Частни училища - информативна тема 3

  • 63 027
  • 762
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 21 455
Частното средно общообразователно училище "Св. Георги" в София ще предостави стипендии за ученици с изявени способности в областта на математиката, спорта и изкуствата за учебната 2014/2015 година
http://www.rio-sofia-grad.com/index_files/news/2014/07/21/WG_StG … RE_21.07.2014.pdf
Съдейки по прочетеното, резултатите са били обявени вчера.

# 721
  • Мнения: 408
Някой знае ли, какви отстъпки предлагат в Света София? От рода на второ дете, ранно плащане, отличен успех и т.н. Ако изобщо имат такива.

# 722
  • София
  • Мнения: 10 825
Някой знае ли, какви отстъпки предлагат в Света София? От рода на второ дете, ранно плащане, отличен успех и т.н. Ако изобщо имат такива.
Има отстъпка за 3-то дете.

# 723
  • Мнения: 408
Хм, чак за трето... Това ли е единствената им отстъпка?

# 724
  • Мнения: 3 181
Хм, чак за трето... Това ли е единствената им отстъпка?
Нали се приема за най-желаното частно училище.......

# 725
  • София
  • Мнения: 10 825
Хм, чак за трето... Това ли е единствената им отстъпка?
До колкото аз знам - да. Поне в момента.

# 726
  • Мнения: 3 181
Инфо за "Меридиан 22"?
Частно училище, удобно като локация спрямо южните райони?
Защо избрахте училището, в което са децата ви, доволни ли сте, от какво-да, от какво -не. При второто, приемливи ли са компромисите, които правите? Може и на лични./ Моля, без оди за " Света София'', не ми е в таргета/.
Обмислям тази година да ни е последната в ПБ, проблемът е с кое училище да бъде заменено ПБ?
Ще попитате защо ще сменям училището, нали писах сравнение със СС и положителни постове? За съжаление, в последствие имаше разочароващи за мен събития. Въпреки това, реших да дам  шанс новата година, за това и записах синът ми за 2014/2015г, имаше обещания и уверения, че проблемите от миналата година няма да се повторят......но сега си мисля, че не трябваше да правя подобен компромис......хора, които говорят и обещават едно, а в крайна сметка правят друго, не са ми по вкуса.
В очакване съм да видя как ще бъде решен казуса, и после ще пиша по-подробно. Директорката обеща, да ми се обади на следващия ден, но вече седмица не го е направила/ което за мен отново не е ок/

# 727
  • София
  • Мнения: 791
Простете за невежеството, но какво е ПБ?  Embarassed

# 728
  • Мнения: 3 181
Простете за невежеството, но какво е ПБ?  Embarassed
ЧОУ "Петър Берон", СС е " Света София", по-лесно ми е със съкращения

# 729
  • София
  • Мнения: 5 023
Нямам преки впечатления от Меридиан 22, но знам за 3 деца, които ги отписаха оттам преди 1-2 години - 2-ма второкласника и един третокласник.

Ако е удобно като локация, може да проверите  http://nachalnouchilishte.ivanapostolov.bg/

# 730
  • Мнения: 3 181
Нямам преки впечатления от Меридиан 22, но знам за 3 деца, които ги отписаха оттам преди 1-2 години - 2-ма второкласника и един третокласник.

Ако е удобно като локация, може да проверите  http://nachalnouchilishte.ivanapostolov.bg/

Благодаря ти, не е от най-добрата локация, но няма голям избор, за съжаление. Ще го разгледам
  Обмислям и за " Питагор'', но там първо не се знае дали ще го приемат, имам още съмнения и колебания / локация, стара база, липса на двор, важни са ми поне за началното образование/.
Една мама се е отказала от Питагор/ приети/ и СС / също приети/ в полза на ПБ

# 731
  • София
  • Мнения: 5 023
Имай предвид, че в "Питагор" часовете са от 08.00 до 16.20 плътно! След това са страничните занимания до 17.20 часа. Ако детето живее далеч, т.е. има около половин час или повече път, на практика ще се прибира в или след 18.00 часа. От личен опит: не препоръчвам такъв режим!

# 732
  • Мнения: 3 181
Имай предвид, че в "Питагор" часовете са от 08.00 до 16.20 плътно! След това са страничните занимания до 17.20 часа. Ако детето живее далеч, т.е. има около половин час или повече път, на практика ще се прибира в или след 18.00 часа. От личен опит: не препоръчвам такъв режим!

Мисля е около 20-30мин. сутрин, измислила съм пряк път, но за връщане, следобед не съм решила от къде и  как ще е най-удобно, т.е. може да е по-дълго. Аз за това държа и да е на близко място, за да не губим време в път и детето не се изморява и натоварва допълнително..... и така избора още повече се ограничава.
Благодаря ти, сещам се за тези извънкласни след това, а можем ли да ги пропуснем?
Все ми се искаше да е от 5клас в ПЧМГ

# 733
  • Мнения: 19 309
Аз ще видя как е тази година, но обмисля дали от догодина да не преместя детето в държавно училище. Това учене по цял ден и висене в училище го намирам за огромен минус, а няма частно училище, където занятията да свършват поне в 15ч. Просто видях разликата у детето сега лятото, когато може да се занимава с нещата, които я интересуват и зимата, когато се връщаше изнервена, а имаше дни, в които изобщо не ги изкарваха навън и стояхме по нощите в тъмното да може да поиграе малко.
Отделно тя е с алергия към кравето мляко и въпреки че сестрата беше предупредена и ми казаха, че ще се следи, ядеше манджи с млечни на поразия. В резултат на което започнаха отново болки в корема, които бяхме забравили от преди три години. Няма как да й казвам от вкъщи какво да яде, защото често менюто, което ни пращат, се различава от това, което има всъщност или има ястия, които са свършили. Отделно нямам представа само по наименованието кое е без млечни.
Та и аз събирам инфо за частни училища, където транспортът може да се ползва само сутрин, а свободните занимания са по желание в края на деня и могат да се пропуснат, за да си е вкъщи  по-рано.

Също обмислях Питагор в края на учебната година, но това, че са по цял ден мен отказа, а локацията е в оловните пари от оживения булевард.

Последна редакция: пн, 25 авг 2014, 19:42 от Пролетен дъждец

# 734
  • Мнения: 66
Един прозаичен въпрос - за ПУК (СС) нужно ли е да се купува раница? В смисъл, каква е разликата с първи клас откъм учебници, тетрадки и тн....и трябва ли истинска раница, или просто "нещо", в което да се пренасят тетрадките и физическото в края и началото на седмицата е достатъчно?  Thinking
Благодаря.

Общи условия

Активация на акаунт