Юлия ни напусна... Мир и светлина по пътя, майчице! Сили и кураж за близките и!

  • 106 317
  • 546
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: X
Мисля, че под 50 кг не може.
Не трябва да имаш и хронични заболявания, анемии....има си изисквания.

# 31
  • Мнения: 4 270
Утре отивам в Кръвен център- гр. Варна. Дано не ме върнат заради килограмите- 48.
Другата алтернатива е синът ми, съвместно със състуденти - гр. Плевен.

И аз съм 47-48 кг, ще си полежим после повече и ще се съвземем.  Говорих с гл. сестра на болницата, каза че състоянието на Юлия е все още критично, макар и да няма към момента кървене. Молят се за кръв, чакаха от София и Ст. Загора кръвни продукти

# 32
  • Мнения: 2 803
''...Чл. 3.
(1) Дарители на кръв могат да бъдат всички дееспособни лица на възраст от 18 до 65 години, а на кръвни съставки - до 60 години, които са с тегло не по-малко от 50 кг и нямат медицински противопоказания, посочени в приложение № 1.
(2) Дарители на кръв могат да бъдат и лица над 65 години, когато кръвта им се използва като единствено животоспасяващо средство, при условие, че нямат медицинските противопоказания, посочени в приложение № 1, или за автохемотрансфузия.
(3) Даряване на кръв от непълнолетни лица може да става само с тяхно съгласие и при писменото съгласие на техните родители или попечители....''

от Наредба № 12 от 3.05.1995 г. за медицинско освидетелстване и изследване на кръводарителите и контрол на взетата кръв и кръвни съставки

# 33
  • Мнения: 4 270
''...Чл. 3.
(1) Дарители на кръв могат да бъдат всички дееспособни лица на възраст от 18 до 65 години, а на кръвни съставки - до 60 години, които са с тегло не по-малко от 50 кг и нямат медицински противопоказания, посочени в приложение № 1.
(2) Дарители на кръв могат да бъдат и лица над 65 години, когато кръвта им се използва като единствено животоспасяващо средство, при условие, че нямат медицинските противопоказания, посочени в приложение № 1, или за автохемотрансфузия.
(3) Даряване на кръв от непълнолетни лица може да става само с тяхно съгласие и при писменото съгласие на техните родители или попечители....''

от Наредба № 12 от 3.05.1995 г. за медицинско освидетелстване и изследване на кръводарителите и контрол на взетата кръв и кръвни съставки

Благодаря, това е много полезна информация, но аз ще отида на място да се уверя, може да направят изключение за 1-2 кг

# 34
  • Мнения: 2 803
Благодаря, това е много полезна информация, но аз ще отида на място да се уверя, може да направят изключение за 1-2 кг

Имат си кантарче - ще те премерят.

# 35
# 36
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
В такива моменти съжалявам, че не мога да помогна. Имам Таласемия и единственото, което мога да направя е да се моля всичко да е наред  Praynig

# 37
  • Мнения: 30 820
Много е трудно за донор Rolling Eyes преди време мен ме върнаха заради ниско  кръвно Peace едно момиче че имало лекарство в зъба Peace

Мога само от далече Rolling Eyes да се надявам да се оправи Praynig

# 38
  • Мнения: 4 270
Много е трудно за донор Rolling Eyes преди време мен ме върнаха заради ниско  кръвно Peace едно момиче че имало лекарство в зъба Peace

Мога само от далече Rolling Eyes да се надявам да се оправи Praynig

100/60 много ниско ли е, да не кажа понякога и 90/60

# 39
  • Мнения: 30 820
Много е трудно за донор Rolling Eyes преди време мен ме върнаха заради ниско  кръвно Peace едно момиче че имало лекарство в зъба Peace

Мога само от далече Rolling Eyes да се надявам да се оправи Praynig

100/60 много ниско ли е, да не кажа понякога и 90/60
Аз съм с такова Peace

# 40
  • Мнения: 141
Много е трудно за донор Rolling Eyes преди време мен ме върнаха заради ниско  кръвно Peace едно момиче че имало лекарство в зъба Peace

Мога само от далече Rolling Eyes да се надявам да се оправи Praynig

100/60 много ниско ли е, да не кажа понякога и 90/60

На мен са ми казвали лекари, че за младо момиче това е нормално  Peace

# 41
  • Мнения: X
Докато аз раждах също се наложи кръвопреливане и тогава лекарите ми казаха нещо много важно.
Да си подберем правилно кръводарителите, защото дори да скрият, че имат анемия или нещо друго, което не се вижда на пръв поглед, после кръвта се изследва и като се установи, че не е от напълно здрав човек, тя се изхвърля.
По този начин това, че си дарил кръв се обезсмисля, защото дефакто тя не влиза в употреба.
По същата причина казаха, че избягват да взимат кръв от цигани. В 90% от случаите се оказвала непригодна.

# 42
  • Мнения: 2 803
http://darikruv.com/ - тук могат да се намерят доста отговори

# 43
  • Мнения: 30 820
Много е трудно за донор Rolling Eyes преди време мен ме върнаха заради ниско  кръвно Peace едно момиче че имало лекарство в зъба Peace

Мога само от далече Rolling Eyes да се надявам да се оправи Praynig

100/60 много ниско ли е, да не кажа понякога и 90/60

На мен са ми казвали лекари, че за младо момиче това е нормално  Peace
Herz ако е млада незнам Rolling Eyes аз не съм Peace

# 44
  • Мнения: 447
Защо бременни не могат да дарят кръв? Аз искам, но съм във втори месец - ако има значение...

Общи условия

Активация на акаунт