Евтините неща, от които сме доволни - 23

  • 75 666
  • 730
  •   1
Отговори
# 675
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 031
Здравейте момичета, имам нужда да сменя крема си за лице, на 28 год съм с комбинирана кожа на лицето, ще се радвам ако някоя от вас сподели крем от който е доволна. Мисля , че скоро засичах такава публикация в темата , но сега не можах да я намеря като се връщам назад.

В евтината категория - балансиращият крем на Микса за смесена кожа.
Кремът за смесена кожа от кремовете на Гарние (тези в тубичките) не става според мен  Peace

# 676
  • на кого му пука
  • Мнения: 923
Аз съм ползвала оранжевия от тези в тубичката.Много бързо заприличвах на диско топка, а дори не съм с мазна кожа.Иначе много приятна консистенция ,но резултата. ooooh!Може би за много суха кожа ще е добре.
Някой да даде мнение за другите разновидности.

Иначе евтини не лоши кремове са тези на Билка.

# 677
  • Мнения: 160
Аз съм доволна от крема на Биотен за смесена кожа. От по-скъпите - на Уриаж, хидратиращ.

# 678
  • Мнения: 35
 А защо не едно бадемово масло? Става идеално за смесена кожа.  Peace при това няма химикалите на кремовете  Peace

# 679
  • Мнения: 6 214
А защо не едно бадемово масло? Става идеално за смесена кожа.  Peace при това няма химикалите на кремовете  Peace
Няма ли да лъсне като тиган на месечина? И дали въобще ще попива?

# 680
  • Мнения: 35
А защо не едно бадемово масло? Става идеално за смесена кожа.  Peace при това няма химикалите на кремовете  Peace
Няма ли да лъсне като тиган на месечина? И дали въобще ще попива?

Може, ако се използва цяла лъжица Joy

Аз за лицето използвах тампон за грим, навлажнен с маслото и до 10 минути попиваше. А и след 5 минути няма проблем да се махне излишното с кърпичка, ако не може толкова време да се чака. Помага на сухата кожа против бръчки (на челото ми е такава) и нормализира мазните участъци ( е, добре де ако не са много мазни) Peace
А може и да се използва масло от ший - попива още по-бързо, но е скъпо Peace

 Пък и маслата трябва да се редуват и без туй, че кожата привиква  Rolling Eyes

# 681
  • Мнения: 4 569
От тая тема някой  Blush ме беше пратил в дм да търся крем за лице с чаено дърво срещу пъпки и бил около 5 лв. На Лъвов мост няма.  Crossing Arms

# 682
  • Мнения: 1 338
Ванилина, не знам какво масло от ший си използвала, но аз имам подарено 100% чисто и по-мазно нещо от това е единствено свинската мас, използва се за силно дехидратирани участъци по тялото, напукани пети и т.н. ... никога за нищо на света не може да бъде препоръчано вместо крем за лице, пък ако щеш и с половин тампонче го нанасяй  Peace и извинявай за въпроса, обаче ако не искаш химии/химикали, не виждам какво полезно намираш за себе си в темата ...  Tired - сигурна съм, че има доволно количество био теми във форума  Peace (въобще грам лоши чувства няма вложени, просто информативно ако прецениш, сподели какъв е отговорът на последния ми въпрос)

# 683
  • Мнения: 6 214
И на мен ми е трудно да възприема на мазна кожа да се слага всекидневно масло вместо крем. Ама сигурно се свиква. Като се сетя колко трудно свикнах да се къпя с душгел на времето. Все мръсна се чувствах.

# 684
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
О, тази заблуда, че само мазане с масло на лицето е същото като използване на крем, серум, маска и т.н. ми е много странна.

Маслата имат своето приложение, но не могат да заместят изцяло грижата за лице.

# 685
  • Мнения: 1 338
Аз не отричам всички масла, не съм чак толкова запозната - сигурно има и такива, които наистина балансират и мазна кожа и комбинирана ... но точно за масло от ший, знам на 200% какво е.

# 686
  • Мнения: 219
От тая тема някой  Blush ме беше пратил в дм да търся крем за лице с чаено дърво срещу пъпки и бил около 5 лв. На Лъвов мост няма.  Crossing Arms
Крем от чаено дърво съм използвала като тийнейджърка. Не си спомням дали имаше ефект. Много мои приятелки са ми препоръчвали салицилов спирт смесен с хлорнитромицин /таблетки, които се купуват от аптеката, но искат рецепта за тях/. Не си спомням колко таблетки се слагаха в шишенцето. Имам направено в банята, но отдавна не съм го използвала. Изсушава ги, защото е силничко. Аз също бях доволна, защото по едно време имах хормонален проблем.

# 687
  • Мнения: 36 108
абсолютно съм съгласна с Лу
има един куп неща, които маслата не правят - кое масло например хидратира? просто няма такова  Laughing
маслото като маска за 1/2 час е ок, като съставка в крем може да върши чудеса, но само по себе си изобщо не е достатъчно
маслата са добри като грижа и за мазна кожа - факт - разтварят боклука в порите и го изкарват, но не да се наклепаш за цяла нощ, а да си правиш маска с масло от гроздови семки 2 -3 пъти седмично например
маслото от чаено дърво изсушава пъпки, но дори за мазна кожа не е добра грижа за цялото лице, само локално
това, че ние искаме нещо евтино и чисто да има чудодейни св-ва, това не означава, че то ги има реално  Mr. Green

# 688
  • Мнения: 20 226
Аз имам това, с масло от чаено дърво и не бих казала че действа нито при пъпки, нито при гъбички. А скоро се загледах в съставките му - "течен парафин, петролати" се ядосах, че въобще съм го ползвала.


http://apteka.framar.bg/30036155/%D0%BC%D0%BB%D0%B5%D1%87%D0%B5% … 200-%D0%BC%D0%BB-

# 689
  • Мнения: 659
Благодаря на всички, на билка съм ползвала и аз кремчето и съм доволна бях го забравила, но днес ходих до магазинче на Христина( от тук видях, че я хвалите) взела съм си крем за смесена към мазна кожа и един с невен антибактериален, след няколко дни ще пиша отзиви от тях. Не ми хареса само това, че имаше мн малко от нещата които ги има в сайта или аз нацелих незареден магазин или просто залагат на интернет поръчките.

Общи условия

Активация на акаунт