Частни училища - информативна тема 3

  • 63 052
  • 762
  •   2
Отговори
# 75
  • Sofia
  • Мнения: 4 719
Shantal, имаш ли представа какво е нивото на общообразователните предмети, правят ли проекти, имат ли добри кабинети за тях?

Не съм се интересувала честно казано. Миналата година ги заглеждах, но нямаха ПУК и отпаднаха.
Знам, че работят по техни си учебници, които били много добри, но по кои точно предмети също не съм наясно.

Относно английския имам една чуденка. Доколкото знам в САЩ и други англоговорящи държави съществува едно нещо, наречено National Literacy Strategy . Съгласно тази стратегия изучаването на езика се разделя на фази . В първата фаза /3-4 г./ децата трябва да могат да изписват около 45 едносрични думи , в сладваща фаза /5-6 г. / думите достигат до 150 и т.н. Чудя се дали и учебниците, по които учат децата ни са базирани на тази стратегия?

п.с. Винаги съм се чудела защо в почти всички учебници по английски в първите уроци има толкова важни думи като kite и tent  Sick

# 76
  • София
  • Мнения: 5 034
PET по принцип не е сертификат за В2, а за В1. Предполагам, че в случая става въпрос за отличен резултат и затова е присъдена по-горната степен. Така на покрилите САЕ дават ниво С2, а не С1, ако сертификатът е взет с оценка А. И това показване на сертификати за В2 е малко заблуждаващо относно нивото на класовете като цяло. Тези деца са преизпълнили плана, а не се движат по график.

Да, и както писах, таксата за явяване на РЕТ е висока, а сертификатът не носи особени ползи и затова единици деца се явяват в края на 5-ти клас на този изпит в училищата, с които аз имам опит.
Общо взето целта за основната група деца в повечето ЧУ /без ЕСПА, Св.Георги и ПЧМГ, които имат свои спесифики в езиковото обучение/ е А2 в края на 4-ти клас (Flyers), В1 (PET) в края на 5-ти клас и FCE (В2) в края на 6-ти или пък в 7-ми клас. Част от децата се движат с по-бързо темпо, друга част - с по-бавно темпо, както е и в Св. София, където на сайта не видях отбелязани резултатите на децата от група С /ако не се лъжа има и такава група/. Но за основната група деца това е "стандартният" темп.

 

# 77
  • Мнения: X
И това показване на сертификати за В2 е малко заблуждаващо относно нивото на класовете като цяло. Тези деца са преизпълнили плана, а не се движат по график.

По кой график? Класовете от един набор не се движат заедно, в часовете по английски се разделят на нива, като във всяко ниво има деца от трите паралелки. Сега С ниво минава учебниците, които А и В нива са минали миналата година, тоест няма график в 6 клас да се учи по едни и същи учебници от всички шестокласници. Не е като в ДУ. Моята е в С ниво и ще се явява за този сертификат през юни.

Последна редакция: сб, 01 мар 2014, 08:45 от Анонимен

# 78
  • София
  • Мнения: 5 034

Сега С ниво минава учебниците, които А и В нива са минали миналата година, тоест няма график в 6 клас да се учи по едни и същи учебници от всички шестокласници. Не е като в ДУ.
Моята е в С ниво, въпреки че има В1 от Ак, не  знае колкото децата от А и В. Ще се явява за този сертификат през юни.

По кои учебници учи ?

А това деление е много правилно, друг е въпросът, че понякога води до конфликти - все има обидени родители - тук изобщо не визирам Св.София.

# 79
  • Мнения: X
Не може да има обидени - в началото на всяка година се прави тест и според успеха децата се разпределят по нива. Така може да се минава между нивата - ако учиш, отиваш нагоре, ако не учиш, можеш да паднеш надолу.
Учебникът на С ниво е този: http://images.borders.com.au/images/bau/97805217/9780521746489/0 … s-with-cd-rom.jpg ,

Последна редакция: сб, 01 мар 2014, 08:43 от Анонимен

# 80
  • София
  • Мнения: 5 034
Благодаря, Жасмин.
Успех на дъщеря ти!

# 81
  • Мнения: X
Благодаря много! Дано всички деца се справят успешно, защото учат много за този сертификат!

Последна редакция: сб, 01 мар 2014, 08:39 от Анонимен

# 82
  • Мнения: 382
И аз да се включа за английския в "Петър Берон". Мисля, че бях писала по-рано, че във втори клас детето ми има диктовки по една страница, пишат кратки съчинения, четат допълнително подходяща за възрастта литература, учат диалозите от учебника наизуст, после ги разиграват, пишат думите по 10 пъти, отделно сега се готвят за Starters. Повечето неща детето ми успява да свърши в училище, но винаги има домашно и за събота и неделя. Това за мен е много полезно, защото се учи на отговорност. Учат по системата Family and friends. Към нея имат учебник с диск, учебна тетрадка, граматика с диск с упражнения, помагало, което не само затвърждава това, което е в учебника, но дава и нова лексика. Детето ми често ме изненадва приятно с думите, които знае и са извън учебника, както и със сложните изречения, които прави.

# 83
  • Мнения: 693
Търся актуални мнения за Увекинд, на лични ако може Simple Smile

# 84
  • Мнения: 1
Здравейте, искам да изкажа мнението си за ЧУ. Моят син, 7-класник, учи в ЧОУ ОБРАЗОВАТЕЛНИ ТЕХНОЛОГИИ. Много съм доволна. Учи се целодневно, което ме урежда, няма мотане по улиците, няма губене на време. Там е от година и половина. Собственичката на училището е една много интелигентна дама, която много държи на ВЪЗПИТАНИЕТО, повтарям ВЪЗПИТАНИЕТО. ОСвен, че ги обучават, там ги и възпитават. Намира се в кв.Слатина, в сградата на ВТУ. Има транспорт.
Системата на обучение е европейска. Раница не мъкне на гърба си, само в петък и понеделник.
Целият процес на обучение е само и единствено в училище. Има постоянен контрол, както и връзка с родителите, което е много важно.

Успех на всички!
П.П. Горките ни деца, за съжаление държавните училища много западнаха. Обкръжението, средата, в която учат е ужасна там. Оттам и ниските резултати.

# 85
  • Мнения: 1 347
От една страна, за "Образователни технологии" чета все добри отзиви, от друга - на НВО за 7 клас имат потресаващи резултати като за ЧУ (2012 г. - 135 място в Сф, 2013 г. - 37). Ясно, че това НВО не е вся и все, но чак толкова ниски резултати звучат, меко казано, смущаващо. А и скокът със 100 места напред може да е резултат от положително развитие, но при данни само от две години може и да е случайност. Някой може ли да коментира?

# 86
  • Мнения: 1 776
П.П. Горките ни деца, за съжаление държавните училища много западнаха. Обкръжението, средата, в която учат е ужасна там. Оттам и ниските резултати.

Хм, в ЧОУ ОТ резултатите са еднозначно по-високи от тези на държавните ли, че с първия си пост във форума започна с масово плюене по всичко що е държавно / общинско?!@

# 87
  • Мнения: 847
charlin,
благодаря много за коментара. Бихте ли споделили как протича подготовката за кандидатстване след 7ми клас, ходите ли на допълнителни уроци или смятате, че подготовката в училище ще е достатъчна за желаното от вас училище? На къде сте се насочили? Как е подготовката по втория език? Какво е нивото на общообразователните предмети, правят ли се интересни проекти и извънкласни занимания, имате ли зелен/бяло училище?
Извинявам се, че ви затрупвам с въпроси, но училището наистина ме интересува.

ibm,
и на мен този скок ми направи силно впечатление и с много голямо любопитство очаквам резултатите им тази година. Струва ми се, че училището се развива добре и ми допада, че не е от най-най-популярните и обсъжданите.

# 88
  • Мнения: 211
Английският език в ПБ е 10 часа на седмица. Спокойно виждам напредъка, който има детето. Преди това учеше в Британика, а по-преди - в Берлиц, но сега действително се забелязва, колко много разширява речника и реч.култура. При пътуване в чужбина и при контакт с наши англоговорящи приятели се справя изненадващо добре. Вярно е, че имат часове с нейтив, а също и по време на лагерите /бяло, зелено, синьо и в Англия/, както и се подготвят за тези сертификати, но на този етап, мен, лично, това не ме вълнува. Евентуално 6-7 клас, ако реша да го пратя в англ.колеж ще го натисна, но предполагам, че до тогава ще си е набавил необходимите познания, за да се справи.
Това, което ме интересува на този етап е цялата училищна дейност, както и съответните спортни занимания да се извършват в рамките на учебния процес, за да не се натоварва детето излишно. В крайна сметка понякога ние, родителите, забравяме, че децата са си просто деца и имат нужда да се занимават с присъщи за възраста си дейности, като игри с приятели или просто мотаене  Laughing

# 89
  • Мнения: 5 259
Това е най-хубавият отзив за обучение по английски, който съм срещала!

Общи условия

Активация на акаунт