Частни училища - информативна тема 3

  • 63 024
  • 762
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 21 455
Няма мистерия с олимпиадите по БЕЛ, такава не се проведе тази година в нашето училище. Мисля, че съвпадаше с друго важно състезание.
Мистерия наистина няма. В протокола с резултатите от областния кръг на олимпиадата по БЕЛ има ученици от " Света София".
Това означава, че са участвали и на общинския.
http://www.rio-sofia-grad.com/index_files/news/2014/02/17/Olimpi … oblasten_2014.pdf

# 706
  • София
  • Мнения: 5 020
Много  по-често   имена на деца от Света София с предни позиции и добри класирания  се срещат в протоколи от състезания по мат. Peace

Доста деца от различни ЧУ посещават курсовете в СМГ.
В горните класове пък /6-ти-7-ми/ част от децата ходят на курсове по математика, насочени към АК.
Допълнителните занимания с математика /било на курс, било у дома/ са свързани с  добри представяния. Единици са децата, които разчитат изцяло на училищна подготовка за добри класирания на състезания.

# 707
  • София
  • Мнения: 5 566
Естествено, Призма, за състезания си е нужно сериозно решаване на задачи като част от ежедневието...  Peace

Но за НВО след 7-ми клас наистина и моите очаквания бяха, че децата от някои стабилни ЧУ (като Света София например) не ходят на допълнителни школи... Вероятно нямат нужда и това си е живо презастраховане на родителите... Дори и за школа за подготовка за АК... Те нали знаят в Света София, че основна цел на учениците им е АК? Би следвало в отговор адекватно да за взели нужните мерки да ги подготвят.

Татко Мецан, 38-мо.  Peace

# 708
  • софия
  • Мнения: 21
Здравейте!

В така дискутирания файл не се ли предполага, че трябва да присъстват всички училища. Мислех, че всички ученици държат матури. Търсих ЧОУ " Проф. Иван Апостолов" - не го открих. Моля, някой ако може да ми помогне. А също ако имате и някакви отзиви за/от това училище....Благодаря!

# 709
  • София
  • Мнения: 10 825
Присъстват всички училища, които имат завършващи седмокласници, държали матури. "Иван Апостолов" мисля че нямат все още седмокласници.

# 710
  • Мнения: 967
Чух на "съседна маса" да се обсъжда, че ЧСОУ Артис е с нов собственик (на някаква сугестопедична школа) и било с многообещаваща концепция.
Дано да е така, защото алтернативата изкуства и езици е хубава, стига да е добре реализирана.
Все пак на фона на математически профилираните ЧУ не стои нищо читаво за изкуства.

# 711
  • Мнения: 847
Чух на "съседна маса" да се обсъжда, че ЧСОУ Артис е с нов собственик (на някаква сугестопедична школа) и било с многообещаваща концепция.
Дано да е така, защото алтернативата изкуства и езици е хубава, стига да е добре реализирана.
Все пак на фона на математически профилираните ЧУ не стои нищо читаво за изкуства.
Информацията е вярна. На мен ми го казаха преди около месец.

# 712
  • София
  • Мнения: 7 242
Чух на "съседна маса" да се обсъжда, че ЧСОУ Артис е с нов собственик (на някаква сугестопедична школа) и било с многообещаваща концепция.
Дано да е така, защото алтернативата изкуства и езици е хубава, стига да е добре реализирана.
Все пак на фона на математически профилираните ЧУ не стои нищо читаво за изкуства.
Информацията е вярна. На мен ми го казаха преди около месец.
Дано да го "съживи" малко. Близо до нас е, много исках дъщеря ми да учи там, но се оказа, че не са събрали деца за нейния набор (за 2-ри клас е). Говорих с две жени и двете не ми направиха добро впечатление, базата не е добра, не ползват двора... Доста работа ще има новият собственик.

# 713
  • София
  • Мнения: 791
Здравейте, бихте ли споделили децата ви от държавни или от частни градини отиват в частни училища? Започвам да набелязвам училища за дъщеря си, която е на 5г , посещава кварталната градина, но за училище имаме желание да е частно. Сега съм в чудене дали да я оставя в 3та гр в държавното ОДЗ- към което имам забележки, но не е болка за умиране, все пак ми е на 5мин пеша или да се борим за частна градина. Догодина пак ще седи този въпрос, когато ще сме предучилищна.

# 714
  • Мнения: 21 455
Сега съм в чудене дали да я оставя в 3та гр в държавното ОДЗ- към което имам забележки, но не е болка за умиране, все пак ми е на 5мин пеша или да се борим за частна градина. Догодина пак ще седи този въпрос, когато ще сме предучилищна.

ЗНП

Чл. 20. (Изм. - ДВ, бр. 36 от 1998 г., изм. - ДВ, бр. 90 от 2002 г., в сила от 2003/2004 учебна година, изм. - ДВ, бр. 78 от 2010 г., в сила от 05.10.2010 г.) (1) Предучилищната подготовка на децата две години преди постъпването им в първи клас е задължителна, но не по-рано от годината, в която детето навършва 5-годишна възраст.

В този смисъл това, което ти наричаш трета група вече е предучилищна.

# 715
  • София
  • Мнения: 791
Да,да така е. Но мисълта ми е дали сега да се пробвам да я местя или така или иначе догодина пак  бих могла. Може би детето да има възможност за по-лесна адаптация или догонване на другите деца, ако нещо не им е предадено в градината. А в някои частни училища имат градина и от там са повечето деца в първи клас.

# 716
  • София
  • Мнения: 10 825
Здравейте, бихте ли споделили децата ви от държавни или от частни градини отиват в частни училища?

Някои от частни градини отиват в държавни училища, други - обратното, а трети от частни градини отиват в частни училища. Нещата са доста индивидуални и зависят най-вече от родителите и техните желания и очаквания.... Е, до някъде зависят и от училищата, защото най-желаните частни училища приемат основно деца в ПУК (това е втората предучилищна година) и приемат им за първи клас е съвсем минимален.
Не всички частни уличища имат първа предучилищна група (така наречената 3-та градинска група)

# 717
  • Мнения: 5 259
Първо си избери училище и после вземай решение според конкретния начин, по който се осъществява приема в това училище.

# 718
  • София
  • Мнения: 791
Първо си избери училище и после вземай решение според конкретния начин, по който се осъществява приема в това училище.
Да и аз от там тръгнах, като алгоритъм. Благодаря ви момичета.   bouquet

# 719
  • София
  • Мнения: 752
Частното средно общообразователно училище "Св. Георги" в София ще предостави стипендии за ученици с изявени способности в областта на математиката, спорта и изкуствата за учебната 2014/2015 година
http://www.rio-sofia-grad.com/index_files/news/2014/07/21/WG_StG … RE_21.07.2014.pdf

Общи условия

Активация на акаунт