Избор на сушилня - 5

  • 462 852
  • 3 120
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 1 115
Блгодаря много з отговорите,
Може ли още малко инфо за различното при термопомпените, освен че са по-икономични на ток. Има ли рзлика в нивата на шум.
Относно влгата - до сега зимата сме сушили дрехите 100% вътре в стаята на сушилки, и за сега мухъл нямаме. Обче сутрин по прозорците си имаше яко конденз. Лятото ги изнасяме на откритата терса. Ако приемем, че сушилнята все пак ще събере по-голямата част от влгата мога ли да очаквам, че ще е по-добре ситуацията?
Ако ще е в гардероба – за съжаление няма да има никакво място, така че този вариант отпада.
Остава или уред 2-1 вградена изцяло в кухнята, или свободно стояща под плота, но заемайки място за още един уред – и най-вече виждаща се (което искам да избегна)
Тогава да питам, комбинираните уреди 2в1 които са за вграждане – как се справят с обдухването и пр? Или те работят на чисто друг принцип? Идеята ми е да ползвам сушилнята при всяко пране – дали ще издържи подобно натоварване един комбиниран уред?

# 196
  • Мнения: 2 140
Аз се обадих направо в магазина да ме ориентират, кои модели имат парагенератор. "Специалистът" от първия магазин чу от мен за тази опция.  Shocked Добре,че звъннах на още едно място. Изборът е между:
http://www.technomarket.bg/products/09124518/electrolux-edh-3498rdl
http://www.technomarket.bg/products/09120391/aeg-t-96699ih

# 197
  • Мнения: 1 597
За съжаление в Техномаркет няма единствената с парогенератор е АЕГ в Технополис

# 198
  • Мнения: X
Привет, и аз си избирам сушилня, влизам да ви следя  Simple Smile
смятах тия дни колко ще ми струва и колко харчи. По-горе видях за клас В-  680кВт/ч годишно, което по моите сметки е по около 10 лв на месец и за мен е абсолютно приемливо  Money

# 199
  • Мнения: 1 597
Съпружка сега виждам , че си намерила в Техномаркет АЕГ -то - ами много е красива , икономична и е с парогенератор, което е чудесно. Сега ще погледне в нета за точните параметри и на електролукса и ще пиша.

# 200
  • Мнения: 1 597
За Електролукса, освен че е красива и за 9 кг , термопомпа и икономична, виждам, че има стойка за сушене на обувки и вълна, но не намерих, че има парогенератор. Но отзивите +++ са много за нея в нета. Нместо непременно погледни дали има програма с пара - картинка подобно издухване на облаче.

# 201
  • Мнения: 11 479
Влизам пак с моите въпроси  Laughing След дълго чудене и маене, решихме да купим Бекото с термопомпата и да я сложим над пералнята в кухнята. Тази пералня, доста възрастна, по време на центрофугиране си се поклаща. По какъв начин ще ме посъветвате да "кацнем" сушилнята върху нея?

# 202
  • София
  • Мнения: 2 296
Един плот, окачен на стената, и сушилнята върху него, като на рафт.

# 203
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 698
Има специални приставки /свързваш кит се нарича/, но те май се ползват само ако са от една марка уредите, ако са различни не знам дали ще стане.  Трябва да питате в магазините. Друг вариант е да се направи нещо  като постамент /някаква стойка на крака/, върху която да "кацне" сушилнята. Hug

Последна редакция: сб, 13 сеп 2014, 10:09 от Бобулина

# 204
  • София
  • Мнения: 2 296
При свързващия кит сушилнята реално е поставена върху пералнята. Пък в случая пералнята вибрира прекалено силно и идеята е да не стъпва сушилнята върху нея.  Ако се постави рафт над пералнята и сушилнята се сложи отгоре, това ще им реши проблема.  Когато си купят нова пералня, ще премахнат плота и сушилнята ще кацне директно върху пералнята - със или без свързващ кит, въпрос да избор и възможности.

# 205
  • Мнения: 11 479
Ако е рафт, ще издържи ли тежестта на сушилнята, не е ли прекалено тежка?  newsm78

# 206
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 698
При свързващия кит сушилнята реално е поставена върху пералнята. Пък в случая пералнята вибрира прекалено силно и идеята е да не стъпва сушилнята върху нея.  Ако се постави рафт над пералнята и сушилнята се сложи отгоре, това ще им реши проблема.  Когато си купят нова пералня, ще премахнат плота и сушилнята ще кацне директно върху пералнята - със или без свързващ кит, въпрос да избор и възможности.

Пералнята едва ли би вибрирала толкова много с тежестта от сушилнята върху себе си Wink, но все пак не е добра идея, просто го споменах като една от всички възможности. Рафт само закрепен на стената, също не ми се струва добра идея, защото сушилнята не е толкова лека, а като се добави мокрото пране, става още повече. Стойка която да е около пералнята и да стъпва на пода е най-сигурно като решение, но зависи дали мястото им го позволява.

# 207
  • София
  • Мнения: 2 296
Ако е рафт, ще издържи ли тежестта на сушилнята, не е ли прекалено тежка?  newsm78
Зависи от рафта, от конзолите и от дюбелите. Както и от стената - дали е бетон, итонг, гипсокартон. Сигурно има някой мъж, баща или брат, който разбира.
Сушилнята е в пъти по-лека от пералнята - не ми се търси в момента, всеки може да си провери колко е. При избора на частите за плота ще се вземе предвид теглото и на прането.
Елементарно е.

# 208
  • Мнения: 11 479
Нали съм "Бързи, смели, сръчни"...., днес купихме прословутото Беко и стигнахме до решението да махнем един стол от кухнята, да разместим малко, и да я сложим да си стои на пода, а когато живот и здраве направим цялостен ремонт на кухнята и купим нова пералня, тогава ще ги качваме една върху друга.
Благодаря на всички, взели отношение към въпроса ми  Hug
Утре ще ни я доставят, дано успее да мине пък през кухненската врата, че тя е 61 см.

# 209
  • Мнения: 145
Здравейте, имам следното питане. Когато слагам якета и суичъри в сушилнята доста често им скапвам отдолу циповете, разтапят се и се налага да се сменят после. Особено якетата с пух, които слагам на програма за завивки, за да може хубаво да изсъхнат и да им се разбие пуха вътре с топки за тенис, всеки път после на шивач. Та дайте някаква идея как да ги съхраня тия ципове.

Общи условия

Активация на акаунт