Повишени тромбоцити, Jak 2 + /мутация/, Есенциална тромбоцитемия

  • 37 659
  • 73
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 75
До колкото знам от моя хематолог това лекарство има повече странични действия от хидреята и не се понася добре.

# 46
# 47
  • Мнения: 7
Аз съм чувала за естрагон но не съм го срещала на нашия пазар.Но ако е роднина на пелина ,той ще е горчив също и как се яде горчива билка или подправка?А за тученицата не очаквах , че може да има такива целебни свойства.Все пак ,трябва да се внимава от къде се бере ,да не е замърсена от домашните любимци.

# 48
  • Мнения: 474
И аз като една от вас мога да споделя малко опит. Хидрея-та помага не само за намаляване на тромбоцитите, но и за регулиране на висок хемоглобин. Всъщност моят хематолог ми обясни, че хемоглобин над 145 е много по-опасен от томбоцити около 800. А двете в комбинация са доста зле.Може би затова на едни им дават веднага Хидрея, а други около 1000 единици тромбоцити я карат само на аспирин. Погледнете си и другите показатели.
Доколкото съм чела по един грейпфрут на ден разрежда кръвта по естествен път, също череши и боровинки. Грейпфрутът обаче на мен поне ми действа много добре. От няколко месеца пия и по едно хапче на ден от една добавка наречена cartilage de requin и за пръв път томбоцитите ми са почти идеални за мен - около 500. Иначе се въртяха около 800-900. Но хемоглобинът ми си е пак висок - 157. И то след две кръвопускания.

# 49
  • Мнения: 44
Вчера ми излезе телк решението дадоха ми 75% за две години, аз се лекувам с роферон а 3 000 000

# 50
  • там където се случват чудеса и мечтите се сбъдват
  • Мнения: 160
Здравейте,да повдигна малко темата.На баща ми му откриха това заболяване,преди 6 месеца.Имаше 3-4 кръвопускания и се стабилизираха пказателите.Сега има много леко завишение,и му изписаха Хидрея.Да ,но като четем страничните ефекти и се плашим.Отворена съм за всякакви мнения свързани с това заболяване,в интернет няма много писано за него.Благодаря ви!

# 51
  • Мнения: 44
Здравейте,да повдигна малко темата.На баща ми му откриха това заболяване,преди 6 месеца.Имаше 3-4 кръвопускания и се стабилизираха пказателите.Сега има много леко завишение,и му изписаха Хидрея.Да ,но като четем страничните ефекти и се плашим.Отворена съм за всякакви мнения свързани с това заболяване,в интернет няма много писано за него.Благодаря ви!

аз бях ма хидрея,  и да ти кажа беше си изпитание,  ужасно лекарство,  ако и на баща ви се отрази зле искайте да го сменят,  има и други алтернативи

# 52
  • Мнения: 7
Здравейте,да повдигна малко темата.На баща ми му откриха това заболяване,преди 6 месеца.Имаше 3-4 кръвопускания и се стабилизираха пказателите.Сега има много леко завишение,и му изписаха Хидрея.Да ,но като четем страничните ефекти и се плашим.Отворена съм за всякакви мнения свързани с това заболяване,в интернет няма много писано за него.Благодаря ви!

аз бях ма хидрея,  и да ти кажа беше си изпитание,  ужасно лекарство,  ако и на баща ви се отрази зле искайте да го сменят,  има и други алтернативи
Привет на всички , относно Хидреята аз съм вече 3-та година с нея и не съм забелязала някакви странични действия , единственото изискване е да се пие много вода. Аз пия по 3 л. дневно не знам дали е много но нямам проблеми засега . Пък кой е казал , че страничните действия могат да бъдат само лоши?И де се е чуло и видяло лекарство без странични действия? То след толкова титаниев окис , може пък да стана с титаниеви  кости , или да почна да светя в тъмното Ха, Ха, Ха #Crazy
 Шегата настрана , ако мислите , че кръвопускането помага , след това трябва да се проследят и другите показатели на кръвта , например хемоглобина , защото със сигурност и той ще намалее а това не е добре. Затова трябва да се използва лекарство действащо само на тромбоцитите , едно от които е Хидрея. За Тромборедуктина също съм чела , че има лоши странични действия и затова си го спестявам.

# 53
  • Мнения: 1
Здравейте,присъединявам се и аз с повишен брой тромбоцити 700-900!Не зная от кога  съм така ,открих че са постоянно повишени януари!Имам операция на носът преди 2 години и при изискване на кръвната картина преди операцията разбирам че съм оперирана така,но за съжаление никой не ми е казъл!Вчера ми взеха костен мозък ,скенер и jak! Скенера е чист,чакам останалото!Явно в Бг има доста хора с такъв проблем,но официално диагнозата не е разпространена!

# 54
  • Мнения: 87
Здравейте , къде мога да изследвам JAK 2 от Пловдив съм .
Благодаря предварително

# 55
  • Мнения: 10
Вече ми потвърдиха диагнозата и ми разясниха много неща за тази болест ако някой иска нека пита ще са радвам да съм полезна с нещо

# 56
  • Мнения: 10
Здравейте!
Нарочно съм направила такова заглавие, за да обхвана проблема със завишените тромбоцити от няколко аспекта - положителен Jak 2, Есенциална тромбоцитемия или само едно от изброените неща .
Имам близък с този проблем /Есенциална тромбоцитемия/ и търся всякакъв род информация на хора, които имат познати или боледуват от това.Как се лекуват, на колко време правят кръвна картина, има ли алтернативно лечение или някои правила, които е нужно да бъдат спазвани превантивно?
Всеки е добре дошъл да споделя каквото му е на сърце.
Темата е за обмяна на опит и информация.


# 57
  • Мнения: 10
Влеезте в групата Есенциална тромбоцитемия и миелопролиферативни заболявания

# 58
  • Мнения: 10
Аз съм чувала за естрагон но не съм го срещала на нашия пазар.Но ако е роднина на пелина ,той ще е горчив също и как се яде горчива билка или подправка?А за тученицата не очаквах , че може да има такива целебни свойства.Все пак ,трябва да се внимава от къде се бере ,да не е замърсена от домашните любимци.

# 59

Общи условия

Активация на акаунт