няколко доуточнения:

Забележете, че съм писала, че консервите са 400 грама(а не милилитра), да не се объркате - гледайте грамажа!

Още веднъж повтарям - консервите са затворени и нищо няма да им стане, ако следвате указанията.

Не се плашете от шума при варенето - доста неприятно е!


PS. Нинка, извинявай че ти разводних темата!   bouquet

# 21
  • София
  • Мнения: 8 282
Не съм сигурна дали имате Метро,но там има ликьор Irish Krem,за около 3-4лв.99% еднакъв с Бейлис.
и аз а това се сетих ... е аз не бих казала 99 % (мах 60 Simple Smile ), но става малко повече се усеща алкохола но разликата в парите е почти 10 пъти Simple Smile
.... за сладките става, а истинския в чашката Simple Smile

# 22
  • Мнения: 3 251
natalyna , а колко им е трайноста на тези ликьори? Сега си прегледах тетрадките с рецепти и аз имам яйчният и какаовият , но и там не е отбелязано... Thinking
И друго: 400 гр . е едната кутия кондензирано мляко, но в рецептата са 2, нали?Значи 4*2,20 гр./аз последно в такива разфасовки купувах/
Леле, ами то излиза с всички продукти на цената на "Бейлис", май?
Desem , ще взема да го опитам този ирландският, че при калкулиране на всички изброени до тук , той ми излиза най-евтиният вариант .

# 23
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Нина, може би това са милилитри(400г кондензирано мляко са около 250мл). Тук струва малко по-малко от 1 евро.
На мен приготвянето ми излиза около 6 евро за литър. Литър оригинален струва към 13-14 евро. Не знам цените в БГ какви са, но е добре да провериш - най-добре е наистина да се спреш на най-евтиният за теб вариант. 

# 24
  • Мнения: 2 142
natalyna, много ти благодаря за рецептите, щом приключа с бременеенето, смятам да ги опитам, една по една Crazy По принцип не съм никаква пиячка, а сега откак съм бременна, само си мисля, как ще пийна едно уиски или бърбан, направо не мога да разбера какво ми става Crazy

# 25
  • Мнения: 535
Не съм сигурна дали имате Метро,но там има ликьор Irish Krem,за около 3-4лв.99% еднакъв с Бейлис.

Не е нужно да ходиш чак до Метро за Irish Сreаm - продават го по много от тези малките магазинчета и не е по-скъп - аз го купувам за 3.90 или 4.50 беше, не съм съвсем сигурна. А иначе си е баш като Бейлиса наистина!

# 26
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Ето и от мен един домашен Бейлиз:
Авторът на рецептата твърди, че я има от хора, които промишлено произвеждат Бейлиз и , че само специалист може да отличи истинския от този. С дозата, коато ще напиша- се напълни бутилката, та на снимката ще видите, че вече го дегустирахме с мъжа ми със следобедното кафе.  Дори аз си позволих две глътки- нали трябва да знам дали е сполучлива рецептата.  Супер е, но аз сложих пълни лъчицки кафе и малко повече докарва на кафе от оригиналния, но следващия път ще сложа равни лъжички.И ще кажа, на мои познати, които имат заведение да ми запазят една празна бутилка от оригинален Бейлиз, та да го наливам там, да е пълна заблудата.  А иначе е супер, особено както обичам такъв род-кафени ликьори.
И така рецептата:
Смесват се в блендер 1 кутия кондензирано сладко мляко, (400 гр), 400 мл концентрирано мляко ( аз използвах течна сметана),300 мл уиски (чудесно става и с водка, аз сложих именно това), съвсем малко канела,ванилия, 2 ч.л нес кафе, разбит на пяна 1 белтък.Веднага като се консумира има силно изразен вкус на спирт, авторката пише , че става идеален като престои една нощ.

# 27
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
След като djemma казва тази рецепта...имам й пълно доверие! Мерси!

# 28
  • Мнения: 4 176
Бейлиса е млечен ликьор с уиски.
Значи може да се замени като смесиш кондензирано подсладено мляко с уиски.

# 29
  • Мнения: 4 176
Сори не бях прочела постинга на Джема. Аз съм го написала по-опростено обаче.

Общи условия

Активация на акаунт