Избор на сушилня - 5

  • 463 286
  • 3 120
  •   1
Отговори
# 1 395
  • Мнения: 846
Имам го от миналата зима. Не е по-шумна от АЕГ-то, суши по-бавно, но това е нормално, защото старата беше без термопомпа /те сушат по-бързо, но са по-нещадящи и по-неикономични/.

# 1 396
  • Мнения: 1 156
Здравейте, има ли някой с тази сушилня ? https://zora.bg/hotpoint-ariston/ftcd-97b-6hyn/30217
Не съм ползвала до сега . Като цяло искам кондензна, тя се включва само в контакт нали така ?
И наистина дрехите да излизат сухи ! Иначе нямам кой знае какви изисквания. Може ли съвет за този модел

# 1 397
  • София
  • Мнения: 936
Някой държи ли си сушилнята в спалнята  Embarassed И сушилня , която не е за вграждане може ли да се сложи в шкаф, като се отваря врата му при работата й?

# 1 398
  • Мнения: 48 237
Може и двете. Моята беше в гардероб с плъзгащи врати в коридор, просто осигурявай отворени врати по време на работа, и добро проветрение срещу остатъчна влага в помещението.

# 1 399
  • Мнения: X
Здравейте, има ли някой с тази сушилня ? https://zora.bg/hotpoint-ariston/ftcd-97b-6hyn/30217
Не съм ползвала до сега . Като цяло искам кондензна, тя се включва само в контакт нали така ?
И наистина дрехите да излизат сухи ! Иначе нямам кой знае какви изисквания. Може ли съвет за този модел
Според мен не си заслужава. Сушилнята която сте показала е клас В. Гори над двойно повече ток от клас А+. Не пише че е с термопомпа което означава че е на естествена кондензация а от там тя ще изхвърля значително количество топъл въздух влажен в помещението в което се намира. Скоро си взех сушилня и тогава разбрах че относно сушилните освен за енергийния клас, трябва да се интересуваме от това дали има сензор за изсушаването и много важно - Клас на кондензация. Ако бях на ваше място само като съвет щях да посабета още пари и да си купя с термопомпа и клас на кондензация А и клас на енергийна ефективност поне А+. Разликата в цената ще се избие от сметки за ток.

# 1 400
  • Мнения: 1 156
Благодаря, но вече я купих Simple Smile Дано да съм доволна. След като я купих ,срещнах човек , който точно нея е куипил и беше много доволен!

# 1 401
  • Мнения: 1 597
katrinkoleva, изобщо не се притеснявай. Когато купувах моята преди 2 години доста изчетох и болшинството мнения, че спестявате значително електрическа консумация с термопомпениет е всъщност шповече маркетингово твърдение, отколкото реално. Доста инжинери го изкоментираха в цифри, че разликата ви в пари ще е около 10-20-на лева на година, което автоматично спестявайки тези пари, купувайки си доста по-скъпата термопомпена сушилня можете да си върнете вложеното след около 10-на години, а дали животът й ще надхвърли и 7 не се знае. Няма някаква особена влага , въпреки, че моята е и с парогенератор, на който държах и използувам много. Единственото е , че термопомпените са по-щадящи за дрехите, защото сушат на по-ниски темпшератури, но пък много по-дълго. А и с обикновената кондензационна можеш да сушиш на по-ниски температури, така че не е страшно. Честито!

# 1 402
  • Мнения: 1 156
благодаря!

# 1 403
  • Мнения: 2
Здравейте! Искам да попитам всички ви, ползващи сушилни машини - при инсталирането им освобождавали ли сте барабана на сушилнята, както се прави при инсталирането на пералня? Прочетох във форума назад, че действително барабанът на сушилнята се върти много по-бавно и трудно от този на пералнята, но този ми се струва, че се върти изключително по-тежко и трудно, а и сякаш нещо "жули" (като стиропор, примерно). Никъде в упътването не е указано да трябва да се освободи барабана. Но при положение, че прави 800 и 1000 оборота, а се върти така трудно на ръка...реших да попитам. В частност - сушилнята е Беко. Благодаря предварително!
Допълвам се, по-точно коригирам се - очевидно оборотите (800-1000) са тези от прането, функция на марката, а не ползваните от сушилната машина обороти, прочетох в интернет, че сушилните сушат на доста по-ниски обороти, което ме успокоява донякъде, че не е нужно "освобождаване" на барабана, но все пак, ще съм благодарна на отговор!

Последна редакция: пт, 25 сеп 2015, 20:01 от Bumova

# 1 404
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Сушилните (поне повечето) нямат болтове за освобождаване. Моята не е Беко, но също се върни много трудно на ръка. Принципно докато суши се върти много бавно.

# 1 405
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 771
Моята е Беко и когато я купихме, трябваше да махнем само нещо като найлон от вътрешната страна на вратата, нищо друго. Барабана се върти трудно, така е на всички сушилни.

# 1 406
  • Мнения: 1 156
И аз се чудех за барабана .... в крайна сметка вчера я пробвах и съм очарована. Голяма техника е това! Наистина в голяма помощ...и как са меки кърпи те. ..много якоооо

# 1 407
  • Мнения: 6 833
Моята е Беко и когато я купихме, трябваше да махнем само нещо като найлон от вътрешната страна на вратата, нищо друго. Барабана се върти трудно, така е на всички сушилни.
И нашата е Беко и само найлона махнахме.
А да попитам на каква програма сушите малко количество дрехи, примерно от кратка пералня? Пробвах няколко вече и винаги дрехите остават леко влажни и трябва да пускам отново. Иначе стандартно си суша на Екста сухо и дрехите са идеално сухи, ама не ми се пуска 3ч да суши 10тина дрешки  newsm78

# 1 408
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 771
Аз по принцип не пера "кратки" перални. Сушилнята има сензор за влага и ако сложиш по-малко дрехи, ще намали времето на сушене. Случвало ми се е, като сложа дрехите и програмата, въпреки, че изписва 3 часа е изсушавала за 40-50 минути.

# 1 409
  • Мнения: 1 156
Случвало ми се е, като сложа дрехите и програмата, въпреки, че изписва 3 часа е изсушавала за 40-50 минути.
При мен е почти винаги така и мисля, че е защото пералнята ми ги вади почти сухи и за това така бързо и сушилнята ги оправя Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт