Майчинството счетоводно-59

  • 35 241
  • 754
  •   1
Отговори
# 15
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 031
Здравейте,да попитам...Аз съм на минимална работна заплата и съм назначена по заместване (една позната забременя и отидох на нейното място).Лятото детенцето й ще стане на 1г. и може да се върне ,когато си иска вече на работа,а аз се чудя дали след 3 месец да не изляза болничен.Колко би ми се отразило на заплатата и майчинството накрая.А и така доколкото знам е по-добрият вариянт да изляза по майчинство от фирма ,не от борсата...

Щом си на МРЗ, болничният все ще е на минимума.Въпросът е, че когато тя се върне на работа (щом си по заместване) има вероятност да ти прекратят договора, дори да си в болничен.Зависи от работодателя, а от БТ няма как да излезеш в майчинство.Можеш само ако си на трудов д-р.

# 16
  • Мнения: 714
Здравейте.
Имам въпрос. Издадоха ми 30 дневен болничен, но когато приключи ще ми останат три дни до 45-дневният. Акушерката ме посъветва да взема отпуска, но аз предпочитам болничен. Предполагам няма да ми откажат такъв за три дни, но може ли ЛЛ да ми го издаде ? Или щом съм бременна само АГ и ЛКК могат да ми издават болнични?!

# 17
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 151





Здравейте. Искам да попитам нещо. В какъв срок работодателя трябва да изпрати декларацията за отпуск от 135 ден. ..нататък. на 12 .02 ми изтече последния болничен,нои ми го преведоха,но не са ми изпратили декларацията и си чакам.на 05.02 я подадох в човешки ресурси заедно с молбата за отпуск.все забрявам декларацията по кои член е.. Благодаря.

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
. В какъв срок работодателя трябва да изпрати декларацията за отпуск от 135 ден. ..нататък.

До 15 ти март се внася

# 19
  • София-Младост
  • Мнения: 23 385
Здравейте.
Имам въпрос. Издадоха ми 30 дневен болничен, но когато приключи ще ми останат три дни до 45-дневният. Акушерката ме посъветва да взема отпуска, но аз предпочитам болничен. Предполагам няма да ми откажат такъв за три дни, но може ли ЛЛ да ми го издаде ? Или щом съм бременна само АГ и ЛКК могат да ми издават болнични?!

Според мен и ЛЛ може, но за настинка примерно.

# 20
  • NE
  • Мнения: 10 999
Здравейте отново! Моята одисея с 45-дневния болничен и болничния за раждане продължава.
Накратко на 8.01.2014 г. получих 45-дневен болничен с термин 22.02.2014 г. От този болничен ми е изплатена частта за месец януари - 18 работни дни. Тъй като родих сина си на 7.02.2014 г. получих още един болничен от болницата за периода 07.02.2014 г. -21.03.2014 г. От него НОИ приспадна 5 дни за месец февруари, които днес приведе, но аз не съм получила никакъв превод за първите 15 дни от месеца, които са част от 45-дневния болничен. Много се озадачих за получа парички за края на месеца, а изминалата част от февруари въобще да не е преведена. Има ли нужда да се обаждам в НОИ?

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Има ли нужда да се обаждам в НОИ?

Не се обаждай,а пиши мейл.На обаждане внимание не обръщат.Пиши мейл като опишеш случая

# 22
  • София-Младост
  • Мнения: 23 385
Здравейте отново! Моята одисея с 45-дневния болничен и болничния за раждане продължава.
Накратко на 8.01.2014 г. получих 45-дневен болничен с термин 22.02.2014 г. От този болничен ми е изплатена частта за месец януари - 18 работни дни. Тъй като родих сина си на 7.02.2014 г. получих още един болничен от болницата за периода 07.02.2014 г. -21.03.2014 г. От него НОИ приспадна 5 дни за месец февруари, които днес приведе, но аз не съм получила никакъв превод за първите 15 дни от месеца, които са част от 45-дневния болничен. Много се озадачих за получа парички за края на месеца, а изминалата част от февруари въобще да не е преведена. Има ли нужда да се обаждам в НОИ?
АЗ не разбрах...от кои болничен е приспаднато и какво?
Вторият болничен застъпва първият и така ти си получила 5 работни дни плащане до 07.02. По първитя болничен повече плащяне няма да има. След  15 р. дни от подаване на вторият ще започне плащане първо за периода 07-28.02 и след това остатъка за март.
Третият болничен ще изравни тези дни, заради по-ранното раждане. И така от термина 22.02 до края на третият болничен ти ще имаш 135 дни.

# 23
  • Мнения: 30
ИНТЕРЕСУВА МЕ ДАЛИ ЩЕ МИ ФИНАНСОВО ИЗГОДНО ДА ПОЛЗУВАМ 1 МЕСЕЦ ПЛАТЕН ГОД. ОТПУСК И СЛЕД ТОВА ДА ПРОДЪЛЖА С БОЛНИЧНИТЕ ОТ АГ-ТО.?ПИШЕТЕ МАМИ ,ОЧАКВАМ ВАШИТЕ ПРЕПОРЪКИ!!!

# 24
  • София-Младост
  • Мнения: 23 385
ИНТЕРЕСУВА МЕ ДАЛИ ЩЕ МИ ФИНАНСОВО ИЗГОДНО ДА ПОЛЗУВАМ 1 МЕСЕЦ ПЛАТЕН ГОД. ОТПУСК И СЛЕД ТОВА ДА ПРОДЪЛЖА С БОЛНИЧНИТЕ ОТ АГ-ТО.?ПИШЕТЕ МАМИ ,ОЧАКВАМ ВАШИТЕ ПРЕПОРЪКИ!!!
Категорично няма да ти и финансово неизгодно.

# 25
  • Мнения: 112
Моля ако някой знае да ми пише...Малкият е с варицела, лекарката ни ми даде 10дни болничен, аз исках две седмици, но тя пак ми написа за 10дни с оправданието, че няма да ми изплатят другите 4дни, които аз искам като продължение...верно ли е? Някой да е запознат? Защото ако държавата ми ги плаща, защо да ги губя?

# 26
  • София-Младост
  • Мнения: 23 385
Моля ако някой знае да ми пише...Малкият е с варицела, лекарката ни ми даде 10дни болничен, аз исках две седмици, но тя пак ми написа за 10дни с оправданието, че няма да ми изплатят другите 4дни, които аз искам като продължение...верно ли е? Някой да е запознат? Защото ако държавата ми ги плаща, защо да ги губя?
Карантинният период е толкова 10 дни. На 10 отивате на преглед, ако има основание ще ви даде още. Но не мисля, че може да е продължение. Ще е нов болничен, но тъй като е без прекъсване м/у двата би следвало да се осчетоводи без 3 дни за работодателя.

# 27
  • Мнения: 112
Да, ясно, но при условие, че ми издаде болничен, без прекъсване то той се изплаща нали?

# 28
  • София-Младост
  • Мнения: 23 385
Да, ясно, но при условие, че ми издаде болничен, без прекъсване то той се изплаща нали?
Да.

# 29
  • Мнения: 112
  bouquet Hug Ала-Бала

Общи условия

Активация на акаунт