Евтините неща, от които сме доволни - 23

  • 75 691
  • 730
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 1 338
абсолютно съм съгласна с Лу
има един куп неща, които маслата не правят - кое масло например хидратира? просто няма такова  Laughing
...

Е, как да няма такива, освен това, за което писах, в Гугъл излизат още доста, които се водят главни съставки при много хидратиращи козметични продукти ... с ирония някаква ли го написа това, аз ли не разбрах нещо ...

# 691
  • Мнения: 447
Момичета, какво ще кажете да променим заглавието на темата на Евтините неща, от които сме доволни (или не сме)?
Идеята ми е да можем да пишем и за несполучливи покупки, като задължително посочваме и защо точно не сме доволни. Последното е важно, защото може да се случи да останем недоволни от хидратиращ крем примерно, но да се окаже, че не е бил за нашия тип кожа или пък сезонът не е подходящ за употребата му (зимата трябват по-мазни кремове, лятото - по-леки).
Така има възможност да се обмени и негативен опит и колкото и субективно да е, могат други момичета да бъдат предпазени от лоша инвестиция.

Споделям например, че не съм доволна от Почистващ и измиващ гел с Ирис на Христина. Ами как ли не го ползвах този гел - опитах да го нанасям като тоалетно мляко и после да бърша с памучен тампон (даже най-смотаното тоалетно мляко, което съм опитвала, чисти по-добре), опитах да го намокря и да го ползвам като измиващ продукт (не се пени и все едно съм си измила лицето с чиста водица)... Ами, не става! Просто продуктът е калпав.

# 692
  • Мнения: 355
Знам, че и аз съм малко офф от темата ама... от известно време си мажа лицето с масло от гроздови семки на Икаров вместо нощен крем, с някаква странна кожа съм - не е мазна, но е с ужасни запушени пори, пъпки и вечно лъсва по някое време през деня, предполагам съм в категорията смесена кожа. Е, мнооого съм доволна, толкова избистрено не се сещам някога да ми е било лицето Simple Smile Тъй че хич не съм съгласна с това, че маслата са само за маски, ако маслото е подходящо за конкретния тип кожа, наистина има видим и доста бърз ефект  Peace

# 693
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 031
Имам няколко масла вкъщи...ако си намажа лицето с тях вместо крем, ще трябва да оправям грим на всеки 20 минути...Аз поне лъсвам от матиращи кремове, за масла няма да казвам...  Peace

# 694
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Не говорим, че маслата не трябва да се използват за мазане на лицето.

Моето мнение е, че не могат да заменят цялостната грижа за лице. Най-малкото нямат слънцезащитен фактор, а и за основа на грим ще са пълен ужас.

Мариана, ти пишеш, че ползваш масло вместо нощен крем, но били се мазала само с масла и през деня вместо с крем, серум и т.н.?

Да не говорим, че при всяка смесена кожа нито едно масло няма свойството едновременно да матира мазните участъци и да хидратира сухите. А такива кремове има и то доста. За антиейдж ефекта пък изобщо няма да почвам да говоря.

# 695
  • Мнения: 36 157
абсолютно съм съгласна с Лу
има един куп неща, които маслата не правят - кое масло например хидратира? просто няма такова  Laughing
...

Е, как да няма такива, освен това, за което писах, в Гугъл излизат още доста, които се водят главни съставки при много хидратиращи козметични продукти ... с ирония някаква ли го написа това, аз ли не разбрах нещо ...

никаква ирония и противоречие с моите думи  Grinning
тези кремове имат И други съставки, просто не си дочела поста ми  Wink /едит: извинявай, аз не съм го дописала явно, а мислех, че съм - че кремовете с масла са хубави продкти, но имат и други съставки, които компенсират това, което не могат маслата; ползвам такива  Peace/

не знам на колко години си, но пробвай една едничка седмица да ползваш като основна нощна грижа масла /само масла/ и кажи какви са отзивите ти  Wink
за дневна грижа масла изобщо не говоря, под грим пък хич

не, че не ползвам масла - ползвам, но да се говори, че някой може да използва масла и само масла и кожата му да е ок, не е добра идея  Wink
постът ми е по повод препоръката да се замени нощния крем с бадемово масло, която даде една потребителка на предишната страница; не е заяждане, защото усетих, че е приет като такова

Последна редакция: вт, 08 апр 2014, 21:47 от bubanka

# 696
  • Мнения: 1 338
bubanka, схванах мисълта ти  Peace аз се захванах за това, че не хидратирали маслата ... да ти кажа, експериментът, който ми предлагаш, мисля да го пропусна Joy (ако си го правила, сподели  Laughing ). Абсолютно се оказа, че сме на едно мнение по въпроса  Hug

# 697
  • Мнения: 355
И през ума ми не би минало да си сложа масло сутрин на лицето, чак толкоз луда не съм Simple Smile Просто споделих, защото до съвсем скоро си мислех, че за да си държа под контрол кожата, трябва да ползвам продукти за мазна кожа или за смесена понеже тези продукти борят пъпките. Голяма грешка! Всяка кожа, дори проблемна, трябва да бъде хидратирана по подходящия за нея начин. Сутрин си мия лицето с това

http://www.---рекламен спам---/fluid-za-ejednevna-upotreba-pochistvashtbeauty-formulas-p-2777.html

по препоръка от тази тема и слагам матиращ крем, няма да го цитирам, защото е 20лв, но съм много доволна (това ми е най-скъпото козметично средство  Blush).

Да, връзката не работи - почистваща пяна на Beauty Formulas

# 698
  • Мнения: 36 157
Моринга, правила съм какво ли не  Crazy
ако ползвам само масла за нощна грижа, се сдобивам с дехидратирана кожа, цялата става на мрежичка от бръчици + огромни пори, след 2-3 дни точки и пъпки; нямам перфектна кожа и не съм на 20 години, т. е. кожата ми има нужда от системна грижа; ако не се грижа за нея цяла седмица е в по-добро състояние отколкото ако се грижа една седмица само с масла; имала съм периоди с по 5-6 масла в шкафа
но масло като предложение за евтиното и с чист състав ми излиза скъпо, защото първо не върши работа, второ трябва да му оправям поразиите
но не отричам маслата - понякога слагам за една нощ точно карите, ползвам го за устни /като ексфолиант и балсам/, на загрубели лакти; а най-хубавият и евтин дегримьор за мен е домашният от розова вода и жожоба

и за да се върна по темата /макар, че и маслата могат да бъдат евтини/ - пробвах мицеларната вода на Гарние - добра колкото Л'ореал и Биодема, а 400 мл. ще ги ползвам сигурно до края на годината  Mr. Green

# 699
  • Варна
  • Мнения: 10 816
Някой да е пробвал тези червила на Голдън Роуз? В Лили са на промоция и се чудя.


# 700
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
В доста теми са хвалени матовите червила на GR, включително в Новите придобивки.

Пробвай ги задължително, много са хубави, издържат дълго на устните без да ги изсушават, имат плътен равномерен цвят, не са трудни за нанасяне (дори най-ярките от тях), а са изключително евтини.

# 701
  • Мнения: 9 991
С кремове, без кремове , всички са остарели. Нещо ,което за нас е безумно скъпо , за една холивудска звезда е жълти стотинки и ако бяха толкова ефикасни , няма да да го има ботокса и лифтинга, лазерните процедури за подмладяване и прочее. С масла и аз съм се мазала вместо нощен , със зехтин , вместо с олио за тяло . Гроздовото е много-хубаво , няма лошо и да се смеси с хидратантен крем и вит. А и Е.

# 702
  • Мнения: 1 935
И тук да попитам за отзиви, ако сте ползвали този топ на Eveline http://evelinecosmetics-bg.com/index.php?route=product/product&a … amp;product_id=88

# 703
  • Мнения: 1 110
Червилата на Golden Rose ми допаднаха и на мен. Не знам на каква цена са в Лили, но Мола бяха 3.80 за брой. Искам да похваля и този крем за ръце, не е прекалено мазен, ухае леко и приятно (аз по принцип слагам малко количество  Simple Smile
Снимката не е моя Peace

Скрит текст:

# 704
  • Варна
  • Мнения: 10 816
Червилата на Golden Rose ми допаднаха и на мен. Не знам на каква цена са в Лили, но Мола бяха 3.80 за брой.

3,49 лв са в Лили. Интересно, в Елитис дали ги има?

Общи условия

Активация на акаунт